- x
Kim Ne Kadar Maaş Alıyor?Maaş ANKETİ!
355 Cevap79949 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

12 Mesaj
15 Eylül 2008; 4:49:33 

quote:

Orjinalden alıntı: firtikk

Sen ramazanda davulculuk yapsan ne köşe olursun he..

Ben de bir otelin ziyafet servisinde çalışıyorum maaşım değişiyor,işler sıkı olursa çift maaşımla 6.000-7.000ytl ye kadar yolum var..İşe daha bir kaç ay oldu gireli,en son 800 civarı para aldım(140 saat çalıştım 1 ay içerisinde.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jiletci85 -- 15 Eylül 2008; 4:46:39 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Eylül 2008; 7:01:06 

BEN 650YTL BURS ALIYORUM O MAAS SAYILIRMI

591 Mesaj
15 Eylül 2008; 8:58:38 

quote:

Orjinalden alıntı: M.Scofield

Hepiniz zengin bi benmi fakirim yani

Az sallayın biraz.

1551 Mesaj
15 Eylül 2008; 9:14:27 

1300 Ytl+Ekders (Sınıf Öğretmeni)

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-

3796 Mesaj
15 Eylül 2008; 9:22:45 

MUGLA UNIVERSITESI :)
quote:

Orjinalden alıntı: bluemountain

hangi üni. hocam bende hazırlık okucam bu yıl

Intel i3 4150 @ 3.5 GHZ-- ASUS R9 270 DCU II OC @ 1050/1550 --MSI H81M-P33-- 8 GB CORSAIR VENGEANCE RAM -- 60 GB KINSTON SSD -- 500 GB SEAGATE HDD --SEASONIC M12II 850W PSU -- Corsair Carbide 400R KASA --27" ASUS VE276Q LED MONİTÖR

330 Mesaj
15 Eylül 2008; 9:23:07 

öğretmen olmak vardı bu devırde
ama kendım gıbı ogrencılerım olsa kafayı yerdım

e 63
Acer Aspire One D150
cbr 125 11

3562 Mesaj
15 Eylül 2008; 9:30:32 

Metalurji ve malzeme mühendisiyim ingilizcem orta seviyede askerden yeni gelmiş yeni mezun 0 iş tecrübesiyle şuan özel bi şirkette satış mühendisi olarak çalışıyorum maaşım 1100 ytl

HEP DESTEK
TAM DESTEK

278 Mesaj
15 Eylül 2008; 10:23:14 

quote:

Orjinalden alıntı: Jiletci85

ya fıratcım o işi yapmak ta zor davul çalmak piyasa olmak kolay yoksa

244 Mesaj
15 Eylül 2008; 11:41:02 

Mucizeler, enerjimizi korkularımıza değil hayallerimize kanalize ettiğimiz zaman gerçekleşir

195 Mesaj
15 Eylül 2008; 12:06:26 

esnafım 2 dükkanım var aylık ortalama 4000 tyl kazanıyorum masraflar haric:
ama 16 saat dükkandayım pazar günü acığım tatile bile gidemiyorum afederseniz eşşek gibi calısıyorum suan evlenme hazırlıkları var çok para gidiyor
Allah herkese bol azanc versın

Bir dinin doğal olması için akla, fenne,ilme ve mantığa uygun olması lazım.Bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur .MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
EVCİL HAYVANLARLA İLGİLİ AKLINIZA TAKILAN TÜM SORULARI SORABİLİRSİNİZ

30 Mesaj
15 Eylül 2008; 12:07:13 

sigortacıyım acentem war aylık 8000 ıla 10000 arası degısıyor...

39 Mesaj
15 Eylül 2008; 12:13:24 

AsıL mesLegim biLgisayar Satış / TEknik destek ama şuan işsizim mutLuyum azLa yetinmeyi öğrenDim

Acer 5520G & Nokia 7610 & OpheLL astra G & TP user

3311 Mesaj
15 Eylül 2008; 12:16:43 

Cerrahlar ne kadar maaş alıyor devletde çalışanlar?

Only fools are enslaved by space and time (Sadece aptallar zaman ve mekanın esiridir)Eski Kullanıcı Adı: sorry_for_kill_you

4211 Mesaj
15 Eylül 2008; 12:16:58 

Çok abartmışsınız maaşları okadar yüksek rakamlar ancak hallerinzde kalır pek heveslenmeyin sonra çok üzülürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FuLLTiMeHaCKeR -- 15 Eylül 2008; 12:16:56 >

1531 Mesaj
15 Eylül 2008; 12:19:26 

quote:

Orjinalden alıntı: sorry_for_kill_you

Cerrahlar ne kadar maaş alıyor devletde çalışanlar?

