Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (949. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.256.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 947948949950951
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mr.E
    17 jant lastik taktırdım bugün. İçime sindi jant ama çok yüksek araç ya. Lastiğin üstünde acayip bir çirkin boşluk var. Bunu orjinal yayını kestirmeden nasıl düşürtebilirim?. Yani yerlilerin 3cm yüksek olma olayı hakikaten çok gıcık ya acayip emanet duruyor araç.

Fikri ya da deneyimi olan var mı düşürme konusunda?

Yay taktirabilrsin aracina eibach in yaylari harikadir megane 3 icin ozel yayida mevcut
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rendolf

quote:

17 jant lastik taktırdım bugün. İçime sindi jant ama çok yüksek araç ya. Lastiğin üstünde acayip bir çirkin boşluk var. Bunu orjinal yayını kestirmeden nasıl düşürtebilirim?. Yani yerlilerin 3cm yüksek olma olayı hakikaten çok gıcık ya acayip emanet duruyor araç.

Yay taktirabilrsin aracina eibach in yaylari harikadir megane 3 icin ozel yayida mevcut

şu hafif kasislere girince beşik gibi sallananlardan değil değil mi bunlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: avukatakın

Ama sanırım EDC kullananların hepsi pişman. sizden ricam EDC kullanıcıları bana araçlarının şehir içi ve dışı kullanımda yakıt değerini ve vites geçişleri ile performanstan memnun olup olmadıklarını yazarlarsa çok sevinirim.

Hayırlısı olsun Akın, 130 luğu beklerken benzincilerle kanka omayasın :) Bir Renault yetkili çıkıp açıklasa da biz de net öğrensek ne zaman geliyor bu 130 luklar..

Edc kullananların hepsi pişman değil. Ben kendi adıma memnunum. Vites takılması dediğim gibi önceki aracımda da zaman zaman yaşadığım birşeydi. 3-4 kez uzun yolda 1-2 kez şehir içinde gelmişti başıma.. Araştırınca Edc den oldugu kadar Dsg den ve tiptronikten de bir sürü şikayet var, easytronici söylemiyorum bile.

Vites geçişleri ve araç performansı tatmin edici ancak yakıt konusunda henüz tatmin olmuş değilim.. Şehir içi 6,7-7,0 şehir dışı 5,8-6,0 civarı yakıyor hala.. Servise sordum ezberlemiş gibi bakımdan sonra düşer diyorlar..

• quote:

quote:

quote:

Eger araci cok dusurmek istemiyosan besik gibi sallanmiyor :) 3 cm lik yaylar mevcut bnce en ideali

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eger araci cok dusurmek istemiyosan besik gibi sallanmiyor :) 3 cm lik yaylar mevcut bnce en ideali

Biraz araştırdım senin cevaptan sonra verdiğin markayı. 400tl civarında ya :(.

3cm yerliler ile ithaller arasındaki farktı zaten 3cmlik yay iyi olavak sanırım.

Reno mühendisi üretmiş belli bir yükseklikte, tamam türk mühendis de iyi düşünmüş azcık yüksek olsun Türkiye'deki yollara uysun demiş, be adam hiç mi aklına gelmedi bu xenon farın 3cm aşagıda üretilen arabaya göre üretildiği ya!! Şikayetlerin en çogu kısa farların çok kısa olması xenonda.

• http://www.renault.com.tr/page.aspx?id=725

600 TL zam hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar....
  • """Reno mühendisi üretmiş belli bir yükseklikte, tamam türk mühendis de iyi düşünmüş azcık yüksek olsun Türkiye'deki yollara uysun demiş, be adam hiç mi aklına gelmedi bu xenon farın 3cm aşagıda üretilen arabaya göre üretildiği ya!! Şikayetlerin en çogu kısa farların çok kısa olması xenonda."""

abi nekadar güzel anlatmıssın yaw :) aynen dediğin gibi farlar cok kısa!buarada servise aracı götürüp farlarını ayarlatayım dedım,"tamam abı hallederız dedıler" , oda ne aracı duvara cevırıp farları acıp fayansların hızalarına gore bıraz yukarı kaldırdılar, orda ustada gosterdı farların kenarında bır adet plastık vıda var cok rahat donen onla ıstendıgı gıbı ayarlanabılıyormus.
    buarada emniyet kemer tokalarınıda degıstırttım, 3 gun ıcınde malesef yıne aynı ses!kemer tokalarına herhangı bır ıyılestırme yapılmadıgı taktırde ASLA tokaları degıstırtmenızı tavsıye etmem, koltuklar tamamen sokuluyor ve aractan cıkarılıyor,yerıne takarken sagda solda cızıkler oldu :( ben cok pısman oldum, dedıgım gıbı sakın degısmeyın tokaları, yıne aynı sesı yapıyor, olan arabaya oluyor!iyi aksamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit19077 -- 1 Haziran 2011; 21:59:02 >

