Şimdi Ara

## SanDisk'ten 30MB/sn Yazma Hızına Sahip 32GB'lık CompactFlash Kart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## SanDisk'ten 30MB/sn Yazma Hızına Sahip 32GB'lık CompactFlash Kart ##

Hakkında Samsung tarafından satın alacağına yönelik çeşitli iddialar çıkan bellek teknolojileri profesyoneli SanDisk, Extreme III serisi dahilinde hazırladığı yeni CompactFlash bellek kartını duyurdu. Özellikle DSLR fotoğraf makinelerinde kullanılmak üzere hazırlanan kart, yüksek kapasite ve hıza gerekisinim duyan kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda hazırlandı. 32GB'lık kapasitesi ile çekilecek fotoğraflar için oldukça geniş bir alan sunan kart, 30MB/sn'lik yazma hızıyla segmentinin en hızlı çözümlerinden biri olması da kendi kapasitesine sahip modeller arasında iddialı bir yere sahip. 200x olarak derecelendirilen bellek kartının önümüzdeki ay içerisinde 300$'lık etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunulması bekleniyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• fiyata bak be bu fiyata raptor raid 0 yaparız
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

fiyata bak be bu fiyata raptor raid 0 yaparız

biraz sesli olur ama daha perfomaslı olur
  • lexar 16gb 45mb yazma hızlı 300 dolar,buda 32 gb gerçi dslr makinam yok ama kafam karıştı hangisi daha kullanışlı acaba
  • Aynen Raptor > Raid0 yapılır bu parayla... Yalnız bu kadar küçük bişey ve "32gb" kapasite mükemmel birşey
  • quote:

Orjinalden alıntı: ELeCtRiCkChi

Aynen Raptor > Raid0 yapılır bu parayla... Yalnız bu kadar küçük bişey ve "32gb" kapasite mükemmel birşey

adam yapmış zaten yazıyor imzada

"2x Western Dıgıtal 150GB Raptor 10000rpm (Raid 0)"
  • Özellikle seri çekim ve RAW çekim sırasında yüksek hızda veri yazmaya ihtiyaç duyan profesyöneller için güzel bir ürün.

Yarı profesyönel bir fotografçı olarak hedef kitlesinin Canon 5D ve üzeri profesyönel kullananlar olduğunu belirtmekte fayda görüyorum.

üst seviye cihazlarda işlemciler ve buffer lar geliştiği için çok üyksek hızlı olmasada 3 lü seri çekimlerde 15mb\sn yeterli geliyor tek sorun Eos 30D kullanırken bu hızda bir kart 4 üncü kareden sonra yazma sırasında sizi bekletiyor :)

Seri Raw çekebilen kameralarda ise bu kartlar şart .

Canon EOS450D modelinde SD HC kullanıyor yanlış bilmiyorsam buda sanırım profesyönellerde ilerleyen zamanlarda Compact serisinden SD serisine geçiş göstergesi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

fiyata bak be bu fiyata raptor raid 0 yaparız

Fotoğraf makinesine raptor nasıl takmayı düşünüyorsun?Raw fotolarım bazıları 10 mb bile olabiliyor bazen oyüzden gerçekten çok yararlı pro fotoğrafçılar için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bodyblows

Özellikle seri çekim ve RAW çekim sırasında yüksek hızda veri yazmaya ihtiyaç duyan profesyöneller için güzel bir ürün.

Yarı profesyönel bir fotografçı olarak hedef kitlesinin Canon 5D ve üzeri profesyönel kullananlar olduğunu belirtmekte fayda görüyorum.

üst seviye cihazlarda işlemciler ve buffer lar geliştiği için çok üyksek hızlı olmasada 3 lü seri çekimlerde 15mb\sn yeterli geliyor tek sorun Eos 30D kullanırken bu hızda bir kart 4 üncü kareden sonra yazma sırasında sizi bekletiyor :)

Canon EOS450D modelinde SD HC kullanıyor yanlış bilmiyorsam buda sanırım profesyönellerde ilerleyen zamanlarda Compact serisinden SD serisine geçiş göstergesi.

Suan piyasadaki hic bir dijital fotograf makinesi 32 gb CF kart desteklemiyor benim bildigim kadari ile. 9000 dolar ve ustu makinelerden bahsetmiyorum onlari hic arastirmadigim icin bilmiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wormhole

quote:

Orjinalden alıntı: ELeCtRiCkChi

Aynen Raptor > Raid0 yapılır bu parayla... Yalnız bu kadar küçük bişey ve "32gb" kapasite mükemmel birşey

adam yapmış zaten yazıyor imzada

"2x Western Dıgıtal 150GB Raptor 10000rpm (Raid 0)"

• quote:

Orjinalden alıntı: Promesa

quote:

Orjinalden alıntı: Bodyblows

Özellikle seri çekim ve RAW çekim sırasında yüksek hızda veri yazmaya ihtiyaç duyan profesyöneller için güzel bir ürün.

Suan piyasadaki hic bir dijital fotograf makinesi 32 gb CF kart desteklemiyor benim bildigim kadari ile. 9000 dolar ve ustu makinelerden bahsetmiyorum onlari hic arastirmadigim icin bilmiyorum.

Bu demekki bize hitab etmiyor
  • bunların sd olanı var 16 gb usa de 170 $ çok para ya yeni foto makinesi alacam ama 16 gb lık çok para 8 gb ta 110 $ oda az değil
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.