- x
Renault MEGANE III [ANA KONU] - 2014 Yeni Makyajlı Megane Türkiye'de..
35988 Cevap2395103 Görüntüleme101 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     311 [313] 315 316 317 318 319 320      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

19 Mesaj
20 Mayıs 2011; 11:45:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Tayfun73

Bir de kötü haber. Bu aksam EDC ilk süprizini yaptı umarım son olur ama şanzıman bir süre 3. viteste takılı kaldı..

Seyrek trafikte 40-50 km civarı hızla ilerlerken biraz hızlanmak için gaza dokundum. Araç 3 bin devri geçtiği halde vites atmadı ve bağırmaya başladı. Manuele aldım ama kaçıncı viteste olduğumu göstermedi artı eksi yaptığım halde vites atmadı. Tekrar otomatiğe aldım yine atmadı. Bu esnada yol bilgisayarı ekranında "Vites kutusunu kontrol ettirin" yazısı çıktı.. Tekrar manuele alınca 3. viteste gösterdi. O sırada kırmızı ışığa gelmiştim vitesi P ye aldım tekrar D ye aldım ama hareket edince devir yine yükseldi ve vites atmadı. Cadde durmaya uygun olmadığı için ara sokağa girip aracı stop ettim bir iki dakika bekleyip çalıştırdım. Yazı gitmişti ve araç normal vites geçişlerini yaptı ancak vites geçişlerinde vites kolunun oralardan cızırtıya benzer bir ses geldi.. 3-4 saat sonra eve dönerken herhangi bir sorun olmadan geldim ama keyfim çok kaçtı, yarın veya ertesi gün ilk fırsatta servise gireceğim umarım ciddi bir sıkıntı yoktur..

Bende 1 kere 1.viteste takılma oldu ama herhangi bir uyarı falan vermedi 2 saniye gazdan ayağımı çekip birdaha yüklendikten sonra normal geçişi yaptı insallah kalıcı bir durum değildir diye düşünmüştüm ama sende de görünce açıkçası noluyo diye düşünmeye başladım umarım kronik-mekanik bir rahatsızlık değildir yazılım güncellemesi ile geçer..

89 Mesaj
20 Mayıs 2011; 12:36:02 

quote:

Orijinalden alıntı: aa.aslan

oraya gitmeye gerek yok burada da var nasıl yapılacağını ve kullananların fikirlerini okuyabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_47726983/tm.htm

Ben 5 gündür geriden geliyormuşum:) Teşekkürler...

2403 Mesaj
20 Mayıs 2011; 12:59:07 

O 5 günden önceki mevzu aslında. Her güncellendiğinde tarih değiştiriyor paylaşan arkadaşımız. Zannediyorum 1.5-2 ay olmuştur..

269 Mesaj
20 Mayıs 2011; 12:59:55 

5 gün değil 1 aydan fazla oldu :)

2011 Megane III HB. Privilege 1.5 dci. 105hp. Premium Paket + Elektrikli Açılır Tavan + Navigasyon Sistemi
2011 Megane III HB. Privilege 1.5 dci. 105hp. Premium Paket + Elektrikli Açılır Tavan + Navigasyon Sistemi

89 Mesaj
20 Mayıs 2011; 13:36:01 

quote:

Orijinalden alıntı: erkan3300

5 gün değil 1 aydan fazla oldu :)

tamam 1 aydır geriden geliyormuşum:) Paylşım için tekrar teşekkürler...

519 Mesaj
20 Mayıs 2011; 14:14:06 

sıfır alsam navigasyonlu alacaktım kesin. 2. el oldu napalım nav yok ama olsun. Şu gelecek olan şey inerse belki düşüneceğim arabayı dolu gösteriyor.

2009 Renault Megane 1.5 Dci 105 HP Dynamique PP+ CT iyolit mavi

464 Mesaj
20 Mayıs 2011; 16:49:46 

quote:

ah burak arkadaşım expressionları geç şimdiki privillege de de yok tweeter, ama en azından herşeyi hazır 48 tl ye takılıyor.

