Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1822. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.256.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18201821182218231824
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Polo ile Yeni Megane HB Touch Plus 1.5 dCi EDC 110 bg arasında kaldım..

Magane için 6 bin lira daha fazla fiyat var..

Kime sorsam Renaulttan uzak dur Polo iyidir diyorlar

Ancak Polonunda tipi hiç hoşuma gitmiyor..

Bu ilk arabam olacak , renault cidden bu kadar sorunlu bir araba mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

Arkadaşlar Polo ile Yeni Megane HB Touch Plus 1.5 dCi EDC 110 bg arasında kaldım..

Magane için 6 bin lira daha fazla fiyat var..

Kime sorsam Renaulttan uzak dur Polo iyidir diyorlar

Ancak Polonunda tipi hiç hoşuma gitmiyor..

Bu ilk arabam olacak , renault cidden bu kadar sorunlu bir araba mı ?

Hocam merhabalar,

En başta şunu belirteyim ki sormuş olduğunuz 2 araç farklı segmentteler. Polo B segmenti Megane ise C segmenti bir araç. Bu iki araç kıyaslanamaz. Nedeni; VW Polo'nun muadili Renault Clio'dur, Renault Megane'ın muadili ise VW Golf'tür.

Polo'yu bırakın Megane ile mukayeseyi Clio ile mukayese etmek bile zordur. Clio'nun özellikle dizel motorunu kıyaslayacağınız başka bir motor üretilmedi bile. Megane için dizel düşünüyorsanız yine aynı motor kullanılmaktadır ve rakibi yoktur.

Megane'ı kıyaslayacağınız Golf'ün elbette üstün yönleri vardır ancak aynı özelliklerdeki bir Golf'ü Megane'a göre 10 bin TL fazla ödeyerek alırsınız.

Vaktim olduğunda otomobil forumlarını dolaşırım eğer sizinde vaktiniz varsa bulunduğunuz forumu okuyun. Ufak tefek sorunlar, şikayetler her araba olduğu kadar Megane'da da olacaktır ama okursanız Renault Megane'ın ne kadar sorunsuz ve ne kadar fiyat performans puanı yüksek bir araç olduğunu göreceksiniz.

Renault'dan uzak dur diyen arkadaşınız sanırım en son Renault 12 veya R9 kullanmış olsa gerek. Keşke neden uzak durmanız gerektiği konusunda açık bir şeyler deseydi.

Maalesef ülkemizde marka algısı Renault üzerinde halen kötü. Ben bindiğim Megane'ı aldığımda bende bir dolu laf yedim ama sonra arabama binenlerin yüzünü görmenizi isterdim.

Marka fanatiği değilim veya illa ki bindiğim arabayı savunacak biri değilim ama arabamı satacak olsam bu sınıfta alacağım tek araba yine Megane olacaktır.

Not: Arkadaşınızdan Renault ile ilgili sorunları öğrenirseniz burada size açıklamaya yapmaya ben dahil diğer kullanıcılar yardımcı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 15 Aralık 2014; 11:10:35 >

• Teşekkür ederim bilgiler için.

Aslında babam senelerdir Megane kullanır. Çokta memnun. Oda aynı şeyleri diyor. Ancak çok detaylı kullanmadığımdan bilgi sahbii değildim..

Sanırım daha "araba" görüntüsü veren Megane yeni arabam olacak gibi duruyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

Teşekkür ederim bilgiler için.

Aslında babam senelerdir Megane kullanır. Çokta memnun. Oda aynı şeyleri diyor. Ancak çok detaylı kullanmadığımdan bilgi sahbii değildim..

Sanırım daha "araba" görüntüsü veren Megane yeni arabam olacak gibi duruyor..

Rica ederim.

