Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1906. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.608
Cevap
155
Favori
3.256.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19041905190619071908
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metekaan

quote:

Orijinalden alıntı: renovatio033

quote:

Arkadaşlar, 15 gün önce megane 3 2012 1.6 exterme otomatik modelini aldım, 54 bin km de.Tabiri caiz ise öküz gibi yaktığı için lpg taktirdım. atiker gold 2 korumalı simit tank. ilk depoyu bitirdim. Anlam veremiyorum 39lt lpg ile 240 km gidebildim. yine afedersiniz ama öküz gibi yakıyor.ne yaptıysam yol bilgisayarı 12.4 ün altına inmedi. hergün 30 km yol yapıyorum(15+15) yarısı sıkısık trafik.Bujiler lpg takımı sırasında değişti.Yok arkadaş bu araba böyle yakarsa binemem. Bundan önce punto 2009 yarı otomatik vardı.sert kullanımda bile 38 lt lpg ile aynı yolu 360 km yapıyordum.benim megane 3 de sorun mu var anlamadım.

Çok çok fazla yakiti. megane 3 -2015 touch plus 1.6 benzinli var bende. şehiriçi sakin kullanimda 80tl lpg ile 400km yapiyorum. 36-37lt lpg ile yani. benzinde de 30-32kuruş civari. ki bu oranlar şehiriçi..

Dostum senin aracın ş.içi fabrika versi 8,6lt benim araç ise 10,6lt diyor aramızda fark olması normal.ancak bu kadar fark olması sıkıntı. en son 37,5litre lpg(80TL) ile 270km yol yaptım.Nedir sıkıntı anlamadım.serviste birşey çıkmıyor.araçta herhangi bir arıza vs.. yok aynı aracın privatge modeli arkadaşta var onun yol bilgisayarı ort. 9 lt yazıyor(ş.içi) benim ki 12,4lt yazıyor.

Benim araç 2011 otomatik ...ortalama tüketim 9.5 civarı bahsettiğini km yi ben 26-27 lt lik lapg ile yapıyorum hatta geçiyorum kullanıma göre ..

• quote:

Orijinalden alıntı: renovatio033

quote:

Arkadaşlar, 15 gün önce megane 3 2012 1.6 exterme otomatik modelini aldım, 54 bin km de.Tabiri caiz ise öküz gibi yaktığı için lpg taktirdım. atiker gold 2 korumalı simit tank. ilk depoyu bitirdim. Anlam veremiyorum 39lt lpg ile 240 km gidebildim. yine afedersiniz ama öküz gibi yakıyor.ne yaptıysam yol bilgisayarı 12.4 ün altına inmedi. hergün 30 km yol yapıyorum(15+15) yarısı sıkısık trafik.Bujiler lpg takımı sırasında değişti.Yok arkadaş bu araba böyle yakarsa binemem. Bundan önce punto 2009 yarı otomatik vardı.sert kullanımda bile 38 lt lpg ile aynı yolu 360 km yapıyordum.benim megane 3 de sorun mu var anlamadım.

Çok çok fazla yakiti. megane 3 -2015 touch plus 1.6 benzinli var bende. şehiriçi sakin kullanimda 80tl lpg ile 400km yapiyorum. 36-37lt lpg ile yani. benzinde de 30-32kuruş civari. ki bu oranlar şehiriçi..

hocam bende de 1.6 play bva var.
    lovato lpg takılı. 63 liralık lpg ile (30 lt) 220-225 km yapıyorum. aracı çalıştırınca kullanılan bir miktar benzini de sayarsak km'de 30-32 kuruşa falan denk geliyor. 1.2 leon tsi'ler bile şehiriçi 7 lt yakıyor benzinde. o da 30-33 kuruşa falan geliyor işte. yani anlıcağın bizim aracın lpg takılı tasarruflu hali, diğer araçların default benzinli hali kadar yakıyor. benzinde. o da 30-33 kuruşa falan geliyor işte. yani anlıcağın bizim aracın lpg takılı tasarruflu hali, diğer araçların default benzinli hali kadar yakıyor.

ben bu tüketime alıştım ancak canımı çıkan başka bir konu var. bu araç lpg'de iken yokuşta hızlanmıyor. ankara'da cinnah caddesi var uzun dik bir yokuş. google görsellerden bakabilirsiniz. bu yokuşta aracım 50 km/h'i geçmiyor. hızım 45 falan olduğunda gaza köküne kadar da bassam daha fazla hızlanmıyor. benzinde gittiğimde nispeten daha iyi 60 ya da 70 km'e çıkabiliyorum o yokuşta. sizde de böyle durumlar var mı lpg'de ? bıktım vallahi.

