- x
Renault MEGANE III [ANA KONU] - 2014 Yeni Makyajlı Megane Türkiye'de..
35804 Cevap2329540 Görüntüleme101 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     474 [476] 478 479 480 481 482 483      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

530 Mesaj
12 Temmuz 2012; 21:01:49 

Valla baktımda bende 2011, 2012 ler yine 54, 55'ten aşağı fiyatta değil. Ama yakında hepsi iner çünki makyajlı kasanın sıfırına zaten bayi 55 veriyor. İthal GT Line ise 58, 59 60 küsur civarları...

3611 Mesaj
12 Temmuz 2012; 21:23:26 

quote:

Orijinalden alıntı: bonder

:D. Korkarım hocam ben çoluk çocuk sahibiyim :D... Ankaraya gelebilirsem neden olmasın.. Aslında kafamda atmıyor değil Ankara'dan bir bayiden 2. el 40,45000'e mi alsam napsam :D

yaw korkacak bişey yok.. sonuçta uçak değil altımdaki

530 Mesaj
12 Temmuz 2012; 21:34:08 

quote:

Orijinalden alıntı: baboker

Yok hocam almıim sağol :D

530 Mesaj
12 Temmuz 2012; 22:03:58 

@baboker Üstadım sen bu GT Line'ıları incelemiştin yanılmıyorsam yukarılarda yazmıştın. Bunların göstergeleri dijital mi ve müzik sistemi nasıl, ayrıca müzik sisteminde usb bağlantı varmı dikkat etmişmiydin...?

3611 Mesaj
12 Temmuz 2012; 22:29:21 

quote:

@baboker Üstadım sen bu GT Line'ıları incelemiştin yanılmıyorsam yukarılarda yazmıştın. Bunların göstergeleri dijital mi ve müzik sistemi nasıl, ayrıca müzik sisteminde usb bağlantı varmı dikkat etmişmiydin...?

kadranları digital değil ama çok güzel.. içinde kırmızı parçalar var..
teypleri yeni model, usb girişi var. bizim teypler gibi değil..

530 Mesaj
12 Temmuz 2012; 22:36:08 

quote:

kadranları digital değil ama çok güzel.. içinde kırmızı parçalar var..
teypleri yeni model, usb girişi var. bizim teypler gibi değil..

Anladım teşekkürler güzelmiş ozaman :D

3611 Mesaj
12 Temmuz 2012; 22:37:04 

Güzel de ne kelime hocam.. 10 numara bir araba olmuş GT line...

267 Mesaj
12 Temmuz 2012; 22:42:43 

quote:

Orijinalden alıntı: dowlozing

2.elde fiyatlar iyice düştü ithallerde ha keza öyle Allah yardımcıları olsun.
http://www.sahibinden.c...110-h-p-93357831/detay/

Aracı satan arkadaş da özelliklerini iyi sallamış. AAS, BAS, distronic vs. Allah ne verdiyse yazmış. 3. sıra koltuğu bile işaretlemiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

2012 Renault Megane III EDC 1.5 dCI 110 HP Dynamique (Beyaz)
Canon 60D - Tamron SP AF 17-50mm F/2.8 XR Di II LD Aspherical - Tamron SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD - Canon EF 50mm f1.8 II
Eğer sizler benim bildiklerimi bilseydiniz, az güler çok ağlardınız. -Hz. Muhammed (sav)-

5104 Mesaj
12 Temmuz 2012; 23:02:20 

quote:

Orijinalden alıntı: baronturk

arkadaşlar düşüncesini paylaşacak kimse yok mu?

LPG düşünüyorsanız alın derim... Ama ben LPG taktırmam şahsen herhangi bir araca, daha önce 100bin km LPG li araç kullandım, otoparka falan giremediğim araç benim için araç değildir.

Amna LPG benim için sorun değil diyorsanız arkadaşınız arabası niye almayasınız=?

May The Force Be With You

530 Mesaj
12 Temmuz 2012; 23:11:54 

quote:

Tamamdır hocam beklemedeyiz bakalım. Yalnız bu bayiler arası fiyat farkları hiç hoş olmuyor. Bir yer 58000 vermişti donanımsız GT Line EDC için, başka bir yer 59250 diyor.. Bazı şeyler daha netleşmemiş belli.. Umarım fazlaca gelirde fiyatlarda makul olursa kaparız birertane. Mavi renkte bu araca çok yakışmış doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonder -- 12 Temmuz 2012; 23:13:31 >

3771 Mesaj
12 Temmuz 2012; 23:33:29 

Clio 4 ST gün yüzüne çıkmış... Buda olmuş:) Renault kendini geliştirmeye devam ediyor. Megane'da yeni kasa gelmesi uzun sürmez sanırım...