Birkaç arkadaş vardı forumda

15 bin gibi rakamlar geçiyordu.

1821 Mesaj
15 Eylül 2008; 12:27:01 

Ya arkadaşlar bayağı bilmeden konuşanlar olmuş .

Maalesef ki okumakla çalışmak arasında dağlar kadar fark var. Okurken insan şunu yaparım şurda çalışırım

falan diye hevesleniyor. Ama malesef öyle olmuyor. Ben staj döneminde piyasayı ve ortamı az çok gördüm.

Yani üniversiteden iyi derece ile mezun olmak yetmiyor. Kendinize ne kadar çok şey katarsanız reel anlamda

o kadar iyi. Üniversite okumayan ama okuyandan daha iyi maaş alan insanlar var.Adam katmış kendine

birşeyler.Birde 3000 4000 maaşlarla bile işe girseniz iş ortamı çok önemli. Sadece maaş la bitmiyor. Ayrı bir

piskoloji.

530 Mesaj
15 Eylül 2008; 12:28:56 

quote:

Orjinalden alıntı: mchll

Ya arkadaşlar bayağı bilmeden konuşanlar olmuş .

Maalesef ki okumakla çalışmak arasında dağlar kadar fark var. Okurken insan şunu yaparım şurda çalışırım

falan diye hevesleniyor. Ama malesef öyle olmuyor. Ben staj döneminde piyasayı ve ortamı az çok gördüm.

Yani üniversiteden iyi derece ile mezun olmak yetmiyor. Kendinize ne kadar çok şey katarsanız reel anlamda

o kadar iyi. Üniversite okumayan ama okuyandan daha iyi maaş alan insanlar var.Adam katmış kendine

birşeyler.Birde 3000 4000 maaşlarla bile işe girseniz iş ortamı çok önemli. Sadece maaş la bitmiyor. Ayrı bir

piskoloji.

reel anlamda derken çalışırken edindiğin tecrübeler mi? yoksa kendini geliştirmek sertifika almak ...

2339 Mesaj
15 Eylül 2008; 12:34:35 

tonla diploma

son eğitimim MBA

ileri düzeyde 3 dil

yurtdışı iş tecrübesi dahil 4 senelik tecrübe

ne ararsan var

SADECE İŞ YOK

İŞ ahlakı da yok

Yazılanların çoğuna gülüyorum sadece, herkes 3000 den 10bin üstü maaş alıyor valla pes, bir ben eblehmişim :)

Davinci'nin şifresi soğanın cücüğünde saklı.

1821 Mesaj
15 Eylül 2008; 12:42:08 

quote:

Orjinalden alıntı: fearlesstürk

reel anlamda derken çalışırken edindiğin tecrübeler mi? yoksa kendini geliştirmek sertifika almak ...

Çalışırken edindiğin tecrübeler. Bunu yapmakta okurken çalışıp çekirdekten yetişeme tabirini uygulamaktan geçiyor bence.

Sonucata yapacağımız iş bir pazar. Bu pazarı pratikte çözmek teoride çözmek kadar önemlidir.

edit:
Sertifikalar ve bunun gibi başka kabiliyetler de çok önemli. Çünkü bazı meslekler varki bunları bilmeye mahkumuz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mchll -- 15 Eylül 2008; 12:40:42 >

3039 Mesaj
15 Eylül 2008; 12:52:52 

DEVLET HASTANESİNDE DİŞHEKİMİYİM DÜN YATAN MAAŞIM
1212 YTL.......MAŞALLAH HERKEZ BİZDEN ÇOK KAZANIYO..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pulpa -- 15 Eylül 2008; 13:24:10 >

1977--Renault 12--1992 Renault spring--2004 megane 2 dinamik--2011 vw passat 1.6 mpi--2012 Toyota Corolla 1.33---2012 golf 1.6 mpi trendline

Uzaklaştırılmış
15 Eylül 2008; 13:14:27 

4000 ytl aylık kira paraları +yıllık 50000 ytl arıclık paraları ..+ birde dükkan hasılatı ben hiç okumadan bunları kendi emeğimle yaptım

