Şimdi Ara

## MSI'ın Radeon HD 4670 Modeli Kullanıcılar ile Buluşuyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## MSI'ın Radeon HD 4670 Modeli Kullanıcılar ile Buluşuyor ##

Donanım dünyasına yön veren isimlerden biri olan MSI'ın, 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV730XT gpu'sunun güç verdiği Radeon HD 4670 modeli raflardaki yerini almaya başladı. 128-bit bellek veri yolu desteğine ve 512MB GDDR3 belleğe sahip olan ekran kartı 320x paralel işlem birimiyle birlikte geliyor.

Grafik işlem birimi 750MHz'de, bellekleri ise 2000MHz'de görev yapan ekran kartı, Unified Video Decoder 2 teknolojisi sayesinde HD DVD ve Blu Ray gibi yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. ATi'nin HD 4800 serisi ile devreye giren yeni 3B mimarisini esas alan kart segmentinde liderliğe oynamayı hedefliyor.

Doğrudan segment rakibi olan (en:artık değil) GeForce 9500GT'den ciddi anlamda daha hızlı olduğu belirtilen DirectX 10.1 destekli yeni model, çoklu ekran kartı kurulumları için Crossfire X teknolojisini de desteklemekte. 75 watt altı güç tüketimi ve 480GigaFLOP'luk hesaplama gücüne sahip olan MSI'ın yeni modeli üzerinde ayrıca çift DVI konnektörü bulunuyor.

Referans tasarımdan farklı olarak özel tasarım soğutucuya sahip olan MSI Radeon HD 4670'in yurt dışı satış fiyatı 80-85$ seviyesinde.

EN: Dün yayınladığımız haberimizde de belirttiğimiz üzere Nvidia, GeForce 9500GT'nin fiyatını 69$'a, GeForce 9600GSO'nun fiyatını ise 79$'a çekti. Yani fiyat anlamında HD 4670'in yeni rakibi GeForce 9600GSO olacak.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• MSI NX6600gt gibi duruyo.
    Haber için teşekkürler
  • 9500GT zaten yalan oldu... Ama 9600GSO nasıl bir performans sergiliyor bilmiyorum... 4670 çok iyi bir hamle oldu Ati için... Orta seviyede AMD-ATI şaha kalkacak gibi
  • 4670 yavaş yavaş piyasaya giriyorr kullanıcı testlerine göre performansıda iyi olursa(fiyatına göre) 4850 yerine bu kartı alırımmm oyunları yuksek ayarlada oynamıyorum nasıl olsa
  • tanitilan 4670 modellerine bakiyorum da powercolor'unki haric hepsinin sogutmasi cok ciliz gorunuyor.demek ki bu kart fazla isinmiyor ama zaten biz de ses yapmasin buz gibi olsun diye iyi sogutma istemiyoruz bu kartta.msi 9550'yi animsatti bu kart bana.sogutucusunu degistirdigimde %103 oc yapmistim ve bu kartinda oc kapasitesi yuksek olabilir ama bu sogutucularla degil.
  • Soğutucu biraz yetersiz gibi görünüyor
  • Hacı şu kartı en az 192 bit yapsalardı neler neler yapardı.Şu an ki hali ile bile 9600 gt ye kafa tutuyor.Keşke veri yolu 192bit olsaymış tam alınası kart olurdu.256 zaten olmazdı çünkü kart giriş ve orta seviyeye hitap ediyor.Ati bu 4xxx serisi ile iyi iş yaptı
  • 75 watt altı güç tüketimi yazyor haberde
    pek ısınmaz gibi
    quote:

Orjinalden alıntı: darbelux

Soğutucu biraz yetersiz gibi görünüyor
  • evet msı da cıkardı herhalde tamam
  • nerdeyse hermarka cıkardı fiyatlar belli 1 hafta içinde tr de olur diye tahmin ediyorum 9600gt gecmeside crysis gibi zorlayıcı bi oyunda dikkatimi cekti
  • Gördüğüm kadarıyla AMD-ATI piyasaya gerçek ten fiyat/performans anlamında süper malzemeler sunuyor.
    Bu lafı kullanmak aklıma gelmezdi doğrusu. Ama AMD-ATI sayesinde artık paramızın karşılığını tam anlamıyla alacaz. Bundan sonra ne olur onu bilmem ama Koyun güdme ve sefa insanların sıetından fazla fazla kazanma devri bitti. Tek Kelimeyle Teşekkürler AMD-ATI.
  • Kara ve kırmızı kutulara alıştıktan sonra bu eskileri hatırlattı
  • quote:

Orjinalden alıntı: darbelux

Soğutucu biraz yetersiz gibi görünüyor

Yeter, merak etme. 55nm çok ısınıyosa zaten ne anladım o işten. Ayrıca bana kalite hissi vermedi bu kart. Msi olduğundan mıdır nedir?
  • 8600gt'dede aynisi vardi sadece üzerine teneke vidalamişlardi

yetersiz bir sogutucu oldugunu düşünmüyorum metal kütlesi oldukca fazla ve yaprakciklar güzel tasarlanmişş palittede buna benzer sogutucular vardi 8800gtde cap ve kütlesi bi miktr dahabüyük olan ..

maliyet önemli iyi bi fiyattan girerse piyasay kapiş kapiş olur ..

msi kalitesiz ürün üretmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyus -- 14 Eylül 2008; 2:16:34 >
  • bu 4670 ve akabinde nvidia nın fiyat indirimi çok iyi oldu gerçekten. 9600gso daha mı iyi acaba?
  • mobil pazarada bi el atsa ati artık...
  • rv730 giriş seviyesi için beklenen bir gpu idi
    yeni modellerin gelmesi güzel ama ben 5 dolar fsazla verir sapphire den alırım
  • 4670 den bir tane de biz edinmeye çalışacağız galiba..
  • çıksın da alsak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 14 Eylül 2008; 18:32:17 >
  • bunların performans testleri var mı??
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.