Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1879. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
39.608
Cevap
155
Favori
3.256.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18771878187918801881
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kısmetse 4 güne Yalova - Gaziantep seyahatım var. Aracım 2015 1.5 dci Megane 0 aldım şu an 11000 km de 7 aylık araba . Hiç bir şikayetim yok şu an . Herhangi bir arızasıda yok. Normalde 20000 'de bakımı var. Uzun yola çıkmadan önce sizce servise gitmelimiyim bir check için yoksa böyle çıksam olur mu ? Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum : )
  • hassin kullanıcısına yanıt
    bi sıkıntı olmicaktır gidebilirsin ama göstersende fena olmaz şahsen benim araçta 0 ama servisten çıkamadım
  • Arkadaşlar aracım 2011 model telefondan aux girişinden müzik dinlemek istiyorum standart aux kablosuyla tek giriş bağlantı yapabiliriz değilmi çünkü araçta 2 giriş var yanyana
  • sahatay63 S kullanıcısına yanıt
    stereo aux kablosu almalısınız. onlar çift girişli oluyor.
  • Arkadaşlar bugün bi xenon far ampullerini servise sordum. teki söndüyse eğer diğeri de sönecektir yakında dedi ve fiyat sorduğumda çiftine 400 450 vardır dedi. normal olarak koşarak uzaklaştım farları kendim söktüm baktım ampullere philips xenstart 9285 141 294 d1s 35w olduğunu gördüm. İnternetten baktım e bay fiyatı 77 dolar. yani 234 tl. insan keriz yerine konulur da bu kadar alenen konmaz. sonra da insanlar neden yetkili servise gitmiyor. azalarak bitin emi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cedeye

stereo aux kablosu almalısınız. onlar çift girişli oluyor.

Teşekkürler maalesef sipariş verdim.
  • peqer P kullanıcısına yanıt
    Aracım 2013 mayıs çıkışlı 18000 km de satın aldım şu an 33000 km de yaklaşık 15000 km dir kullanıyorum.. teknik özelliklerini incelerseniz manuel versiyonundan hem az tüketiyor hemde maz. süratte daha performanslı.. CVT sistemi reno için yeni bir teknoloji nissanın x-tronic sistemini kullanıyor. ben düz yolda 90 a sabitlediğimde 5.1-5.2 lt leri çok rahat yakalıyorum.. araç ile ilgili çok fazla bilgi yok kronik problem ve sorunları ile ilgili çünkü çok yeni bir araç. Dün şanzumanla ilgili bir bilgi danışmak için şanzuman ustasına gittim aracım cvt dedim cvt değildir edc dir o dedi :) yani piyasada bilmeyende çok aracı. bundan önceki aracım da megane 2 idi onun motoru ve şimdiki atmosferik manuel megane 3 lerin motoru aynı olmasına rağmen bu aracın motoru şanzumanınki gibi nisssana ait yanılmıyorsam juke serisinde kullanılıyor.. renault cvt de kendi motorunu değil nissanın motorunu kullanmış.. 2000 km dir brc sistem lpg kiti ile kullanıyorum hafif performan düşüklüğü dışında bi problem yok düz yolda sabit hızlarda o da hissedilmiyor.. soğuk havalarda ne olur bilmiyorum deneyip göreceğiz.. bi şanzuman ustası aracı D den kalkarken hemen gaz verme araç D ye aldığında kendisi yürüsün ondan sonra gaz ver dedi. denedim bu şekilde yapınca herhangi bir şanzumana vurma yapmıyor tavsiye ederim.. belki deneyeniniz olmuştur şanzumanı manuel moda aldığınızda gazı dip yaptığınızda devir red line ageldiğinde bir üst vitese kendi atıyor zararı varmı bilmiyorum ancak manuel hissini alabiliyorsunuz.. bu şekilde kullanırken 3 den 4 e geçerken anlık şanzuman kaçırıyor. mekanikselmi yoksa programsal bir şeymi bilemedim. araç genel itibariyle çok güzel manulden yakıt tüketimi çok daha iyi bence.. inş yüksek kilometrelerde de sıkıntı çıkarmaz.. aracınızı kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..

• quote:

Orijinalden alıntı: CorsaD

Aracımı alalı 2 ay olacak(1.5dci priv 2011)
    Yaklaşık 7 bin km yol yaptım(59 bin km de)
    1 depo ile 1000 km yi rahat yapıyor

Baskı balata değişimi gerekli
    Turbodan ses geliyor ıslık sesi bakılcak
    yakıt filtresi dışında periyodik bakım yapılcak

bakalım fiyat ne olur her 10binde bir bakıma sokmayı her 20 binde de filtre değiltirmeyi düşünüyorum

Sanırım Trigeri 80 bine doğru değiştiriyorz

Genel anlamda araca verdiğim her kuruşun karşılğını kat kat aldım 2 ayda

Triger seti 80,000km ya da 4 yıl olması lazım. 2011 model ise çok geciktirmemenizi öneririm.
  • Dün yetkili serviste 5. bakımı yaptırdım. Ve 4 yıldır olduğu gibi yine kampanya denk geldi :) 4 yaş üstü araçlara %25 indirim vardı. 500 küsurdan 378 e düştü. 10 ekime kadar devam ediyormuş bakım yaptırması gereken arkadaşlar değerlendirebilir.