Resmen renault'un ayıbı, 35-40bin gibi ciddi miktarlar para ver 50 liralık tweeter'dan mahrum kal. Renault bu mantığı ile clio son renault aracım olacak heralde gerçi ben eksiklerini almadan önce de biliyordum. Aslan dostum eskişehirlisin sanırım, güvenden memnunmusun? Ben şahsen pek memnun kaldığımı söyleyemicem.
15Bin bakımına girdim 10 gün önce 320TL Fix paket, bir de sileceğimin biri kendi kendine yırtıldı, garip ama cam silerken ilk kez bir sileceğimin yırtıldığını gördüm. Serviste abi değiştirelim dediler tamam dedim demez olaydım. Tek silecek değiştireceklerini sanıyorum takım değiştirmişler ve 85TL fiyat yazmışlar. En kral silecek dışarıda 50TL El insaf. Kimse parayı bedava kazanmıyor. Dikiz aynamda bir problem vardı, sözde halletmişler servisten bağlar'a gelene kadar problem yine tekrarladı. Üstüne üstük aracı rot balans'a sokun dediğim halde yapmamışlar. Bir de üstüne 405TL bakıma ödediğim fiyat eklenince bundan sonra renault düşünmüyorum. Kaldı ki 10 yılı aşkındır 5.ci renault'um olmasına rağmen artık yeter diyorum. Amacım firmayı kötülemek vs. asla değil herkes bütçesine göre araç alıyor ama basit şeylerden kısılması garip geliyor bana. Bundan sonra farklı bir marka ile devam etmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuraK1554 -- 20 Mayıs 2011; 17:07:08 >

639 Mesaj
20 Mayıs 2011; 18:27:01 

quote:

Orijinalden alıntı: BuraK1554

Resmen renault'un ayıbı, 35-40bin gibi ciddi miktarlar para ver 50 liralık tweeter'dan mahrum kal. Renault bu mantığı ile clio son renault aracım olacak heralde gerçi ben eksiklerini almadan önce de biliyordum. Aslan dostum eskişehirlisin sanırım, güvenden memnunmusun? Ben şahsen pek memnun kaldığımı söyleyemicem.
15Bin bakımına girdim 10 gün önce 320TL Fix paket, bir de sileceğimin biri kendi kendine yırtıldı, garip ama cam silerken ilk kez bir sileceğimin yırtıldığını gördüm. Serviste abi değiştirelim dediler tamam dedim demez olaydım. Tek silecek değiştireceklerini sanıyorum takım değiştirmişler ve 85TL fiyat yazmışlar. En kral silecek dışarıda 50TL El insaf. Kimse parayı bedava kazanmıyor. Dikiz aynamda bir problem vardı, sözde halletmişler servisten bağlar'a gelene kadar problem yine tekrarladı. Üstüne üstük aracı rot balans'a sokun dediğim halde yapmamışlar. Bir de üstüne 405TL bakıma ödediğim fiyat eklenince bundan sonra renault düşünmüyorum. Kaldı ki 10 yılı aşkındır 5.ci renault'um olmasına rağmen artık yeter diyorum. Amacım firmayı kötülemek vs. asla değil herkes bütçesine göre araç alıyor ama basit şeylerden kısılması garip geliyor bana. Bundan sonra farklı bir marka ile devam etmek istiyorum.

burak hocam kayseriliyim ancak 13 senedir eskişehirliyim eskişehirli olduk sayılır :)valla bakım parası ve silecek parası baya yüksek olmuş silecekleri garantiden değişmiyorsak dışarıdan alıp takmamız lazım. ben sadece silecekleri garantiden değişmek için gittim tweeterlarıda hallettik ben memnun kaldım serkan selami adında bir arkadaş vardı ilgilendi yani sağolsun. şimdilik memnun kaldım ben güvenden ama ciddi işler değil benim yaptırdıklarım sadece silecek ve herşeyi hazır olan 2 hoparlör takılması. bakım , şikayetler gibi şeylerde nasıl olacak onu bilemiyorum. ama genelde servislerde yetersiz bilgiye sahip çalışanlar oluyor, ama mecburuz garanti süresinde servisle çalışmaya. diğer firmalarında farkı yok ford , hyundai hepsi aynı ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aa.aslan -- 20 Mayıs 2011; 18:28:37 >

2011 Megane HB 1.5 Dci Expression 85 Hp Konfor Paket

343 Mesaj
20 Mayıs 2011; 21:01:00 

Bende aracımı garantiden silecek değişimi için bırakmıştım.Hava yastığı ile ilgili yazılım güncellemesi de yapıldı.Sizlere de böyle bir uygulama yapıldı mı?

