Şimdi Ara

Gigaworks S750, Sony DG-820 receiver'a bağlanabilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

sony dg-820 ya da para durumum uygun olursa yamaha rx-v 663 alacağım.. speaker olarak da 1 sene gigaworks s750 ile idare edeceğim. Sorum şu sony receiver'a Gigaworks bağlanabilir mi ? şimdi arkasında uydular için ayrı yer var, bir de subwoofer için coax çıkış var ama creative'in sub'ında center ve sub'a aynı noktadan giriş var. Burada bir sorun olur mu ? İkincisi ise uyduların kablo uçları sony ve pre-out çıkışlarını saymazsak yamaha'ya uygun mu? hiç receiver kullanmadım ve receiver'a giren uydu girişlerinin uçları nasıl olur bilmiyorum. Çok acil cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Konu başlığınız açıklayıcı olmadığı için düzenlenmiştir.
    Lütfen başlık seçiminde daha fazla özen gösterelim.
    Bilgi için TIKLAYIN
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bildiğim kadarıyla Gigaworks un sub ı üzerinde dahili bir anfisi var ve hop. lerini bu şekilde besliyor. Ayrıca Gigaworks un hop. leri muhakkak kule tipi hop. lerden farklı ohm larda olacağından istedigğin anfi ile süremeyeceğini düşünüyorum.

Kısacası alacağın bir anfi beraberinde yeni kule tipi yada raf tipi hop. takımlarınıda sana aldırtabilir
  • yapma yaw.. forumda bir kaç kişide gördüm daha önceden receiver'la kullanan arkadaşlar vardı ama ben sadece nasıl bağlandığını anlamaya çalışıyorum. Çalışacağından eminim yani ama nasıl bağlayacağım. özellikle sony almaya yatkınım şu anda onda pre-out da yok bi fikri olan var mı ?
  • Eğer Gigaworks un anfisi üzerinden bir şekilde sesi AVR ye aktarabiliyorsan bilemiyorum tabi de, hop. leri tek tek Gigaworks dan çıkarıp anfiye baglayarak zor gibi gözüküyo o iş.

Ama diyorsanki forumda gördüm kullanan var o zaman bana laf düşmez demekki oluyormuş. Benimki sadece teoriydi.
  • sesi gigadan aktarmayacağım ki ekran kartının hdmi bağlantısından aktaracağım receiver'a receiver'dan da gigaworks'e.. Evet arkadaşlar bir fikri olan ?
  • yardımcı olacaksa, bilgisayarda x-fi panel'i var. receiver'dan oraya spdif yada optik çıkışına bağlantı verip ses kartından giga'ya dağıtım yapılır mı sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Feelgood -- 13 Eylül 2008; 0:04:49 >
  • Ampli ne için o zaman?
    S750 Uydular RMS 70Wat 8ohm
    Woofer RMS 210Wat 8ohm
    Evet her ikisinede bağlayabilirsiniz.
    Yamaha daha önce resimli olarak anlattım.
    Sony ye gelince ;
    Evet bağlayabilirsiniz Ancak s750 uyduları uydu arkası ucu açık kablı ama S750 woferına taktığınız kısım RCA/tos fiş.
    Yamahada kolay uydu ile işiniz yok ama sony de Uyduların ya wofer tarafındaki ucunu keseceksiniz yada 7 uydu için yeniden kablo alacaksınız.
    Uyduları AVR nın kolon çıkışlarına bağlayacaksınız. Woferınızı çalıştırmak için ise diğer konunuzda verdiğim kablodan bir tane alacaksınız sony arkasındaki wofer çıkışına kırmızıyı takıp s750 arkasındaki C/SUB girişine takacaksınız.
    Uydulardan ses almak için sonyde ampli yi açmanız yeterli bu bağlantı şeklinde ama sub için s750 yide açmalısınız.
    quote:

Orjinalden alıntı: darthnihilus

yardımcı olacaksa, bilgisayarda x-fi panel'i var. receiver'dan oraya spdif yada optik çıkışına bağlantı verip ses kartından giga'ya dağıtım yapılır mı sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 13 Eylül 2008; 0:21:01 >

• Şöyle bir fikir uydurabilrim faydası olursa. Alcağın receiver ı ancak power olarak kullanbilirsin diye düşünüyorum. Sub üzerinde bir amfi var ise sesi burada işlemek istersin zira alacağıın receiver daha güçlü olacak. Alacağın receivera giriş yapmak zorundasın, multichannel girişleri kullanabilirsin varsa. rca kablolarla a/v ye giriş yaparsın. Ama şu işlemin bir faydası var mı bilemiyorum. ayrıca sub üzerinden beslenen hoparlörleri bir a/v ile hacamat edebilirsin. Senin sesi gönderdiğin yer yani kaynak pc. Senin ondan sesi receivera nasıl gönderdiğinin çok bir önemi yok. Sesin receiverdan kolonlara dağılması ile ilgili bir sorunun var anladığım kadarıyla. Bahsettiğin ürünleri tanımadığım için bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım umarım işini görür.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ATA@

