Şimdi Ara

Benchmark DAC1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar mevcut AVR de kullanmak adına pre katı olan Benchmark DAC1 düşünüyorum.

Yanlız bu bir dez avantaj yaratabilirmi bilmiyorum ama analog girişi yok sadece digital den veri alabiliyor. Benchmark DAC1 ile DVD mi 1000$ altı herhangi bir CD player seviyesine çıkarabileceğimi düşünüyorum ki.. bu sayede yakın zamanda bir CDP ihtiyacımda olmaz düşüncesindeyim.

Hemde bir süre için stereo anfi ihtiyacından da beni bir nebze olsun uzaklaştırabilir belki diye planladım. Kullanan yada performansına şait olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. İntenetteki araştırmalarımda şiddetle tavsiye edilen fakat yer yer bazı ürünlerle uyum sağlamadığı yorumlarını okudum.

Konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Analog girişi olmaması bir dezavantaj yaratabilirmi şu aşamada ve SR5001 ile pre olarak kullanmam ne kadar doğru olur.

• Bu konu tamamen sevgili abim,ustadim cantanin konusu aslinda gorunce dayanamayip yazacakdir birseyler eminim.Ayni olayi ben yaklasik 1 yil once dusunmustum cunki sn.oronra.Belki bir baska amfi olsa tamam uyumsuzluk bir derece ama marantz da problem cikarabilecegini dusunmuyorum.Baska forumlarda kullananlar var resimlerini bile koymuslar binlerce dolarlik cihazlarini degistiren insanlar benchmark siz yapamiyorlar bu da beni merak icerisinde birakan unsurlardan birisi.Aslinda stereo ile kullanilsaydi tam yerini bulurdu belki ama tam bilgi sahibi degilim.1 yil once bu soruyu ben cantan a sormustum.tekrar burada dac1 ne ise yarar nerelerde kullanilir gibi herzamanki guzel yorumlarindan yaparsa bende merakimi bir nebze durgunlastirmis olurum
    sevgiler saygilar
  • Sevgili @zart

Diger forumlarda vs.. kullanıcı yorumlarını okudukça iştahım kabarıyor desem yalan olmaz sanırım. Neredeyse yorum tavsiye vs.. beklemeden gidip alıcam o noktadayım

Özellikle pişme sürecinden sonra DAC1 in muazzam performans sergilediği soyleniyor. Tek endişem DVD min optik coax yerine optic çıkışa izin vermesi ve DVD den DAC1 e baglantı yapınca DAC1 üzerinden sadece stereo çıkış alabiliyor olmam.

Kısacası DVD yi CD çalar olarak kullanırken problem olmayacak ama DVD yi DVD olarak kullanırken nasıl çok kanal ses alıcam onu düşünmekteyim.

Hadi bakalım hayırlısıyla yorumlar vs.. bir gelsede bende ona göre haraket etsem

• sevgili @oronra
    guncel olarak fiyat ne aralikta acaba su an ?pre olarak kullanilmasi guzel turkeyforum dan satbaba var girersen muhakkak bulursun dac icin yapacagin sohbet senin kararini eminim ki etkileyecektir.bayadir kullaniyor vazgecilmezi adeta triangle speaker ve bluenote solid state i vardi dacla kullaniyordu bir konus onunla yardimci olacaktir muhtemelen senin icin iyi olur aklinda bulunsun.
  • Biliyorum okudum satbaba nın yorumlarını DAC1 hakkındaki, takip ediyorum TurleyForumuda
  • Olayin hakimi elinde iyi bakalim hayirlisi ne olucak bende merak ettim.Bu arada resimler nasil atiliyor bir kac tane dac resimi var topici kirletmeyecek sekilde guzelce resimler koyarim buraya.Gaza gelip ertesi gun alirmisin onu bilemem ama :) selamlar
  • Resmine bakıp DAC mı alıcam
  • resimler cok can yakici duruyor amahaberin olsun.Bu arada fiyati ne civardaydi dacin bilgin var mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: zart

resimler cok can yakici duruyor amahaberin olsun.Bu arada fiyati ne civardaydi dacin bilgin var mi?