2339 Mesaj
15 Eylül 2008; 13:14:49 

quote:

Orjinalden alıntı: thron

kalifiye adamı bizde istemezler biliyorsunuz

hele hele yurtdışında tecrübesi olan adamı hiç sevmezler, zira bilirlerki adamın zihniyeti kendilerinden farklıdır.

maaşlı çalışanlarda 5000 gibi rakamlar cidden garibime gitti, müdür değilseniz birkaç büyük firma hariç kimse bu parayı vermez

İlginç ve GERÇEK bir örnek vereyim

Antalya da bulunan bir Grubun genel müdürü 1,750 ytl maaş alıyor

yaşı 59

Realite bu, yazılanların çoğunu es geçsin genç arkadaşlar

Davinci'nin şifresi soğanın cücüğünde saklı.

150 Mesaj
15 Eylül 2008; 13:20:25 

Alayınız palavra! Yok 5K-6K para alıyorlarmış.Klavye delikanlılığı yapmayın...
Babam 1300 maaş alıyor Allah bereket versin. (Elektrik Teknikeri)

2004 Vectra C 1.6 Elegance
Gaziemir/İZMİR

3146 Mesaj
15 Eylül 2008; 13:27:11 

Asgari ücret :)
Arada extra oLursa gidiyoruz.( GarsonLuk, mecListe koLtuk siLmek)
Bazı akşamLarı teravih namazımdan sonra çakı, çakmak, bujiteri diyeeLim bitsin, satıyoruz :)

ALLAH'a şükür karnımız doyuyor. İstediğimi yapabiLiyorum. SağLığım yerinde huzurLuyum.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1690 Mesaj
15 Eylül 2008; 13:34:38 

quote:

Orjinalden alıntı: Always0007

İlginç ve GERÇEK bir örnek vereyim

Antalya da bulunan bir Grubun genel müdürü 1,750 ytl maaş alıyor

yaşı 59

Realite bu, yazılanların çoğunu es geçsin genç arkadaşlar

Always007, yazdıklarına katılıyorum ancak bu hariç. Nasıl uç tavan ücret örnekleri varsa buna da ben uç taban örneği diyorum. Çünkü cidden 2250YTL'ye çalışan ve aynı pozisyonda olan kişiler tanıyorum. Bu imkansız değil. Bu dediğin kişi de hala bu işte çalışıyorsa başka bir kârı vardır ya da başka işe geçemeyecek donanımı...

UCLA-University of California Los Angeles
MacBook Pro 15 Retina 2.6GHz | Nvidia 750M | Xbox One | Nexus 5 | iPad Mini Retina | Fitbit Force Saat | 2015 BMW 5.28i

3311 Mesaj
15 Eylül 2008; 13:37:32 

Onlar özeldir.
quote:

Orjinalden alıntı: Wristcutter

Birkaç arkadaş vardı forumda

15 bin gibi rakamlar geçiyordu.

Only fools are enslaved by space and time (Sadece aptallar zaman ve mekanın esiridir)Eski Kullanıcı Adı: sorry_for_kill_you

1106 Mesaj
15 Eylül 2008; 13:40:05 

400'le işe girdim, şu an 900 alıyorum. 1.5 senedir çalışıyorum..

Askerlik aldığım parayı bile etkiliyo, birilerine küfür edesim var..

T.C Tarih Kulübü

Aşkımıza nokta koyma,
sana kucak dolusu virgül getirdim...

Uzaklaştırılmış
15 Eylül 2008; 13:40:25 

İşsizim - 900 ytl

547 Mesaj
15 Eylül 2008; 14:04:54 

o zaman işsizlik oranı rahatlıkla artabilir biraz daha.

''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her seyi de Atatürk'e...''

42 Mesaj
15 Eylül 2008; 14:42:42 

Arkadaşlar şöyle söyleyeyim; Türkiyenin en iyi 3 özel hastanesinden birinde Biyomedikal teknikeriyim, kocaeli mezunuyum ve maaşım 1400 YTL+eşim ve ben sağlık sigortası+devletin yatırdığı aylık fiş ücreti :)) Millet valla nediyeyim 5000-10000 ler helal olsun türkiye zenginmiş bize yaramıyomuş işte....

Şunuda belirteyim çalıştığım yerde bilgisayar mühendisi arkadaşım, benle aynı imkanlar+maaş olarakta 1200 ytl maaş alıyor. yani 200 ytl benden az.