0

2011 Renault Megane III 1.5 Dci 85 HP Expression (KP)
Megane III detaylı incelemem

1054 Mesaj
13 Temmuz 2012; 0:13:38 

quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

Clio 4 ST gün yüzüne çıkmış... Buda olmuş:) Renault kendini geliştirmeye devam ediyor. Megane'da yeni kasa gelmesi uzun sürmez sanırım...

Bence de olmuş :) Geçen gün yeni kasa beyaz bi kia rio gördüm dıştan sanki o da olmuş :)

176 Mesaj
13 Temmuz 2012; 8:23:25 

evet arka stoplar yeni kia rio ya cok benziyor bu korelileri tebrik etmek lazim tasarım konusunda artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

437 Mesaj
13 Temmuz 2012; 8:26:17 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkalayci

Tırda sadece bu araç mı vardı. Bayinin 60500 dediği araç bu olabilir, atlas mavi demişti. Eğer oysa Türkiye'deki 2 taneden birini görmüşsünüz demektir, tebrikler valla

bayi herzmanki sallamıs yıne uzerınde uc dort tane vardı. aynı renkten.

satabılmek ıcın herseyı yapıyorlar demekkı

2012 FLUENCE 1.5 DCI PRIVILEGE 110 HP

267 Mesaj
13 Temmuz 2012; 8:31:16 

Kia'nın şef tasarımcısı Peter Schreyer adında bir alman. Audi ve VW 'den sonra Kia'da çalışmaya başladı, son dönemlerde Ceed olsun, Sportage olsun, Rio olsun gördüğünüz o güzel kasalar bu adamın sayesinde çıktı. O odun gibi dizaynlardan sonra Kia son dönemde görünüm olarak kendini baya bi aştı. Zaten Kia'nın yeni kasalarına bakarsanız yer yer Golf'e benzeyen çizgileri bulabilirsiniz.

http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Schreyer

2012 Renault Megane III EDC 1.5 dCI 110 HP Dynamique (Beyaz)
Canon 60D - Tamron SP AF 17-50mm F/2.8 XR Di II LD Aspherical - Tamron SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD - Canon EF 50mm f1.8 II
Eğer sizler benim bildiklerimi bilseydiniz, az güler çok ağlardınız. -Hz. Muhammed (sav)-

3611 Mesaj
13 Temmuz 2012; 10:06:59 

houston16@ bu çektiklerin 110 luk değil mi?

904 Mesaj
13 Temmuz 2012; 10:15:14 

GT Line gerçekten çok hoş imkanım olsa alırdım. Özelikle 130 hp ve NM bayıldım.

1161 Mesaj
13 Temmuz 2012; 10:31:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Heroisboceq

Arkadaşlar aracımın koltuklar ve kapı içleri olmak üzere 50 tl ye yıkatacağım, ama korkum tekrar batacaklar; bunun için koltuk minderimi önerirsiniz yoksa başka bir çözüm yolu buldunuz mu? Koltuk kılıfı almayı düşünüyorum ama onlarda tam sarmıyor koltuğu, buda beni rahatsız ediyor.

Aracım megane 3 expression tavsiyeler için teşekkürler.

Cevaplayan olmamış bir sorum daha var geri vitese geçerken aracım problem yaşıyor aynı problemi yaşayan varmı canımı çok sıkıyor garantisinin bitmesine bir yıl kaldı ve garantin sonra şanzıman dağılırsa çok kötü olur cevaplarınız için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Dünyadaki en büyük güç sözdür ve keLimelerin çözemeyeceği sorun yoktur...

8526 Mesaj
13 Temmuz 2012; 10:37:12 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkalayci

Kia'nın şef tasarımcısı Peter Schreyer adında bir alman. Audi ve VW 'den sonra Kia'da çalışmaya başladı, son dönemlerde Ceed olsun, Sportage olsun, Rio olsun gördüğünüz o güzel kasalar bu adamın sayesinde çıktı. O odun gibi dizaynlardan sonra Kia son dönemde görünüm olarak kendini baya bi aştı. Zaten Kia'nın yeni kasalarına bakarsanız yer yer Golf'e benzeyen çizgileri bulabilirsiniz.

http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Schreyer

Hocam bundan onceki tercihimi zaten Peter Schreyer'in yarattigi o albenili Sportage'i alarak yapmistim. O zamanda dizel otomatik bir araba ararken bir anda Sportage'i hic dusunmeden aldim. Kia ve Hyundai gercekten son yillarda buyuk gelisme icindeler. Bence VW'ni yakaladilar.