• bir de arkadaşlar aracımın sağ far içerden buğu yapmaya başlamıştı. çatlak vardı onu onardık ancak tekrar yapmaya başladı. bi de hafiften matlaştı zaten. değiştireyim kafam rahatlasın diyorum. orjinali 400 tl civarı dendi özel bi yedek parçacıda, reno servisi ise 570 tl diyor. ankarada oturuyorum nereden uygun orjinal bulabilirim ? ya da sorunsuz iyi bir yan sanayi markası önerebilir misiniz ?

not : ek olarak acaba kasko bunu mini onarım kapsamında, tramer'e işlemeden karşılar mı acaba ?
  • Piyasada çıkması var facede megan3 diye grup var orda bir arkadaş satıyordu far
    kasko konusunda trammer e işlenir ancak zaten far değişimi olduğu için bu yüzden arabayı almayacak uyuz tipler olursa zaten satmayın
    Ama bir dahaki yıl kaskoyu deldirmeyeyim diyorsanız çıkmacıdan bulun taktırın orjinalini
    ist olsanız 2 adres vardı bildiğim ama ank yı bilmiyorum
  • Hız sabitleyici tuşunu açtığımda ---- çıkıyor devreye girmiyor 3 yıldır sorunsuz kullanıyordum sınırlayıcı da sorun yok tuşlar sağlam neden olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 1 ay kadar önce aldığım 2015 model megane 3 gtline dizel edc şanzuman hakkında konuşacağım aracı 11bin de aldım 68.000 gibi bir fiyata ilk olarak konfor gerçekten çok iyi araçta lastik olarak 17 inç turanzalar var ilte içeri çok ses alıyordu ve tekerlere nitrojen bastırdım ses büyük ölçüde azaldı tavsiye ederim lastikler hakkında forumlarda okudum kesinlikle daha iyi lastikler var değiştirmek istersem kesinlikle pirelli alıcam önceki araçlarımda da kullandım çok güzel lastikler üretiyor ondan sonra yağmur sensörü var araçta yağışlı havalarda sigorta kutusundan direksiyonun sol atında röle sesi geliyor arka cam sileceği çalıştığında çıt çıt şeklinde onu giderme yolu varmı bilmiyorum varsa yardımcı olursanız sevinirim.Gerçekten sürüş çok keyifli ve az yakıyor şuan ortalamam 5.9lt/100km çok çok iyi bir rakam bursada oturuyorum şehir dışı seyahatimde 4.6lt gördüm çok mutlu etti beni açıkcası performans bana göre yeterli bırak beni ben gidicem diye bağırıyor resmen araç direksiyon olarak pek bişi diyemicem çünkü okdr net bi bilgim ve konuşacak kadar hissiyatım yok sanırım yada beni üzmediği için olabilir tepkileri bence gayet hoş ani gaza yüklenmelerde direksiyonun hemen sertleşmesi hoşuma giden yönlerinden çevirince direksiyon ve tekerler gayet akıcı hassasiyet güzel sürüş olarak tek dert yandığım şey yokuş aşşağıya giderken motor freni yapması :D 150 170 gibi süratlar yaptım araçla ve nasıl çıktığımıda anlayamadım gerçekten hızınzı hissetmiyosunuz direksiyonda hızdan dolayı tek bir titreme sezmedim dönüşleri gayet güven verici aracın sağa sola yatırmıyor ama ben dönüşlere genede çok temkinli giriyorum bu demek değilki yavaş girdiğim için yatmıyor özellikle denedim aracı hangi viraja nekadar hızla tedirgin olamadan dönebilirim diye gönül rahatlığıyla giriyorum frene basmadan çoğu dönüşü ilk kazamı 2014 de cok hafifbir virajda yerde yağ olması yuzunden kayarak elektirik direğine sarıldım megane 2 2004 model vardı o zaman da pert oldu tabiki araç bursadaki arkadaşlar bilir mesken yolunda oldu durum servis yolu diyede geçer orası neyse o yüzden her dönüşte araç kayıcakmış gibi geldiği için hala içimde korku var atamadım :D Aracı almak isteyipte forumda dolaşan arkadaşlar bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlar bu paralara ve dolulukta gerçekten çok az araç karşınıza çıkıyor yüksek model ve az km de düşünmeden alabileceğiniz araçlardan çok ses takıntısı olan arkadaşlar var tabikide orası şıkırdıyo burası kütürdüyo diye bu yorumları okuyupta soğuya biliyor insanlar eğer sesi arkadaşlar gibi takıntılı dikkatli biri değilseniz anlayamazsınız zaten bunun en güzeli almak istiyosanız bi test sürüşünde bakabilirsiniz araçta yalıtım şahne motor sesi yok içerde kesinlikle çok sesiz araç 120den sonra başlıyo rüzgar seside almaya içeri bilginize diyeceğim şeyler ve aklıma gelen şeyler bunlar şimdilik ilerleyen zamanlarda yazarım gene cevaplarınızı ve eleştirilerinizi kesinlikle bekliyorum.Almak isteyenler içiniz rahat olsun pişman olmazsınız.Bu arada aracıma seramik kapla yaptırmak istiyorum sonaxta 3 sene garantili her sene kontrol ediyorlar aracı aklıma yattı gibi eger deneyiminiz tecrübeniz varsa bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.sürçü lisan ettiysem af ola saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OsmanKurt -- 22 Mayıs 2016; 23:38:57 >