Hastanede en çok parayı cerrahlar profesörler doktorlar alıyor ve onlarınki yüzmilyarları buluyor aylık, onlardan sonrada radyoterapide fizik mühendisleri var onlar alıyor 7500 ytl ve bu para hastane direktöründende fazla.

Ama derimki parayı bulucak bi iş istiyosanız sıkın kendinizi hangi dal olursa olsun cerrah olun, bi özel hastaneye girin ve çok kısa sürede hem kendi hem aileniz için allah kötüsünü vermedikçe rahat hayat garantisi+yüz milyarlara varan maaş+hobi olarak kendi yatınızla uğraşmak+ triplex villa bahçeli + toareg mercedes vs.vs ( çevremdekilerin hepsinde olduğu için diyorum :)))

closeyoureyesforworld

Uzaklaştırılmış
15 Eylül 2008; 14:55:18 

henüz ogrenciyim kocaeli makine müh. yazın stajım vardı şimdi ayda 600ytlye florya milli eğitim vakfı okullarında kıyafet satış reyonundayım son haftam bu kışında boş günlerimde ozel ders vermeyi düşünüyorum arkadaşım geçen sene günlüğü 75ytlden ders veriyomuş umarım ilerdede iyi kazanırım tabi makine müh. için iyi para iyi gelişimden geçiyor ve ben son sürat gelişime devam ediyorum

514 Mesaj
15 Eylül 2008; 14:56:23 

Hedefim plastik cerrah olmak.
5000ytl-100.000ytl

Uzaklaştırılmış
15 Eylül 2008; 14:57:56 

buara benim bildiklerim

kuzenim itü elektronik haberleşme mühendisi ozel bi sirkette basamak basamak yükselerek ortak oldu aylık geliri duyduğuma gore 11bin ytl
çalıştığım kıyafet reyonu dayımın tekstil atolyesinde üretiliyor günlük ve 2 aylık cirosunu nispet yapar gibi soylemek istemiyorum ama bi hayli yüksek

115 Mesaj
15 Eylül 2008; 15:03:44 

30 yaşında ,marmara iktisat mezunu inşaat şirketinde muhasebeciyim 2 senelik
Aylık maaşım 1,700 eskiden bankacıydım 3 sened eorda tecrübem var, çıkmasam bankadan ordada maaşım aşağı yukarı bu kadar olurdu hatta daha düşük
Okurkende çalıştım 5 senede ordan tecrübem var toplam 10sene
Rakamlara bakmayın herkez atmış reel piyasaya gelin görün, iş para aslanın ağzında
Not ortalaması hikaye, hatta hangi üniversite bile önemli değil çoğu şirket için
İş tecrübesine bakalır yeni mezunsan bul bakalım iş torpilin yoksa piyasada..
uçuk rakamlar istisnadır
extrem örnekler olabilir genele bakmak lazım, bazı şirketler bazı nedenlerden dolayı yüksek maaş verebiliyorlar
mesela bizde çaycı benim kadar maaş alıyor mesela , hangi şirket çaycıya 1700 maaş veriyor
joecordell cerrah olmak o kadar kolay olsa keşke şu yaşımda üniversite sınavına girerdim
Yalnız üniversiteye giremeyen yada kötü bölümlere girmek isteyenlere bir tavsiye gidin bilgisayar sistem müh. bilge adam gibi kurslara alın sertifikanızı, kurslar işde buluyor çok fazla açıkvar sektörde bu alanda
çokbirşey bilmeden gayet iyi maaş alırsınız, boşu boşuna koftiden bölüm okumak için uğraşmayın.
Rakam vereceklerde kendisini söylesin yok arkdaşım şu kadar alıyor demesin .

2432 Mesaj
15 Eylül 2008; 15:06:31 

quote:

Orjinalden alıntı: own3dripy

köprü altında çalışıyorum gece yarısından sabaha kadar 15000ytl-45000ytl arası alıyom sezona göre deişiyo

403 Mesaj
15 Eylül 2008; 15:11:47 

Full zenginlermi toplanmış bu siteye ya bi benmiyim çulsuz

441 Mesaj
15 Eylül 2008; 15:14:53 

Bilgisayar Mühendisiyim asgari ücret alıyorum.

dermişim.
Öğrenciyim. şimdilik 850ytl ile çalışıyorum. Bilg. Müh. okuyorum.