Megane 3 Expression kp 85 bg bulut gri
Lenovo sl500 p8600 320 gb

639 Mesaj
20 Mayıs 2011; 21:22:03 

quote:

Orijinalden alıntı: fxmaster

Bende aracımı garantiden silecek değişimi için bırakmıştım.Hava yastığı ile ilgili yazılım güncellemesi de yapıldı.Sizlere de böyle bir uygulama yapıldı mı?

yok hayır öyle birşey söylenmedi.

25 Mesaj
20 Mayıs 2011; 22:30:15 

merhaba arkadaşlar.megane 3 105 bg dizel araç sahibiyim.araç 1500 km de şuan.araç stop ederken sarsıntı(titreme gibi) yapıyor,yetkili servise götürdüğümde bunun normal olduğunu söylediler.açıkcası çok tatmin edici bir cevap olmadı benim için.aynı problemi yaşayanlar varmı veya bu bir problem mi?yardımlarınızı bekliyorum.

319. DÖNEM DH VATAN FEDAİLERİ

639 Mesaj
20 Mayıs 2011; 22:36:31 

quote:

Orijinalden alıntı: uykusuz319

merhaba arkadaşlar.megane 3 105 bg dizel araç sahibiyim.araç 1500 km de şuan.araç stop ederken sarsıntı(titreme gibi) yapıyor,yetkili servise götürdüğümde bunun normal olduğunu söylediler.açıkcası çok tatmin edici bir cevap olmadı benim için.aynı problemi yaşayanlar varmı veya bu bir problem mi?yardımlarınızı bekliyorum.

problem değil merak etme normal. bir süre sonra alışırsınız fark bile etmezsiniz. bütün dizel araçlar o şekilde aklıınıza hangisi gelirse.

453 Mesaj
21 Mayıs 2011; 0:08:06 

quote:

problem değil merak etme normal. bir süre sonra alışırsınız fark bile etmezsiniz. bütün dizel araçlar o şekilde aklıınıza hangisi gelirse.

aynen

95 Mesaj
21 Mayıs 2011; 0:26:41 

selamlar arkadaslar,aracımla gece uzun yol gıttım ve xenon farlar gozlerımı ınanılmaz yordu! cok yakını gosterıyor farlar ve xenon oldugu ıcın yukseklık ayarı yapıp bıraz daha uzagı aydınlatmasını saglayamıyorum. bu farları servıs bıraz uzaga ayarlayabılırmı acaba?bılen varmı ve benım gıbı hısseden varmı?

beyaz megane privilege dci s+pp 2011

3269 Mesaj
21 Mayıs 2011; 9:09:03 

quote:

Orijinalden alıntı: yigit19077

selamlar arkadaslar,aracımla gece uzun yol gıttım ve xenon farlar gozlerımı ınanılmaz yordu! cok yakını gosterıyor farlar ve xenon oldugu ıcın yukseklık ayarı yapıp bıraz daha uzagı aydınlatmasını saglayamıyorum. bu farları servıs bıraz uzaga ayarlayabılırmı acaba?bılen varmı ve benım gıbı hısseden varmı?

Megane II'lerde Xenonlar otomatik ayar dışında farların üstünde olan bir delikle manuelde ayarlanıyordu.Megane III'te de sanırım böyle bir ayar var.Yanlız siz ayar yaparsanız ayarı tutturamaya bilirsiniz .
Kısaların menzilini uzatınca karşıdan geleni çok rahatsız edebiliyor ayrıca uzun menzilde ışık dağıldığı için aydınlatma kaliteside düşüyor.Karşıdakini rahatsız etmeyecek kadar uzağı gösterecek , kaliteyide bariz düşürmeden dengede bir ayar yapmak lazım.

409 Mesaj
21 Mayıs 2011; 12:02:26 

quote:

İyi dilekleriniz için her birinize tek tek teşekkür ediyorum arkadaşlar.. Dün sabah itibariyle yavru kartal ÇINAR bey aramıza katıldı. Eşimin tabiriyle arabaya ortak geldi. Çok şükür sağlığı yerinde. Arka camdaki DAD'S TOY (babanın oyuncağı) yazılı çıkartma nihayet gerçek manasına kavuştu.

