Şimdi Ara

## AMD'nin RS880 Yonga Seti Mart '09 Lansmanı için Hazırlanıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'nin RS880 Yonga Seti Mart '09 Lansmanı için Hazırlanıyor ##

Deneb kod adlı 45nm Phenom işlemcileri üzerindeki çalışmalarına devam eden AMD, eş zamanlı olarak yeni yonga setlerini de kapalı kapılar ardında geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında 790GX yonga setini duyuran firmanın muhtemelen atacağı bir sonraki adım RS880 olacak.

AMD'nin soket AM3 formundaki işlemcileri için gelişirilen RS880 yonga setinin güç vereceği anakartlar DDR3 bellekler ile kullanılacaklar. Entegre grafik işlem birimine sahip olacak RS880'in RV7xx jenerasyonunu baz alan, muhtemelen RV710 çekirdeğini kullanan IGP ile donatılması bekleniyor.

3B başarımı açısından firmanın kullanıma sunacağı en iddialı yonga seti olabileceği üzerinde durulan RS880 farklı özelliklere de sahip olacak. Unified Video Decoder teknolojisinin geliştirimiş yeni bir versiyonuna sahip olacak RS880 ayrıca IGP için geliştirilmiş güç yönetim fonksiyonlarıyla donatılacak.

DVI, HDMI ve DisplayPort gibi güncel arabirimlerin tamamıyla uyumlu olması beklenen PCIe 2 destekli RS880, güney köprüsü olarak SB710 veya SB800 yongasıyla birlikte gelecek. Bu noktada AMD nasıl bir adım atacak, tercihi üreticilere mi bırakacak henüz bilinmiyor fakat SB800'ün en önemli yeniliklerinin başında SATA-III desteği gelecek.

RS880'in yanı sıra AMD yüksek performanslı Deneb ve Deneb FX serisi işlemciler için RD890 yonga setini de yine önümüzdeki sene içerisinde duyuracak. Tabii soket AM3 formundaki DDR3 destekli işlemcilerin 8 Mart 2009'da Hannover, Almanya'daki Cebit fuarında duyurulacak olması RD890 için de muhtemel lansman tarihinin Mart ayı olabileceği ihtimalini doğuruyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• hadi bakalım amd inş 2009 senin yılın olur
  • önce işlemci
  • Bu çipsetlere layık bir işlemci gelecekmi acaba ? (45 nm phenomlardan bahsediyorum, acaba aynı mhz'deki c2d'ya karşı neler yapacak ? Oc performansı ne kadar olur ? Çok merak ediyorum...)
  • İyi bir işlemci çıkarsalarda 2160 tan denebe transfer olsak
  • Tam Intel'e geçmişken, Amd tekrar bizi peşinden koşturmasın!
  • amd nin bundan sonra toparlanacağını düşünmüyrum açıkçası.
    hele ki intel nehalem ile piyasaya girdikten sonra..
    nehalem de bellek kontrolcüsünün işlemciye entegre olacak olması
    zaten yıllardır amd nin bu şekilde ürettiği işlemcilere biraz daha fark atar diye düşünüyorum.
  • Deneb'lerin nehalm'i gecmekten ziyade ayni performansi dahi verse chipseti farkiyla one gececegi asikardir. Cok birsey istemiyoruz yakalasin yeter inteli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ac1DBuRN -- 14 Eylül 2008; 0:02:02 >
  • hd4850 çıkmadan kullanıcılar ati toparlanamaz diyordu şimdi nvidia ekonomik anlamda bir gerilemede geliri düştü+sorunlu gpu lar ürettiğine dair iddaalar vede mahkemeler var bendee tam aksine amd nin bu dönemde toparlanacagını düşünüyorum açıkçası 200 dolardan başlayan anakart vede en ucuzu 300 dolardan başlayan cpu ve en ucuzu 200 dolardan başlayan ddr3 alacagıma am3+ anakart ve işlemci alırım+ddr3 bellek alırım kullanırım inan bana 300 dolar daha ucuza patlar hatta 500 e kadar çıkar tabiki anakartı 100 işlemciyi 200 vede ramleride 200 düşünürsek
    quote:

