Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1486. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.256.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14841485148614871488
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eller serbest özelliğiyle açık camlarında kapanabildiğini daha önce forum sayfalarından okudum ama bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ilk-sahibinden-2010-full-dizel-megan-39bin-km-de-98308550/detay

Yok ya bak hatta 34 e var biraz pazarlıkla 32 ye olur

Öldür arabamızı öldür daha sen ,

Aynısınınınının EDC lisi olsa, yok arkadaş bunlar 45 ten aşağı gitmiyor olur
  • bir sorum var.
    bu sabah arabamın başına gittiğimde sol kapı aynasının tersine açıldığını gördüm. arabam dynamique paket yani elektrikli zaten kapanıyor. sorum şu:
    başka bir aracın değmesi çarpması ile kapalı aynanın o derece açılması mümkün müdür ? el izi falan da vardı böyle kasıtlı yapılmış gibiydi. ama yine de iyi niyetli düşünmeye çalışıyorum.
    kötü niyetli olanlar içinse güzel bir not bıraktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JLaBrie

bir sorum var.
    bu sabah arabamın başına gittiğimde sol kapı aynasının tersine açıldığını gördüm. arabam dynamique paket yani elektrikli zaten kapanıyor. sorum şu:
    başka bir aracın değmesi çarpması ile kapalı aynanın o derece açılması mümkün müdür ? el izi falan da vardı böyle kasıtlı yapılmış gibiydi. ama yine de iyi niyetli düşünmeye çalışıyorum.

Geçmiş olsun geçen benim de aynısı başıma geldi...Geçen dediğim bir kaç ay oldu ...Daha sonra bu durumla karşılaşmadım...

Sorunuzun cevabına gelirsek Mümkün değil...Aynayı açmak için bayağı bayağı bir güç harcamanız gerekmek de....İsterseniz hafiften bir deneyin,ne demek istediğimi anlayacaksınız...

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

Orijinalden alıntı: JLaBrie

bir sorum var.

Geçmiş olsun geçen benim de aynısı başıma geldi...Geçen dediğim bir kaç ay oldu ...Daha sonra bu durumla karşılaşmadım...

Sorunuzun cevabına gelirsek Mümkün değil...Aynayı açmak için bayağı bayağı bir güç harcamanız gerekmek de....İsterseniz hafiften bir deneyin,ne demek istediğimi anlayacaksınız...

valla hocam kafama yatmadı işte. denedim denedim imkanı yok, 90 derece katlandığı için başka arabanın aynası gelse, o arabanın aynası katlanır, benimki de kırılır en iyi ihtimalle. kasıtlı yapılmış gibi. çocuk işi de değil hani 4 5 yaşında bir çocuk onu tutup çeviremez. gücü yetmez diye düşünüyorum. 2 ayaklı hayvan işi.
    aman işte, site diyorsun hayvan dolu. zaten daha önce arabalarımızın camlarına not falan bırakmışlardı. "arabanızı buraya park ederseniz gelecek hasarlardan ben sorumlu değilim xxx imza" yazıyordu. karakola falan da çektirmiştik. savcılığa da ilettik olayı; kabul de ettiler adamlar "biz yazdık" dediler. gelecek her türlü hasardan onlar sorumlu oluyor yani böylece. ben dışarıda kaza yapıp getirsem koysam geldiğimde böyleydi desem yine onlara ödettirebiliyordum. o ayna keşke kırılsaydı. inlete inlete alırdım parasını. üstüne davası falan iyi olurdu. aklınızda bulunsun; başınıza geldiğinde haklarınızı kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JLaBrie -- 9 Eylül 2012; 0:37:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tas7035

gps araştırmalarım devam ediyor ve en beğendiğim işte bu, ne kendi ekranımız ne teybimiz değiştiriliyor sadece ek bir ekran konuluyor gövdeye ama çok pahalı

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-oto-arac-fluence-megane3-tam-uyumlu-multimedya-seti-77906345/detay

hocam aklım almıyor. Araba için 1.500 - 2bin verip ufacık ekran, kamera, multimedia falan almaya.. boşverin orjinal kalsın.. Kullandığınız model meganda bluetooth radyo varsa boşverin bunları..

Böyle bir düşüncem olsa 2.000 TL'yi şöyle değerlendirirm;

-andorid işletim sistemi olan 7" yada daha üstü boyutlarda bir tablet alır bluetooth ile sisteme bağlardım.(apple tablet tek tip ve büyük olduğu için andorid önerdim)
    Film, müzik herşey elinizin altında olurdu...

