Şimdi Ara

Maket Gemi Yapımı İçin Yorumlarınızı Bekliyorum RESİMLİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
25.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Maket Gemi Yapımı İçin Yorumlarınızı Bekliyorum RESİMLİ

Arkadaşlar ben böyle gemiler yapmak istiyorum evimde büyük bir maket gemi var ona bakarak kendimi geliştirmek istiyorum ama
    Sizin önerilerinizi bekliyorum

• kendine ait küçük bir mekan belirle el aletleri edevatlar al sonra gemi için ne malzeme gerekiyorsa onlarıda al eğer yapabilen biri varsa onla görüşmen çok daha iyi olur eğer yoksa kendin teknik geliştir.Bu işler çok zevkli oluyor gerçekden
  • Yapımı kolay olsun istersen uçak gemisi yapıp üstüne maket uçaklar koyarsın hem havanda olur.

Bizim evde yelkenli bir gemi var. Yelkenli gemiler çok güzel oluyor.
  • babam geçen sene Ceza evinde mahkumlara bilgisayar kursu verirken bir mahkumda görmüş ve malzeme götürüp adamcağız yapmış mükemmel birşey ama bir görseniz

Sizden yardım bekliyorum
    Teknik konusu kolay sadece fikir ve model gerekli
  • Mükemmel bir hobi ancak inanılmaz sabır istiyor. Sana yaptığım hataları anlatayım ki bence bunlar en önemli öneriler olacaktır.

Büyük hevesle işe girişirim, 2 parça yapıştırmaya göreyim hemen boyamaya başlarım. Boyalı parçayı elimle tutar boyayı bozarım. Biraz zorlu bir bölüme gelince onu sonraya bırakır diğer parçalarla uğraşır maketi çorbaya çeviririm. Bunlar yapmaman gerekenler.

Mutlaka adım adım gitmeli, maketi 3 günde bitirmeye çalışmamalısın. Kargaburun, büyüteç, iğne iplik mutlaka ihtiyaç duyacağın şeyler. Boyalı parça kurumadan asla yapıştırma.

Sabır ve harika maketler yapabilirsin.
  • Gökhan kardeş bana yapım konusunda geniş bilgi verirmisin?

Nerden başlanır nerde bitirilir
    v.s.v.s.
  • 1. model harikaymış.
    maketlere ilgin varsa gemiden başlaman aslında hata olmuş.çünkü gemiler daha kompleks oluyor.ben bir tane yelkenli yaptım, yapana kadar da neler çektim tabi çekilen çile değil zevk orası da ayrı
    uçakta zor.gerçi ölçeklendirmesi ile alakalı.ilk uçak maketi alışım biraz cahilliğime geldi,ufacık parçalarla uğraştım durdum.cımbızla parçaları tutuyordum
    şimdi araba yapıyorum.daha zevkli...
    marka da revell alıyorum.

yapımı için zaten içinde kitapçığı var.parçaların eşleştirilmeleri falan gösteriliyor.adım adım onu takip et yoksa çok zorlanırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _sude_ -- 12 Eylül 2008; 22:38:15 >

• Güzel olmuş eline sağlıkta ilk resimdeki gemide minare var ne alaka?
  • http://www.gemimaketi.com
    http://www.devsepet.com/dekoratif-Ürünler-maket-gemiler-c-1_2_4301.html?page=1

Nette araştırırken bu siteyi buldum belki işine yarayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roohans -- 12 Eylül 2008; 22:43:32 >
  • Neyin kitapçğı var kardeş?
    Ben marangozdan malzeme alıp kafama göre başlamayı düşünüyordum
    Lakin hazır şekilde olanı varsa bilgilendirsen sevinirim
  • 'ahşap gemi maket' diye arama yaparsan geniş ürün çeşidine rastlarsın.marangozdan malzeme alıp bir de onları kesip biçmekle uğraşmana gerek kalmaz.alacağın hazır maketlerde kitapçık var.sana düşen sadece kitapçığı takip ederek parçaları monte etmek.kolay sanma amasonrası sana kalmış.estetiğe önem verirsen zımparalar,verniklersin falan
  • quote:

Orjinalden alıntı: brk_066

Güzel olmuş eline sağlıkta ilk resimdeki gemide minare var ne alaka?

O minare değil dostum
  • quote:

Orjinalden alıntı: _KARDELEN_

quote:

O minare değil dostum

Valla ne diyeyim çok benziyor minareye.
  • quote:

Gökhan kardeş bana yapım konusunda geniş bilgi verirmisin?

v.s.v.s.

Mesajında marangozdan tahta alıp demişsin, o çok zor bir iş. Tahtaya eğim nasıl verilir, ölçümler vesaire.

Ama DNR, megavizyon vs gibi marketlerde harika maketler var, profosyonel kalitede. Benim tavsiyem kılavuzda gösterilen adımları atlamadan tek tek yerine getirmen. Yani dedim ya 3. adım olmadı dur önce şu yelkenlerle direkleri yapayım dedin mi iş bozuluyor. Çok yavaş ve sabır. Bunun tek yolu bu.
  • quote:

quote:

quote:

O minare değil dostum

Valla ne diyeyim çok benziyor minareye.

Haklısın aslında ama değil
  • Maket Gemi yapmak icin ilk once kucukten basla mesela Balıkcı teknesi Boyle Maket Gemi Parcaları boyaları ve yapıstırıcısı ile buyuk kitapcılarda hobi malzemesi olan yerlerde satılır ilk once bunları yaparak basla sonra ahşap gemi yapmaya calısırsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokhanww2

quote:

Gökhan kardeş bana yapım konusunda geniş bilgi verirmisin?

v.s.v.s.

Mesajında marangozdan tahta alıp demişsin, o çok zor bir iş. Tahtaya eğim nasıl verilir, ölçümler vesaire.

Ama DNR, megavizyon vs gibi marketlerde harika maketler var, profosyonel kalitede. Benim tavsiyem kılavuzda gösterilen adımları atlamadan tek tek yerine getirmen. Yani dedim ya 3. adım olmadı dur önce şu yelkenlerle direkleri yapayım dedin mi iş bozuluyor. Çok yavaş ve sabır. Bunun tek yolu bu.

/>
    Kardeş bu ve bazı tahta kapıların üzerinde 1mm den daha ince kalıplar var ismini hatırlayamadım.Benim dediğim maket onlardan yapılmıştı.En güzel yanıda süper şekil alıyor.Hatta ve hatta ön ve arkada ortalama 6-8 tane bulunan yelkenleri bununla yapmıştı

Mahkum kardeşimiz bunu yaptıktan sonra babama veriyor babamda bir güzel vernikliyor ve şimdi cıvıl cıvıl

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.