Şimdi Ara

## 32nm Üretim Teknolojisine Geçiş İçin NEC de IBM ile Anlaştı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## 32nm Üretim Teknolojisine Geçiş İçin NEC de IBM ile Anlaştı ##

Yarıiletken dünyasında yeni nesil üretim teknolojilerine geçiş yarışı her geçen gün biraz daha önem kazanıyor. Firmaların üretim yeteneklerini ortaya koyduklarını, adeta mühendislik yarışına dönen bu mücadele de IBM ve iş ortakları kulübe yeni bir üye daha kabul ettiler. Bir yandan Intel sahip olduğu çok sayıda fabrika ve ciddi ar-ge bütçesi ile 32nm için çalışmalarına devam ederken öte taraftan başını IBM'in çektiği ve aralarında Samsung, Toshiba, STMicroelectronics, Infineon, Chartered, Freescale ve AMD gibi sektör devi pek çok isimin bulunduğu konsorsiyum da yeni üretim teknolojilerine geçiş noktasında IBM'in öncülüğünde çalışmalarına devam ediyorlar. Yapılan açıklamalaya göre, IBM cephesinde konsorsiyuma yeni bir isim olarak NEC de dahil oldu. Gerçekleştirilen uzun vadeli anlaşma ile NEC de yeni üretim teknolojilerine geçiş için yapılan çalışmalarda aktif rol oynayacak. Geçtiğimiz günlerde 22nm SRAM ürettiğini açıklayan IBM ve iş ortakları, 2010 ile birlikte 32nm üretim teknolojisine geçiş yapmayı planlıyorlar.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ekip süpermiş nmler 0'a yaklaşıo resmen
  • bizim kısa bir dönem telefonlarını gördüğümüz onun dışında çok kaliteli monitör ve tv leri olan NEC firması IBM i tercih edip 32nm teknolojisinden yaralanmak istiyor:::::::::: bunu neyin üretiminde kullanacaklar ben o konuyu merak ediyorum
  • Ekibe çok güldüm hele şu yerde oturana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: UltrAslan Çorum

Ekibe çok güldüm hele şu yerde oturana.

Acep neci bunlar
  • Bir haber de ben vereyim, AMD de, IBM ile birlikte erkenden 32nm'ye geçmeyi planlıyor, öyle ki, Intel'le arasında açılan nanometrik küçülme farkını kapatacak bu birliktelikle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

Bir haber de ben vereyim, AMD de, IBM ile birlikte erkenden 32nm'ye geçmeyi planlıyor, öyle ki, Intel'le arasında açılan nanometrik küçülme farkını kapatacak bu birliktelikle.

Daha önceki haberlerden destekleyici birkaç paylaşım;

http://forum.donanimhaber.com/m_25939865/mpage_1/key_22nm//tm.htm#25948553
    http://forum.donanimhaber.com/m_25748989/mpage_1/key_22nm//tm.htm#25842766
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Bir haber de ben vereyim, AMD de, IBM ile birlikte erkenden 32nm'ye geçmeyi planlıyor, öyle ki, Intel'le arasında açılan nanometrik küçülme farkını kapatacak bu birliktelikle.

IBM biliyor, kimin baba,dürüst olduğunu ...
  • Nec ne için kullanayacak yongaları?
  • bana kalırsa nec islemci üretimini kendi notebook u için kullanacaktır pazarda bi ilk olmayı hedefliyor olabilir
  • Ne için kullanacak ki NEC? Notebooklarında kendi işlemcisini kullansa iyi olmaz bence. Bu zamandan sonra işlemci piyasasına girip de kendi işlemcilerini üretip notebooklarında kullanırsa satışları azalır diye düşünüyorum.

Tabiki çok yüksek performanslı, çok az güç tüketimli, çok az ısınan bir işlemci olursa başka.
  • Arkadaşlar CPU üreteceğinden değil NEC. Entegre devre üreteceğinden bu.
  • fotoğraf çok komik ya

bi de arkaya "32nm hatırası" yazsalarmış tam olurmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: fotifoti

fotoğraf çok komik ya

• Herkes safını belli ediyor artık
  • annnuuuu aralarında hindu bile var yaw... bi bizimkiler giremedi pala bıyıklı tesbihli tek omuzdan ceketli...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: fotifoti

fotoğraf çok komik ya

• Kimse kusura bakmasın ama şu PC dünyasında kral IBM dir üstüne tanımam İntel IBM yanında kısa pantalonlu çocuk kalır Ha bu arada unutmadan PC kısaltmasını ( Personel Computer ) hayatımıza IBM sokmuştur v.s v.s v.s v.s

Bu arada bir yerde okumuştum :D sizlerle paylaşayım amcanın biri zamanında ( muhtemelen IBM şirketinin Halka açıldığı ilk zamanlar ) bolca IBM hisse senedi alıyor :D ki o zamanda tüm mal varlığı ile almış yani herşeyini satmış 100.000 $ dı galiba yanlış hatırlamıyorsam adam bu hisseleri aldıktan bir süre sonra ölüyor :D bu adamın torunu çatı arasında eski eşyaları karıştırıken bu hisse senetlerini buluyor ve artık değerini siz hesap edin aklıma gelen küçük bir anektotu sizlerle paylaşayım dedim

( niye bizim başımıza böle şeyler gelmezki )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 13 Eylül 2008; 8:36:09 >

• tiplere bak hele şu yerde oturana
  • O yerde oturanı sen bilmiyon. O ekibin moral elemanı şu şirinliğe baksana
    quote:

Orjinalden alıntı: UltrAslan Çorum

Ekibe çok güldüm hele şu yerde oturana.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.