Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1792. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.256.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17901791179217931794
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    CVT şanzımanlı Megane hakkında hiçbir bilgim yok ama kasa ve konfor olarak Clio'dan iyi olacağı kesin. Touch donanımda oyuncaklarınız biraz eksik olur, sizin için çok önemli değile Megane derim.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Megane III kullanicisi misiniz hocam? Yukarida bir iki soru sormuştum. Kullanıcısiysaniz izlenimleriniz benim icin önemli..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

Megane III kullanicisi misiniz hocam? Yukarida bir iki soru sormuştum. Kullanıcısiysaniz izlenimleriniz benim icin önemli..

MST kullanıcısıyım, güncel fiyatlar konusunda maalesef fazla bilgim yok, ama bildiğim Renault'da liste fiyatlarından sıkı pazarlıkla iyi indirimler alabilirsiniz. Ben aracımı alırken 6-7 bayiden fiyat alıp liste fiyatının 8 bin lira altına almıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

MST kullanıcısıyım, güncel fiyatlar konusunda maalesef fazla bilgim yok, ama bildiğim Renault'da liste fiyatlarından sıkı pazarlıkla iyi indirimler alabilirsiniz. Ben aracımı alırken 6-7 bayiden fiyat alıp liste fiyatının 8 bin lira altına almıştım.

Farklı bayilerden fiyat kırdırmak şart o zaman hocam. Iyice araştırmak lazım...

Aracınızı iyi günlerde kullanın.

• spinattimyalnizliga kullanıcısına yanıt
    Telekkürler
  • 2013 Ağustos ayında aldığım Megane 3 dci touch aracımdan memnunum ancak artık servise gitmekten yoruldum.düğün nedeniyle borçlarım olmasa ve arabayı zaten krediyle almış olmasam çoktan satardım.Hep aynı servise gittim.Samsun Onur Otomativ.Ünye de yaşıyorum servis uzaklığı yaklaşık 90 km

a.Aracı aldığım gün cd çalar cd almıyordu , sipariş verildi değişim için bir daha servise gittim:2

b.debriyaj pedalından gacırtı , kemer tokasından ses ve aracın arka bagaj kapağı tarafından gelen ses için gittim debriyaj sistemi değişecek , diğerlerini onardık dediler.Debriyaj siparişi sonrası taktırmak için tekrar gittim:2

c.sağ arka tekerden gelen ses için 1. gitmemde bilya dağılmış dediler amörtisor olduğunu düşünmeme rağmen, Bilya siparişi verildi , taktırmaya gittim ses gitmedi.Amortisör değişecek dediler, sipariş verildi taktırmaya gittim ses gitti ancak 1 hafta sonra yine aynı ses , bi sefer bikaç defa test sürüşüne çıktık. sonunda sesin fren borusunun kendisini tutan klipse sürtmesi kaynaklı olduğunu söylediler.Hatta bulan usta bunun için mi ta ünyeden geldiniz dedi, telefonda sorsaydınız söylerdik dedi, 4. gelişime kadar bulamayan sizsiniz bir de bunu mu diyorsunuz dedim, bişe diyemedi.bu arada bagaj kapağından gelen ses için,pandızotun değdiği yerlere kışın kapı altından soğuk gelmesin diye çekilen süngelrlerden çekmişler.ses kesildi ama sarı renkli süngeri her gördüğümde sinirlerim tavan yapıyor.bunlar de etti 4

