Şimdi Ara

DH Film Tanıtımları (# RED #) - [FILM: 267] (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
466
Cevap
3
Favori
43.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Spirited Away , İzledük yeni anime isteriz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Am@deus

Spirited Away , İzledük yeni anime isteriz

Istedigin anime olsun , birkac sayfa once Sword Of The Stranger`i tanitmistim (Oscar aday adayidir!), oda cok kaliteli bir animedir, dur bir arsivi karistiriyim ben...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaplanmete

quote:

Istedigin anime olsun , birkac sayfa once Sword Of The Stranger`i tanitmistim (Oscar aday adayidir!), oda cok kaliteli bir animedir, dur bir arsivi karistiriyim ben...

Bak bunu izlemedim Anime olayında iyi değilim
  • quote:

quote:

quote:

Filmlerden cok seriler var aslinda (20-30) bolumluk. Onlar insani uyusturucu gibi kendine bagliyor. (Samurai Champloo, Wolf`s Rain, Basilisk, Kenshin vsvs... Izle diyicem ama, zamanini yer bunlar gecen gunduzun kalmaz)
  • Filmin Ismi: The Fall

Yil: Hindistan İngiltere ABD 1:57

Genre(Tur): Macera / Dram / Fantastik

Trailer:

---

Ekstra: 1920’lerin Los Angeles'ındayız. Kolu kırıldığı için Los Angeles Hastanesi’nde yatmakta olan 10 yaşındaki Alexandria, burada filmlerde dublörlük yapmakta olan Roy ile tanışır.

Bir çekim sırasında sakatlandığı için yataktan çıkamayan Roy, Alexandria’ya Vali Odious’tan çeşitli sebeplerden nefret eden ve onu öldürmek isteyen 6 adamın hikayesini anlatmaya başlar. Fakat Roy, yaşadığı sorunlar sebebiyle hikayeyi giderek daha karamsar bir hale sokar. Bir süre sonra masal ile gerçeği birbirine karıştıran Roy, kendi acılarından kurtulmak için Alexandria’yı da kullanmaya başlayacaktır.

Ülkemizde de If İstanbul kapsamında gösterilen film, Berlin Film Festivali’nden de ödülle döndü. Tarsem Singh’in 18 farklı ülkede, 26 farklı gerçek mekanda çekimlerini gerçekleştirdiği The Fall’da hiç özel efekt kullanılmadı. Yönetmenin titizliği sonucu çekim ve post-prodüksiyon aşaması 4 yıl süren film, ilk geniş gösterimini ancak 2008'de yapabildi.

Resim:
     DH Film Tanıtımları (# RED #) - [FILM: 267]
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Filmlerden cok seriler var aslinda (20-30) bolumluk. Onlar insani uyusturucu gibi kendine bagliyor. (Samurai Champloo, Wolf`s Rain, Basilisk, Kenshin vsvs... Izle diyicem ama, zamanini yer bunlar gecen gunduzun kalmaz)

Valla dostum bir avatar'a zaman kalmıyor bunlarıda izlesek felç Şu aralarda bayağı yoğunum hayırlı bir iş için
  • En guzeli dojazini ayarlamayi bilmek zaten, hayati bir ucundan yakalarken filmleride diger ucundan yakalamak, yoksa izlenicek o kadar sey varki bitmiyor. Animeye basladigim yillar, bir dizi vardi bir oturdum 20 dakikalik bolumlerden olusan dizinin araliksiz 52 bolumunu izledim . Hayirli isin her neyse, insallah hersey umdugun gibi guzel gider!
  • Filmin Ismi: Ölü Gelin / Corpse Bride

Yil: 2005

Genre(Tur): Animasyon, Fantastik

Resmi Sitesi : www.corpsebridemovie.com

Trailer:

Ekstra: Viktorya döneminin baskı altındaki küçük, kasvetli bir kasabasında, iki utangaç gencin, daha önce hiç karşılaşmadıkları halde, evlenmelerine karar verilmiştir.