Bu da photoshopsuz fotosu :))

Tebrikler,analı babalı büyüsün.

Revolution calling
https://www.youtube.com/watch?v=CNdOsL4Xe7Q&list=RDCNdOsL4Xe7Q#t=69

7971 Mesaj
21 Mayıs 2011; 12:26:39 

quote:

Orijinalden alıntı: yigit19077

Benim meg3 dede sıkıntı verici bir durumdu. Burada dile getirmiştim. Fazla kabul görmemişti. Tamamen karanlık yollarda tehlikeli bile olabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

sɹǝʇ nq ʞǝʇɹıq ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

3833 Mesaj
22 Mayıs 2011; 0:48:55 

quote:

Orijinalden alıntı: fottili

Megane II'lerde Xenonlar otomatik ayar dışında farların üstünde olan bir delikle manuelde ayarlanıyordu.Megane III'te de sanırım böyle bir ayar var.Yanlız siz ayar yaparsanız ayarı tutturamaya bilirsiniz .
Kısaların menzilini uzatınca karşıdan geleni çok rahatsız edebiliyor ayrıca uzun menzilde ışık dağıldığı için aydınlatma kaliteside düşüyor.Karşıdakini rahatsız etmeyecek kadar uzağı gösterecek , kaliteyide bariz düşürmeden dengede bir ayar yapmak lazım.

Evet dediğiniz gibi manuel ayar için yer mevcut. Geçen gün serviste bir Megane III ST ayar yapılırken gördüm, ücretsiz olarak ayarı düzelttiler. (Adam geceleri karşı taraftan gelenler sürekli sellektör yapıldığı için gelmişti.)

2011 Renault Megane III 1.5 Dci 85 HP Expression (KP)
Megane III detaylı incelemem

1075 Mesaj
22 Mayıs 2011; 15:56:46 

quote:

Orijinalden alıntı: hey joe

Tebrikler,analı babalı büyüsün.

Sağol kardeş Allah isteyen herkese nasip etsin..

3026 Mesaj
22 Mayıs 2011; 17:35:07 

Bugün Latitude Privilege'ı inceledim.Konsola elimi bir bastırdım.Çatır çutur gitti.Yine olmamış Renault :)

YTU - Mech. Eng.

639 Mesaj
22 Mayıs 2011; 19:15:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Death666

Bugün Latitude Privilege'ı inceledim.Konsola elimi bir bastırdım.Çatır çutur gitti.Yine olmamış Renault :)

geçmiş olsun gözler gitmiş, burası latitude başlığımı yahu geçmiş olsun gerçekten, latitude başlığı diye megane başlığına yazmışsın. belkide latitude diye sembolün konsolada bakmış olabilirsin gözlerinden dolayı muayeneden sonra bir daha bak yine yaz ama latitude başlığına.
latitude başlığı link :
http://forum.donanimhab...page_5//tm.htm#49262819

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aa.aslan -- 22 Mayıs 2011; 19:40:06 >

372 Mesaj
22 Mayıs 2011; 19:28:57 

İthal olarak gelen bir çok otomobiller Türkiye için ayrı bir platformda üretildikleri için malum avrupalı dostlarımız malzemeden biraz fazla çalıyor.Avrupada çalışan gurbetçilerimizin tatil için geldikleri araçları inceleyin bir de Ülkemizde satılan aynı markanın aynı modelini inceleyin çok fark göreceksiniz Ülkeye göre araç üretiyorlar...

639 Mesaj
22 Mayıs 2011; 23:25:08 

arkadaşlar aklıma gündüz farları ile ilgili şöyle bir durum geldi :
mesela ben arabayı devamlı farlar auto konumunda iken kullanıyorum, sensörler devreye girince farlar yanıyor.
peki bu sensör devre dışı iken sadece gündüz farları yansa far anahtarı auto konumunda iken.
sensör devreye girdiğinde söndürse ve normal farları yaksa, aslında çok zor bir işlem değildir iyi bir oto elektirikçisi için değil mi?
hem bu şekilde yapılabilirse yazılım falan gerek kalmaz yani değil mi?
söndürmek istersek 0 konumuna alırız işlem hallolur. auto konumdayken gündüz farları, sensör devredeyken normal farlar yanar gündüz farı söner.
bunu iyi bir oto elektirikçisine danışmak lazım çok zor görünmedi bana :)

yani far ayarını autoya getiriken sensörü devreye alıyoruz, bu sensörü devreye aldığımızda gündüz farlarının açılmasını sağlayacak,
sensör karanlığı algıladığında diğer farları açarken ters işlemi yapıp gündüz farlarını kapatacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aa.aslan -- 22 Mayıs 2011; 23:37:10 >