d.en sıkıntılı olan ise teyp le ilgili sıkıntım.üstte bahsetmiştim, teybin aldığım gün cd almadığını ve değiştiğini.bu sorunum da sanırım yeni teyp ile başladı.Usb ye attığım şarkılar dan bazılarını açmaya çalışınca teyp bazen kapanıyor bazen dnuyor bazen de bir sonraki mp3 e geçiyordu.Bunun ışında teyp bazen donuyor bazen kapanıyor, bluetooth görüşme sırasında donup kalıyordu.ilk gittiğimde 32 gb lık flash kullandığım için olabileceğini ama genel meerkezle görüşeceklerini söylediler.tekrar 16 gb lik aldım şarkıları tekrar sıfırdan attım(bu arada mp3 lerin büyük çoğunluğu lisanslı cd den kopyaladığım yada ttnette ücretli üyelikle indirdiğim şarkılar.Korsan kullanmamaya çalışıyorum) yine çözülmedi.Servsteki ustaya sorduğumda yazılım gelecek yeni onla düzelebilir dediler dönecez dediler dönmediler.Kendim aradığımda gelin yazılımı yüklicez dediler.Gittim güya yazılım yüklşendi ama bişe değişmedi.Dediler genel merkeze danışacağız. Daha sonra yine kendim arayınca gelin yazılımı tekrar yükleyelim dediler.Yine gittim.Tüm arabanın yazılımını tekrar yüklediler.
    Asıl bomba geliyor, yazılımı yükleyince enjektörleri kendisi tanımadi.Enjektörlerin üstündeki kodu elle girmesi gerekti.Onları da görebilmek için turbo hortumunu söktü.kodları tanıttıktan sonra da arabayı aldım ancak sorun çözülmedi.Genel merkeze sorup teybi değiştirelim olmazsa dediler.Onlardan haber beklerken ünyeye döndüğümde şok oldum Turbo hortumundan yağ sızmış ve motor kısmen yağlı pis bir görünüm almıştı.Tekrar servise götürdüm sıkıntı olmaz turbo hortumu değişecek dendi.o da sipariş verildi.Derken turbo hortumu gelince tekrar taktırmaya gidip taktırdım.3 gün sonra teyp geldi gelin takalım dediler.gittim teybi taktırdım ama teyp sorunum yine düzelmedi.genel merkeze tekrar soralım dediler.neyse dedim çıktım ünyeye gelince farkettim ki arka hoparlörler çalışmıyor.Servsi aradım aktif ettirilmesi gerekebilir, bir ara tekrar uğrarsınız dediler.iyice pes ettim.usb deki şarkıları da baya kurcalamanın sonunda çalışmayan şarkıların ismini 1-2 defa değiştirince çaldığını farkettim.artık takmıyorum onu da.bir kaç güne gideceğimle beraber 6 etti

e.2 defa bakıma götürdüm araba 41000 de şu anda, 1 defa da ön led gündüz farı taktırdım ondan gittim.1 defa da aracaıma arkadan çarptılar ondan gittim bunlar da etti 4
    arabanın değişen parçaları:teyp 2 defa, ön iki balata, sağ sis ampülü, debriyaj sistemi, sağ arka bilya, sağ arka amartisör, ve kaza nedeniyle arka tampon
    Evet bu araç için 16 sı arızadan 20 defa servise gittim.Servis 90 km uzakta.

Şu an aracımdan kemer tokasından, fren pedalından ses geliyor.pandizotun altındaki sarı sünger beni deli ediyor.ancak araçtan soğumamak için takmamaya çalışıyorum.Ancak reno dan bu kadar sorun beklemezdim.Aracımdan yavas yavas soğuyorum.
    Ama hayat devam ediyor.Benim kadar iyimser olacaksanız renault alın derim :(

• hayrul52 kullanıcısına yanıt
    Servis ve servisin uzaklığı sebebiyle mağdur olmuşsunuz. Araç teyp dışında arıza çıkarmamış gözüküyor. Servislerin sorun çıkan parçayı komple değiştirelim mantığı aslında bunlara sebep. Boruya sürten klips teşhisini başta koymak yerine , incelemeden ses nereden geliyorsa değiştirelim mantığı yüzünden bunlar oluyor. Onun dışında bahsettikleriniz ufak tefek her araçta olabilen problemler. Kemer tokasından gelen ses dediğiniz , kemeri yuvasına takınca mı geliyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet kemer tokasini takınca geliyor.servisin uzaklığı sıkıntı zaten. Bulunduğum ilçede servis olsa dert etmezdim.

