Şimdi Ara

2007 FORD FOCUS YÜKSEK YAKIT TÜKETİMİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
20.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, çalıştığım şirkette yeni kullanmaya başladığım 2007 model focus 1.6i 5 kapı trend(100 Beygir) düz vites kullanmaktayım. Yalnız bana yakıt tüketimi çok fazla gibi geldi. Bundan önce kullandığım araçla kıyasladığım zaman büyük bir fark var. Daha önce kullanmış olduğum araç 2006 model focus 1.6i 4 kapı(sedan) 100 beygir ve otomatik vitesli idi. Şu anda kullanmış olduğum araçla 1 depo ile 500 km gidemiyorum. Daha önceki araçla bir depoyla 600 km fazla yapıyordum. Sizce bu normalmi? Birde benim dikkatimi çeken bir konuda aracın motor devir göstergesi. Düz vites focus 90 km sabit hızdaki motor devri 3000'e yaklaşıyor. 2 sıra eksiğiyle. Yani araba çok devirli çalışıyor. Buda yakıt tüketimini artırmazmı? Bundan önce kullandığım otomatik vitesli olan ise 90 km sabit hızda devir göstergesi 2000 devri 1 geçede çalışıyor. Demek istediğim bu oranlarda bir çelişki yokmu? Bu düz vites arabayı iade edip tekrar otomatik viteslisini almayı düşünüyorum. Bu konuda görüş ve önerilerinizi bekler, hayırlı günler dilerim.

• Aracınızın 90 km deki motor devri bana anormal gelmedi.

Aracınızın 5 vites şanzıman oranını bilmiyorum ama Focus I'in 5.vitesi 0.76, buna göre 3000 devirde arac 62.59 MPS hızda olmalıdır. Km cinsinden de 100.73 km/s yapar ki bu değer sizin söylediğinizle aynı, 90 la giderken 3bin den 2 cizgi aşağıda demişsiniz.
    Eğer sizin aracınızın 5 vites şanzıman oranı yukardakinden farklıysa aşağıdaki yazıları okuyarak tekrar hesaplayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_24360203/tm.htm
    http://www.fatboyraceworks.com/gears/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birtasarimci -- 17 Ekim 2008; 20:53:01 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.