Yalniz Sportage ve ix-35 seceneklerinde maalesef 1.7 litre dizel motor kullandiklari icin Turkiye'de OTV engeline takiliyorlar yoksa yurt disinda en satilan modelleri 1.7 dizel motorlu modelleri. Bu nedenle Turkiye'de sadece 1.6 benzinli satilior. 2.0 dizel dort cekerli modelide 100k'dan fazlaya satiliyor. 1.6 benzinli motorlu Sportage'i yuksek yakit tuketimi ve dusuk torku yuzunden aracim perte ciktiktan sonra o guzelim kasaya ragmen tekrar almadim.

2012 Megane EDC - 140 HP - 300 NM by Megachips

904 Mesaj
13 Temmuz 2012; 10:45:05 

quote:

Cevaplayan olmamış bir sorum daha var geri vitese geçerken aracım problem yaşıyor aynı problemi yaşayan varmı canımı çok sıkıyor garantisinin bitmesine bir yıl kaldı ve garantin sonra şanzıman dağılırsa çok kötü olur cevaplarınız için teşekkürler

Aracını servise göster garanti bitmeden vites kutusundan sorun varsa mudehale etsinler. En azından kaydın olur serviste garanti bitince bir sey olursa ben geldim siz bir sey yok dediniz ama dağıldı dersin garantiden tamamı olmaz ise çoğunu onlara kitlersin ücretin.

3771 Mesaj
13 Temmuz 2012; 13:13:13 

quote:

Geri vitese geçerken yaşadığınız problem nedir?

Şahsen Koltuklara kılıf takmak yerine kirlendiklerinde temizletmeyi yada kendim temizlemeyi tercih ederim.

65 Mesaj
13 Temmuz 2012; 14:11:08 

[/quote]
[/quote]

Gerçekten yok arkadaşlar...Stock şekildeyken aracı sağırdı dayıcığımın... Yazılım yaptık stock kadar oldu , şimdi üstüne modül bağlayacak stage1 chipli gibi olacak ... Sorun yok....

Megane Berline Dci For Sale -> http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-hatasiz-lansman-araci-101858830/detay/

213 Mesaj
13 Temmuz 2012; 14:33:33 

quote:

Orijinalden alıntı: HOUSTON16

0

Rengi çok güzel aracın. Kaliperleri de renkli olsa ayrı bir güzel olurmuş kanaatim. Kaliper boyatan arkadaşlar var mı hiç aramızda? Fotoğraf ekleyebilirler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nztekin -- 13 Temmuz 2012; 14:35:41 >

3611 Mesaj
13 Temmuz 2012; 14:34:35 

quote:

Orijinalden alıntı: nztekin

Rengi çok güzel aracın. Kaliperleri de renkli olsa ayrı bir güzel olurmuş kanaatim.

kaliperleri boyamak da artık sana kalıyor..

213 Mesaj
13 Temmuz 2012; 14:36:36 

quote:

kaliperleri boyamak da artık sana kalıyor..

Yerli 110'luk Privilege EDC benim işimi görüyor şimdilik. GTLine düşünürsem serviste boyatırım hiç düşünmeden, madem araba keyif arabası :)

84 Mesaj
13 Temmuz 2012; 21:41:50 

bugün bizzat gidip inceledim megane hb dci privilege ı.
bursa fabrikası daha neler çalacak bilemiyorum ama gözlemlediklerim şunlardı
arka kapı plastikleri (camın dibindekiler) sert plastik olmuş.
konsoldaki siyah güzel şerit expressiondaki gibi olmuş.
konsoldaki malzeme baya kötüleşmiş, çok sert bir plastiğe incecik deri giydirilmiş gibi olmuş.
ön tamponu da kaş yaparken göz çıkarmışlar.
yazık etmişler yine güzelim arabaya.
gerçi 50 kere sordum bakın bu expression olmasın diye, adam ısrarla privilege dedi, zaten koltukların ve kapıların bir kısmı deriydi. jantlar da privilege jantıydı. ama yok yani olmamış yazık etmişler yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JLaBrie -- 13 Temmuz 2012; 21:46:59 >

