Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.608
Cevap
155
Favori
3.256.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben yarın araca bakmaya gidiyorum arkadaşlar 23 nisan tatil olduğu için bakim dedim normalde c.tesi gidecektim bol bol resim çekicem bu arada coupe modelini de sorarım sizin için otomatik vites olayını da sizlerle paylaşacağım bilgilerimi...yarın akşam yüklerim bu fotoları da nasıl yüklüycem ya ben daha yeniyim burda:D nerden yüklüycem fotoları acaba neyse yardımcı olursunuz artık saygılar:)
  • Haaaa bu arada yazmayı unuttun bugün tekrar renault'taki arkadaşı aradım direk şu soruyu sordum : Elinizde eski kasa megane hatchback varmı dedim? Neden bu soru? çünkü ellerinde kaldıysa eski kasa megane hatchback yeni kasaların fiyatları bayağı uçar tahminimce....eskilere nazaran mecburen fiyat farkı olur dedim o yüzden sordum..Cevap : Hayır elimizde eski kasa megane hatchback kalmadı artı stoklarda da bitti dedi bu cevabı aldığım da sevindim cidden:) Ayrıca ESKİ KASA MEGANE SEDAN modelleri satılmaya devam edecek ellerinde varmış bu araç ve stoklarda da var üretimi de devam edecekmiş taaa ki Temmuz Kasım arası YENİ MEGANE SEDAN gelene kadar....
  • quote:

Orjinalden alıntı: hititman

O kadar hoşuma gitti ki araba foto çekmek aklıma gelmedi valla kusura bakma hocam. valla ben de şu an kararsız

kaldım başta almayı istiyodum da şimdi KPSS var bi de üstüne askerlik var. Askere gidersem araba yatacak öteki

türlü de ÖTV yi kaçırcaz. Ne yapacam bilmiyom valla ayırttım ama hayırlısı olsun bakalım. Fiyat açıklanınca önümüzü görüp hareket ederiz.

Neyse ya.... Bir gittiğin zaman çekersin artık. Belki buraya da gelir yakında.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: ooonurrr

arkadaşlar gerçi otomatik gelmiyecek diye konusmustuk ama ben yinede bir umut soriyim hiç araç gelen bayilere megane 3 otomatik vitesli de gelecekmi diye soranınız oldumu??

Tam bilmiyorum ama, forumda bir arkadaş benzinli modellerde otomatik vites seçeneğinin olduğunu söylemişti. Keşke 105 hp dizel seçeneğinde de olsa...
  • quote:

Orjinalden alıntı: adamo1923

Megane 3'un fiyatini bilmiyorum. Merakla bekliyorum cunku bi tane ayirttim. Ancak baz fiyatin uzerine dizel dynamique cam tavan premium paket 10300 lira fazla olacak, onu biliyorum. Mais'deki dosyayi gordum. Ongoru opsiyon fiyatlari vardi. Toplayinca 10300 cikiyor. Ancak baz fiyatla ilgili ongoru yoktu. Baz fiyattan kasit 1,6 Benzinli Expression. Bu araclar Ispanya'daki Palencia fabrikasindan geliyor. Oyak-Renault megane hb ve sedanin prototip araclarini yapmaya devam ediyor. HB olanin kasasi tamamen aynisi ancak gosterge tablosunda dijital gosterge olmayacak. Ayrica navigasyonlu arac da uretilecek. Turkiye'ye verilecek mi bilmemekle birlikte navigasyonlu cliolarin verildigini hesaba katarak, verilecegini tahmin edebilirim. Ama tabii ki mevcut ÖTV indirimine yetismesi soz konusu degil.

Bu cümle benim için dünyalara bedel,teşekkür ederim adamo1923.

• quote:

Orjinalden alıntı: Backstreet

ben yarın araca bakmaya gidiyorum arkadaşlar 23 nisan tatil olduğu için bakim dedim normalde c.tesi gidecektim bol bol resim çekicem bu arada coupe modelini de sorarım sizin için otomatik vites olayını da sizlerle paylaşacağım bilgilerimi...yarın akşam yüklerim bu fotoları da nasıl yüklüycem ya ben daha yeniyim burda:D nerden yüklüycem fotoları acaba neyse yardımcı olursunuz artık saygılar:)

Merhaba sayın arkadaşım. Coupe için soracağın sorulara alacağın cevapları sabırsızlıkla bekliyorum. Özellikle navigasyonu sor (Ümitli değilim artık ya...). Fotoğraf yükleme ise, mesaj yazdığımız yerin hemen altında "Buraya resim koymak için tıklayın" yazısı var. Tıkla oraya. 3 tane resim ekleyebiliyorsun oraya. Ama resimler büyük boyutlarda olmasın, zaten sınırı aşarsa yükleme yapmaz. Forumda farklı yöntemlerle bir sürü resim yükleyenler var. Onu ben bir türlü yapamadım. Onların yöntemlerini de bekliyorum...