Bu makineyi taşıyacak ufak apartlar ile ya cama sabitler yada vites ile kart/anahtar sisteminin olduğu yere sabitlerdim.. Arabadan inerken ister orada bırakır, isterseniz torpidoya atardınız..

Çocuklar yolculuk yaparken çizgi film izlerler, oyun oynarlar, yanınızda yoldan sıkılan kişi haber okur kitap okur. Faydalı olurlar hiç değilse..
    Siz ise gerekirse haritasından kolayca yararlanır müziğinizi dinlersiniz... vs.vs..

Bu arada adam gibi kaliteli bir tablet en fazla 1.000 tl..

- ve ek olarak artan 1.000 TL'ye orta kalitede FULL HD video kaydı yapan video kamera alırdım. Yakınlarım ile hatıralarımı kaydederdim.. Arabanın arkasında duran kamera ile en fazla çöp bidonu izleniyor..

işin gırgır yanı tabi bunlar.. Ben olsam arabamın orjianlliğini bozacak şeyler almazdım..
    İyi forumlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 9 Eylül 2012; 1:23:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: corollacorolla

araç 32.000km oldu.
    1- frenler ıslık çalmaya başladı (az) ( fren dozunda sıkıntı yok)
    2- kasislerden geçerken kuş sesine benzer ses oluyor
    3- lastiklerde aşınma gözlemleniyor
    4- Tüketim 5,5 - 6,5 aralığı ( tam depodan tam depoya )
    5- 2500 devirde vites büyültünce ( genelde ) 2000 devire geliyor ( max torku yakalıyor )
    6- tiptronikte bile olsan tapa gaz yapınca vites küçültüyor (2-3 kez başıma geldi 6 dan 5'e taktı)

Kazasız belasız günler hepimize

2- kasislerden geçerken kuş sesine benzer ses oluyor

Bijonlarınızı el ile sıktırın en sonunda. Ses kesilecek. Tecrübe ile sabit.
    Ayrıca, arka aks için TSB gitmiş servislere, benim fransız için içine yalıtım köpüğü sıktılar, eğimli yollarda zrot gıcırtısına bekleyen ses kesildi.

• Giulietta ile sürüş denemesi yaptım sonunda. Hayran olduğum bir araçtır bu Juli ama deneme sürüşü büyük hayal kırıklığı yarattı. Dizel 1,6 motor Alfa için büyük fiyasko, dizel koyacaksan o aracın hakkı yüksek hacimli dizeller. Motoru 0-100 arası çok mantar sportiflik ve sürüş zevki denen Alfa klasiği bu araçta hiç yok. Hakkını yemeyeyim ama, dinamik kullanımda 100 km/h sonrası motor coşuyor da bu hız ve üzeri ne zaman kullanacaksın aracı, hele de adım başı radar olan Ankara'da. Yol tutuşu çok iyi, insan kendini güvende hissediyor.

Zamanında çok ciddi düşünüyordum iyiki almamışım, Megane DCI performansını gördüğümde, aradaki fiyat farkına bakıp kafayı yerdim herhalde. Alfa demek canavar motor demek. Alfa 1,6 dizel mantar, Alfa ruhuna hiç yakışmıyor, alınmaz bence... Konfor donanımı konusunda da Megane yanında zayıf kalıyor. Eller serbeste alışınca, düğmeye basarak kapı açmayı, anahtarla çevirip çalıştırmayı yadırgadım. Ses sistemi olarak da Arkamys'in gerisinde kalıyor. Yol tutuş ve dış tasarım haricinde bizim Megane'dan ciddi artısı olan bir araç değil. Denediğimde altımdaki araçtan ciddi farklı bir deneyim beklentim vardı, hayalkırıklığı oldu...

Juli'nin olayı benzinli motorda muhtemelen. Bayinin elinde 170 bglik benzinli test aracı yoktu deneyemedim. Bakalım biryerde denk gelirim de denerim umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Briskhan -- 9 Eylül 2012; 14:41:04 >

• Arkadaşlar sonunda aracı aldım MEGANE HB GT-LİNE 1.5 DCİ EDC 110BG EURO 5 ELEKTİRİKLİ PANURAMİK ACILIR TAVAN Geri Görüş Kamerası Navigasyon, Arkamys Radyo, Şerit Kontrol Sistemi. Zenon far, Far yıkama sistemi SEDEF BEYAZ en fulü
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf29