Ampli ne için o zaman?
    S750 Uydular RMS 70Wat
    Woofer RMS 210Wat
    Evet her ikisinede bağlayabilirsiniz.
    Yamaha daha önce resimli olarak anlattım.
    Sony ye gelince ;
    Evet bağlayabilirsiniz Ancak s750 uyduları uydu arkası ucu açık kablı ama S750 woferına taktığınız kısım RCA/tos fiş.
    Yamahada kolay uydu ile işiniz yok ama sony de Uyduların ya wofer tarafındaki ucunu keseceksiniz yada 7 uydu için yeniden kablo alacaksınız.
    Uyduları AVR nın kolon çıkışlarına bağlayacaksınız. Woferınızı çalıştırmak için ise diğer konunuzda verdiğim kablodan bir tane alacaksınız sony arkasındaki wofer çıkışına kırmızıyı takıp s750 arkasındaki C/SUB girişine takacaksınız.
    Uydulardan ses almak için sonyde ampli yi açmanız yeterli bu bağlantı şeklinde ama sub için s750 yide açmalısınız.
    quote:

yardımcı olacaksa, bilgisayarda x-fi panel'i var. receiver'dan oraya spdif yada optik çıkışına bağlantı verip ses kartından giga'ya dağıtım yapılır mı sizce ?

uydu konusunda söylediklerin aklıma gelmişti. s750'yi açmak falan sorun değil benim kafama takılan, daha önce anlattığın gibi o dediğin kablolardan alıp receiver'ın sub çıkışından c/sub girişine takarsam center ve subwoofer'ın karışması gibi sorunlar olmaz değil mi? eğer böyle bir sorun çıkmayacaksa fiyatı uygun olan ve yabancı forumlarda çok tutulan sony receiver'dan alacağım. benim korkum oydu, yoksa gidip uydular için kablo alırım, hangi kablodan alacağım bilmiyorum ama vardır sorun değil. Neden amp'li sorusuna da cevap vereyim, ses kartı dd ve dts çözüyor sadece ama ben artık hd-audio'ya taktım kafayı, şöyle truHD, DTS-MA gibi formatlara sahip filmleri indirip falan izleyeceğim, ondan receiver alıyorum. Eğer sub ve center bağlantısının aynı yerde olması sorun çıkartmaz derseniz,ve içime bi su serperseniz çok rahatlayacağım. Teşekkür ederim yardımınız için.

• Altan ben SR875 isle S750 yi şuan kullanmaktayım.
    Ve artık bana yetersiz Geldiğinden B&W683 peşindeyim.
    Arkadaşa daha önce başka toğiğinde yamahayı nasıl bağlayacağını resimli olarak anlatmıştım.
    Sony yide bağlayabilir yukarda anlattım ancak sony nın sitesinde verdiği ürün yokhttp://www.sony.com.tr/product/hcs-home-cinema-receiver bu nedenle çıkış gücü nedir bilemiyorum.
    S750 uydularına zarar verebilir s750 uyduları 8ohm ve 70Wat RMS dir.
  • Channel Power Rating : 7.1 Channel Power Rating: 110W x 7 Amp Power (8 ohms, THD 1.0%)

Impedance : 8 Ohms

bahsettiğiniz özellikleri böyle sony'nin

http://www.productwiki.com/sony-str-dg820/

ayrıntılı bilgi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Feelgood -- 13 Eylül 2008; 0:31:15 >
  • S750 7*70wat RMS bunada altan daha iyi cevapo verir uydular zarar görürmü?
    quote:

Channel Power Rating : 7.1 Channel Power Rating: 110W x 7 Amp Power (8 ohms, THD 1.0%)

• quote:

S750 7*70wat RMS bunada altan daha iyi cevapo verir uydular zarar görürmü?
    quote:

Channel Power Rating : 7.1 Channel Power Rating: 110W x 7 Amp Power (8 ohms, THD 1.0%)

şu c/sub girişinin ortak olması sorun çıkartır mı dostum?
  • creative sitesi:
    If you want to connect these speakers to an A/V receiver, it is recommended that these speakers be connected to an A/V receiver that has a set of jacks for "PRE OUT" or "PRE MIX" (see below). Be definition, the PRE OUT jacks are used for connecting external amplifiers.PreOut çıkışlara bağlamanı öneriyor.

Ayrıca O kablodan aldığında creative Kırmızı center beyaz Sub diyor ama ONKYO da Kırmızı Sub sonyde de kırmızı veya beyaz sub tur. Denrsin karışıklığa yol açmaz.

Creative Sitesi S750-AVR Bağlantı şekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 13 Eylül 2008; 0:35:28 >
  • quote:

creative sitesi:
    If you want to connect these speakers to an A/V receiver, it is recommended that these speakers be connected to an A/V receiver that has a set of jacks for "PRE OUT" or "PRE MIX" (see below). Be definition, the PRE OUT jacks are used for connecting external amplifiers.PreOut çıkışlara bağlamanı öneriyor.