'11 Renault Megane III dCi Dynamique+Premium+Sunroof+Navigasyon Beyaz

84 Mesaj
13 Temmuz 2012; 21:42:59 

bugün bizzat gidip inceledim megane hb dci privilege ı.
bursa fabrikası daha neler çalacak bilemiyorum ama gözlemlediklerim şunlardı
arka kapı plastikleri (camın dibindekiler) sert plastik olmuş.
konsoldaki siyah güzel şerit expressiondaki gibi olmuş.
ön tamponu da kaş yaparken göz çıkarmışlar.
yazık etmişler yine güzelim arabaya.
gerçi 50 kere sordum bakın bu expression olmasın diye, adam ısrarla privilege dedi, zaten koltukların ve kapıların bir kısmı deriydi. jantlar da privilege jantıydı. ama yok yani olmamış yazık etmişler yine.
*** yanlışlıkla 2. kez gönderilmiş, silinebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JLaBrie -- 13 Temmuz 2012; 21:47:39 >

'11 Renault Megane III dCi Dynamique+Premium+Sunroof+Navigasyon Beyaz

530 Mesaj
13 Temmuz 2012; 22:18:00 

quote:

Üstadım senin incelediğin GT Line manuel miydi yoksa Otomatikmiydi eğer otomatikse bu yerli araçlar gibi vitesi hala baston sapı gibi uzun ve biçimsizmi yoksa daha kibarlaşmışmı? Tabii baktığın araç otomatikmi bilemiyorum..

530 Mesaj
13 Temmuz 2012; 22:29:40 

Bir ithal araçların özelliklerine kalitesine bakın birde yerlilere... Siz kıyaslayın bencede çok fark var. Bu arada vites yine baston sapı gibi sanırım. Şu vitesi bir elden geçirselerdi keşke

http://www.youtube.com/...reen&NR=1&v=tGYICwZRgHQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonder -- 13 Temmuz 2012; 22:31:10 >

530 Mesaj
13 Temmuz 2012; 22:34:20 

Bu arada forumda daha önce konuşulan aşağı yukarı tüm modelerin NCAP puanları açıklamalarıyla mevcut. Megane 3'ün en yüksek puanı alan araçlardan olduğu görünüyor. Tabii bu sonuçlar nekadar güvenilir onu bilemem.

http://forum.donanimhaber.com/m_41383726/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonder -- 13 Temmuz 2012; 22:46:47 >

8526 Mesaj
13 Temmuz 2012; 23:54:37 

quote:

Bir ithal araçların özelliklerine kalitesine bakın birde yerlilere... Siz kıyaslayın bencede çok fark var. Bu arada vites yine baston sapı gibi sanırım. Şu vitesi bir elden geçirselerdi keşke

http://www.youtube.com/...reen&NR=1&v=tGYICwZRgHQ

Videodaki arabanın rengine bayıldım. Acaba bu rengi getirirler mi?

Vites kolu aynı kalmış ama en azından radyonun kibrit çöpünden hallice olan butonunu biraz daha küt yaparak kullanışlı hale getirmişler.

136 Mesaj
14 Temmuz 2012; 0:04:34 

quote:

hayırlı olsun, hoşgeldin.. müsait olursam ctesi günü buluşuruz.. sen cep numaranı bana PM ile gönder..

hocam sen bi ara kn kutu içi performans filtresi taktıracam dediydin 100 tl ye sıfır, takdırdın mı sen onu? eğer 100 liraya alabildiysen bende alıp taktırayım diyorum?
bide celebic hocam sen ön panjur alıp taktıracam diyordun noldu o iş taktırdıysan fiyat, resim, takdırdığın yer vs paylaşabilir misin, onuda aradan çıkartayım ctesi

8526 Mesaj
14 Temmuz 2012; 0:46:59 

quote:

Orijinalden alıntı: mc_kelleci

hocam sen bi ara kn kutu içi performans filtresi taktıracam dediydin 100 tl ye sıfır, takdırdın mı sen onu? eğer 100 liraya alabildiysen bende alıp taktırayım diyorum?
bide celebic hocam sen ön panjur alıp taktıracam diyordun noldu o iş taktırdıysan fiyat, resim, takdırdığın yer vs paylaşabilir misin, onuda aradan çıkartayım ctesi

Hocam Ankara'da aradığım ön ve arka difüzoru bulamadım. İnternette var ama verdiğim sipariş nasıl bir şey gelecek emin olamadım. Hanımda bu benim arabam elleme diyor. Zaten bana kalsa makyajlı kasayı beklerdim ama hanımı kıramadım.