Silecekler ses yapıyor değiştirmem lazım bi yakınım Bosch markayı tavsiye etti kullanıp memnun kaldığınız marka varsa paylaşırsanız sevinirim..
  • Araç hareket halinde iken elektronik el freni çekilirse ne olur? Tecrübe eden var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • drac49 kullanıcısına yanıt
    Pek birşey olmuyor, hafiften tutar gibi yapıp hareketi algılayınca bırakıyor. Ama yinede birşey olmuyor diye kimse denemesin, sonuçta kul yapısı.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Geçen bir kere yanlışlıkla hız sabitlemeyi açmak isterken araç hareket ederken dokundum, sanırım sizin dediğiniz gibi birşey oldu. Araca zarar vermiş midir diye düşündüm ama önemli değilmiş heralde!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tayfun73

Dün yetkili serviste 5. bakımı yaptırdım. Ve 4 yıldır olduğu gibi yine kampanya denk geldi :) 4 yaş üstü araçlara %25 indirim vardı. 500 küsurdan 378 e düştü. 10 ekime kadar devam ediyormuş bakım yaptırması gereken arkadaşlar değerlendirebilir.

Silecekler ses yapıyor değiştirmem lazım bi yakınım Bosch markayı tavsiye etti kullanıp memnun kaldığınız marka varsa paylaşırsanız sevinirim..

Bende kısmetse 10 ekim cumartesi günü yaptıracağım. Ekstra birşey çıkmaz ise 370 TL fiyat verdiler telefonla.

Silecek olarak (orjinalde alsam çabuk aşındığı için) genelde rbw yada ınwells marka kullanıyorum. Oto sanayi sitelerinde yedek parçacılarda bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

quote:

Dün yetkili serviste 5. bakımı yaptırdım. Ve 4 yıldır olduğu gibi yine kampanya denk geldi :) 4 yaş üstü araçlara %25 indirim vardı. 500 küsurdan 378 e düştü. 10 ekime kadar devam ediyormuş bakım yaptırması gereken arkadaşlar değerlendirebilir.

Bende kısmetse 10 ekim cumartesi günü yaptıracağım. Ekstra birşey çıkmaz ise 370 TL fiyat verdiler telefonla.

Silecek olarak (orjinalde alsam çabuk aşındığı için) genelde rbw yada ınwells marka kullanıyorum. Oto sanayi sitelerinde yedek parçacılarda bulabilirsiniz.

3. bakımımı garantisi bittiği için sanayide özel serviste yaptırdım. Standart bakım (yağ,filtreler) ve 4 balata değişimi yapıldı 360 TL tuttu, balata ile birlikte serviste 2 katı olur diye düşünüyorum. Güvendiğiniz servis varsa servis çok mantıklı gelmedi bana.

Silecek geçen yıl bosch marka alıp takmıştım ama muz tipi değil klasik sileceklerden. Ben memnun kaldım, geçen yılki performansı olmasada bu kışıda çıkaracak durumdalar.

• Arkadaşlar selamlar. 2011 hb expression var bende de. arkadaşlar size bir sorum var aracın ses sisteminden memnun değilim ve en azından hoparlörleri değiştirmek istiyorum ama hoparlör ve tweeter ölçülerini bir türlü bulamadım nette bilen varsa yazarsa sevinirm. bir de sadece hoparlörleri değiştirmem müzik kalitesini yükseltir mi ? öyle çok aman aman bir şey olsun istemiyorum sadece normalden biraz daha iyi bir ses versin yeter (=
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet3534

quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

quote:

3. bakımımı garantisi bittiği için sanayide özel serviste yaptırdım. Standart bakım (yağ,filtreler) ve 4 balata değişimi yapıldı 360 TL tuttu, balata ile birlikte serviste 2 katı olur diye düşünüyorum. Güvendiğiniz servis varsa servis çok mantıklı gelmedi bana.

Silecek geçen yıl bosch marka alıp takmıştım ama muz tipi değil klasik sileceklerden. Ben memnun kaldım, geçen yılki performansı olmasada bu kışıda çıkaracak durumdalar.

Açıkcası sanayide güvendiğim tek ustam var oda rot-balans işi yapıyor. İşin kötüsü çok güvendiğim ve 5 yıldır aracı emanet ettiğim Mais Ataşehir kapandı. Umarım yeni tercih ettiğim servisten memnun kalırım.