• Arkadaşlar bende 2009 model 1.6 dynamic ithal cam tavan megane var. Yağmurlu havada yada arabayi yikattigimda tavanda su oluklarinda su kaliyor. Sağa sola dönüşlerde ön camlar açıksa şu direk içeriye giriyor cam açma kapama tuşları su içinde kalıyor. Rüzgarlik alicam sanırım ama farklı çözüm yolu bilen var mı başına gelen var mı?

• Ayrıca camlar açıkken müzik sesi fazla açıksa ön camlardan titreme sesi geliyor. Müzik sesi olmasa bile çukur ve bozuk yollarda da titriyor tikirti yapıyor. Garantisi falan yok basit çözüm yolu var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sdemirbek

Arkadaşlar bende 2009 model 1.6 dynamic ithal cam tavan megane var. Yağmurlu havada yada arabayi yikattigimda tavanda su oluklarinda su kaliyor. Sağa sola dönüşlerde ön camlar açıksa şu direk içeriye giriyor cam açma kapama tuşları su içinde kalıyor. Rüzgarlik alicam sanırım ama farklı çözüm yolu bilen var mı başına gelen var mı?

aynı sorun bende ve herkeste var gider yapmamış adamlar. en kötüsü aracı yıkattığımızda camlar kirleniyor maalesef.
  • Sdemirbek S kullanıcısına yanıt
    Bu ön camdan ses gelme olayı bende de var. Üstelik müzik açık olmasa bile var. Ayrıca direksiyon arka tarafından gelen o metal metale tarz bi titreşim seside var. Sol tweeter kapağı ve havalandırma ızgarası cızırdamasıda var.

