Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.256.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: orjinalden Çalıntı

herkese selam

yeni megane rs'nin bayağı iddialı olacağını okudum

kullanacağı motor yine 2.0 hp turbo olacak fakat bu kez 250hp güce sahip olacak

ayrıca belki nette görmüşsünüzdür bu aracın burun yapısı ve tamponu megane trophy ile aynı olacakmış

umarım yazılanlar doğrudur..

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]

Eğer RS Trophy 'den izler taşıyacaksa facia bir şey olur.Sabırsızlıkla bekliyoruz.

• Megane III sanırım beğenilmeyecek. Ne kadar cansız bir forum sayfası bu........
  • Bu araçta en azından şimdilik otomatik vites seçeneği yok anlaşılan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cat33

Megane III sanırım beğenilmeyecek. Ne kadar cansız bir forum sayfası bu........

Aracın ülkemizde satışına başlanmadan,gidip görüp kullanmadan yorum yapmak imkansız..

Hele bir gelsin Türkiye'ye,bakın ondan sonra konu nasıl resim ve yorumlarla dolup taşıyor

• quote:

Orjinalden alıntı: -Sojo-

Bu araçta en azından şimdilik otomatik vites seçeneği yok anlaşılan.

Satıldığı tüm ülkelerde sunulan tek otomatik vites seçeneği şu an için 1.6 100 beygirlik motor için..
    Fakat büröşürlerde ilerleyen zamanlarda dizel ve benzinli motor seçeneklerine otomatik vites seçeneği ekleneceği not düşülmüş.
    Şöyle DSG tarzı bir çift kavramalı otomatik vitesle 1.4 TcE 130hp tadından yenmez,hele bir de direksiyon vites değiştirme de olursa Clio'daki quickshift gibi
  • valla ben Megane III'ten vazgeçip kendi aracımın dizelini aldım yine. Clio3 HB... özelliklle Almanya fiyatını görünce vazgeçtim. Burda en azından 2000 civarında daha pahalı olsa, zaten Laguna'ya yaklaşıyo. Hele bi çıksın, kullanılsın, kesin ona makyajlı kasa da yaparlar. Adet oldu bu iş çünkü. o zaman düşünürüz. Ama motor seçenekleri iyiydi. 90bg falan
  • Sınıfının en iddalı modellerinden birni aldın,güle güle kullan.
    Geçen ay arkadaşıma 80hp extreme modelini 24.000liraya almıştık,oldukca memnun.

Megane III ün kalitesinden şüphem yok ama en yüksek kalite bile tekrar şekillenmeye açıktır,yeni çıkan bir aracın makyajlanmasını beklemek en mantıklısı olur her zaman.

quote:

Orjinalden alıntı: msaltik

valla ben Megane III'ten vazgeçip kendi aracımın dizelini aldım yine. Clio3 HB... özelliklle Almanya fiyatını görünce vazgeçtim. Burda en azından 2000 civarında daha pahalı olsa, zaten Laguna'ya yaklaşıyo. Hele bi çıksın, kullanılsın, kesin ona makyajlı kasa da yaparlar. Adet oldu bu iş çünkü. o zaman düşünürüz. Ama motor seçenekleri iyiydi. 90bg falan
  • Biz Honca Civic alacaktık son anda vazgeçtik.
    Sebebi Megane III..

Ben arabamı genelde annem ile kullanıyorum.
    Babamın kendi aracı var..

Honca Civic Sedan Full için 41.000 TL'ye anlaşmıştık bundan 20 gün önce.
    Sonradan vazgeçtik.
    Babam bi 3 - 4 ay daha bekliyelim Megane III bi gelsin bakalım dedi eh peki dedik bizde..

10 gün önce ise Bursa'da yanımızdan 3 tane Sarı T plakalı Megane III geçti.. Kamuflajları yoktu.
    Ve arabaya bir kere daha hayran kaldık.

Arkadaşlar inanın araç fotograflardan durdugundan daha güzel duruyor.
    Heybetli, alımlı ve çok çok şık..