2403 Mesaj
22 Mayıs 2011; 23:55:04 

Arkadaşlar takıldık kaldık bu gündüz farı olayında yahu :))

Ben farları sürekli kısa konumda bırakıyorum. Gece-gündüz farlarım açık kalıyor. Zaten araçtan inip kapıları kilitlediğimde farlarda otomatik sönüyor. Benim için gündüz farı gibi bişey olmuş oluyor.

639 Mesaj
23 Mayıs 2011; 0:09:19 

yok o zaman göstergeler, plaka aydınlatma , arka stoplar falan hepsi yanıyor, gündüz farları sadece öndekiler yansın istiyorum ben , çokta zor gelmedi bana olay, sensör devreden çıkınca onlar yanacak :) ayar anahtarı oto dayken. bir ara bu işi bir elektirikçiye danışayım.

269 Mesaj
23 Mayıs 2011; 3:19:54 

şampiyonluk konvoyunda :) ilk megane kazasını ben yaptım :) kücük olsada tampon kaşı siyah plastik parcayı ezdirmiş bulunuyorum :)) buradan tüm fenerlilere sesleniyorum megane ile konvoy nasıldı?

3295 Mesaj
23 Mayıs 2011; 7:20:26 

Benim de kısalarım sürekli açık. Göstergeler, stoplar vs. tümden yanıyor olmasının bir zararı da yok.

quote:

yok o zaman göstergeler, plaka aydınlatma , arka stoplar falan hepsi yanıyor, gündüz farları sadece öndekiler yansın istiyorum ben , çokta zor gelmedi bana olay, sensör devreden çıkınca onlar yanacak :) ayar anahtarı oto dayken. bir ara bu işi bir elektirikçiye danışayım.

Uzaklaştırılmış
14 gün cezanın,
5 gün 6 sa. 8 dk. kadarı kaldı.
23 Mayıs 2011; 8:52:32 

havalar artık ısındı.. haydi ankaralı dizel megane'cılar.. deneme yapıp arabanızın durumunu görmek istemez misiniz?

3833 Mesaj
23 Mayıs 2011; 9:29:13 

Teorik olarak kolay gözüküyor ama iş uygulamaya gelince zorlaşabilir? Sırf gündüz farı için orjinal tesisata müdahale ettirmeyin bence...
quote:

2011 Renault Megane III 1.5 Dci 85 HP Expression (KP)
Megane III detaylı incelemem

639 Mesaj
23 Mayıs 2011; 13:01:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

Teorik olarak kolay gözüküyor ama iş uygulamaya gelince zorlaşabilir? Sırf gündüz farı için orjinal tesisata müdahale ettirmeyin bence...

tesista ne kadar müdahale gerekiyor durum nedir en azından bir öğrenmekte fayda var, çok müdahale gerkeiyorsa gerek yok tabiki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aa.aslan -- 23 Mayıs 2011; 16:10:27 >

2318 Mesaj
23 Mayıs 2011; 13:35:54 

arkadaşlar selamlar..
babam hayırlısı olursa megane III privilege alacak 2. el.. modeli 2010. bu araçlarda bluetooth ile bağlantı mevcut mu.. ben binince ipod umu bağlamak istiyorum megane lar iphone tanıyor mu? iphone ları tanıyıp müzik çalıyorsa ipod touch dada geçerlidir bu olay.. cevaplarsanız sevinirm.. birde ses kalitesi nasıl olur ben ipod a hep yüksek kaliteli müzikler attım (320kbps)..
saygılar

547 Mesaj
23 Mayıs 2011; 17:40:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Bekomu

arkadaşlar selamlar..
babam hayırlısı olursa megane III privilege alacak 2. el.. modeli 2010. bu araçlarda bluetooth ile bağlantı mevcut mu.. ben binince ipod umu bağlamak istiyorum megane lar iphone tanıyor mu? iphone ları tanıyıp müzik çalıyorsa ipod touch dada geçerlidir bu olay.. cevaplarsanız sevinirm.. birde ses kalitesi nasıl olur ben ipod a hep yüksek kaliteli müzikler attım (320kbps)..
saygılar

evet bluetooth ile bağlantı mevcut,iphone ile bağlantıda kurabilirsiniz ses kalitesinde ben hiç bir sıkıntı duymadım.