Orjinalden alıntı: kizilelma

amd nin bundan sonra toparlanacağını düşünmüyrum açıkçası.
    hele ki intel nehalem ile piyasaya girdikten sonra..
    nehalem de bellek kontrolcüsünün işlemciye entegre olacak olması
    zaten yıllardır amd nin bu şekilde ürettiği işlemcilere biraz daha fark atar diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaSsErDoDo -- 14 Eylül 2008; 0:08:25 >

• bakalım bu sene sonu herşey ortaya cıkar neler olacağı
  • Bu anakrtlarda sata3 olacakamış ama x58 lerde yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: gordon01

Bu anakrtlarda sata3 olacakamış ama x58 lerde yok

SATA3 lerde henuz yok (diye biliyorum)
  • SATA Rev 3 will hit data transfers up to 6 Gbps

Şimdiki sabit diskler için pek birşey ifade etmez .Belki hızlı ssd diskler yada blueray rom lar için güzel olabilir.

Sata3 , usb3.0 ,ddr3 3 tane yeni üçlü olsayeni anakartlarda güzel olur

Birde firewire s3200 var yeni.geleceğin standartları.

Hdmi 1.3 , displayport bunlarda güncel teknolojiler.

Bakalım x58 ve daneb anakarları bunların kaçını verebilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirizmir -- 14 Eylül 2008; 2:06:33 >
  • intel'in çok kısa aralarla anakartd değiştiğini düşünürsek X58 lerin bunların hiç birine destek vereceğini sanmıyorum
  • güney köprüsünüde içine alarak tek bir çip olsa çok daha iyi olur aslında. hem maliyet hem bağlantı hızı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: gordon01

Bu anakrtlarda sata3 olacakamış ama x58 lerde yok

HDD lerin yazma hizlari belli zaten sata 3 ne gibi bir yenilik getirecek ki sata2 yetiyor ve artiyor bile su durumda.

Bir de, denebler am2 soketine uygun olarak uretilmiyor mu, am3 platformunda nasi kullancaz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Promesa -- 14 Eylül 2008; 8:41:39 >
  • soket yapıları aynı sadece iki pin eksik AM3 te....
  • herbişeyle beraber geliyor güzell entegre grafikte başarimi gercekten iyi olursa giriş seviyesi 30/40 usdlik vgalarini işini yapabilirse tadindan yenmez .
  • quote:

Orjinalden alıntı: Epirus

quote:

Orjinalden alıntı: Promesa

Bir de, denebler am2 soketine uygun olarak uretilmiyor mu, am3 platformunda nasi kullancaz?

İlk çıkacak olan Deneb çekirdekli 2.8 ve 3.0 GHz Phenom işlemciler AM2+ formunda üretilecek. Bu işlemcilerin TDP'si 125 Watt.

Daha sonra üretilecek olan Deneb, Propus, Deneb FX, vd. çekirdekli Phenom işlemciler AM3 formunda olacak. Bu işlemciler hem DDR2 hem de DDR3 destekli olduğu için şimdiki anakartlarda da kullanılabilecek. Şu an kullanılan ve AM2+ formundaki Deneb çekirdekli Phenom'lar AM3 anakartlarda kullanılamayacak.

Kaynak: AMD Yol Haritası

o zaman ikinci ddr2 ve ddr3 destekli işlemcileri beklemek daha mantıklı olcak cünkü hem eski anakartla kullanabilecegiz hem de yeni... bilgi icin tsk.

• intel hep iki adım geride ama nedense iyi satıyor pazarlama stratejileri daha iyi güzel reklam yapıyorlar
    ama amd de reklam yok en azından türkiye için millet işlemci alırken ne kadar overcloc kolduguna bakmıyor sonuçta...............
    amd emin adımlarla ilerliyor
    hayırlısı bakalım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.