136 Mesaj
14 Temmuz 2012; 1:13:36 

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Hocam Ankara'da aradığım ön ve arka difüzoru bulamadım. İnternette var ama verdiğim sipariş nasıl bir şey gelecek emin olamadım. Hanımda bu benim arabam elleme diyor. Zaten bana kalsa makyajlı kasayı beklerdim ama hanımı kıramadım.

hocam Ankarada bulamadıysan kolay kolay hiçbiyerde bulunmaz bu meret internetten bende baktım fakat güvenemiyorsun işte, gözünle görecen taktırcan. Nasıl yapsak ki bu işi, hazır benim hanım onay vermişken taktırmama

8526 Mesaj
14 Temmuz 2012; 11:02:15 

quote:

hocam Ankarada bulamadıysan kolay kolay hiçbiyerde bulunmaz bu meret internetten bende baktım fakat güvenemiyorsun işte, gözünle görecen taktırcan. Nasıl yapsak ki bu işi, hazır benim hanım onay vermişken taktırmama

Hocam Şaşmaz'da karlıkçı Halil denilen meşhur biri varmış. Kaportacımla ona uğradık ama dişe dokunur bir şey bulamadık. Internetten özellikle İstanbul'da çok var hatta yanlış hatırlamıyorsam 250-300.-TL arasında ön ve arka difüzorler var. Hem malzemenin kalitesinden çekindim hemde hanım "bu benim arabam, elletmem" deyince bu iş sürüncemede kaldı. Aslında hanımın dediği doğru, bende şirket arabası olunca neredeyse seyahatler dışında pek kendi arabamızı kullanmıyorum. Bir bayanın kullandığı arabada o tür eklentiler hoş olmayabilir.

3771 Mesaj
14 Temmuz 2012; 11:36:02 

quote:

Bu arada forumda daha önce konuşulan aşağı yukarı tüm modelerin NCAP puanları açıklamalarıyla mevcut. Megane 3'ün en yüksek puanı alan araçlardan olduğu görünüyor. Tabii bu sonuçlar nekadar güvenilir onu bilemem.

http://forum.donanimhaber.com/m_41383726/tm.htm

Euroncap tarafından yapılmış testler, neden güvenilir olmasın ki?

136 Mesaj
14 Temmuz 2012; 11:55:52 

quote:

Hocam Şaşmaz'da karlıkçı Halil denilen meşhur biri varmış. Kaportacımla ona uğradık ama dişe dokunur bir şey bulamadık. Internetten özellikle İstanbul'da çok var hatta yanlış hatırlamıyorsam 250-300.-TL arasında ön ve arka difüzorler var. Hem malzemenin kalitesinden çekindim hemde hanım "bu benim arabam, elletmem" deyince bu iş sürüncemede kaldı. Aslında hanımın dediği doğru, bende şirket arabası olunca neredeyse seyahatler dışında pek kendi arabamızı kullanmıyorum. Bir bayanın kullandığı arabada o tür eklentiler hoş olmayabilir.

anladım hocam hayırlısı olsun, ben bugün karlıkçının oraya uğrayım olmazsa. aracın ön tarafı bana çok boş geliyor taktırmam lazım ön difüzörü

1187 Mesaj
14 Temmuz 2012; 14:39:28 

quote:

Cengiz hocam ,ön ve arka difüzörler abartılı bir modifiye işi değilki .bay yada bayanlık bir durum olduğunuz sanmıyorum.

Hatta megane3 leri bu difüzörlerle standart sunmaları gerekirdi.Ön taraf fazlaca boş ve düz gibi.Bu nedenle difüzör abartısız ve oldukça ayarında.
Aracı yakışıklı kılan ufak bir ayrıntı bence.

NOT: Ön difüzörün görüntüden başka bir önemli görevi oldu benim için .Geçtiğimiz 2 hafta evvel otoyolda öndeki aracın altından fırlattığı 30 cm lil demir parçası benim aracın önüne çarpıp sekti .o sırada sürat 130 civarı.

Allahtan difüzörlerden birinin dikmesine denk gelmiş bir kısmıda normal ızgaraya denk gelmiş.Difüzör gelen darbenin büyük kısmını absorbe etmiş ve çatlamış,alt bağlantı vidası dahi ortaya çıkmış

Izgaralara gelince difüzörün hemen dip kısmındaki ızgara alt lardan olduğu gibi kopmuş.