• Sevgili Cat33, seni uzmek istemem ama navigasyon ilk gelen araclarda yok. Oyak-Renault'da uretilecek modelde olacak. Onun da cikisi sene sonuna dogru olacak. Nerden mi biliyorum, Oyak-Renault'da calisiyorum ve Mais'den ilk gelen ithal araclarin ekipman seviyelerini aldim. Ayrica su an icin otomatik vites de yok. Oyak-Renault'da uretilecek ve cok buyuk ihtimalle Turkiye'ye de verilecek. Xradiancex, seni sevindirdigime memnun oldum ancak diger arkadaslari uzdum herhalde. Benim ayirttigim arac dizel dynamique premium paket cam tavan. Yani en yuksek fiyatlisi olacak. Fiyati uygun olursa alabilecegim. Birisi de fiyatiyla ilgili elle tutulur bi bilgi alsa da beni sevindirse.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xradiancex

quote:

Megane 3'un fiyatini bilmiyorum. Merakla bekliyorum cunku bi tane ayirttim. Ancak baz fiyatin uzerine dizel dynamique cam tavan premium paket 10300 lira fazla olacak, onu biliyorum. Mais'deki dosyayi gordum. Ongoru opsiyon fiyatlari vardi. Toplayinca 10300 cikiyor. Ancak baz fiyatla ilgili ongoru yoktu. Baz fiyattan kasit 1,6 Benzinli Expression. Bu araclar Ispanya'daki Palencia fabrikasindan geliyor. Oyak-Renault megane hb ve sedanin prototip araclarini yapmaya devam ediyor. HB olanin kasasi tamamen aynisi ancak gosterge tablosunda dijital gosterge olmayacak. Ayrica navigasyonlu arac da uretilecek. Turkiye'ye verilecek mi bilmemekle birlikte navigasyonlu cliolarin verildigini hesaba katarak, verilecegini tahmin edebilirim. Ama tabii ki mevcut ÖTV indirimine yetismesi soz konusu degil.

Bu cümle benim için dünyalara bedel,teşekkür ederim adamo1923.

radiance güzel diyosunda ..bende digital göstergeden fazla haz almıyorum..bana göre keske hatchback hep avrupadan gelseydide TR de analog kadranlarla üretimeseydi...yerli sedanların ncap testlerine bile sokulmadığını unutmayalım!!

• bu arada cat hoca bu hatchbacklerin tr de navi ile üretilecek olması kafanı bulandırmasın...coupe zaten heralde hep ithal gelir ve kısa zamandada navi yi sunarlar gibime geliyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: egunns

bu arada cat hoca bu hatchbacklerin tr de navi ile üretilecek olması kafanı bulandırmasın...coupe zaten heralde hep ithal gelir ve kısa zamandada navi yi sunarlar gibime geliyo

Hatchback ler tr de mi üretiliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !! €MR€ !! -- 22 Nisan 2009; 21:21:48 >
  • quote:

Sevgili Cat33, seni uzmek istemem ama navigasyon ilk gelen araclarda yok. Oyak-Renault'da uretilecek modelde olacak. Onun da cikisi sene sonuna dogru olacak. Nerden mi biliyorum, Oyak-Renault'da calisiyorum ve Mais'den ilk gelen ithal araclarin ekipman seviyelerini aldim. Ayrica su an icin otomatik vites de yok. Oyak-Renault'da uretilecek ve cok buyuk ihtimalle Turkiye'ye de verilecek. Xradiancex, seni sevindirdigime memnun oldum ancak diger arkadaslari uzdum herhalde. Benim ayirttigim arac dizel dynamique premium paket cam tavan. Yani en yuksek fiyatlisi olacak. Fiyati uygun olursa alabilecegim. Birisi de fiyatiyla ilgili elle tutulur bi bilgi alsa da beni sevindirse.

Teşekkür ederim. Ben zaten navigasyon gelinceye kadar bekleyeceğim. 2-3 sene beklemeye bile razıyım.......

• quote:

bu arada cat hoca bu hatchbacklerin tr de navi ile üretilecek olması kafanı bulandırmasın...coupe zaten heralde hep ithal gelir ve kısa zamandada navi yi sunarlar gibime geliyo

Ben zaten coupe alacağım. O da ülkemizde üretilmez zaten. Navi gelince de hemen alacam........

Demek HB kasalar yakında ülkemizde de üretilecek ha.... Umarım sağlam olur.

Ayrıca, ülkemizde üretilecek olan meganelerde dijital gösterge olmayacak mı? Ben mi yanlış anladım yoksa?
  • Dogru anlamisisin. Coupelerin ithal olacagi da dogru. O yuzden coupelerde her zaman dijital gosterge olacaktir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dhci16

quote:

Hatchback ler tr de mi üretiliyor?