845 Mesaj
15 Eylül 2008; 15:16:34 

Haftada 60 ytl kazanıyorum , Aylık 240 milyon hiç fena değil bnce

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
15 Eylül 2008; 15:23:33 

quote:

Orjinalden alıntı: Alpertunga

Bilgisayar Mühendisiyim asgari ücret alıyorum.

dermişim.
Öğrenciyim. şimdilik 850ytl ile çalışıyorum. Bilg. Müh. okuyorum.

ne iş yapıyorsun

2424 Mesaj
15 Eylül 2008; 15:39:30 

Para kazanmak için doktor olmayın arkadaşlar. Para kazanabileceğiniz daha başka bir sürü meslek var insanlara yardım etmek, hayat kurtarmak bunlar sizin için önemliyse doktor olun.

Lost#Prison Break#Spartacus#Californication#Sopranos#Dexter#Ray Donovan#Breaking Bad#Game of Thrones#24#Angel#Buffy the Vampire Slayer#Heroes#Las Vegas#Married wth Children#Malcolm in the Middle#OZ#One Tree Hill#Seinfeld#My Name is Earl#The O.C#Scrubs#Roswell#Ghost Whisperer#Person of Interest#Merlin#Supernatural#The Simpsons#Entourage

76 Mesaj
15 Eylül 2008; 15:40:24 

Dh ye bak maşallah ALLAH bozmasın kazancınızı arttırsın ne diyelim daha öğrenciyiz

-

441 Mesaj
15 Eylül 2008; 15:45:22 

quote:

Orjinalden alıntı: MISTERENKO

ne iş yapıyorsun

özel bi firmada network ürünleri satıyoruz, kuruyoruz vs..

256 Mesaj
15 Eylül 2008; 16:03:08 

quote:

Orjinalden alıntı: joecordell

Arkadaşlar şöyle söyleyeyim; Türkiyenin en iyi 3 özel hastanesinden birinde Biyomedikal teknikeriyim, kocaeli mezunuyum ve maaşım 1400 YTL+eşim ve ben sağlık sigortası+devletin yatırdığı aylık fiş ücreti :)) Millet valla nediyeyim 5000-10000 ler helal olsun türkiye zenginmiş bize yaramıyomuş işte....

Şunuda belirteyim çalıştığım yerde bilgisayar mühendisi arkadaşım, benle aynı imkanlar+maaş olarakta 1200 ytl maaş alıyor. yani 200 ytl benden az.

Hastanede en çok parayı cerrahlar profesörler doktorlar alıyor ve onlarınki yüzmilyarları buluyor aylık, onlardan sonrada radyoterapide fizik mühendisleri var onlar alıyor 7500 ytl ve bu para hastane direktöründende fazla.

Ama derimki parayı bulucak bi iş istiyosanız sıkın kendinizi hangi dal olursa olsun cerrah olun, bi özel hastaneye girin ve çok kısa sürede hem kendi hem aileniz için allah kötüsünü vermedikçe rahat hayat garantisi+yüz milyarlara varan maaş+hobi olarak kendi yatınızla uğraşmak+ triplex villa bahçeli + toareg mercedes vs.vs ( çevremdekilerin hepsinde olduğu için diyorum :)))

arkadaşım proflar ayda 50 milyar filan kazanır da normal cerrah olursan aylık 4-5 bin veriyor devlet ki devlette nice tecrübeli cerrah var, özelde çalışanlar da ayda 7-15 bin arası alır ama gene tecrübesi olması lazım, fizik mihendisi 7500 alıyo demişsin insanlar burdan yanlış anlayabilir, fizik mühendislerinin çoğu işsizdir, senin dediğin 1000 de 1 örnektir, bilgisayar mühendisi için dediğine ise katılıyorum, ama sizin yaptığınız işin yoruculuğu bilgisayar mühendisine göre çok daha fazladır, bu yüzden siz daha fazla alıyorsunuz, yoksa bilgisayar mühendisinin yaptığı işi bilgisayar programcısı da yapar.ayrıca evet millet uçmuş en az alan 3-4 bin lerden bahsediyor, piyasa hiç de böyle değil.

Universite ve Bolum Tavsiyeleri Icin Danisabilirsiniz.Makine Muhendisi olarak, ozellikle muhendislik bolumleri hakkinda sormak istediklerinizi cevaplamaya hazirim.Ozel mesaj atin.