Yani si eğer difüzör olmaya idi kesinlikle o ızgaralar bu demir parçasını tutamaz ve bizim radyatör belki de daha fazlası gitmiş idi.

Orijinal ve sağlam olan difüzör almış olmaktan dolayı doğru tercih yaptığımı düşünüyorum.Difüzör ve ızgara onarılabilecek durumda.Yenilemeyeceğim.

Bizim araçların ön ızgaralar malesef çok zayıf.Darbeye karşı yeterli dayanıklılık ve esneklik sağlamıyor.

isteyen olursa resimleri eklerim.

280 Mesaj
14 Temmuz 2012; 14:56:29 

quote:

Videodaki arabanın rengine bayıldım. Acaba bu rengi getirirler mi?

Vites kolu aynı kalmış ama en azından radyonun kibrit çöpünden hallice olan butonunu biraz daha küt yaparak kullanışlı hale getirmişler.

ben de vites kolunu kısaltmamış olmalarına şaşırdım ama vitesin tepesinin ve çevresinin parlak krom olması güzel olmuş... bizimkinin boyası çok kötü, benim vitesin çevresindeki gri kaplama beyazlandı:((((

530 Mesaj
14 Temmuz 2012; 15:10:52 

quote:

Orijinalden alıntı: arzu_atalay

ben de vites kolunu kısaltmamış olmalarına şaşırdım ama vitesin tepesinin ve çevresinin parlak krom olması güzel olmuş... bizimkinin boyası çok kötü, benim vitesin çevresindeki gri kaplama beyazlandı:((((

Arkadaşlar bu vites kolu'nun metaline biz bir serviste veya bir ustaya müdahale ettiremezmiyiz? Ya da Renault'un değişik vites topuz ve kol seçenekleri yokmudur? Mesela Citroen yeni C4'ün otomatik vites topuzu ve kolu çok kibar ve ufak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonder -- 14 Temmuz 2012; 16:00:05 >

136 Mesaj
14 Temmuz 2012; 15:25:20 

quote:

Orijinalden alıntı: TURKER75

Cengiz hocam ,ön ve arka difüzörler abartılı bir modifiye işi değilki .bay yada bayanlık bir durum olduğunuz sanmıyorum.

Hatta megane3 leri bu difüzörlerle standart sunmaları gerekirdi.Ön taraf fazlaca boş ve düz gibi.Bu nedenle difüzör abartısız ve oldukça ayarında.

NOT: Ön difüzörün görüntüden başka bir önemli görevi oldu benim için .Geçtiğimiz 2 hafta evvel otoyolda öndeki aracın altından fırlattığı 30 cm lil demir parçası benim aracın önüne çarpıp sekti .o sırada sürat 130 civarı.

Allahtan difüzörlerden birinin dikmesine denk gelmiş bir kısmıda normal ızgaraya denk gelmiş.Difüzör gelen darbenin büyük kısmını absorbe etmiş ve çatlamış,alt bağlantı vidası dahi ortaya çıkmış

Izgaralara gelince difüzörün hemen dip kısmındaki ızgara alt lardan olduğu gibi kopmuş.

Yani si eğer difüzör olmaya idi kesinlikle o ızgaralar bu demir parçasını tutamaz ve bizim radyatör belki de daha fazlası gitmiş idi.

Orijinal ve sağlam olan difüzör almış olmaktan dolayı doğru tercih yaptığımı düşünüyorum.Difüzör ve ızgara onarılabilecek durumda.Yenilemeyeceğim.

Bizim araçların ön ızgaralar malesef çok zayıf.Darbeye karşı yeterli dayanıklılık ve esneklik sağlamıyor.

isteyen olursa resimleri eklerim.

hocam telefonla servisten sordum fiyatını 400 tl diyorlar. dışarda yan sanayi 150 tl. elbet kalite farkı vardır fakar 2 katından daha fazla olacağını sanmıyorum az sonra dışarı çıkıp parçayı taktırcam inş.

742 Mesaj
14 Temmuz 2012; 16:25:25 

quote:

hocam telefonla servisten sordum fiyatını 400 tl diyorlar. dışarda yan sanayi 150 tl. elbet kalite farkı vardır fakar 2 katından daha fazla olacağını sanmıyorum az sonra dışarı çıkıp parçayı taktırcam inş.

resim eklermisin bakalım.