• Bir yerde okudum serviste garantiden hallettirmisler. Fakat garantisi bitmiş araca naparlar ne fiyat çıkar bilemiyorum. Sıfır alan kişi götürüp yaptirmaliydi ilk zamanlarda da varmış kronikmis camdan gelen ses.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sdemirbek

Bir yerde okudum serviste garantiden hallettirmisler. Fakat garantisi bitmiş araca naparlar ne fiyat çıkar bilemiyorum. Sıfır alan kişi götürüp yaptirmaliydi ilk zamanlarda da varmış kronikmis camdan gelen ses.

evet o ses benim araçtada var çok şükür başkada trim sesi yok benim tarafımdaki camdan (sürücü tarafı) sinek vızıltısı gibi bir cızırtı geliyor aracım 2014 son makyajlı kasa 1,5dci edc garantisi devam ediyor ağustos ta bakımı var götürdüğümde söyleyeyim bari bakalım halledebileceklermi
  • OsmanKurt O kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun güle güle binin röle sesi bende de var
    Ses konusunda internette ses kesmek için görselli uygulamalar ve anlatım mevcut
    önemli çoğu sesi kesiyor bunları başarılı uygularsanız
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsclub53

Piyasada çıkması var facede megan3 diye grup var orda bir arkadaş satıyordu far
    kasko konusunda trammer e işlenir ancak zaten far değişimi olduğu için bu yüzden arabayı almayacak uyuz tipler olursa zaten satmayın
    Ama bir dahaki yıl kaskoyu deldirmeyeyim diyorsanız çıkmacıdan bulun taktırın orjinalini
    ist olsanız 2 adres vardı bildiğim ama ank yı bilmiyorum

hocam kasko sanırım 1 kerelik far değiişimi sunuyor ve deldirmiyor. öyle duydum. megane 3 garage ve megane 3 turkey gruplarına üyeyim, oralara yazdım ancak sanırım kimsede yok.
  • Fren ve debriyaj pedalından ses gelen varmı?
    debriyaj pedalından basarken yarıdan sonra gacırdama sesi geliyor.1 kere aynı şikayetle debriyaj seti değişmişti ama soruna çok da bi faydası olmamıştı.
    Fren pedalından ise böyle çukurlardan geçerken yada üzerine hafif dokununca boşluk varmış gibi çat çut ses geliyor.

Aracım 94000 de ve 80000 bakımını dışarda yaptırdı.sizce servis bunlara garanti dahilinde bakarmı?
  • MErhaba,
    Megane 3 EDC dizel aracım var 72.000 km de 4.yıl bakımı gelmek üzere. sanırım 4. yıl bakımında triger seti değişiyormuş. sürekli götürdüğüm altunizade deki servisten fiyat istedim 2.028 TL Mayıs ayı %15 indirimi ile 1.723 TL fiyat verdi. fiyat çok yüksek geldi? bu aralar 4. yıl bakımı yaptıran daha uygun önerebileceğiniz servis var mıdır?
  • Kartalda yetkili servisten ayrılma bir usta var, babalı oğullu çalışıyorlar; orjinal parça kullanıyorlar ve yarı fiyatına. Gayet ilgili genç bir arkadaş muhakkak uğrayın.

Ferhat Yazı
    +90 537 733 8816

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demirmkn -- 27 Mayıs 2016; 14:08:34 >
  • onurblt O kullanıcısına yanıt
    Servis fiyatları da uçtu iyice,eski faturalara baktım ,2014 aralık ayında Karşıyaka Mais'te klima gazı da dahil 1,010TL ödemişim.
  • Arkadaslar gecen hafta arabayı otopark kolonuna surttum ve çamurluk tarafından içeri göçük oluştu. Servis kaskoya 1.500-2000 TL yansıtırım diyor. Sanayideki kaportacı da cepten ödersem 600TL, kaskodan yaptırırsam 1000TL yansıtırım diyor. Kaskom anadolu sigorta. Ne yapıyım? Akıl verir misiniz... (istanbul maslakdayım.)
    Bu mesaja eklenen görseller:

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]

• r00tsecurity R kullanıcısına yanıt
    Kasko indiriminiz bir iki yıllıksa hiç düşünmeden kaskodan serviste yaptırın. Daha fazla bile olsa yine kaskodan yaptırın bence. Bir sonraki yıl 600 tl fark ya çıkar ya çıkmaz kaskoda. Hem yarın yeni bir hasar çıkmayacağı ne malum.
    600 tl kaskoyu bozmamak uğruna gözden çıkarılacak para değil. Geçmiş olsun

• 
Sayfa: önceki 19041905190619071908
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.