3885 Mesaj
15 Eylül 2008; 16:06:58 

Gazi - İnşaat Müh. okuyorum/okuyacağım. Bu sene hazırlık var. 2. seneden itibaren stajlara başlamak istiyorum. Çünkü herkesten aynı şeyi duyuyorum: İş hayatıyla üniversitede okudukların farklı.. Bende hem okuyarak hemde stajda öğrendiklerimi somutlaştırarak kendimi geliştiririm diye düşünüyorum.. Hemde para kazanırım tabi İnşallah istediğim gibi olur..
Hala baba parasıyla geçiniyorum, o ayrı. Birde kredi, burs falan çıkarsa deymeyin keyfime Kimsenin 10.000 lerinde gözüm yok(şimdilik ). Önce milletvekiliydi, başbakanıydı, cumhurbaşkanıydı vs. onların maaşları bir düzenlensin sonra milletin elindeki düzenlenir elbet..

2494 Mesaj
15 Eylül 2008; 16:37:54 

Burdakiler uçmuş ya 3000-5000

2713 Mesaj
15 Eylül 2008; 16:55:29 

quote:

Orjinalden alıntı: Nuri Alço

Odtü inşaat benim hayalim ama Rusçam yok. İngilizceli olsa ne kadar alırım ki ?

Bogaziçi inşaat a gel nuri

Ordayım diye demiyorum ama Odtü de neymiş ezeriz xD :P

3463 Mesaj
15 Eylül 2008; 17:02:54 

Arkadaşlar sözüm İnşaat mühendisleri ve adaylarına...........

Yurtdışında çalışıyorum, 2003 mezunuyum. Okuldan mezun olduğumda Türkiye'de acayip bi işsizlik vardı, kısmetimizde varmış bir baraj + yol şantiyesinde işe başladım. Tam 14 ay boyunca sadece ayda bir pazar izin yaparak, ve sağolsun kafadan kontak şantiye şefimle maximum 2günde bir bağıra çağıra kavga ederek askerliğe kadar sabrettim. Giriş maaşım 700 YTL idi sonradan 900 olmuştu...

Askerlikten sonra İzmir'de işe girdim yine 900 YTL ile bir süre çalıştım, şirket şantiyelerini durdurma kararı alınca başka yere geçtim 1100 YTL'ye. Bu sefer her iki işimde de haftanın 7 günü çalışıyordum. Sene 2005- 2006 oldu tabi bu arada. 2006 mayısında ilk kez yurtdışına çıktım 1650 USD maaş ile, o zaman çok toyduk, maaşımızın formenlerden düşük olduğunu bile aklımıza getirmemiştik. 9-10 ay çalıştık, ayrılıp başka bir ülkeye başka bir şirkete geçtik 2400€ almaya başladık. Çalışma vizesi alamadılar 3 ay sonra sepetlendik

Araya evlilik girdi, hiç suçum olmayan bir olaydan dolayı da omzuma ilave 23.000 YTL borç bindi... Ama cebimde kuruş yok. İşte "kul bunalmayınca Hızır yetişmezmiş" derler ya aynen öyle oldu Yurtdışı bir iş için görüşmeye gittim, "ne kadar istiyorsunuz?" dediler "3000 USD dedim" Adam demesin mi biz size, düşündüğünüzün çok üstünde bir rakam önermek istiyoruz "6000 USD" ben koptum tabi, orada nasıl evet dedim adam ne anlattı hatırlamıyorum. Geldik işimize çok çalıştık kendimizi - bilgimizi ispat ettik, şimdi söylemesi ayıp (Allah yokluğunu göstermesin, hepinize fazlasını versin inşallah) 7300 USD alıyorum. sene 2008....

Sözün kısası, burnunuz sürtülmeden en alt basamağa adımızını atmadan kimse size yüksek maaşlar vermez. Türkiye'de de yüksek rakamlar bizim sektör için maalesef çok zor. Yok mu? var, ama denk getirebilene....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bravoecho -- 15 Eylül 2008; 17:00:51 >

256 Mesaj
15 Eylül 2008; 17:08:27 

bravoecho, are u kidding me? , hangi okul mezunusun, hangi ülkedesin, bana bariz fake geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ata1606 -- 15 Eylül 2008; 17:06:02 >

Universite ve Bolum Tavsiyeleri Icin Danisabilirsiniz.Makine Muhendisi olarak, ozellikle muhendislik bolumleri hakkinda sormak istediklerinizi cevaplamaya hazirim.Ozel mesaj atin.