DAC1 in liste fiyatı 960$+KDV
    DAC1 pre nin list efiyatıda 1625$+KDV (Bu modelde analog girişlerde var)
  • neredeyse pre almak icin 700-800 $ daha ustune konulacak olemi?iyi fiyat aslinda tuzluda hafiften ama dac iste.pre olarak sadece modeli var diye biliyordum yani benchmark dac1PRE oldugunu biliodum sadece.onunda artisi pre olmasi fono katinin olmasi ha plak kullanmiyorsaniz o ayri.normal dac1 ile arasindaki fark ne peki ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Oronra

Sevgili @zart

Diger forumlarda vs.. kullanıcı yorumlarını okudukça iştahım kabarıyor desem yalan olmaz sanırım. Neredeyse yorum tavsiye vs.. beklemeden gidip alıcam o noktadayım

Özellikle pişme sürecinden sonra DAC1 in muazzam performans sergilediği soyleniyor. Tek endişem DVD min optik coax yerine optic çıkışa izin vermesi ve DVD den DAC1 e baglantı yapınca DAC1 üzerinden sadece stereo çıkış alabiliyor olmam.

Kısacası DVD yi CD çalar olarak kullanırken problem olmayacak ama DVD yi DVD olarak kullanırken nasıl çok kanal ses alıcam onu düşünmekteyim.

Hadi bakalım hayırlısıyla yorumlar vs.. bir gelsede bende ona göre haraket etsem

Dostum, bu DAC1 dediğin harici bir DAC(Digital to analog converter) değil mi? O zaman zaten girişinin digital olması gerekiyor ki bu digital ses verisini analoğa çevirsin,

analog girişi olan model de ise ayrıca bir ADC'si vardır ki önce analoğu digitale çeviriyor, sonra tekrar analoğa çeviriyor ki bence kulağı .... göstermek gibi bir şey. ama kullananlar da var ki bu ADC işini, analog girişlisini de yapmışlar,
    öbür dediğin yani 5.1 sistemde kullanman mümkün değil. çünkü stereo uygulaması için geliştirilmiş bir model sanırım, haa 5.1 için olanı da vardır elbette ama o zaman kullanılacak DAC sayısı da arttığından fiyatı da o biçim artar yani
    Bir de araştırdın mı, bu firma kendi üretimi DAC mı kullanıyor, yoksa gene Burr-Brown, Wolfson falan mı ?

• quote:

Orjinalden alıntı: rg206

quote:

Orjinalden alıntı: Oronra

Sevgili @zart

Dostum, bu DAC1 dediğin harici bir DAC(Digital to analog converter) değil mi? O zaman zaten girişinin digital olması gerekiyor ki bu digital ses verisini analoğa çevirsin,

analog girişi olan model de ise ayrıca bir ADC'si vardır ki önce analoğu digitale çeviriyor, sonra tekrar analoğa çeviriyor ki bence kulağı .... göstermek gibi bir şey. ama kullananlar da var ki bu ADC işini, analog girişlisini de yapmışlar,
    öbür dediğin yani 5.1 sistemde kullanman mümkün değil. çünkü stereo uygulaması için geliştirilmiş bir model sanırım, haa 5.1 için olanı da vardır elbette ama o zaman kullanılacak DAC sayısı da arttığından fiyatı da o biçim artar yani
    Bir de araştırdın mı, bu firma kendi üretimi DAC mı kullanıyor, yoksa gene Burr-Brown, Wolfson falan mı ?

Dostum zaten DAC üretimi yapan çok fazla şirket yok, yani üretici olarak.
    Bu arada ürün sadece DAC degil pre katıda var, bu sebepten pre olarak kullanıma olanak veriyor ve hem DAC kalitesinin hemde pre kalitesinin çok üst düzeyde olduğu yazılıyor bir çok forumda ve incelemede. Kullanıcı yorumları felan muazzam. DAC olarak 6K-7K $ lık cihazlarla kıyaslıyorlar.

Bu arada eger bu ürüne sahip olur ve DVD de kullanırsam o zaman stereo dinletide DAC/Pre kısmını devreye sokup Film izlerken tamamen devren çıkarmam icap edicek ki bu da çok pratik bir durum degil. Üstelik DAC1 için uzun bir pişme ve ısınma sürecinden bahsediliyor. Yani aleti açtıktan sonraki 6-7 saat ısınma süreci yaşıyormuş ve ardından muazzam bir fark yaratıyormuş soğuk haline gore.

Çok enteresan geldi bana, neredeyse fişten hiç çekmeyin felan diyorlar ama malum TR şartlarındaki voltaş seviyesi ve oynamaları beni tırsıtıyor.

• Optik çoklayıcılar olması lazım, onlardan edinirsen sorununa çözüm bulmuş olursun gibime geliyor
  • quote:

Optik çoklayıcılar olması lazım, onlardan edinirsen sorununa çözüm bulmuş olursun gibime geliyor

Her daim tüm çoklayıcılardan korkmuşumdur ama bakmakda fayda var. Yada sorunlarıma kokten bir çözüm olarak stereo anfi edineceğim dicem ama oda kurtarmıyo şu aşamada, beraberinde adam gibi bir CDP lazım, CDP almasan mevcut DVDP ye DAC alıcaksın.