Huyundai İ30 GD Elite Manuel Dizel

209 Mesaj
14 Temmuz 2012; 17:03:10 

Yav ben bu dizel motorlara nasıl alışacağım? Megane'ın DCI motoru sınıfının belkide en iyisi eyvallah da bir benzinli motorun zevkini vermiyor be... Sesi zaten malum, devri yükselttikçe benzinli gibi heyecan vereceğine böğüren öküz gibi adamı illet ediyor. Motor kompresyonun zayıf olması sert sürüş eğlencesinin içine ediyor. Sabit maaşla geçiniyorsan yakıt ekonomisini birinci sıraya koymaya dizele talim etmeye mecbursun anasını satim :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Briskhan -- 14 Temmuz 2012; 17:06:41 >

136 Mesaj
14 Temmuz 2012; 17:29:28 

quote:

Orijinalden alıntı: colornick
resim eklermisin bakalım.

yok hocam ankara sanayisinden bi halt olmaz varsa yoksa istanbul celebic hocamın niye taktırmadığını anladım çünkü ankarada malzeme yok internetten sipariş vermeyi düşünüyorum. biraz kumar olacak ama varsın olsun. bide ben araca cam rüzgarlığı takcam fakat nere gitsem yapıştırmalı olarak var, ritm tutacağını düşünmüyorum sıcak havada bi süre sonra düşer gibime geliyor. bu cam rüzgarlığının geçirmeli olanını gördünüzmü hiç?

ön panjuru www.efepolyester.com la irtibata geçip alacağım inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mc_kelleci -- 14 Temmuz 2012; 17:30:52 >

1187 Mesaj
14 Temmuz 2012; 18:32:30 

Allahtan tampon kısmına denk gelmemiş ,sadece difüzör ve ızgara.

Ön cama gelse idi ne olurdu tahmin etmek istmiyorum.

Türkiye otoyolları ,ne ararsan var maşallah..

0

0

8526 Mesaj
14 Temmuz 2012; 19:24:24 

quote:

Orijinalden alıntı: TURKER75

Türker hocam bana kalsa ben ön ve arka difüzörleri istiyorum. Hem önde hemde arkada bir eksiklik varmışta bunlar sayesinde kapanacakmış gibi geliyor. Gelecek malzemeninde ne olduğunu tam olarak bilemiyorum ayrıca eşimde arabamı elletmem deyince iş kaldı.

Bu arada size geçmiş olsun... Ayrıca kolunuzdaki saatide çok beğendiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Bu aralar bende de büyük kadran saat kullanmak merakı başladı.

8526 Mesaj
14 Temmuz 2012; 19:32:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Briskhan

Yav ben bu dizel motorlara nasıl alışacağım? Megane'ın DCI motoru sınıfının belkide en iyisi eyvallah da bir benzinli motorun zevkini vermiyor be... Sesi zaten malum, devri yükselttikçe benzinli gibi heyecan vereceğine böğüren öküz gibi adamı illet ediyor. Motor kompresyonun zayıf olması sert sürüş eğlencesinin içine ediyor. Sabit maaşla geçiniyorsan yakıt ekonomisini birinci sıraya koymaya dizele talim etmeye mecbursun anasını satim :/

Hocam bende aksini düşünerek dizel motoru tercih ediyorum.

Önceki aracım 135 beygir 165 nm tork üreten 1.6 litre GDI motorlu Sportage'ti ama torku yetersiz kalıyordu. Allah'ı var çok yakışıklı bir araçtı, gören dönüp bir daha bakıyordu ama hafif bir rampada nefesi kesiliyordu. Perte çıkınca hiç düşünmeden hemen Megane'a yöneldim.

110 beygir gayet yeterli ve daha 1750 devirde size 240 nm torku size sunan başka bir benzinliyi bu fiyata bulamazsınız. Bu aracı almamdaki amaç kesinlikle yakıt ekonomisini düşündüğümden değil.

Otomatik vites ve yüksek tork gücü aradığım özelliklerdi. EDC vites otomatiği aratmıyor, 240 nm tork ise uçuruyor. Üstünede yakıt ekonomisi olunca daha bir tatlı oluyor.

8526 Mesaj
14 Temmuz 2012; 19:34:31 

quote:

yok hocam ankara sanayisinden bi halt olmaz varsa yoksa istanbul celebic hocamın niye taktırmadığını anladım çünkü ankarada malzeme yok internetten sipariş vermeyi düşünüyorum. biraz kumar olacak ama varsın olsun. bide ben araca cam rüzgarlığı takcam fakat nere gitsem yapıştırmalı olarak var, ritm tutacağını düşünmüyorum sıcak havada bi süre sonra düşer gibime geliyor. bu cam rüzgarlığının geçirmeli olanını gördünüzmü hiç?