Ve artık bizim Megane III alacagımız kesinleşti gibi birşey Megane III'leri yolda gördükten sonra
    Sadece çıkmasını bekliyoruz, çıktıgı gibi Clio III'le takasa girecegiz nasipse..
    45.000 TL'yi gözden çıkardık. Gel Nisan gel..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 12 Ocak 2009; 17:10:29 >

• quote:

Orjinalden alıntı: cat33

Megane III sanırım beğenilmeyecek. Ne kadar cansız bir forum sayfası bu........

Bence araç segmentinin en güzel aracı.Hb kasasının da C segmenti Hb araçlar içinde liderliği alacağını düşünüyorum.Sedan zaten liderliğini sürdürüyor yüzü eskimesine rağmen.Sorun olabilecek tek durum ekonomik kriz gibi geliyor.

• Bende megane 3 ü çok begendim. Renault merkeze geliş tarihini öğrenmek amacıyla bi mail atmıştım. Cevabı gelmiş aynen aktarıyorum.
    Sn. ********,

Başvurunuzla ilgili olarak Megane Sedan'ın belli olmadığını; Megane HB ise 2009'un ikinci yarısında piyasa çıkartılacağını bilgilerinize sunarız.

Renault Mais ve şebekesi olarak markamıza göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür eder, her zaman yakınınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Saygılarımızla,
    RENAULT MAİS A.Ş.
    Müşteri Hizmetleri
  • 2009 un ikinci yarısı mı

+ bir de hiç söylendiği tarihte yollara çıkmaz en erken ağustos-eylül

diğer markalar yeni modellerini hemen getiriyorlar bi renault çok geciktiriyo

türkiye yol şartlarına uydurmak diye bir kavram çıkartmışlar ayıptır valla
    koleos kaç zaman sonra geldi artı laguna da aynı şekilde
    sıfırdan araba tasarlasan anca yetişir be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahsilat makbuzu -- 13 Ocak 2009; 23:08:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Chryin

Biz Honca Civic alacaktık son anda vazgeçtik.
    Sebebi Megane III..

Ben arabamı genelde annem ile kullanıyorum.
    Babamın kendi aracı var..

Honca Civic Sedan Full için 41.000 TL'ye anlaşmıştık bundan 20 gün önce.
    Sonradan vazgeçtik.
    Babam bi 3 - 4 ay daha bekliyelim Megane III bi gelsin bakalım dedi eh peki dedik bizde..

10 gün önce ise Bursa'da yanımızdan 3 tane Sarı T plakalı Megane III geçti.. Kamuflajları yoktu.
    Ve arabaya bir kere daha hayran kaldık.

Arkadaşlar inanın araç fotograflardan durdugundan daha güzel duruyor.
    Heybetli, alımlı ve çok çok şık..

Ve artık bizim Megane III alacagımız kesinleşti gibi birşey Megane III'leri yolda gördükten sonra
    Sadece çıkmasını bekliyoruz, çıktıgı gibi Clio III'le takasa girecegiz nasipse..
    45.000 TL'yi gözden çıkardık. Gel Nisan gel..

hayırlı olsun diyelim o zaman şimdiden...

• Renault Türkiye elindeki stokları bitirmek için yeni modelleri mümkün olduğu kadar geciktiriyor. Ayrıca Megane 3'ün Türkiye'de de üretileceği ve kalite ve bazı malzemeler olarak Avrupadaki muadili ile eş olmayacağı şeklinde haberler duydum. Türkiye'deki tedarikçilerin üretim imkanlarına ve maliyet düşürmeye yönelik bazı parçalar Avrupa'dakinden farklı olabilir. Umarım duyduklarım doğru değildir, doğru olması durumunda Avrupa modellerinin incelendiği araba dergilerindeki testler yerine yerli versiyonunun incelendiği testi incelemekte fayda var.