Bırakın Megane'ı Polo ile kıyaslamayı, Golf'le bile kıyaslarken Megane f/p olarak Golfe üstün gelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Bunun yerine Necvox Planitum DVN-P 1044 serisini taktır aracına.

http://www.necvox.com.tr/NECVOX-DVN-P-1044-RENAULT-MEGANE-3-PLATINUM-NAVIGASYONLU-MULTIMEDYA_181.html#0

necvoxdan uzak durun cyclone varsa onu taktırın her yönden üstün.

inceleme burdahttp://www.youtube.com/watch?v=4JJCF_xP5OM

• casper73 C kullanıcısına yanıt
    Cyclone da iyi ürün ama fiyatı 1400 tl olmuş servislerde. Aralarında ne farkı var ki ciddi olarak? necvoxda ki en büyük farklar pariot bluetooth ile usblerin aux girişinin oraya alınmış olması. Kağıt üzerinde diğer özelliklerde de fark var.
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Sayın hocam teşekkürler.
    arasıra takip etmeye calışıyorum forumu.
    C sinifi bir aile otomobilinin full iken 70 000 tl ye dayandığı şu donemlerde Megan 3 ile şimdilik , 67 000 km dir mutlu mesut devam ediyoruz.

Tuketim konusu gecmiş bir ara sanırim .
    Manuel 105 bg Dci ve ortalama surat 41 olmak uzere 5.3 civarlari tuketim goruluyor.
    Herkese saygilar.

Yeni sahiplerine kazasız belasiz keyifler diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURKER75 -- 16 Aralık 2014; 18:09:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yakıt tüketim işi tamamen kullanılan güzergahla ilgili bir durum.

Geçen yakıt alıp değerleri sıfırladım. Bir kaç gün üst üste Ümitköy'e (Ankara) gitmem gerekti. Dikmen üzerinden yeni yoldan gittim. Bir kaç tane trafik ışığı var sadece.
    Haliyle yakıt tüketimi 5,5 lt/100 km'ye düştü.

Dün sabah yine 100.-TL yakıt alıp değerleri yine sıfırladım. Bu sefer Dikmen/İlker ve Kavaklıdere arasında 2 gündür gidip geliyorum. Yakıt tüketimim 8,1 lt/100 km oldu.
    Ankara'yı bilmeyenler için belirteyim; tampon tampona trafik diye adlandıracağımız bir güzergah.

Aynı araba, aynı yerden alınan yakıt ve aynı sürücü ama iki farklı güzergah arasında 2,5 litre neredeyse %50 yakıt tüketim farkı oldu.
    Cengiz bey kesinlikle katılıyorum.
    Zaten dikkat edilirse benim ortalama hiz yuksek.buda yari yariya sehir ici ve çevreyolu anlamına geliyor.

Çok faktor var aslinda ama bunların arasina sıkışık trafikte yogun kullanim var ise , dur kalkların yanına surekli hava filtresinin egzoz gazlarına maruz kalması, filtrenin cok cabuk tikanmasini ve de rakım etkisini de eklemekte fayda var .
    seyahat edilen ortamın hava durumu soguk sicak kirli vs. de onemli.
    Bence sizlerin bize gore bakim beklemeden biraz daha erken hava filtresini degistirmeniz gerekebilir.
    Bu durumda getiri ve goturulerin dengesine bakmak lazim.

• Arkadaşlar megan 4 1.6 dizel edc lerden bir haber varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALAMUD

Arkadaşlar megan 4 1.6 dizel edc lerden bir haber varmı?

Megane 4 için daha erken.
    Hele şu anda ki kasa 6-7 kere daha makyaj yesin.

Şaka bir yana Megane 3 her altı ayda bir makyaj 💄 yiyor. Bu devirde bu satış politikasına şaşmamak elde değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALAMUD

Arkadaşlar megan 4 1.6 dizel edc lerden bir haber varmı?

Bu arada mesajınızda gözden kaçırmışım.

1.6 dCi için EDC olmayacak. Belki xtronic gibi başka bir şanzuman ile gelebilir.

Yanlış bilmiyorsam Nissan QQ 1.6 dCi motorda xtronic şanzuman kullanıyor.

Şu anki EDC şanzumanın tork kaldırma kapasitesi 250 nm ve bu şanzuman 320 nm torku kaldırmaz.

• Merhabalar. Megane 3 Coupe arayışındayım, sizlere de fiyat konusunda danışmak istedim. Şuan 1.6 2010-2011 kasalar ortalama 40 Bin civarı. Acaba aracın ederi bu mu yoksa fiyatlar mı yüksek? Şuan Toyota ve Fiat piyasasını biliyorum ve iki markada da fiyatlar şişmiş durumda, geçen yaz 30 bine alınabilen bir araç şuan 35'den aşağı zor bulunuyor. Acaba Megane 3 Coupe için de durum böyle midir?