Bu teyp sorununu yaşayan var mı peki ? Teyp yazılım versiyonu 3.0.0.27 gibi bişe , aynı teyp den arkadasin icon meganin da da var onda bu problem yok.versiyonu 2.2.0 kusurlu bişe

• hayrul52 kullanıcısına yanıt
    Teyp sorununu bilmiyorum ama kemer yuvası ses yapıyorsa , bildiğimiz torpido parlatıcını kırmızı kısma sıkmanız yeterli. Yada slikon sprey varsa onu sıkanilirsiniz. Hiç biri yoksa yağlayıcı özelliği olan bir maddeden bir kaç damla damlatmanız yeterli olur.

• Anladım .Teşekkür ederim kemer için denerim bakalım

• Merhabalar, hafta sonu bir gece konaklamalı İzmir seyahatim sırasında hem ben hemde eşimin denk geldiği bir sıkıntılı durumu paylaşmak istedim. Daha önceden başıma gelmediği için tedirgin oldum.

2012 Megane 3 EDC kullanıcısıyım. Seyahat esnasında bir kaç kere hem ben hemde eşim kullanırken başımıza geldi. Seyir esnasında sanki elektrik kesilmesi gibi ara ara kesiklik oldu.
    Eski zamanlarda Şahin, Renault 12 gibi araç kullananlar bilirler; platin meme yapması veya meksefe ayarsızlığından olan arızaya benziyordu. Böyle bir durumla karşılaşan var mı acaba? Teşekkürler

Not: Araba yeni 2. yıl bakımından çıktı ve 25-26 bin km'de
  • nserkan N kullanıcısına yanıt
    slm arkadaşlar 2010 megane 3 yağ değişimi yapılacak mazot filtresi dahi değişmiyo yanlız servisler 450 ila 500 tl arası fiyat çıkartıyo bu fiyatlar bana göre çok aşırı aynı yağı daha uygun fiyatlara değiştirmemiz mümkün mü arkadaşlar :? bu arada bursada ikamet ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahinsahil

slm arkadaşlar 2010 megane 3 yağ değişimi yapılacak mazot filtresi dahi değişmiyo yanlız servisler 450 ila 500 tl arası fiyat çıkartıyo bu fiyatlar bana göre çok aşırı aynı yağı daha uygun fiyatlara değiştirmemiz mümkün mü arkadaşlar :? bu arada bursada ikamet ediyorum

Servislere fazla para bayilmayin.
    Basit bir yag ve filtreler icin cok para istiyorlar.
    Yarin arkadasin 2010 meganina bakim yaptiracagiz. Triger, yag, filtreler, mazot filtresi dahil 500 verecegiz.

ben de 7-8 ay önce internetten orijinal parçaları temin ederek
    triger + kaliteli yağ + ön fren balataları + hava ve yağ filtresi + işçilik 430 civarına halletmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffate -- 8 Eylül 2014; 22:49:27 >
  • Selamlar,
    Bizim araçlarda klima motoru ayrı mı bilen var mı? Demek istediğim gücünü direk motordan alan klimalar motor gücünde azalma yaşatır bildiğiniz gibi. Benim araçta da klimayı açınca bu güç kaybını hissediyorum. Ama bir arkadaşım artık neredeyse tüm yeni araçlarda klimanın elektrikli motor kullandığı yani direk motordan güç almadığını söyledi. Şimdi acaba ben mi yanılıyorum güç kaybını hissederken pisikolojik olarak? Yoksa gerçekten ayrı motor yok mu?
    Teşekkürler.
  • Megane3 icon donanım hakkında bana bilgi verecek olan var mı?
    90 bg ve 110 luk arasında fark var mı.
    Yokuş kalkış dest.sistemi mevcut mu.
    2012 model 90 lık 20000 deki icona en fazla kaç para verilmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: attci

Megane3 icon donanım hakkında bana bilgi verecek olan var mı?
    90 bg ve 110 luk arasında fark var mı.
    Yokuş kalkış dest.sistemi mevcut mu.
    2012 model 90 lık 20000 deki icona en fazla kaç para verilmeli.