437 Mesaj
23 Mayıs 2011; 17:42:26 

quote:

tesista ne kadar müdahale gerekiyor durum nedir en azından bir öğrenmekte fayda var, çok müdahale gerkeiyorsa gerek yok tabiki.

sadece gunduz farı(viraj farı dendı bana servıste) aktıf hale getırmek ıcın ayrıca bır beynı var dendı bunu baglatmak gerekıyormus uzun ıs dedıler(servıs).
uygulamak ıstense yandakı parklara baglanabılır en kolayı.benım fıkrım

2012 FLUENCE 1.5 DCI PRIVILEGE 110 HP

519 Mesaj
23 Mayıs 2011; 18:38:34 

quote:

arkadaşlar selamlar..
saygılar

iphoneları tanımıyor diye bliyorum ama emin değilim. Benim araca tanıtamadı arkadaşlar iphonlarını ama diğer telefonlar tanıyor araç.

2009 Renault Megane 1.5 Dci 105 HP Dynamique PP+ CT iyolit mavi

66 Mesaj
23 Mayıs 2011; 18:52:47 

arkadaşlar ben gündüz farlarını yaptırdığımı daha önce söylemiştim.çok basit bi olay ama oto elektirikçiler arabayı görünce kaputu bile kaldırmadan abi beyinli otomobiller biz el sürmeyiz diyolar.yani bu işleri daha önceden yapmış bi usta denk getirmeniz gerekir

2011 MGN 3 1.5 DCİ 105 hp DYNAMİQUE İYOLİT MAVİ PP+SUNROOF

Uzaklaştırılmış
14 gün cezanın,
23 Mayıs 2011; 19:22:47 

arkadaşlar şimdiye kadar kullandığınız arabalarda gündüz farı mı vardı? fazla takılıp kalmayın bu fara.. arabanızı bozmaya değmez..

66 Mesaj
23 Mayıs 2011; 19:26:36 

bence arabanını bozulan bişeyi yok.bizim ilk arabamız dört teker birde direksiyon donanımına sahipti.zaman çok değişti sevgili arkadaşım.

2011 MGN 3 1.5 DCİ 105 hp DYNAMİQUE İYOLİT MAVİ PP+SUNROOF

7971 Mesaj
23 Mayıs 2011; 20:22:18 

quote:

Orijinalden alıntı: mr.E

iphoneları tanımıyor diye bliyorum ama emin değilim. Benim araca tanıtamadı arkadaşlar iphonlarını ama diğer telefonlar tanıyor araç.

iPhone lari tanıyor. Ben kullanıyorum. Sadece şarkı isimleri gözükmüyor. AUDIO track yazıyor.

391 Mesaj
23 Mayıs 2011; 21:03:18 

quote:

şampiyonluk konvoyunda :) ilk megane kazasını ben yaptım :) kücük olsada tampon kaşı siyah plastik parcayı ezdirmiş bulunuyorum :)) buradan tüm fenerlilere sesleniyorum megane ile konvoy nasıldı?

yoksa bu araba mı senin
http://www.facebook.com...d=254630787604&comments

148 Mesaj
23 Mayıs 2011; 22:11:10 

Dün gece ankaradan dönerken kırşehirde bir kangal köpeğine çarptım,çok kötüydü köpek resmen göre göre önüme atladı(resmen intihar etti).Hızım 90-100 arası birşeydi,tam ortanın hafif solundan çarptım,fren yapmama rağmen köpek 5 metre ileri uçtu,köpek malesef öldü ben arabanın önüde gitti dedim ama görünce çok şaşırdım,arabanın önünün yapısından dolayı darbe köpeği siyah plastik panjura çekmiş köpek oraya girmiş ve sadece onu içeri doğru çökertmiş,bide tamponda küçük bir çatlak olmuş,sol sis farının da çöken panjur yuvasını bozmuş yanmıyor,Anlıycanız biz ucuz kurtuldukta olan köpeğe oldu çok üzüldüm ya...