En iyisi hiç kafamı bulandırmadan önce şu 683 leri hallediyim dimi, gerisini sonra düşünim. Hangi birini alıcağımı şaşırdım
  • Şimdi baktım da sen de HD EP30 varmış yahu,
    sen niye çoklayıcı alasın ki, DVD'leri HDMİ bağlantı ile CD'leri de eğer DAC1 alırsan optic'den bağlarsın
    gereksiz panik yapmışsın
  • quote:

Şimdi baktım da sen de HD EP30 varmış yahu,
    sen niye çoklayıcı alasın ki, DVD'leri HDMİ bağlantı ile CD'leri de eğer DAC1 alırsan optic'den bağlarsın
    gereksiz panik yapmışsın

DVD lei HDMI ile önce AVR ye vermem lazım, ardından AVR ile TV ye çıkmam lazım. Bu durumda upscale olayını AVR ye yaptırmam icap ediyor tabi. Onuda daha hiç denemedim açıkcası. DVD nin upscale i iyi baya, bi deniyim bakim HDMI ile AVR ye aktarıp AVR den upscale olayını.

Eger başarılı olursa AVR upscale de o zaman dediğinde haklısın. CD yi optikten beslerim DVD yi de HDMI den.
  • @zart sevgili kardeşim teveccühüne teşekkürler.haketmiyom ama

@Oronra internette bu cihaz hakkında birinci elden görüşler fazlasıyla var.sanırım oraları incelemk daha doğru.elimde kullansam görüşlerimi paylaşırım.ya da adı aklıma bir türlü gelmedi ki başka bir konuda bana lazımdı günlerdir bulmaya çalışıyorum; başka bir markaya bakabiliriz.

yalnız en önemli tavsiyem dac1 alıp avr ye gireceksen hiç alma. hiç bulaşma. ciddi bir uyarı. o zamn alıp napıcaksın derim? avr de ki ADc ne olacak peki? bu durumda son durakta hangi cihazı dinlemiş olacağız? o yuzden gerekliliği bende tartışma konusu.

• quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

@zart sevgili kardeşim teveccühüne teşekkürler.haketmiyom ama

@Oronra internette bu cihaz hakkında birinci elden görüşler fazlasıyla var.sanırım oraları incelemk daha doğru.elimde kullansam görüşlerimi paylaşırım.ya da adı aklıma bir türlü gelmedi ki başka bir konuda bana lazımdı günlerdir bulmaya çalışıyorum; başka bir markaya bakabiliriz.

yalnız en önemli tavsiyem dac1 alıp avr ye gireceksen hiç alma. hiç bulaşma. ciddi bir uyarı. o zamn alıp napıcaksın derim? avr de ki ADc ne olacak peki? bu durumda son durakta hangi cihazı dinlemiş olacağız? o yuzden gerekliliği bende tartışma konusu.

Sevgili cantan bende o sebepten beklemeye geçtim açıkcası. Açıkcası kullanım amacım elimde bir CDP olmadığından mevcut DVDP ile kullanmaktı. Sonra düşündüm ki.. önce şu 683 leri bi etraflıca test edip dinliyim. Derken tamkanyona gidip dinletilere başlıyayım dedim o da kısmet olmadı. Hanım grip oldu derken banada bulaştırdı yatak döşek yatıyorum evde.

Eger 683 leri begenirsem (ki.. 683 ün çok begenilmesi review lerde tam puan almasına karşı bazı okuduğum yazılarda bas sürücülerin agırlığı sebebi ile 684 ün daha müzikal olduğu yonundeydi) önce hop. upgrade ine gidicem gibi gözüküyor. Ardından da mevcut DVDP ima bir DAC yada orta sınıf bir CDP ilk tercihim olacak gibi. Açıkcası şu 683 lerin orta sesteki performansı övüldügü kadar varsa sanırım beni etkileyecektir. Alıp geldiğimde herşey meydana çıkar gibime geliyor. Bakalım kendi AVR ımla sürdüğümde neler olacak. Eger tatmin olmazsam o zaman DAC yada CDP arayışına giricem.

• orta sınıf bir cd çalar ne? almışken sony x serisi vs bir şey fena olmaz.ok beklemedeyiz. çok geçmiş olsun. limon eksik etme.
  • quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

orta sınıf bir cd çalar ne? almışken sony x serisi vs bir şey fena olmaz.ok beklemedeyiz. çok geçmiş olsun. limon eksik etme.

Saol sevgili cantan, limonu yastığın altına koydum bu şekilde fayda edermi yoksa kesip çaya, ıhlamura mı atsam?

Orta sınıf dediğim de 1000-1500YTL gibi bir CDP
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.