Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1795. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.256.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17931794179517961797
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet triger değişimide var içinde hatta bir kayıştan daha bahsetmişlerdi ama hatırlayamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Cd yerine usb kullanın derim. Hem parça kalitesinden ödün vermezsiniz hem de cd çizildi, düştü vs derdi olmaz. Yüksek kapasiteli bir usb alın klasör klasör atın arişivinizi. 320kb/bps cd ile usb arasında gerçekten kalite farkı bariz oluyor.

2011 modelde ,USB girişi olmayabilir,benimkinde yok,yerine (Line in) var,Ipod Touch'ı kablo ile bağlıyorum.CD sorunu olan arkadaş acaba orijinal CD de donma yaşıyor mu?.Tahminen MP3 Cdsi olabilir,çalmıyor mu o da çalıyor ama sorun CD de de olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbii

evet triger değişimide var içinde hatta bir kayıştan daha bahsetmişlerdi ama hatırlayamıyorum

Benim de 4 yıl bakımı ,Aralık'ta ,daha 37000 km'de. Trigger kayışı değişimi süre olarak doldu (Renault'ya göre) ama ben tereddütlüyüm ..Garanti bittikten sonra deri(!) direksiyonda erime oldu,onu bedelsiz değiştirirlerse ,yetkili serviste yaptırabilirim.
  • hey joe kullanıcısına yanıt
    ankay2 nin deri olmayan direksiyonu garanti bitmesine rağmen değiştirdiler. bakımda bende değişim talep edicem bakalım renault kabul edecekmi.

aralık yerine ekim sonunda bakımı yaptır bence aralık kampanyası bu kadar uygun olmayacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: hey joe

quote:

Benim de 4 yıl bakımı ,Aralık'ta ,daha 37000 km'de. Trigger kayışı değişimi süre olarak doldu (Renault'ya göre) ama ben tereddütlüyüm ..Garanti bittikten sonra deri(!) direksiyonda erime oldu,onu bedelsiz değiştirirlerse ,yetkili serviste yaptırabilirim.

Deri direksiyonlarda OTA var. Yani Renault tarafından kronik sorun olarak kabul edilmiş durumda. Bu nedenle değiştirilme ihtimali yüksek. Tabi rutin bakımların serviste yapılıp yapılmadığı etki edebilir.
  • ozbii, aldığın 1100 tl fiyata ön-arka fren balataları dahil mi? Öyle ise fiyat çok iyi bence.
  • ankay2 kullanıcısına yanıt
    ön arka dahil ama önler 1. sınıf arkalar 2. sınıf yerli bir üretimmiş. sen ne kadar fiyat aldın

• quote:

ön arka dahil ama önler 1. sınıf arkalar 2. sınıf yerli bir üretimmiş. sen ne kadar fiyat aldın

1100 fiyata mazot filtreli rutin bakım + ön-arka balata + triger değişimi ise bence mükemmel. Hangi servis? Kampanya öncesinde 1200 - 1300 gibi rakamlar diyorlardı... Henüz araştırma yapmadım.
  • ankay2 kullanıcısına yanıt
    fethiye renault servisi, beni dün renaulttan aradılar indirimli bir kampanyamız var faydalanmak istermisiniz diye, arzu ederseniz randevu için bayiimiz sizi arasın diyerek bilgi verdiler.

bu arada fiyatı hesaplarken indirimsiz fiyatı 1600 tl indirim sonrası 1100 tl ye hesapladılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbii -- 20 Eylül 2014; 22:16:26 >
  • Arkadaşlar selam...bende şu an 2011 model megane sport edition 1.5 dizel var ve ben otomatik megane ve clio arasında kaldım,iki modelde benzinli,şu an dizele yetecek maddi durum yok.megane den çok memnunum ama sağlık sorunlarım nedeniyle otomatiğe geçmek zorundayım.sizler benzinli megane mı yoksa benzinli clio mu tavsiye edersiniz en büyük önceliğim yakıt konusu...şimdiden teşekkür ederim
  • ozbii kullanıcısına yanıt
    Renault sitesinde %25 indirimi,25 Ekim'e kadar olarak gözüküyor.Yalnız (4 yaş üzeri) yazılmış.Benim araç 12 Ocak 2015'te 4 yaşında olacak.Kabul ederlerse yaptırırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem eser

Arkadaşlar selam...bende şu an 2011 model megane sport edition 1.5 dizel var ve ben otomatik megane ve clio arasında kaldım,iki modelde benzinli,şu an dizele yetecek maddi durum yok.megane den çok memnunum ama sağlık sorunlarım nedeniyle otomatiğe geçmek zorundayım.sizler benzinli megane mı yoksa benzinli clio mu tavsiye edersiniz en büyük önceliğim yakıt konusu...şimdiden teşekkür ederim

Öncelikle geçmiş olsun. Yeni Clio IV bence oldukça başarılı bir model olmuş. Dizel motorlu Baz paketini bir hafta boyunca kullandım. Konfor, yakıt tüketimi ve esneklik konusunda gerçekten iyi iş çıkarmışlar. Tabi sonuçta Megane ile arasında fark var. Bence ihtiyaçlarınız ve bütçeniz doğrultusunda karar verin.

Eğer bütçe müsait ise Megane tabiki daha önde olacaktır.

• Renault Megane 1.6 Touch CVT modelinin sıfırını almayı düşünüyorum. Fiyatı segmentindeki araçlardan çok daha uygun. Tavsiye eder misiniz?
  • RaistlinXX kullanıcısına yanıt
    cvt yi kullanmadan almayin hosunuza gitmeyebilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Hocam daha önce çok araba kullanmışlığım yoktur zaten. Evden işe, işten eve kullanacağım sadece. Öyle şanzıman farklarını falan ayırt edebileceğimi sanmıyorum.
  • RaistlinXX kullanıcısına yanıt
    Test surusu yapin, eger hosunuza giderse alin derim.. Cvt sanziman esimin arabasinda var, nissan micra, benim cok hosuma gidiyor, kullanimi cok rahat..

• cem eser C kullanıcısına yanıt
    Öncelik yakıtsa ve çoğunlukla araba da en fazla 1-2 kişi olacaksa Clio kesinlikle daha avantajlı olacaktır.
    Clio kasası Megane dan daha hafif olduğundan yakıt tasarrufuna direk etki edecektir.
  • çok teşekkür ederim arkadaşlar 50000 tl civarı bütcem var.gidip megane ve clio ikisinede bi bakıp eğer test sürüşü yapabilirsem kararımı vericem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Arkadaşlar sonunda ben de aranıza katıldım. 1.6 16V Touch Beyaz modelini 48.500 e aldım. Artı olarak da 1000 TL ye; boya koruma, döşeme koruma, kaput koruma, koltuk koruma, motor koruma ve alt aksam koruma, cam filmi kitlerini satın aldım. Araçla birlikte 1 adet stepne, park sensörleri, çelik jantlar ve yan çerçeve nikelajları bir arada geldi. Sizce fiyat olarak nasıl?

merhaba bu yan çerçeve nikelajları nedir acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem eser

çok teşekkür ederim arkadaşlar 50000 tl civarı bütcem var.gidip megane ve clio ikisinede bi bakıp eğer test sürüşü yapabilirsem kararımı vericem.

Hocam o bütçe ile 2011-2012 model civarında dizel EDC ikinci el alabilirsiniz. Expression+Konfor Paket ya da Extreme+Konfor Paket'li olanları belki biraz daha altına bile bulabilirsiniz.

Eğer sıfır kilometre olsun takıntınız yoksa aklınızda bulunsun.
  • 
Sayfa: önceki 17931794179517961797
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.