Şimdi Ara

## Core 2 Duo E7400 19 Ekim'de Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Core 2 Duo E7400 19 Ekim'de Geliyor ##

Nehalem kod adlı yeni nesil mikroişlemci mimarisini baz alan Core i7 serisi işlemcilerini Kasım ayının ilk günleriyle birlikte lanse etmeye hazırlanan Intel, mevcut ürün portföyüne yönelik çalışmalarına da ara vermeden devam ediyor. Nehalem jenerasyonunun çift çekirdekli temsilcileri muhtemelen gelecek yılın ikinci yarısına kadar gelemeyeceği için Core 2 Duo serisi, firma adına önemini sürdürmeye devam edecek. Intel'in 45nm üretim teknolojisiyle hazırladığı çift çekirdekli ilk ekonomik seri olan E7xxx kulübüne yeni bir üye daha katılıyor. iİlk bilgilerini bir süre önce paylaştığımız Core 2 Duo E7400'ün 19 Ekim'de anons edileceği belirtiliyor. Çift çekirdekli yapıda olan ve 2.8GHz'de görev yapan LGA775 formundaki işlemci 1066MHz FSB hızını destekliyor ve 3MB'lık seviye 2 bellek ile geliyor. Çıktığı an itibariyle 133$ seviyesinde Core 2 Duo E7300'ün yerini alacak olan E7400'ün yanı ısra E7300'ün fiyatı da 113$ seviyesine gerileyecek.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• E8xxx Serisi varken e7400 kimse almaz gibi geliyor bana... e7xxx serisi alacak olan 7200 alır basar oc yi aynı hesaba gelir Aralarındaki tek fark çarpan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiLgiSeaRcheR -- 12 Eylül 2008; 14:36:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ELeCtRiCkChi

E8xxx Serisi varken e7400 kimse almaz gibi geliyor bana... e7xxx serisi alacak olan 7200 alır basar oc yi aynı hesaba gelir Aralarındaki tek fark çarpan...

• e7300 113$'a gerileyeceği ve e7200 üretimi durup yavaştan piyasadan çekileceği için alıp oc basmak isteyenlerin tercih edeceği işlemci e7300 oldu o halde 266x10 değeriyle de oldukça güzel,kafadan 400fsb ile 4ghz'yi görücektir.
  • Orta segment için güzel bir haber
  • intel orta segmentte seviyeyi yükseltiyor.7xxx serisi zaten özellikte o.c. de başarılı bir işlemci bakalım amd nasıl cevap verecek.
  • Saati güzel ilerletiyorlar.
  • fiyatı güzel corei7 ler çıktıktan sonrada lga775 işlemci çıkarmaya devam edermi acaba?
  • Nehalemin gelişi öncesi bu işlemcilerden alan insanlar aldıkları zaman hatamı etmiş olacak yoksa doğrusunumu yapmış olacaklar çok merak ediyorum.

Ayrıca bu işlemciler yeni oyun ve programlarla ne kadar süre dayanabilecek?, lga775 in tarih olması sonucundada ikinci el olarak satabileceklermi? satarlarsa ne kadar zararla satacaklar? çok merak ediyorum. Birde bildiğim kadarıyla ramlerde tarih olacak. Hatta şuanki psularında Nehalemde çalışmayacağını yada çevirici gerekeceğini duydum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moffaka -- 12 Eylül 2008; 17:03:11 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ELeCtRiCkChi

E8xxx Serisi varken e7400 kimse almaz gibi geliyor bana... e7xxx serisi alacak olan 7200 alır basar oc yi aynı hesaba gelir Aralarındaki tek fark çarpan...

• oc yapmayı bilmeyen saplamalar : bkz. ben alır abi naapalım :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: melchiah1978

oc yapmayı bilmeyen saplamalar : bkz. ben alır abi naapalım :D

, haksızlık etme kendine kimse anasının karnında oc öğrenmiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: :HAKAN:

quote:

Katiliyorum. Ayrica herkes aldigi urunu OC yapip garanti disi birakmak istemeyebilir.
  • orta segment için makul bir işlemci
  • quote:

Orjinalden alıntı: Promesa

quote:

Orjinalden alıntı: :HAKAN:

quote:

Katiliyorum. Ayrica herkes aldigi urunu OC yapip garanti disi birakmak istemeyebilir.

Oc yaptığınızı nasıl anlayacaklar acaba
  • 4000 serisi gibi arada kalıyor bu seri de. 5000 serisi ile arasında 1mb bellek farkı varken pek tercih sebebi gibi görünmüyor.
  • ekonomik seriler bunlar piyasada çok satar herhalde
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.