Arkadaşlar sonunda aracı aldım MEGANE HB GT-LİNE 1.5 DCİ EDC 110BG EURO 5 ELEKTİRİKLİ PANURAMİK ACILIR TAVAN Geri Görüş Kamerası Navigasyon, Arkamys Radyo, Şerit Kontrol Sistemi. Zenon far, Far yıkama sistemi SEDEF BEYAZ en fulü

hayırlı olsun güle güle kullan... GT line almakla çok doğru bir tercih yapmışsın...
  • quote:

Arkadaşlar sonunda aracı aldım MEGANE HB GT-LİNE 1.5 DCİ EDC 110BG EURO 5 ELEKTİRİKLİ PANURAMİK ACILIR TAVAN Geri Görüş Kamerası Navigasyon, Arkamys Radyo, Şerit Kontrol Sistemi. Zenon far, Far yıkama sistemi SEDEF BEYAZ en fulü

Hocam hayırlı olsun, Allah kazadan beladan korusun.

Eğer yanılmıyorsam forumdaki ilk kişisiniz bu aracı satın alan. Fırsatınız olursa detaylı resimler ve tecrübelerinizi bekleriz.

Birde sakıncası yoksa aracın size maliyeti ne oldu merak ediyorum çünkü ben bu aracın çıkmasını bekleyemediğim için Nisan ayında makyajsız modelini 57.200.-TL'ye almıştım.
  • 62.000 aldım araç 10.15 gün sonra teslim edecekler ozaman resimlerinide atarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Briskhan

Giulietta ile sürüş denemesi yaptım sonunda. Hayran olduğum bir araçtır bu Juli ama deneme sürüşü büyük hayal kırıklığı yarattı.

Hocam, Renault Megane belki sınıfının en iyilerinden biri ama marka algısını yıkmak çok zor.

Servise bakım için araç bıraktığımızda Doğuş Oto 2 günlük geçici bir A3 verdi ama aradaki fiyat farkına inanın değmeyecek bir araç. Beş sene sonra benim Megane'ın orasından burasından ses gelecek, denediğim A3'ten belki gelmeyecek fakat sırf bu yüzden bu kadar fark verilip tercih edilecek bir araç değil.

Giulietta gerçekten albenisi yüksek ve çok hoş bir araç, eminim yolda herkese kendini baktıracaktır. Son seyahatimde denk geldiğim Jülyet sürücüsü yırtınmasına rağmen yaklaşamadı bile bana.

Megane'dan önce 2011 Kia Sportage kullanıyordum. Aracı gören dönüp bir daha bakıyordu ama eşim bile Megane'dan sonra araba kullandığımı anlamaya başladım dedi. Çok yakışıklıydı ama benzinli olduğundan hem çok tüketiyor hemde zayıf torkundan dolayı araba gitmiyordu.

Kim ne derse desin ben şahsen Megane'ın halen hak ettiği ilgiyi gördüğünü sanmıyorum.

• quote:

62.000 aldım araç 10.15 gün sonra teslim edecekler ozaman resimlerinide atarım

Bende aracımda panaromik cam tavan olsun isterdim ama öyle bir seçeneğim yoktu. Panoramik tavan aracın içini çok ferah gösteriyor. Bence ödediğiniz rakamı hak ediyor, tekrar hayırlı olsun.
  • cok sıkı bir pazarlık yaptım trafik sigorta dahil 62.000 araç suanda limandaymış türkiyeye 10.15 günde geliyormuş gemiyle gelen bir tane sedefli beyaz araç vardı ful onuda ben aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf29 -- 9 Eylül 2012; 22:34:58 >
  • quote:

cok sıkı bir pazarlık yaptım trafik sigorta dahil 62.000 araç suanda limandaymış türkiyeye 10.15 günde geliyormuş gemiyle gelen bitane sedefli beyaz araç vardı ful onuda ben aldım

Benimkini aldığım zaman böyle bir seçeneğim olsaydı kesinlikle aldığınız GT Line'ı bu farka rağmen tercih ederdim.
  • ben 6.7 ay bekledim bu aracı almak için
  • quote:

ben 6.7 ay bekledim bu aracı almak için

Bekleyen derviş muradına ermiş Benim bekleyecek zamanım yoktu maalesef
  • hayırlı ugurlu olsun aracın, 130 dci kullanıcısı var mı forumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cliors

hayırlı ugurlu olsun aracın, 130 dci kullanıcısı var mı forumda.

şu dakkaya kadar bildiğim henüz YOK....
  • 
Sayfa: önceki 14841485148614871488
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.