Kaba, sonradan görme, (Tracey Ullman ve Paul Whitehouse tarafından seslendirilen) konserve balık tüccarları Nell ve William Van Dort hep yüksek sosyeteye girebilmeyi düşlemişlerdir. Ne var ki, maddi açıdan noksan olmasalar da, görgüleri büyük ölçüde noksandır.

Everglot Dükü’nün birinci derecede akrabaları olan, (Joanna Lumley ve Albert Finney tarafından seslendirilen) aileden zengin aristokratlar Maudeline ve Finis Everglot de, tam aksine, görgü açısından zengin olmalarına karşın, maddi açıdan dara düşmüşlerdir. Paraları uzun süre önce tükenmiştir. Ellerinde kalan tek değerli şey isimleri ve toplumsal konumları, ve sonradan anlaşıldığı üzere (Emily Watson tarafından seslendirilen) kızları Victoria’dır. Daha önce onda değerli bir yan bulmasalar da, kızlarının toplumsal basamakları çıkmalarına vesile olabileceği anlaşılır, çünkü Van Dort çiftinin (Johnny Depp tarafından seslendirilen) Victor adında bekar bir oğulları vardır.

Everglot çifti statülerini korumak istedikleri için, Victoria’yı, istemeden de olsa, korkunç Van Dort’ların oğluyla evlendirmeye karar verirler; ne de olsa, sonradan olsa da zengin zengindir. Anlaşma yapılır ve iki aileyi bir telaş alır. Herkes yakında gerçekleşecek düğün için büyük heyecan duymaktadır… tabi gelin ve damat hariç. Ama herkes bilir ki evliliğin zaten aşkla ilgisi yoktur; Maudeline ve Finis’e sorabilirsiniz.

Victor ve Victoria, ilk kez, ailelerin gelin ve damat adayını uygun bir şekilde tanıştırmak için bir araya geldiği düğün arifesinde birbirlerini görürler. Bunun hemen ardından da düğün provası yapılır. İki genç birbirinden utangaçtır. Bu ilk buluşmada, çok uzak bir ihtimal gibi görünse de, Victor ve Victoria’nın gerçek aşkı bulma şansı henüz kaybolmamış gibi görünmektedir. Ama prova sırasında, Victor –müstakbel kayınvalidesinin elbisesini kazara yakmadan bile önce- evlilik yeminini o kadar kötü okur ki (Christopher Lee tarafından seslendirilen) Papaz Galswells onu dizeleri doğru öğrenmesi için dışarı çıkartır.

Küçük düşen genç adam, köyü çevreleyen karanlık ormanda dolanmaya başlar. Yalnızken, yeminini mükemmel bir şekilde okur. Hatta, yeminin sonunda alyansı bir ağacın dalına nazikçe takar. Ama aslında bu bir dal değildir.

Dehşet verici bir şekilde, çürümekte olan tuhaf ve güzel bir kadın cesedi yırtık pırtık gelinliğiyle yerden çıkarak Victoria’nın yüzüğünü kemikli parmağına takar. Victor istemeden (Helena Bonham Carter tarafından seslendirilen) Ölü Gelin’le evlenmiştir.

Ölü Gelin düğün gecesinde gizemli bir şekilde öldürülüşünden bu yana, kalbi kırık bir şekilde damadın gelip onu almasını beklemiştir. Kalbi atmaya uzun zaman önce son verse de, genç kadının gerçek aşkı ve ebediyen birlikte olacağı kocasını bekleyişi asla sona ermemiştir. Victor yanlışlıkla bu koca olmuştur. Yerin altındaki Ölüler Diyarı’na çekilir. Genç adamın bildiği mazbut yaşamın tam zıttı olan Ölüler Diyarı’nda, publar hep açıktır ve ölüler, Yaşayanlar Diyarı’ndaki sıkıcı ve kasvetli insanların hepsinden çok daha canlıdırlar.