FUJİFILM FinePix S200EXR,

2011 Renault Megane 1.5 Dci 85 HP Expression KP

148 Mesaj
23 Mayıs 2011; 22:18:22 

Bugün servisle telefonda görüştüm sol sis farına 156 tl,plastik panjura 255 tl dedi,tamam siz siparişi verin cumartesi geleyim değiştirin dedim o an aklıma tweeter geldi onu da söyledim,adam demez mi onun parasını siparişten önce vermeniz lazım eğer gelmezseniz elimizde kalır,tamam kardeşim hesap numaranızı verin göndereyim dedim.ona da yok elden vermeniz gerek dedi,kardeşim 80 km uzaktan size para vermek için gelemem hepsini iptal edin yaptırmıyorum birşey dedim kapattım.
Tam maise mail atıyordum ki servis müdürü aradı,beyfendi kusura bakmayın falan filan siparişi verdik cumartesi bekliyoruz diye.Cumartesi yaptıracaz bakalım arabayı...

Uzaklaştırılmış
14 gün cezanın,
23 Mayıs 2011; 22:41:38 

geçmiş olsun.. bir canlının ölümüne sebep olmak üzücü...

391 Mesaj
23 Mayıs 2011; 22:48:34 

geçmiş olsun,Allah daha beterinden korusun

1075 Mesaj
24 Mayıs 2011; 0:03:17 

Bu tweeter isi nedir arkadaslar? Hic bir modelde yok mu fabrikasyon?

2318 Mesaj
24 Mayıs 2011; 1:54:31 

Soruma cevap veren arkadaslara tesekkurlerimi sunarim kaza yapan arkadaslara da buyuk gecmis olsun..

7971 Mesaj
24 Mayıs 2011; 8:54:26 

quote:

Bu tweeter isi nedir arkadaslar? Hic bir modelde yok mu fabrikasyon?

Ben var biliyorum ama belkide yoktur.

596 Mesaj
24 Mayıs 2011; 9:30:34 

Geçmiş olsun Allah korumuş. köpek,at, eşek kazalarında araç kontrolden çıkabiliyor.

7971 Mesaj
24 Mayıs 2011; 9:38:53 

quote:

Soruma cevap veren arkadaslara tesekkurlerimi sunarim kaza yapan arkadaslara da buyuk gecmis olsun..

geçmiş olsun kardeşim . Allah beterinden saklasın .

269 Mesaj
24 Mayıs 2011; 14:18:51 

quote:

Orijinalden alıntı: darkastano

Bugün servisle telefonda görüştüm sol sis farına 156 tl,plastik panjura 255 tl dedi,tamam siz siparişi verin cumartesi geleyim değiştirin dedim o an aklıma tweeter geldi onu da söyledim,adam demez mi onun parasını siparişten önce vermeniz lazım eğer gelmezseniz elimizde kalır,tamam kardeşim hesap numaranızı verin göndereyim dedim.ona da yok elden vermeniz gerek dedi,kardeşim 80 km uzaktan size para vermek için gelemem hepsini iptal edin yaptırmıyorum birşey dedim kapattım.
Tam maise mail atıyordum ki servis müdürü aradı,beyfendi kusura bakmayın falan filan siparişi verdik cumartesi bekliyoruz diye.Cumartesi yaptıracaz bakalım arabayı...

bende önden hasar aldım kücük dediğim olay ön tampon kasının ezilmesiydi. servise götürdüm tampon iceri doğru girip cıktıgı icin radyatörü filan yamultmus. daha yeni öğreniyorum. bende saskınım hısım 30 ken nasıl böle bir ezilme olur? bana servis 4000 lira masraf cıkardı. beyan yazdırmıstım bu işlem icin cünkü dısında gözüken hiç birsey yok... şimdide kasko şirketim libertyden aradılar. bundan 3-4 ay evel sol kapıdan kücük bir cökme yüzünden kapı değiştirmiştim. bu kazayla beraber kaskomu iptal ettiriceklermiş._? bu onarımdan sonra hem kaskom iptal edilcekmiş hemde kasko taksitlerimi ödemeye devam edicekmişim? biri yardımcı olurmuu pek bilmiyorum ama bölge müdürü ile konusup ne dieye bilirim onları öğrenmek istiyorum.??

sizde serviste ön tomponu cıkartıp bir baktırın. ön tompon baya esnek radyotöre kadar gidip nasıl eğmişşse okadar esnek.