Ayrıca O kablodan aldığında creative Kırmızı center beyaz Sub diyor ama ONKYO da Kırmızı Sub sonyde de kırmızı veya beyaz sub tur. Denrsin karışıklığa yol açmaz.

o zaman yamaha almam daha mı yararıma olur yani creative'in dediğine göre ?
  • Sorun çıkarmaz ortak olması. Zaten sorun çıkarmaması için o kablodan dedim yoksa mono 3,5 cak RCA kablo derdim.
    Hayır daha öncede verdiğim kablodan kullanmalısın.
    Beyazı amplinin woofer ına taktın S750 Sub çalışmıyorsa kırmızı taktığında çalışır açıkta kalanı bantlama gerekir herhangi bir kısa devreye yol açmaması için.

Uyarı: Creative Amplinin normal kolon çıkışlarına S750 uydularının bağlanmasını uygun bulmuyor yukardaki mesajımdaki linki inceleyebilirsiniz.
    Uydularının kesinlikle zarar görmesini istemiyorsan yamaha.
    Sony ye gelince sony çıkışı 7*110wat
    s750 ise 7*70wat RMS
    Bu şekilde bağlantı uydulara zarar verirmi kesin bilmiyorum.
    Ama yamahada kesinlikle kullanırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 13 Eylül 2008; 0:40:47 >
  • 7*70W S750 nin anfisinin hop. leri beslediği güçtür. Önemli olan S750 nin hop. leri kaç W arasında çalışabiliyor. Eğer max. deger 70w ise o zaman hop. zarar görür tabi.

Bu arada S750 nin kendi hop.leri için olan c.over ayarlarıyla hop. leri baglayacağınız Sony yada Yamaha anfi c.overlar bakımından problem yaratmıyormu soraması ayıptır.
    Bildigim kadarıyla bu şekildeki multimedya ürünlerinde kullanılan hop. lere göre dahili anfi üzerinde kendince kesmeler oluyor. Siz hop. leri mevcut anfisinden ayırdığınızda problem yaşamıyormusunuz sevgili ATA@
  • quote:

Sorun çıkarmaz ortak olması. Zaten sorun çıkarmaması için o kablodan dedim yoksa mono 3,5 cak RCA kablo derdim.
    Hayır daha öncede verdiğim kablodan kullanmalısın.
    Beyazı amplinin woofer ına taktın S750 Sub çalışmıyorsa kırmızı taktığında çalışır açıkta kalanı bantlama gerekir herhangi bir kısa devreye yol açmaması için.

Uyarı: Creative Amplinin normal kolon çıkışlarına S750 uydularının bağlanmasını uygun bulmuyor yukardaki mesajımdaki linki inceleyebilirsiniz.
    Uydularının kesinlikle zarar görmesini istemiyorsan yamaha.
    Sony ye gelince sony çıkışı 7*110wat
    s750 ise 7*70wat RMS
    Bu şekilde bağlantı uydulara zarar verirmi kesin bilmiyorum.
    Ama yamahada kesinlikle kullanırsın.

o zaman ben riske atmayayım, ne bağlantıyı, ne güç sorunlarını.. gidip yamaha alayım sağlıklı olsun.. diyecem ama 400-500ytl fark var. ne yapsam bilemiyorum. Sony'de uyduları direkt receiver'a bağlamak konusuna takılıyorum..

SONY 920YTL - YAMAHA 1.400

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Feelgood -- 13 Eylül 2008; 0:46:35 >

• Hayır oronra s750 anfi çıkışı değilk. Creative sitesinde S750 teknik özelliklerde her bir uydu için 8ohm 70Wat RMS yazıyor.

Hayır. Benim bağlantımda s750 uydularını ampli değil s750 amfisi besliyor.
    Ben Amplinin PreOut larondan S750 ye bağlantı yaptım.
    Burada S750 ile prepower bağlantı olmuş oluyor sanırım.
    Artık bu bağlantı beni tatmin etmediği için B&W683 alacağım..

quote:

Orjinalden alıntı: Oronra

7*70W S750 nin anfisinin hop. leri beslediği güçtür. Önemli olan S750 nin hop. leri kaç W arasında çalışabiliyor. Eğer max. deger 70w ise o zaman hop. zarar görür tabi.

Bu arada S750 nin kendi hop.leri için olan c.over ayarlarıyla hop. leri baglayacağınız Sony yada Yamaha anfi c.overlar bakımından problem yaratmıyormu soraması ayıptır.
    Bildigim kadarıyla bu şekildeki multimedya ürünlerinde kullanılan hop. lere göre dahili anfi üzerinde kendince kesmeler oluyor. Siz hop. leri mevcut anfisinden ayırdığınızda problem yaşamıyormusunuz sevgili ATA@

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 13 Eylül 2008; 0:50:13 >

• Her halikarda hop. lerin W gücü anfinin verebildiginden yuksek olmalı. Aksi durumda ne siz sorun ne ben söliyim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.