Türkiye'de piyasaya çıkmasının gecikmesinde aracın üretim hazırlıklarının da payı olabilir.

quote:

2009 un ikinci yarısı mı

• quote:

Orjinalden alıntı: eloksal

Renault Türkiye elindeki stokları bitirmek için yeni modelleri mümkün olduğu kadar geciktiriyor. Ayrıca Megane 3'ün Türkiye'de de üretileceği ve kalite ve bazı malzemeler olarak Avrupadaki muadili ile eş olmayacağı şeklinde haberler duydum. Türkiye'deki tedarikçilerin üretim imkanlarına ve maliyet düşürmeye yönelik bazı parçalar Avrupa'dakinden farklı olabilir. Umarım duyduklarım doğru değildir, doğru olması durumunda Avrupa modellerinin incelendiği araba dergilerindeki testler yerine yerli versiyonunun incelendiği testi incelemekte fayda var.

Türkiye'de piyasaya çıkmasının gecikmesinde aracın üretim hazırlıklarının da payı olabilir.

quote:

2009 un ikinci yarısı mı

Yuh oğlu yuh artık,Renault'u Renault yapan biz Türk'lere yapılacak en büyük aşağılama ve enayi yerine koyma olur eğer kalitesi düşük Megane 3'leri iç pazara vereceklerse.
    İnşallah söylentiden ibarettir,inşallah

• renault türkiye iyice saldı kendini ya

bence başarılı idare edilmiyor

yanlış hatırlamıyorsam megane II sedanın ülkemizde satışına başlanmadan önce bursada üretilip ihrac ediliyordu bursada hb üretilmez tahminimce yani gecikmesinin başka bi nedeni olmalı dediğiniz gibi stoklarla ilgili olabilir
    laguna III de geç geldi koleos da geç geldi lagunanın satışı pek yoktu o yüzden stok meselesi olmayabilir
    koleos da yeni model sıfır stok

yani renault bunu hep yapıyor
  • Clio 3 hb bursada üretiliyor.

quote:

yanlış hatırlamıyorsam megane II sedanın ülkemizde satışına başlanmadan önce bursada üretilip ihrac ediliyordu bursada hb üretilmez tahminimce yani gecikmesinin başka bi nedeni olmalı dediğiniz gibi stoklarla ilgili olabilir
  • quote:

Clio 3 hb bursada üretiliyor.

quote:

megane III hb yi kastettim ama belirtmemişim
  • Türkiyede üretilse bile aynı kalitede üretilmesi gerekir ,çünkü sadece iç pazar için araç üretmez Renault, ürettikleri araçları ithal edeceklerdir.Eğer kalitesiz üretim yapılarak iç pazara sunulursa Renault elde etmeye başladığı azda olsa prestiji bitirir.ve bizim gözümüzdede bir değeri kalmaz.
  • Oyle sansasyonel bir kalitesizlik beklemeyin. Sadece aynisi olmaz ama yine su anki megane 2'den daha kotu ayarda olmaz. Avrupada piyasaya cikan versiyonu testlerde golf gibi arabalara kafa tutuyor ve cok begeniliyor, bizdeki daha normale yakin bir model olur. Aynisi olmayacak dedikse logan gibi bisey de olacak demedik. Arti Rusya vb. gelismekte olan pazarlara (nasil gelismeyse Rusyada yilda 4 milyon araba satiliyor) ihrac edilir avrupaya edilecegini sanmiyorum.
  • quote:

Oyle sansasyonel bir kalitesizlik beklemeyin. Sadece aynisi olmaz ama yine su anki megane 2'den daha kotu ayarda olmaz. Avrupada piyasaya cikan versiyonu testlerde golf gibi arabalara kafa tutuyor ve cok begeniliyor, bizdeki daha normale yakin bir model olur. Aynisi olmayacak dedikse logan gibi bisey de olacak demedik. Arti Rusya vb. gelismekte olan pazarlara (nasil gelismeyse Rusyada yilda 4 milyon araba satiliyor) ihrac edilir avrupaya edilecegini sanmiyorum.

Bu söyledikleriniz için bir dayanağınız var mı?

Daha gelmesine 5 ay varken araçtan soğutmayın bizi yok yere..
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.