Victor umutsuzca Victoria’ya dönmenin bir yolunu bulmaya çalışır. Yaşayanlar Diyarı’nda onu hasretle bekleyen Victoria ise, nişanlısının ölü bir kadın tarafından yerin altına çekildiğine kimseyi ikna edemez. Everglot çifti kızlarına yardım etmek yerine, alelacele ikinci bir düğün ayarlarlar. Bu seferki damat adayı (Richard E. Grant tarafından seslendirilen) Barkis Bittern gizemli ve sinsi biridir, ve sadece doğru zamanda doğru yerde olduğu için Victoria’yla evlenebilecektir…

Ölü Gelin, Victor’un kutsal olmayan evlilik yemininden caymasına izin vermeye niyeti yoktur. Genç adamın ise Ölüler Diyarı’ndan kurtulup, hayatının aşkının kollarına dönmenin bir yolunu bulması gerekmektedir.

Resim:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 27 Mayıs 2009; 3:39:03 >
  • Anime film severler icin son bir tane daha animeyi paylasmak isterim.

Filmin Ismi: Mononoke-hime (Princess Mononoke)

Yil: 1997

Genre(Tur): Anime, Macera, Fantezi

Trailer: -

---

Ekstra: Prenses Mononoke kurtlar tarafindan buyutulmus, Orman`nin ne hayvan olabilen nede insan olabilen canlisidir. Baska bir koyde Demon God tarafindan lanetlenen bir erkek savascinin, laneti kaldirmak icinki arayisi sirasinda bu ikisinin yollari kesisir, maceralar zinciri baslar. Cok ilginc konusu ve cizimleriyle, tartisilmaz anime dunyasinin en kaliteli yapimlari arasindadir.

Resim:
  • Burayı daha önce neden keşfetmedim ben saatlerce sitelerde ne izlesem diye bakınıyordum.Şimdi en baştan başla izlemeye =)
  • Filmin Ismi: Unknown

Yil: 2006

Genre(Tur): Suc, Gerilim, Gizem

Trailer:http://www.imdb.com/video/screenplay/vi2130313497/

---

Ekstra: Bu hafta sizleri degisik bir gerilim/gizem filmine goturelim. Bir Depo, Bir Grup Insan, Bir Soru? Film hakkinda fazla yorum yapmiyacagim, son zamanlarin gizemli ve basarili filmlerinden. Konusunun yani sira kadrosu ilede siki bir film!

Resim:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moribito -- 1 Haziran 2009; 22:44:23 >
  • Zaten kafam karışık basit bir film koysaydın

İç karartıcı bir film ekliyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 1 Haziran 2009; 23:34:22 >
  • Filmin Ismi: Kader

Yil: 2006 Türkiye, Yunanistan

Genre(Tur): Drama

Trailer:

---

Ekstra: Bekir Uğur’a aşıktır. Uğur Zagor’u sevmektedir, Zagor ise suç işlemeyi....

Zagor hapisten çıkar. Boğucu bir yaz gecesi aksilikler birbirini takip edince mahallede cinayet işlenir. Aynı gece Uğur da kaybolur. Bekir Ailesinin bulduğu bir kızla evlenip, yeni bir yaşama başlar.

Ama aylar sonra, Zagor’un İzmir’de iki polisi öldürüp yakalanması ve Uğur’un İstanbul’a dönmesiyle yeni bir umut belirince, bu acımasız aşkın peşinde yıllar yılı sürecek amansız bir takip başlar. Bekir, taşra pavyonlarında, üçüncü sınıf otel odalarında, esrar alemlerinde Uğur’un izini sürer.

Uğur şehir şehir, hapishane hapishane Zagor’un ardından sürüklenmekte, Bekir de sadık, inatçı bir köpek gibi Uğur’un peşinde gitmektedir.

Resim:
  • Kaderi izlemeden önce...

Filmin ismi:Masumiyet

Yapım yılı:1996

Tür:Drama

[Extra:

Yusuf,hapisten sonra kendisine dürüst bir hayat kurmak ister.Bu esnada tanıştığı gizemli bir kadına aşık olur.Yusuf,Uğur,ve Bekir hayattan ne istediklerini bilen ve uğruna savaşan 3 kişidir.Bu mücadelede yolları kesişecektir.