şu an ithal ediliyor...adama1923 arkadaş mais te çalışıyormuş..seneye türkiyede üretilecekmiş..bende şaşırdım doğrusu
    bari lagunayı ellemesinler

bu arada renault un 20 yıllık tasarımcısı le quipmet postalanmış, mazdanın tasarımcısı transfer olmuş...bakalım neler yapıcak...umarım velsatisi yeniden çizer lagunaya güzel bir makyaj yapar...megane güzel gözüküyor dokunmasın

• Coupe ve hatchback'ler yurtdışında üretilecek arkadaşlar,sedan ise ülkemizde üretilecek ve kadranları (hız,benzin,hararet) dijital olmayacak.

Kim ne derse desin benim için göstergelerin analog olması paha biçilemez,dijital göstergeleri en az sabit merkezli direksiyonlar kadar itici buluyorum,araç almama sebebi benim için.

Megan aşkı uğruna dijital göstergeye "belki" katlanabilir miyim acaba diyordum ama sedanda analog olduktan sonra gider sedan alırım.

Zaten sedanların göstergelerinin analog olacak olması sırf biz "Türkler" yüzünden olmadıysa ne olayım. Eğer göstergeler dijtal olsaydı satılacak megane III sedan sayısı satılan megane II sedan sayısının ancak 5'te 1'i olurdu. Allaaaaaah,aklıma bizim milletin arasında geçecek diyaloglar geldikçe gülmekten ölüyorum.

- Abi,megane III çıkmış,göstergeleri dijitalmiş.
    + Ne o oğlum öyle yaaa Casio'nun kumandalı saatleri gibi.

Sanıyorum yapacakları kadran RS'tekine çok yakın olacaktır,sadece zemini ve göstergelerin çevresini gri yap,tamamdır!

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]

• Eskişehir Güven Renault'un önünde standta Renault Megane III sergileniyor arkadaşlar.. Eskişehir'li arkadaşlar varsa gidip görebilirler.
    Sabahın köründe gidip inceliyecegiz babamla.
  • bende bi yarın fırsat bulursam tepretoğluna bakiyim...ya bugunde yeni E ye bakıcaktım kolumanda gidemedim fırtına vardı
    bendekide segmentsizlik...nerde megane nerde E serisi...ama kendimi kandırdığımında farkındayım benim olay D sınıfı...acaba megane long wheelbase yaparlarmı çin pazarı misali..adamlarda boy 1.50 mübarek volvo audi vb markalar adamlara özel long arabalar yapıyo....zevksiz adamlar yaa..arabam.com daki yeni çin passatına baktınızmı..vw resmen bunlara 96 kasayı makyaj yapıp uzatarak kakalamış haberleri yok...iyiki oralarda yaşamıyoruz...tasarım sorumlusu falan olurdum heralde adamlar kek
  • hadi hayırlısı,birçok bayiye geldi Megane III.Bende fırsat bulursam bir ara gideceğim
  • Merhabalar

dün megane 3 hb modelini ist. da bir bayide inceledim. Lansman yapılmadığı için normalde sergilemiyorlar ancak ricamızı kırmayarak örtü ile kapalı olan megane3'ü inceleme fırsatımız oldu. Öncelikle otomatik vites seçeneği kasım ayında gelecekmiş. Ben de 1.6 16 v otm düşünüyordum kasımı bekleyeceğim sanırım. İlk etapta satışa sunulacak araçlar düz vites 1.5 105 bg dizel ve 1.6 16 v benzinli araçlar. Araçla ilgili görüşlerimi kısaca özetelmek isterim

1- Cam tavan olayı çok iyi tercih etmekte fayda var iç hacmi çok genişletiyor
    2- Lastik basınç sensörü Türkiye' ye gelecek araçlarda yokmuş!!?? Yol kalitemiz bozuk oldğundan sürekli arıza verdiği sağlıklı kullanım olanağı sağlamadığı içinmiş ...
    3- İç mekan beklediğimden kaliteli ancak dar. Özellikle koltuk genişliği ve eni bana küçük geldi. Daha geniş olabilirdi. Clio 3 ten iç hacim olarak bana çok farkli gelmedi açıkçası. Bu arada boy 1.92 kilo 105 olduğum içinde olabilir :))
    4- Dış tasarım, görünüm, endam, hepsi yerli yerinde. Söyleyecek bişey yok özellikle önden görünüm muhteşem...
    5- Navigasyon yok O da kasımda gelecekmiş.
    6- Fiyat henüz belli değil ancak 1.5 dizel 105 bg cam tavan dynamique modeli 40. veya üzeri olur dediler. (Gayr-i resmi bir bilgi olarak.)
    7- Müzik sitemi dynamiq te "Arkyms" marka kaliteli bir sistemle entegre edilmiş. Ses gerçekten güzeldi.
    7- Alacak arkadaşlara, almayı düşünenlere şimdiden hayırlı olsun.

• quote:

Orjinalden alıntı: Chryin

Eskişehir Güven Renault'un önünde standta Renault Megane III sergileniyor arkadaşlar.. Eskişehir'li arkadaşlar varsa gidip görebilirler.
    Sabahın köründe gidip inceliyecegiz babamla.

fotoğrafları eklersen sevinirim arkadaşım...
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.