• ankay2 kullanıcısına yanıt
    Selamlar.Mais Atasehir,benim de scenic`i aldigim buyuk bir showroom`du. Yerinimi degistiriyorlar acaba?Renault`un kendisine ait yerleri kapattigini pek duymamistim.Ben uzun zamandir Maltepe`deki Guven Altan`a gidiyorum.Servis sefleri oldukca ilgili ve bilgili biri.Belli bir muabbet olustu aramizda.Servis fiziksel ozellikleri ile biraz sanayi tarzi ama sikintilarimi hallediyorlarya ben ona bakiyorum.Aklinizda olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sierre34

Selamlar.Mais Atasehir,benim de scenic`i aldigim buyuk bir showroom`du. Yerinimi degistiriyorlar acaba?Renault`un kendisine ait yerleri kapattigini pek duymamistim.Ben uzun zamandir Maltepe`deki Guven Altan`a gidiyorum.Servis sefleri oldukca ilgili ve bilgili biri.Belli bir muabbet olustu aramizda.Servis fiziksel ozellikleri ile biraz sanayi tarzi ama sikintilarimi hallediyorlarya ben ona bakiyorum.Aklinizda olsun.

Mais Ataşehir tamamen kapatıldı, Mais Maltepe/Küçükyalı ise devredilmiş. Mais Anadolu olarak sadece Kavacık'ta olan kaldı. Bakalım 5 senelik alışkanlıktan sonra neler yaşayacağım önümüzdeki günler gösterecek

• ankay2 kullanıcısına yanıt
    Selam Arkadaşlar:Dizel E.D.C. kullanıcılarının dikkatine.Aracım 2012 megan heçbek dizel E.D.C. Yaklaşık 10 gün önce ilk harekete geçerken vitesi D ye aldığınızda gaz vermesenizde araç azda olsa hareket ederdi.Ama 10 gün önce araç hareket etmemeye başladı gaz verdiğinizde harekete başladı dikkatimi çekti ama hadi hayırlısı dedim.Sonra ilk çalıştırmada bilgi ekranına ESP DEVREDE ve ANTİPATİNAJ DEVREDE diye bilgi mesajları gelmeye başladı fakat araç çalışıyordu sonra düzeliyordu.Birde dikkatimi çeken bir şey araç ilk çalışmada nazlanarak çalışıyordu dikkatimi çekiyordu ama bir anlam veremedim.Sonra bugün marşa bastığım da araç çalışmadı VİTES KUTUSUNU KONTROL EDİNİZ MESAJI geldi.Birkaç kez araçı kilitleyip açtım ama hiç çalışmadı.Konya Motorlu Araçlar Konya Reno bayisini aradım.Sağ olsunlar ilgilendiler mesai bitmesine rağmen .Gelip akü takviyesi yaptılar.Aracı servise götürdüm Akü zayıflamış değiştireceğiz dediler.60 Amperlik takılacaktı ben 70 Amperlik taktım.Şu an herşey yolunda.
    Bu paylaşımıda bu durumu yaşayan arkadaşlar için yazdım.Akünün zayıflama belirtileri.Yolda kalmamanız için.Akü 3. yılını doldurmuştu.Garantisi geçen ay dolmuştu.Mesai sonu olduğu için vezne kapanmıştı.Servis sorumlusu hocam bir uğradığınızda halledelim dedi.Ücret alınıp alınmayacağıda henüz belli değil.Ama sağ olsunlar iyi ilgilendiler beni orda da bırakmadılar.Konya yetkili renodan memnunum.BİLGİLERİNİZE.

• quote:

Orijinalden alıntı: ktlcn

Arkadaşlar selamlar. 2011 hb expression var bende de. arkadaşlar size bir sorum var aracın ses sisteminden memnun değilim ve en azından hoparlörleri değiştirmek istiyorum ama hoparlör ve tweeter ölçülerini bir türlü bulamadım nette bilen varsa yazarsa sevinirm. bir de sadece hoparlörleri değiştirmem müzik kalitesini yükseltir mi ? öyle çok aman aman bir şey olsun istemiyorum sadece normalden biraz daha iyi bir ses versin yeter (=

Hoparlör ölçüleri 13 cm. Sadece hoparlörleri değiştirmek ses kalitesine çok az da olsa fayda ediyor. Ben önce hoparlörleri değiştirdim, sonra ses sistemi yaptırdım. Tavsiyem, eğer müzik dinlemeyi seviyor ve ses kalitesine önem veriyorsanız; diğer bir deyişle biraz bas ve tiz duymak istiyorsanız mutlaka ses sistemi yaptırın. Ben hayatımda ilk kez bir aracıma ses sistemi yaptırdım ve daha önce yaptırmadığım için pişmanım... Tabii maliyeti (kablolar mutlaka kaliteli olsun) 1500 lirayı rahat buluyor.

Araçta çok fazla müzik dinlemem, sadece arkada ses yapsın diye radyo açarım diyenlerdenseniz hoparlör değişimi yeterli olacaktır. Umarım anlatabilmişimdir.

• 
Sayfa: önceki 18771878187918801881
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.