Bir de sormak istediğim, Coupe kasaların süspansiyon konforu nasıldır? İnce yanak lastiklerle yolu ve çukurları çok hissettirir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Dün aracımda bluetooth bağlantı problemi yaşadım.

Telefonumu araçtan silip tekrar tanıtmak istedim.
    Aracın menüsüne girip bluetooth bağlantısını tıkladığımda açılmadı. Diğer bütün ayarları yapabiliyorken bluetooth menüsüne giriş yapamadım.

Araçtaki müzik sistemini kapatıp açtım ve durum düzeldi.
    Buraya kadar sıkıntı yok.

Bluetooth bağlantısını tekrar sağladım ancak telefonumdan bluetooth bağlantılarını ararken daha önce çıkan My_Radiosat dışında daha önce görmediğim başka bir bağlantı daha gördüm ( Carminat TomTom Live )

Buna bir kaç kere bağlanmayı denedim ama bağlantı kuramadım.

Bu sabah araçta beklerken tekrar bluetooth bağlantısı için tarama yaptım ffakat bu sefer o bağlantı ( Carminat TomTom Live ) listede gözükmedi.

Bu durum daha önce hiç sizin başınıza geldi mi?

Aynı arızayı yani Bluetooth ile telefonumla cihaza bağlanamama problemi yaşıyorum.

Kafasına göre kimi zaman bağlanıyor, kimi zaman bağlanmıyor. Telefonumu cihazdan silip tekrar tanıttım olmadı. Sonra cihazı Fabrika Ayarlarına döndürüp tekrar telefonumu tanıttım olmadı.

Arabadaki cihaz arızalı olduğu zaman ayarlar menüsünden Bluetooth kısmına geçişe izin vermiyor. İzin verdiği zaman oluyor ki zaten o zaman BT bağlantısı gerçekleşiyor.

Çok iyi biliyorum ki servise gittiğimde bu arıza olmayacak. Bizde adamlara dert anlatmaya çalışacağız. Arabanın garantisi 3 yıl ama bu cihazın garantisi 2 yıl olması lazım. Doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 18 Aralık 2014; 13:39:13 >

• Merhaba arkadaşlar
    aracım 2013 hb 1.6 16v ıcon cvt 115 hb direksiyon kolundaki radyo kumandasında bluetooth duğmesi ve kayıtlı radyo kanalı değiştirme özelliği yok.bu normal mi.2014 modelde var diyorlar var ise serviste yeni kol taktırabilirmiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: arsalp

Merhaba arkadaşlar
    aracım 2013 hb 1.6 16v ıcon cvt 115 hb direksiyon kolundaki radyo kumandasında bluetooth duğmesi ve kayıtlı radyo kanalı değiştirme özelliği yok.bu normal mi.2014 modelde var diyorlar var ise serviste yeni kol taktırabilirmiyim.

Modellere göre donanım farklılıklarını bilmiyorum çünkü Renault her sene donanımlarda oynama yapıyor, takip edemez olduk.
    Ancak sonradan böyle bir kol taktırmak mümkün değil.
  • Icon en full modeli bunda olmayacakta hangisinde olacak anlamak zor. 2004 dinamic aracımın kulu cok fonksiyonluydu ve yok yoktu.

• quote:

Orijinalden alıntı: arsalp

Merhaba arkadaşlar

2012 Extreme+KP aracımda varken sizde olmaması garip. Sanmıyorum ama belki değişik bir şekilde yapılıyordur bu işlemler. Kitapçığı okudunuz mu? Bir de kolun fotosunu çekip koyabilir misiniz?
  • Merhaba arkadaşlar, 2012 1.6 benzinli megane 3 sahibiyim, aracın kitapçığında bakımlarda yapılacak işlemleri bulamadım, hangi bakımda neler yapılır tablo var mı sizin kitapçıklarda?
    Yanılmıyorsam sayın hocam volvo ve ford da kullanılan poweschift şanjımanlarda alman getrağ firması tarafından üretiliyor.Aynı birma E.D.C. şanjımanda üretiyor.Volvo da powerschift şanjımana 1.6 dizel motor eşlik ediyor.Anladığım kadar artık 320 n.m. torka artık dayanabilir diye düşünüyorum.Saygılar
  • 
Sayfa: önceki 18201821182218231824
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.