• EDC şanzıman Getrag firması tarafından başka markalara da farklı isimlerle üretiliyor.
    Örneğin Ford'da kullanılan Powershift şanzımanlar EDC ile aynı yapıda ve uzun süredir kullanılıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: CapriCornian
    Hangi ülkelerde mesela bilgi verebilirmisin?
    Türkiye'ye gelen hiçbir ithalde yok da, coupe, sports tourer ve grand scenic gibi..

• yarın ilk bakıma gidicem de ilk bakım kaça patladı acaba? bilen var mı? aracım dizel privilege

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cedeye -- 2 Haziran 2011; 0:49:44 >
  • @ mr.E

Ben megane coupe 1.5 Dci de 3cm EIBACH yay kullanıyorum araç zaten yüksekti şuan bile çok düşmedi konfor olarakta eskısınden bıraz sert.Önceki sayfalarda aracında resmi vardı.

1.5 Dci kullanıcıları aracınızda rölantide vibrasyon ve motor sesi nedurumda ? Benım arac yenı 45.000 bakımından cıktı şikayetımı ılettım kontrolleri yapılmış birtek turbonun basıncı bıraz düşük çıkmış ismini hatırlayamadığım bir valfi değişmiş garantiden sesın ve vıbrasyonun normal olduğu söylendi volan olsa tıtresımden duramazsınız denılıyor araç hala aynı, sizin araçlarınızda durum nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: merdo33

quote:

Arkadaşlar;

Ben kasanın motora çok ağır gelmesinden ötürü yeni astra dizelimi sattım. çok şükür indirimli zamanda aldığım için zararım olmadı hatta kar bile ettim :)

Şimdilik babamdan aldığım megane II HB 1,6 benzinli aracı kullanıyorum. konfor olarak astranın çok gerisinde megan, bunun sıkıntısını yaşıyorum, ayrıca benzinli olduğu için yakıtta resmen içiyor. şehir içi 8 litre ortalamam var. şehir dışı 6 litre yakıyor. dizel astraya göre baya fazla.

Neyse gelelim sadede benim aklımda aslında en baştan beri megane 3 vardı, şimdi 130 beygirlik dizel modelini bekliyorum ve eşimden ötürü mecburen otomatik yani EDC alacağım.

Ama sanırım EDC kullananların hepsi pişman. sizden ricam EDC kullanıcıları bana araçlarının şehir içi ve dışı kullanımda yakıt değerini ve vites geçişleri ile performanstan memnun olup olmadıklarını yazarlarsa çok sevinirim.

Şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkür ederim.

Saygılar.

Dostum merhaba

Öncelikle belirtmeliyimki edc aldığım için pişman olduğumu asla söyleyemem hatta çok memnunum
    Aracın vites geçişleri mükemmel hiç bir sarsıntı titreme yapmıyor aracı nazik kullandığın sürece şehir içinde sarsıntılı vites geçişi falan olmuyor ben görmedim şimdiye kadar. Bence otomatik vitesten çok bir farkı yok
    Tek bir kere araçta vites geçişinde problem yaşadım sanırım 2-3 kişi daha yaşamış bu sıkıntıyı ama ben çok büyük bir problem olduğunu düşünmüyorum yazılım ile düzeltilecektir. bu problemi yaşayan başka araçlarda çok gördüm o yüzden önemsemiyorum mutlaka düzelicektir
    Aracın hızlanması durması kalkması vites geçişleri yol tutuşu özellikle direksiyon hafifliği içindeki aksesuarları ve motoru bence çok iyi ben çok memnunum.
    Şehir içi istanbul trafiğinde 18 km ortalamam var hız olarak ve yaktığım yakıt 5.9-6.2 arasında değişiyor şehir dışı 4.4 yaktığım zaman oldu çok ekonomik kesinlikle.. ortalama 18 kuruş yakıyor diyelim km başına..
    Umarım sende alırsan memnun kalırsın şimdiden hayırlı olsun