269 Mesaj
24 Mayıs 2011; 14:22:40 

quote:

Orijinalden alıntı: murataslan55

yoksa bu araba mı senin
http://www.facebook.com...d=254630787604&comments

dün aracı bırakıp bugun servisi aradıktan sonra o arac benim bukadar masraf cıkarmı ya adam tepinse üstünde bukadar masraf acmaz.

148 Mesaj
24 Mayıs 2011; 15:54:53 

Herkese teşekkürler,kazasız sürüşler
Erkan3300 hocam sen gözünle gördün mü radyatör hasarını falan,geçen yaz babam megane 2 ile arkadan bir araca çarpmıştı ön tampon çıkmış kaputta yamulmuştu hatta öndeki koruma demiri bile kırılmıştı buna rağmen radyatörde hiçbirşey yoktu.Benim arabaya iyice baktım radyatörde birşey yok gibi tabi sökülünce birşey çıkar mı onu bilemem,şimdilik sorun ön plastik ızgaranın yerinden çıkması(küçük kırıklar var) ve sis farının yanmaması olarak görülüyor bakalım haftasonu ne çıkacak...

269 Mesaj
24 Mayıs 2011; 16:18:22 

gözümle göremedim maleseft servise bıraktım. usta bunu acıp bakıcaz dedi. bende gelmişken bakıma verdim ondan dedim bugun kalsın mesafe olarak biraz uzakta servis bize. bugun aradım bilgi alıyım dedim radyotör yamulmus dediler . ben bu halde 2 saat konvoya devam ettim üstüne 1 saat 100km hızla gittim hararet filan yoktu. arıza ısıgıda yanmıyordu. servis kaskodan fazla para almak icin böyle bişey yapabilirmi? sonucta aracı satarken sıkıntı yaratıcak onuda dusunuyorum..

148 Mesaj
24 Mayıs 2011; 16:29:54 

hocam bence radyatörün yamulması imkansız önünde zaten koruma demiri var,en fazla tampon değip geri gelmiştir,oda küçük ezikler oluşturmuştur,onunda hiçbir zararı olmaz dediğin gibi zaten kullanmışsın darbeden sonra,eğer o kadar büyük bir darbe gelseydi radyatör patlardı,bence bir bakın serviste boş yere arabanın orjinalliğini bozdurmayın...

269 Mesaj
24 Mayıs 2011; 16:50:55 

yarın servise gidip bakıcam. bu arada kaskonun iptal etme durumunu bilen varmı. beni aradılar masrafları karsılayamıyacak die iptal ediceklermiş? 1 yıl sürmüyormu?

273 Mesaj
24 Mayıs 2011; 17:53:47 

merhabalar megane hb için navigasyon cihazı tavsiye edebilecek var mı? ekonomi yapalım diye dizel aldık ama yolları karıştırmaktan bir anlamı kalmadı

19 Mesaj
24 Mayıs 2011; 19:17:44 

quote:

yarın servise gidip bakıcam. bu arada kaskonun iptal etme durumunu bilen varmı. beni aradılar masrafları karsılayamıyacak die iptal ediceklermiş? 1 yıl sürmüyormu?

kasko olayı çok saçma öyle şey olmaz dostum inanma bence üstlerine git kaskoyu niye yaptırıyorum ben ozaman istediklerinde iptal etsinler diyemi ? aracım hasar alınca tabiki düzelticekler ödeyecekler masrafları

269 Mesaj
24 Mayıs 2011; 19:30:07 

merdo33 şimdiki hasarımı karsıladıktan sonra iptal olucakmıs..
şimdi servisden aldıgım bilgi ise. farlar değişicekmiş. bixenon farlar bendeki ayaklıklarımı ne kırılmıs dendi ama bukadarda olmaz herhalde_? 30km hızım var ön tampon arkasındaki demir radyötor ile bir olmus deniliyor experde bunları fotğraflamıs. dısından baksaanız dersin neresini vurdun.