Ben 1-2 ay önce yani araçların en pahalı olduğu dönmede 2013 Icon edc yi 58 e zor almıştım. Icona ek olarak mercekli xenon, sunroof, 17 jant ve navigasyon var. bunlar olmasa düz Icon edc 55 civarı satılmalı hatta sattılar diyebilirim.
    Şimdi tekrar düşünelim 90 lıktan bahsettiğinize göre manuel araç bakıyorsunuz. Manuel edc den 3-5 bin ucuz olmalı.
    Tahminime göre alacağınız araç 48-50 civarı olmalı.. Hatasız olduğunu düşünürsek. Aracın km si ve temizliğine göre max 50 verilebilir 110 luk ise. 90 lıkları bilmiyorum. Nette yazanlar satılanlardan 2-5 bin civarında fazla bence..

• quote:

Orijinalden alıntı: PaliocuHüseyin

renault magane deil latidud'da dahi binmeyin hocam ucuz dandik arabalar üstünde bi geely bide renaulttur iyisimi bi ww jetta tavsiyem uçan teneklerle işiniz olmasın

Git bunu jetta başlığında yada kıyaslama başlıklarında yaz burada değil.
    Millet ciddiye alıp cevap vermez.
  • herkese selam arkadaşlar

başlık da açtım araç tercih kısmına ama pek cevap alamadım.siz megane cılara sorayım.

Yeni Megane HB Touch 1.6 16v 110 bg- 47.500 TL

Yeni Megane HB Touch 1.6 16v CVT Otomatik 115 bg - 51.500 TL

fiyatlar uygun geldi. b segment aptal araçlara 50bintl vermektense.
    bu motorlarda lpg bir sorun yaratır mı?
    donanım olarak hız sabitleyici eller serbest card sistemi sis farı park sensörü bluetooth vs. standart olması güzel beğendim bence yeterli. Yağmur Işık sensörlerini gereksiz bulanlardanım klima da manüel olması hiç sorun değil.
    Dizayn olarak hoşuma gidiyor iç ve dış yeterince kaliteli malzemeleri de.

ancak sanırım ESP yok bu kısım düşündürüyor 2014model bir araçta nasıl olmaz.
    önerir misiniz bu aracı motor bu kasaya çok mu hantaldır?
    uyumlu ise mutlaka lpg taktırırım.ikinci el araç düşünmüyorum.

bir de yakın fiyatlı astra hb 1.6 essentia var yalnız onda lpg biraz sorunlu diye duydum ve donanım boş geldi biraz daha. Esp standart.Tip daha hoş.

• quote:

Orijinalden alıntı: basarank

quote:

Orijinalden alıntı: PaliocuHüseyin

renault magane deil latidud'da dahi binmeyin hocam ucuz dandik arabalar üstünde bi geely bide renaulttur iyisimi bi ww jetta tavsiyem uçan teneklerle işiniz olmasın

Git bunu jetta başlığında yada kıyaslama başlıklarında yaz burada değil.
    Millet ciddiye alıp cevap vermez.

+1

Hocam bırakın, dediğiniz gibi cevap vermeye gerek bile yok.
    Bende gördüm ama gerek duymadım.
    Bir deli kuyuya bir taş atar kırk akıllı çıkaramazmış.

• carsoul kullanıcısına yanıt
    Hocam Renault bu, adı çıkmış dokuza inmez sekize.

Piyasadaki en uygun fiyat/performans aracıdır ama Renault deyince millet bi irkilir.

Ben 2 sene önce bindiğim Megane'a 58 bin verdiğimi duyunca ve arabama binince verdikleri tepkileri görmenizi isterdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 10 Eylül 2014; 16:32:32 >
  • 
Sayfa: önceki 17901791179217931794
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.