3463 Mesaj
15 Eylül 2008; 17:11:23 

Şaka felan yapmıyorum arkadaşım, Süleyman Demirel Üniversitesi mezunuyum. Yazdığım 1-1 gerçek ve hayatımdan bir kesittir...

Ülke Birleşik Arap Emirlikleri.

quote:

Orjinalden alıntı: ata1606

bravoecho, are u kidding me? , hangi okul mezunusun, hangi ülkedesin, bana bariz fake geldi.

2713 Mesaj
15 Eylül 2008; 17:13:21 

quote:

Orjinalden alıntı: bravoecho

Arkadaşlar sözüm İnşaat mühendisleri ve adaylarına...........

Yurtdışında çalışıyorum, 2003 mezunuyum. Okuldan mezun olduğumda Türkiye'de acayip bi işsizlik vardı, kısmetimizde varmış bir baraj + yol şantiyesinde işe başladım. Tam 14 ay boyunca sadece ayda bir pazar izin yaparak, ve sağolsun kafadan kontak şantiye şefimle maximum 2günde bir bağıra çağıra kavga ederek askerliğe kadar sabrettim. Giriş maaşım 700 YTL idi sonradan 900 olmuştu...

Askerlikten sonra İzmir'de işe girdim yine 900 YTL ile bir süre çalıştım, şirket şantiyelerini durdurma kararı alınca başka yere geçtim 1100 YTL'ye. Bu sefer her iki işimde de haftanın 7 günü çalışıyordum. Sene 2005- 2006 oldu tabi bu arada. 2006 mayısında ilk kez yurtdışına çıktım 1650 USD maaş ile, o zaman çok toyduk, maaşımızın formenlerden düşük olduğunu bile aklımıza getirmemiştik. 9-10 ay çalıştık, ayrılıp başka bir ülkeye başka bir şirkete geçtik 2400€ almaya başladık. Çalışma vizesi alamadılar 3 ay sonra sepetlendik

Araya evlilik girdi, hiç suçum olmayan bir olaydan dolayı da omzuma ilave 23.000 YTL borç bindi... Ama cebimde kuruş yok. İşte "kul bunalmayınca Hızır yetişmezmiş" derler ya aynen öyle oldu Yurtdışı bir iş için görüşmeye gittim, "ne kadar istiyorsunuz?" dediler "3000 USD dedim" Adam demesin mi biz size, düşündüğünüzün çok üstünde bir rakam önermek istiyoruz "6000 USD" ben koptum tabi, orada nasıl evet dedim adam ne anlattı hatırlamıyorum. Geldik işimize çok çalıştık kendimizi - bilgimizi ispat ettik, şimdi söylemesi ayıp (Allah yokluğunu göstermesin, hepinize fazlasını versin inşallah) 7300 USD alıyorum. sene 2008....

Sözün kısası, burnunuz sürtülmeden en alt basamağa adımızını atmadan kimse size yüksek maaşlar vermez. Türkiye'de de yüksek rakamlar bizim sektör için maalesef çok zor. Yok mu? var, ama denk getirebilene....

öncelikle maşallah
Ben ilk başlarda noluyoruz ya dedim ama sonu güzel bitti. Darısı başıma.

Hangi üni den mezun olmuştun? Ben boğaziçindeyim eğer sen de bogaziçi ya da odtü mezunu değilsen bunun bana ne kadar yararı olabilecegini söyleyebilir misin kıyas yaparak üni leri?

256 Mesaj
15 Eylül 2008; 17:14:10 

bravoecho, ingilizcen filan nasıl, ben kocaeli makine mühendisliğinden yeni mezun oldum neler tavsiye edersin, sizinle birlikte çalışan makine mühendisleri var mı?

5 Mesaj
15 Eylül 2008; 17:15:11 

2 yıllık öğretmenim net maaşım 1308,83 ytl

865 Mesaj
15 Eylül 2008; 17:18:28 

3 5 kişiye ve maaşa bakarak meslek hesabı olmaz.. hangisi idealinse onu seç. Ben mak.müh. kazandım bu sene. Yıldız teknikte okuyacağım.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3463 Mesaj
15 Eylül 2008; 17:23:18 

Sağolasın dostum, ufak bir örnek olsun istedim. Tabiki ODTÜ BÜ gibi üniversitelerden mezun olmak sana 1 adım öne geçmeyi sağlar, ama şunu samimiyetle söylüyorum o "1 adım" iş görüşmesine gelmeden öncedir. Görüşmeye girip kendini, neleri yapabileceğini, karakterini iyi anlatamazsan MIT mezunu olmak bile seni kurtarmaz. Bir de yeni mezunken alçak gönüllü olmaya bakın, şöyle düşünün ki, şirketin yerinde siz olsaydınız proje bedeli milyon dolarlar ile ölçülen işlere nasıl elemanlar almak isterdiniz ? Sizin elinizde diplomanızdan başka birşey var mı ? Evet var ! Hırsınızı gösterin, görüşmede onları şaşırtın...