Çok teşekkür ederim hocam. aslında ben de aynı fikirdeyim sonuçta golf forumunu okuyunca ne dsg arızaları karşısına çıkıyor insanın..... ben aralıkta almayı düşünüyourm o zaman kadar yazılımla düzelir zaten ufak tefek problemler...
    vakit ayırdığın için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Tayfun73

quote:

Hayırlısı olsun Akın, 130 luğu beklerken benzincilerle kanka omayasın :) Bir Renault yetkili çıkıp açıklasa da biz de net öğrensek ne zaman geliyor bu 130 luklar..

Edc kullananların hepsi pişman değil. Ben kendi adıma memnunum. Vites takılması dediğim gibi önceki aracımda da zaman zaman yaşadığım birşeydi. 3-4 kez uzun yolda 1-2 kez şehir içinde gelmişti başıma.. Araştırınca Edc den oldugu kadar Dsg den ve tiptronikten de bir sürü şikayet var, easytronici söylemiyorum bile.

Vites geçişleri ve araç performansı tatmin edici ancak yakıt konusunda henüz tatmin olmuş değilim.. Şehir içi 6,7-7,0 şehir dışı 5,8-6,0 civarı yakıyor hala.. Servise sordum ezberlemiş gibi bakımdan sonra düşer diyorlar..

teşekkürler tayfun... bence yakıt tüketimin 1 , 1,5 litre kadar fazla onu halledersen geri kalan gzüel gibi :)

• renonun ingilteredeki sitesine girersen görebilirsin..
    bizde bir tane daha coupe araç alacağız.. eğer edc şanzımanlı megane coupeler Türkiye'ye gelirse ondan alacağız, gelmezse volvo c30 almayı düşünüyoruz..
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JuST1Ce

yanlış bilgin var.. edc şanzıman avrupa ülkelerinde satılıyor.. hatta coupelerde bile edc opsiyonu var..
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tayfun73

quote:

Orijinalden alıntı: afrasyab77

arkadaşlar bir arkadaşımız edc ile ilgili bir sorun yaşamız aşağıdaki linkte okuyabilirsiniz benzeri bir durumla karşılaşan arkadaşlarımız varsa bence bir değerlendirsinler. yada burdaki gibi sorun gören arkadaşımız oldumu paylaşırsa sevinirim.
    http://www.renaultclubtr.com/forum/megane-kulubu/60090-megane-3-edc-sanziman-problemi-hk.html

Aynı sorunu bende geçen hafta yaşamış önceki sayfaların birine yazmıştım.. Araç 3. viteste takılı kalmış ekranda "lütfen vites kutusunu kontrol ettirin" yazan bir uyarı çıkmıştı.. Arabayı stop edip tekrar çalışınca düzelmişti.. Dün konuyla ilgili olarak servise başvurdum. Ancak araç hafızasına hata mesajı kaydetmemiş. Dolayısıyla bir işlem yapamadılar. Tekrar olursa o anda muhakkak arayın gelip bakalım dediler.. Maisten Edc şanzımanlarla ilgili tüm sorun ve şikayetlerin merkeze bildirilmesi ve hata mesajlarının silinmemesi konusunda bir yazı almışlar.. Mais te Fransaya bildirecekmiş. Bu tarz şikayetler artarsa ya yazılım güncellemesi yapacaklar yada tüm Edc leri geri çağıracaklar bakalım bekleyip göreceğiz..

EDC gibi bir teknoloji nedense hala yurt dışındaki modellerde kullanılmıyor.
    Sanırım Renault Türkiye'yi test pisti olarak kullanıyor edc konusunda. Hataları topla topla düzelt sonra da yeni versiyonla avrupaya sat, çok güzel bir tasarım doğrulama senaryosu. Bizim Türk tüketicisinin çektiği sıkıntıların hiç önemi yok, hem de bedavaya testçilik yaptırıyorlar, ne güzel..

Türkiye'ye gelen hiçbir ithalde yok da, coupe, sports tourer ve grand scenic gibi..

• Başlangıçta sadece Türkiye'de sürmüşlerdi piyasaya, tabi hataları topladılar artık satıyorlar yurtdışında demekki, uyanıklar..

