Şimdi Ara

'abgas werkstatt'vw 4 golf sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
37.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2003 gold 4 um war bı haftadır çalıştırdıgım zaman veya bazen yolda gıderken yol bılgsayarında "abgas werkstatt"yazıo daha sonra "motorstörg werkstatt" yazıo ve kesınlıkle gaz yemıo bı ıkı kere yenıden stop edip çalışırınca düzeliyo bır haftada 3 kere bilgisayara girdi bılgısayardan bakıolar arabada sorunu hallettık dıolar ama bıktım artık ..... daha önce başına böle bişi gelen oldugumu veya almancası olan bı arkadaş warsa çevirebılırmı, pis benzinden olma ihtimali warmıdır bide tam bu benzin boya kokuyo ...şimdiden sagolun arkadaşlar

• Almanca tercümesi ,
    Abgas werkstatt.. abgas: gazın atımı anlamına geliyor. YAni eksoz olabilir. Werkstatt ise tamirhane demek.
    Motorstörung : motor arızası demek...
  • büyük ihtimalle sensörlerde bir şey var egsoz emisyon değerleriyle alakalı olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ccaparli

büyük ihtimalle sensörlerde bir şey var egsoz emisyon değerleriyle alakalı olabilir.

dogus otodan bı arkadaşla konuştum şimdi pis benzınden dolayı bozulan bi sensör warmış "hava kütleölçer"dedi 500 ytl civarındaymış dandik benzininden oldu sanırım...... bu araba inanılmaz derecede benzin kokuyo daha dorusu boya kokusu gibi bişi geliyo benzinden .....daha önce başına gelen warsa yardımcı olursanız sevınırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dymmt -- 14 Eylül 2008; 21:30:58 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: dymmt

quote:

Orjinalden alıntı: ccaparli

büyük ihtimalle sensörlerde bir şey var egsoz emisyon değerleriyle alakalı olabilir.

dogus otodan bı arkadaşla konuştum şimdi pis benzınden dolayı bozulan bi sensör warmış "hava kütleölçer"dedi 500 ytl civarındaymış dandik benzininden oldu sanırım...... bu araba inanılmaz derecede benzin kokuyo daha dorusu boya kokusu gibi bişi geliyo benzinden .....daha önce başına gelen warsa yardımcı olursanız sevınırım

hava yakıt karışımını ayarlayan zımbırtı olabilir. o yüzden zengin karışımdan yakmadan atma olabilir. benzin kokusu geliyorsa sanırım öyle bir şey.

• hocam bendede 2004 bora pasific var.Ekranda arasıra EMİSSİON WORKSHOP uyarısı veriyor kafası estikçe.Sanırım emisyonla alakalı.Tamirciye sordum az benzin kullanmaktan olabilir dedi.Çekiç gibi bi işaret çıkıyo.Bana tamirci bişi olmaz sen sür dedi bende kullnıyorum.Bazen yanıyor bazen yanmıyor.Ama benim araçta hiç benzin kokusu olmuyor.

Sanırım problem aynı ama bilgisayar dilleri farklı..
  • bugun götürdüm servise baya pahaliya patladi bana bogaz kelebegi mi gaz kelebegimi dediler bılmıom o degişti ,hava akış metre degişti bide egsoz geri dönüşüm degişti bu vw parçaları amma pahalıymiş pis benzinden olma ihtimali war dediler
  • sayın hocam yetkili servise mi gittin yoksa özele mi? parça fiyatlarınıda yazarsan çok ii olur bizim için toplam ettiğin masrafı filan yazar mısın?
  • Aracım ABGAS WERKSATT aru-ızası werıyor yaklaşık 4 aydır arıza verecegı zaman gaz yemıyor ve arızaya geçiyo degışmedık parçası kalmadı şu an doguş oto da 1 ay oldu bulamıyorlar yardımcı olursanız sevınırım
  • arkadaslar ben forma yeni üye oldum golf comf. 99 model bi araba aldım ama (aldıgımda yazacagım sorunlar yoktu) arabada bi sorun var cam otamatiği calısmıyor neden dir biliyormusunuz aynı zamanda kapılar acıldıgı zaman içindeki ışıklar yanmıyor nedendir hiç basınıza gelen varmı? cevapınız için şimdiden tesekkürler ?????
  • Abgas sorunu baska sorun açarmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mrb. Bende golf 2003 comfortline otomatik var. Yeni lpg takıldı. Aracı her calıştırdığımda ve ışıklarda "abgas" hatası veriyor. Servis hep lpg'den diyor. Lpg olarak mimgas takılı. Landirenzoda hatayı vermeyeceğini söylüyorlar. Ne yapayım? Lütfen yardımcı olun...

• boya gibi kokuyorsa büyük ihtimal yakıtı aldığınız yer solvent karıştırmış benzine ve abartmış heralde,bundan kaynaklı bir sensör arızasıdır.
  • servise 3 defa götürdüm. Her defasında hatalar siliniyor. 10-15 km sonra yine veriyor. Bilgisayarda 'ateşleme sorunu' , 'fakir karışım' gibi hatalar sıralanıyor. Boya kokusu da yok. Her kontağı çevirdiğimde hata veriyor. Ne yapmayalıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezginmt -- 15 Mart 2014; 9:58:09 >
  • MOTORSTORUNG DIYORSA HEMEN TAMIRE GOTUR MOTORU TUTAN IKI KABLODAN BIRI YANMISTIR ARABA KENDINE ZARAR VERMESIN DIYEDE CEKICTEN DUSMUSTUR YANI BASSANDA GITMEZ IKINCI KABLO YANMADAN GOTURURSEN COK IYI OLUR ALACAGI EN FAZLA 50 TL FELAN OLMASI LAZIM AYNISINI BENDE YAPTIM AMA =====ABGAS WERKSTAT ==== OLAYININ NEYDEN KAYNAKLANDIGINI BENDE COZEMEDIM BENDE DE YANIYOR ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizler MECLISE

MOTORSTORUNG DIYORSA HEMEN TAMIRE GOTUR MOTORU TUTAN IKI KABLODAN BIRI YANMISTIR ARABA KENDINE ZARAR VERMESIN DIYEDE CEKICTEN DUSMUSTUR YANI BASSANDA GITMEZ IKINCI KABLO YANMADAN GOTURURSEN COK IYI OLUR ALACAGI EN FAZLA 50 TL FELAN OLMASI LAZIM AYNISINI BENDE YAPTIM AMA =====ABGAS WERKSTAT ==== OLAYININ NEYDEN KAYNAKLANDIGINI BENDE COZEMEDIM BENDE DE YANIYOR ...

Adam bu konuyu açtığında arabası 5 yaşındaydı. Şimdi 12 yaşında.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.