Zeki Demirkübüz'ü tanıdığım filmdir. İnanılmaz oyunculukları.İçinize işleyen hikayesi ve anlatımı ile bir numaralı türk filmi.

Resim:

Ayrıca extra: Kader bu filmin 10 yıl öncesini anlatır. Olaya yabancı kalmayın diye bence ilk bunu izleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EleSuDökenSuat -- 2 Haziran 2009; 12:55:30 >
  • Masumiyet'te ustanın güzel yapımlarından'dır

Yazgı , Üçüncü Sayfa , Bekleme Odası'da izlenebilir...
  • Bu konuya bu kadar ilgizilik haksızlık bence

Neyse türkçe başladık türkçe devam edelim

Filmin İsmi:Fasülye

Yapım Yılı:1999

Tür:Komedi

Extra:Köydeki emeklilerin vergi iade zarflarını şehire götürme görevi Genç'e verilmiştir. Saf ve iyi niyetli Genç kendisini, bir işin hemen sonrasında ücretini almak üzere buluşma noktasına giden ünlü bir kiralık katilin arabasında bulur. Katil'i bu son iş için görevlendiren İşadamı'nın ödemesini taşıyan Kurye buluşmaya gelmez ve Genç kendisini Katil ile İşadamı arasında çıkan büyük bir anlaşmazlığın içinde bulur. Kendisini ait olmadığı bu denklemden kurtarmasına karşın, kaçışı Genç'i daha da şüpheli bir konuma sokar. Genç, bir anda herkesin aradığı adam olmuş, kovalamaca başlamıştır.

Böyle komedilere daha fazla ihtiyacımız var diyorum. Konuyu kapıyorum:)

Puanım:8.5/10

Resim:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EleSuDökenSuat -- 2 Haziran 2009; 12:54:48 >
  • quote:

Filmin Ismi: Unknown

Yil: 2006

Genre(Tur): Suc, Gerilim, Gizem

Trailer:http://www.imdb.com/video/screenplay/vi2130313497/

---

Ekstra: Bu hafta sizleri degisik bir gerilim/gizem filmine goturelim. Bir Depo, Bir Grup Insan, Bir Soru? Film hakkinda fazla yorum yapmiyacagim, son zamanlarin gizemli ve basarili filmlerinden. Konusunun yani sira kadrosu ilede siki bir film!

Resim:

imdb deki puanı neden düşük bilmiyorum ama bence baya kaliteli bir yapım, çok güzel film, herkes izlemeli bence.
  • Zaten Imdb gibi siteler film secimlerinde baz alinmamali, Top 250 denen liste gibi listeler sadece sisirilmis, Film-Fun`lari sayesinde oralara getirilmis filmlerdir. Dunyada kac tane 9-10 luk filmler var o listede yer almayan. Film siteleri konu, oyuncu, belli-basli yorum okumak icin kullanilmali, adaletli oylama sistemi yoktur o tarz sitelerde. Bir kisi 10 verirken, bir kisi 1 veriyor, objecktif yaklasim yok maalesef!
  • Mete kardeşime katılıyorum Imdb şahsen ben hiç sevmem , yapımlardaki önemli nokta yönetmenleri takip etmek...
  • Filmin Ismi: Yedinci Mühür - The Seventh Seal (Det Sjunde inseglet)

Yil: 1957, İsveç , 92 dk.

Genre(Tur): Dram / Fantastik / Gerilim

Trailer:

---

Ekstra: Ortaçağ'da Haçlı seferlerinden dönen bir şövalye, birkaç kez karşılaştığı ölümü, bu kez insan kılığında karşında buluyor ve onunla satranç oynuyor. Bergman, Tanrı'nın varlığı tartışmasını, ölüm ve sonrasını sorgulayan bireyin yaşadığı merakı ve bilinmezliği gözler önüne seriyor...

Resim:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 4 Haziran 2009; 3:32:15 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.