Bu arada Türkiye'ye edcli coupe ve scenic gelmemesi gerçekten çok garip..

quote:

Orijinalden alıntı: JuST1Ce
    renonun ingilteredeki sitesine girersen görebilirsin..
    bizde bir tane daha coupe araç alacağız.. eğer edc şanzımanlı megane coupeler Türkiye'ye gelirse ondan alacağız, gelmezse volvo c30 almayı düşünüyoruz..

quote:

• Avukat Akın arkadaşım hayırlısı olsun diyelim. Sevindim Astra'yı elden çıkardığına.
    Ne düşünüyosun şimdi ?

quote:

Çok teşekkür ederim hocam. aslında ben de aynı fikirdeyim sonuçta golf forumunu okuyunca ne dsg arızaları karşısına çıkıyor insanın..... ben aralıkta almayı düşünüyourm o zaman kadar yazılımla düzelir zaten ufak tefek problemler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: racerant

Avukat Akın arkadaşım hayırlısı olsun diyelim. Sevindim Astra'yı elden çıkardığına.
    Ne düşünüyosun şimdi ?

quote:

teşekkür ederim arkadaşım herşeyin hayırlısı.... Allah nasip kısmet ederse aralıkta kampanyalar başlayınca otomatik dizel megane düşünüyorum... (dinamik model sunrooflu ve xenonlu)

• Ben bugün 11.000km de soktum bakıma. Neden derseniz burda yazın Antalya sıcağı inanılmaz oluyor. Araçtaki ilk yağ
    oluşu da etkili oldu. İlk yağ değişimlerini genelde çok uzatmam hatta geç bile oldu. Birde sürekli klima ile kullanım dolayısıyla yağı değiştirdim.

İlk bakım ücreti 290 Tl. (Bildiğiniz motor sıvıları değişimi, kontroller vs.vs.)

Bide servisdeki arkadaş ısrarla würth common rail mazot katkısını tutuşturdu elime. Muhakkak kullan kötü yakıt sebebiyle oluşan pisliklerin birikimi engelleyip
    yakıt sisteminden atıyor dedi. Yanlış anlaşılmasın ürün size çok şey vaadetmiyor performans vs gibi. Sadece uzun km ler sonunda enjektör, pompa ve diğer yakıt elemanlarında
    kurum ve pisliğin birikimini engelliyor. Her ne kadar bu tarz ürünlere sıcak bakmasamda kullanıcam sanırım dizel oluşu sebebiyle.

Ürün bu :

http://shop.wurth.com.tr/common-rail-mazot-katkisi-300mml

quote:

Orijinalden alıntı: cedeye

yarın ilk bakıma gidicem de ilk bakım kaça patladı acaba? bilen var mı? aracım dizel privilege

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 2 Haziran 2011; 16:43:28 >

• Bir ara tekrar görüşelim. Almadan önce yani. Megane konusundaki görüşlerimi aktarıcam sana.
    Sen benim gibi titizsin , haberleşiriz. Aralıkta kesin iyi indirim olur şu anki benzin parasını çıkarırsın

quote:

teşekkür ederim arkadaşım herşeyin hayırlısı.... Allah nasip kısmet ederse aralıkta kampanyalar başlayınca otomatik dizel megane düşünüyorum... (dinamik model sunrooflu ve xenonlu)
  • Aralıkta indirim yapacaklarını hiç sanmıyorum ben. Çünkü geçen aralık çok bekledim sıfır alacaktım. İndirimi geçtim habire bindirdiler gittim 2. el aldım. Dün 700tl zam yapmışlar yine. Aralıkta belki bu 700ü indirirler daha üstünü hiç sanmıyorum (şahsi fikrimdir).
  • quote:

Orijinalden alıntı: racerant

Bir ara tekrar görüşelim. Almadan önce yani. Megane konusundaki görüşlerimi aktarıcam sana.
    Sen benim gibi titizsin , haberleşiriz. Aralıkta kesin iyi indirim olur şu anki benzin parasını çıkarırsın

quote:

tamamdır, mutlaka ararım sizi, bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak isterim. benimde tahminim bir süre sonra mutlaka indirim yapacakalrdır nitekim araba firmaları belli dönemlerde mutlaka fiyat indiriyorlar, örneğin opel aralıkta 3 bin tl indirmişti.... şimdiden teşekkür ederim forumun takpçisiyim :)

• 
Sayfa: önceki 947948949950951
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.