Şimdi Ara

## Gigabyte'ın Radeon HD 4670 Modeli Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Gigabyte'ın Radeon HD 4670 Modeli Hazır ##

AMD-ATi'nin 100$ altı ekran kartı segmenti için hazırladığı yeni modeli Radeon HD 4670 donanım üreticileri arasında yaygınlaşıyor. Sektörün önde gelen isimlerinden biri olan Gigabyte da Radeon HD 4670 tabanlı yeni modelini duyurdu. Firmanın GV-R467D3-512I kod adlı yeni modeli yapısı itibariyle AMD-ATi'nin referans tasarımından ayrılıyor. Baskılı devresi ve kullanılan soğutucusu ile farklılık yaratan kart üzerinde doğal HDMI konnektörü de bulunuyor. 128-bit bellek veri yolunu destekleyen ve 320x paralel işlem birimin sahip olan ekran kartı üzerinde 512MB GDDR3 bellek bulunuyor. Grafik işlem birimi 750MHz'de, bellekleri ise 2000MHz'de görev yapan DirectX 10.1 destekli ekran kartı yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. Ultra Durable 2 prensipleri doğrultusunda hazırlanan ve katı kapasitörleriyle dikkat çeken kart çoklu ekran kartı kurumlumları için Crossfire desteği de sunuyor. Kısa süre içerisinde ülkemiz pazarına da giriş yapması beklenen Gigabyte'ın yeni modeli için henüz net bir fiyat bilgisi bulunmuyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• kartta 3 çıkışta sunulmuş dönüştürücü falan uğraşmamışlar güzel
  • quote:

Orjinalden alıntı: Master_Evil

kartta 3 çıkışta sunulmuş dönüştürücü falan uğraşmamışlar güzel

+1
  • inş beklendiği gibi olurda orta seviye için sıkıntı yaratmaz fiyat performans konusunda
  • sogutmasi cok kotu, 2 kablo ve guzel toz toplar o sekildeki sogutucu.
  • fan devir kontrolü yine yok,ya bunlar bizim beynimizi ..kmeye ne kadar meraklı böyle.illaki ben bunu yaptım çalıştığını iliklerinde hissedeceksin modundalar.Gayet sessiz makineme bunu takıp geçmişi anarak yaşamayacağım,başka modeller de gelsin bakalım,90$+KDV civarına alınabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .45 ACP

sogutmasi cok kotu, 2 kablo ve guzel toz toplar o sekildeki sogutucu.

Bence soğutması gayet güzel

gigabyte ekran kartında da işçiliği güzel katı kapasitör sesiz fan

SAPPHIRE firması soğutma dersi alsın taktıkları fanlar 5 para etmez hep sesli fan takıyor

fanları değirmen gibi tasarım ve sessizlikten anladıkları yok soğutma işini zalmana devredip kurtulsun

bence ( değirmen tipi fan her zaman seslidir ) Soğuk havayı dışarı atacam diye kartı daha çok ısıtıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 12 Eylül 2008; 3:00:13 >

• quote:

Orjinalden alıntı: yenerbalcı

quote:

Katılıyorum
  • sogutması pek ideal olmasada gene idare edebilcek durumda gibi ama pek başarılı deil
  • alsınıf için gayet iyi
  • gene resimlere bakarak performans değerlendirmesi yapılmaya başlamış.
    hemende yetersiz olduğu anlaşılmış, vahiy falan geliyo herhalde resme bakınca...

4670 ne ki arkadaşlar? çok mu ısınacak bu kart?
    yeterli görülmüş takmışlar.

70-80$ lık kartlara 40$ lık soğutucu takacak halleri yok dimi.
  • o nasıl bir fan ya 4670 gibi modelde o fan fiyatından belli tabi ki
  • güzel kart soğutucusuda gayet güzel gibi duruyor ama işlevini anca son kullanıcıya geçince görüceğiz
  • PCB hoş gözüküyor... Ama soğutucu için aynısını söylemeyeceğim Bu karta yeterli olabilir yalnız kesinlikle uzak durulması gereken bir soğutucu gibi duruyor
  • soğutucu üzerindeki metal tabaka kısmen nvidia logosunu andırıyor, haksızmıyım keşke daha güzel düzgün bi soğutucu koysalarmış. ama işte bu fiyata ancak bu kadar oluyor demekki.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yenerbalcı

quote:

gigabyte ekran kartında da işçiliği güzel katı kapasitör sesiz fan

SAPPHIRE firması soğutma dersi alsın taktıkları fanlar 5 para etmez hep sesli fan takıyor

fanları değirmen gibi tasarım ve sessizlikten anladıkları yok soğutma işini zalmana devredip kurtulsun

bence ( değirmen tipi fan her zaman seslidir ) Soğuk havayı dışarı atacam diye kartı daha çok ısıtıyorlar

valla benim sapphire x1950pronun sesi yüksek diyordum 8800gt imi alınca fanı %100 elınca kafayı sıyıracaktım.giderek sesler artıyor bu kartlarda.özel soğutmalı modelleri herzaman için beklemek lazım bence

• quote:

Orjinalden alıntı: trulli

gene resimlere bakarak performans değerlendirmesi yapılmaya başlamış.
    hemende yetersiz olduğu anlaşılmış, vahiy falan geliyo herhalde resme bakınca...

4670 ne ki arkadaşlar? çok mu ısınacak bu kart?
    yeterli görülmüş takmışlar.

70-80$ lık kartlara 40$ lık soğutucu takacak halleri yok dimi.

gecen yaz bir arkadasin fx 5200'une 3 ytl'ye buna benzer bir fan alip takip satmistim.iki kablo ve heatsink ortada.bazi seyler ilk goruste belli olur.Boyle 3-5 ytl'lik fanlari fena animsatan 2 kablolu sogutucu takip sonra ultra durable 2 filan derler kati kapasitor koyarlarsa ben suphe ederim bu firmadan.
  • quote:

gecen yaz bir arkadasin fx 5200'une 3 ytl'ye buna benzer bir fan alip takip satmistim.iki kablo ve heatsink ortada.bazi seyler ilk goruste belli olur.Boyle 3-5 ytl'lik fanlari fena animsatan 2 kablolu sogutucu takip sonra ultra durable 2 filan derler kati kapasitor koyarlarsa ben suphe ederim bu firmadan.

+1
    Devreler için kullandıkları bu materyaller hızaşırtma için daha verimli oluyor. Kullandıkları bellekler ve gpu hızaşırtmaya elverişliyse bu fan yetersiz. Soğutma konusunda gözüme takılan tek ayrıntı bellekleri de kapatıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamikazeden

fan devir kontrolü yine yok,ya bunlar bizim beynimizi ..kmeye ne kadar meraklı böyle.illaki ben bunu yaptım çalıştığını iliklerinde hissedeceksin modundalar.Gayet sessiz makineme bunu takıp geçmişi anarak yaşamayacağım,başka modeller de gelsin bakalım,90$+KDV civarına alınabilir.

nasıl anlaşılıyor fanda hız kontrolü olmadıgı
  • kart gayet güzel görünüyor sade bir görünümü var hemen başladınız yok sogutamaz bilnemne çıkınca görürüz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.