ön panjuru www.efepolyester.com la irtibata geçip alacağım inş.

Koskoca Şaşmaz'da bir tek karlıkçı Halil var ama onda da aradığım şeyler yok.

Dostum verdiğin siparişlerden haberimiz olsun, görmek isterim.

136 Mesaj
14 Temmuz 2012; 20:27:40 

quote:

Koskoca Şaşmaz'da bir tek karlıkçı Halil var ama onda da aradığım şeyler yok.

Dostum verdiğin siparişlerden haberimiz olsun, görmek isterim.

gelir gelmez paylaşacağım burada inş

209 Mesaj
14 Temmuz 2012; 22:39:50 

quote:

Hocam bende aksini düşünerek dizel motoru tercih ediyorum.

Önceki aracım 135 beygir 165 nm tork üreten 1.6 litre GDI motorlu Sportage'ti ama torku yetersiz kalıyordu. Allah'ı var çok yakışıklı bir araçtı, gören dönüp bir daha bakıyordu ama hafif bir rampada nefesi kesiliyordu. Perte çıkınca hiç düşünmeden hemen Megane'a yöneldim.

110 beygir gayet yeterli ve daha 1750 devirde size 240 nm torku size sunan başka bir benzinliyi bu fiyata bulamazsınız. Bu aracı almamdaki amaç kesinlikle yakıt ekonomisini düşündüğümden değil.

Otomatik vites ve yüksek tork gücü aradığım özelliklerdi. EDC vites otomatiği aratmıyor, 240 nm tork ise uçuruyor. Üstünede yakıt ekonomisi olunca daha bir tatlı oluyor.

Aman hocam ne yaptın compact da olsa SUV tipi araçlar eğlencelik kullanımda pek güvenli değildir, savruldunmu toparlamak çok zor. Merso dersen ayrı ama savurmak yetenek ister :)
İnşallah böyle bir durumda perte çıkmadı senin araç?
0-100 hızlanması 10 saniyenin altında bir manuel benzinli rampada üzmez. Mesela dizelde 5. vitesten 3e düşani yavaşlayıp akabinde ani uzama numarası çekmeye kalktınmı motorun anasını ağlatırsın... Benzinlide kompresyona sokarak yağ gibi uzarsın... Hele 4000 devir sonrası sesi benzinlilerin bana müzik gibi gelir, dizelde ses kulak tırmalıyor devir artınca. Eh bir de tabi manuel-otomatik farkı var.
Neyse sonuçta tercih meselesi, niye dizeli seviyorsun diye eleştirmek haddimize değil... Selamlar...

8526 Mesaj
14 Temmuz 2012; 23:01:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Briskhan

Aman hocam ne yaptın compact da olsa SUV tipi araçlar eğlencelik kullanımda pek güvenli değildir, savruldunmu toparlamak çok zor. Merso dersen ayrı ama savurmak yetenek ister :)
İnşallah böyle bir durumda perte çıkmadı senin araç?
0-100 hızlanması 10 saniyenin altında bir manuel benzinli rampada üzmez. Mesela dizelde 5. vitesten 3e düşani yavaşlayıp akabinde ani uzama numarası çekmeye kalktınmı motorun anasını ağlatırsın... Benzinlide kompresyona sokarak yağ gibi uzarsın... Hele 4000 devir sonrası sesi benzinlilerin bana müzik gibi gelir, dizelde ses kulak tırmalıyor devir artınca. Eh bir de tabi manuel-otomatik farkı var.
Neyse sonuçta tercih meselesi, niye dizeli seviyorsun diye eleştirmek haddimize değil... Selamlar...

Yok hocam tali yoldan gelen bir Doblo/Fiorino gibi bir araç hanımın kullandığı araca çarptı, araç pert oldu.

Ankara'da Cinnah yokuşu vardır, Sportage'i o yokuşta sırtıma alıp çıkıyordum. Ankara'lılar bilir; Konya Yolu'unda Neziroğlu'nun önünden Oran'a giden rampada 4 kişiyle giderken ikinci vitesle anca gidiyorsun.

Bu motor ve bu şanzuman tam aradığım gibi tüm beklentilerimi karşılıyor. Birde 320 nm tork için EDC olsaydı...