Naçizane tavsiyemdir, mühendis -mimar dostlarım mezun olduğunuzda kendinizi Türkiye'de heder etmeyin. Az yada çok hemen yurtdışına çıkın! Burada maddi-manevi yünden daha huzurlu olursunuz.

quote:

Orjinalden alıntı: lejyonerx

öncelikle maşallah
Ben ilk başlarda noluyoruz ya dedim ama sonu güzel bitti. Darısı başıma.

Hangi üni den mezun olmuştun? Ben boğaziçindeyim eğer sen de bogaziçi ya da odtü mezunu değilsen bunun bana ne kadar yararı olabilecegini söyleyebilir misin kıyas yaparak üni leri?

3463 Mesaj
15 Eylül 2008; 17:25:32 

Yurtdışında İngilizce şart, ben Türkçe gibi konuşabiliyorum çok şükür bir sıkıntım yok. Hemen yurdışına çık, paraya bakma. Para zamanla sana geliyor zaten. Türkiye'de heder etme kendini. Biz de makine müh var ama yabancı kökenli.

quote:

Orjinalden alıntı: ata1606

bravoecho, ingilizcen filan nasıl, ben kocaeli makine mühendisliğinden yeni mezun oldum neler tavsiye edersin, sizinle birlikte çalışan makine mühendisleri var mı?

3885 Mesaj
15 Eylül 2008; 17:26:31 

@bravoecho
Abi son söylediğin basamak olayına bende katılıyorum, tabi ki duyduklarıma müteakiben. Ve paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Şuan hazırlıktayım ve düşünüyorum aynı anda Rusça öğrensem nasıl olur diye..

3463 Mesaj
15 Eylül 2008; 17:28:53 

Arkadaşlar burada iftar oldu, müsadenizle birazdan aranıza katılıcam tekrar..

278 Mesaj
15 Eylül 2008; 17:29:57 

quote:

Arkadaşlar burada iftar oldu, müsadenizle birazdan aranıza katılıcam tekrar..

jeolojı muhendısı varmı sayın abicim peki sizlerle çalışan

474 Mesaj
15 Eylül 2008; 17:32:23 

quote:

Sağolasın dostum, ufak bir örnek olsun istedim. Tabiki ODTÜ BÜ gibi üniversitelerden mezun olmak sana 1 adım öne geçmeyi sağlar, ama şunu samimiyetle söylüyorum o "1 adım" iş görüşmesine gelmeden öncedir. Görüşmeye girip kendini, neleri yapabileceğini, karakterini iyi anlatamazsan MIT mezunu olmak bile seni kurtarmaz. Bir de yeni mezunken alçak gönüllü olmaya bakın, şöyle düşünün ki, şirketin yerinde siz olsaydınız proje bedeli milyon dolarlar ile ölçülen işlere nasıl elemanlar almak isterdiniz ? Sizin elinizde diplomanızdan başka birşey var mı ? Evet var ! Hırsınızı gösterin, görüşmede onları şaşırtın...

Naçizane tavsiyemdir, mühendis -mimar dostlarım mezun olduğunuzda kendinizi Türkiye'de heder etmeyin. Az yada çok hemen yurtdışına çıkın! Burada maddi-manevi yünden daha huzurlu olursunuz.

bu sene össye gireceğim ve aklımda inşaat mühendisliği vardı bu yazdıklarını okuyunca kesin karara vardım ama birde bu bölümü okumak var ve aynı zamanda iyi bir yabancı dil gerekiyor sanırım..
Yabancı diliniz nasıl ?
veya şöyle diyeyim kaç dil biliyorsunuz

İmza Felan Koymuyorum Nasıl Bişeymiş Bu İmza Boyutu

2339 Mesaj
15 Eylül 2008; 17:39:49