Şimdi Ara

Ön Çapraz Bağ Yırtılması (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.879
Cevap
60
Favori
354.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kardeş doktor biraz üfürmüş galiba... sen en iyisi biraz araştırıp kendine iyi bir doktor bul ve bir ameliyatla iki olaydan da kurtul...allah şifa versin.
  • Merhabalar herkese,

ön çapraz ve menisküs ameliyatı olan ve spora dönen arkadaşlar tam dönme aylarında destek amaçlı dizlik kullandı mı?

Tavsiye var mı?
  • khanshan K kullanıcısına yanıt
    Merhaba kardes oncelikle okudugum yorumlardan behsedeyim dizi iyi bir sekilde guclendirmedikten sonra hicbir dizlik sizi korumaz. Dizinizi guclendirdikten sonra dizligi kullanmaniz sadece sizi psikolojik olarak iyi hisdettirir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARKADAŞLAR BU KONUDA TECRÜBELİYİM OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM. ( ÖN ÇAPRAZ BAĞ )

ARKADAŞLAR 18 YASINDAYIM AMATÖR OLARAK FUTBOL OYNAMAKTAYIM. VE BİR ANTREMANDA TALİHSİZ BİR ŞEKİLDE ARKADASIMLA ÇARPISARAK DÜŞTÜM VE BACAGIM DÖNDÜ. DAHA ÖNCE CEVREMDE HİÇ BU TÜR SAKATLIK BİLMİYORDUM DOLAYISIYLA BEN O KOPMA SESİNİ KEMİK KIRILMASI FALAN SANDIM. VE DOKTORA GİTTİM MR A GİRDİM NEYSE... MR SONUCLARINDAN SONRA MALESEFKİ TABİ BUNADA ŞÜKÜR AMA. BACAGIM PERT OLMUŞ. ÖN ÇAPRAZIM KOPTU MENİSKÜS YIRTILDI DIŞ YAN BAĞ 2 CM KOPTU VE DİZ KAPAGIM CATLADI. 11.03.2014 DE AMELİYAT OLDUM. HİÇ TECRÜBEM YOKTU BAYA KORKUYORDUM. AMELİYATI OLDUM VE TABİ AGRILAR SIZILAR ARTTI. TABİ Kİ İLK 2 HAFTA FULL YATAKTASIN VE KESİNLİKLE DİZLİK KULLANMAK ŞART!!! 3 HAFTA SONRA YAVAS YAVAS YÜRÜMEYE BASLANIYOR VE 4. HAFTADA BASTONLAR ATILIYOR TAMAMEN. VE FİZİK TEDAVİYE BASLANIYOR. TABİ Kİ BEN FUTBOL OYNADIGIM İÇİN COK DAHA ERKEN BASLADIM.. AMA SİZE EN BÜYÜK TAVSİYEM KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE YÜZME DİR. ÇOK YARARI VAR. HER NEYSE AMELİYAT OLDUKTAN SONRA 5. AYIMDA İDMANLARA BASLADIM YAVASCA DERKEN. BİR GÜN BERGRAD ORMANINDA KROOS DA KOŞARKEN MENİSKÜSLERİM BİDAHA YIRTILDI. VE Bİ AMELİYAT DAHA GEÇİRDİM EYLÜL DE. ARTIK TECRÜBELİ OLDUGUM İÇİN HİÇ BİRŞEYDEN KORKMUYORDUM. ALIŞMIŞTIK :D
    VE İKİNCİ AMELİYATIMDAN SONRA 2 AY GEÇTİ BEN HALA FİTNESS YAPIYORUM BACAGIMI GÜÇLENDİRİYORUM BENİM BACAGIM İLK AMELİYATIMDAN SONRA 6 CM İNCELDİ DAHA YENİ YENİ DÜZELİYOR ÇOK ŞÜKÜR. VE 1 AY SONRA DA TEKRAR BAŞLIYACAGIM FUTBOLA
    YANİ ARKADASLAR SİZE TAVSİYELERİM SAKATLIKTAN SONRA HEMEN DÖNMEYİN FUTBOL OYNAYANLAR EN AZ 7 AY BEKLEYİN FUTBOL OYNAMAYNLAR İSE 1 AMELİYATTAN 1 AY SONRA KESİNLİKLE YÜZMEYE VE FİZİK TEDAVİYE BASLAYIN..
    AZİM GAYRET BAŞARIYI GETİRİYOR HİÇ BİR ŞEYİN SONU DEĞİL GERÇEKTEN KÖTÜ BİR SAKATLIK AMA SONU YOK DEĞİL KENDİ ELİNİZDE DÜZENLİ ÇALIŞMAK VE AZİMLE CALISMAK TEKRAR ESKİ HALİNE GELMEDEN ASLA TOPA VURMAYIN KOŞMAYIN TERS HAREKET YAPMAYIN.
    BANA KİMSE YARDIMCI OLMAMIŞTI BEN BİRİLERİNE YARDIMCI OLMAK İSTİYORUM. YARDIMCI OLABİLİRİM SİZE İNŞALLAH FACE ADRESİMhttps://www.facebook.com/huseyincaliskan11 BUDUR YARDIM EDEBİLECEGİM Bİ KONU OLURSA BUYRUN..

• merhaba arkadaslar bugun 5. gunum on capraz bag ve meniskus yirtigi ameliyati oldum daha onceden vucut gelistirme yaptigim icin bacaklarim normale oranla biraz kalindir yani kolay kolay kot bulamazdim oyle tarif ediyim dun baya morartip sıktigi ve surekli dustugu icin aci ayarli dizligi (açı yazicaktim ama aci ayarli daha cok yakisti ) cikarttim su an gayet desteksizde yuruyebiliyorum sislik vs yok doktorada soyledim ama yuruyebilirsin bitek sisebilir sisersede fizik tedavi gecikebilir dedi her isimi kendim halledebiliyorum hani sonradan bacagimi elime almakta istemiyorum mutluyum ama endiseliyim bu sekilde erkenden ayaklanan varmidir acaba

• Grakul kullanıcısına yanıt
    kardeş geçmiş olsun... senin gibisini de ilk defa duydu bu forumdakiler emin ol...erken yürümen güzel bişi ama sen yine de azami derece de dikkat et ... mümkünse yorma dizini... herşey yerli yerince olunca güzel...
  • arkadaşlar bu dize takılan iki vidadan biri eriyor fakat metal olan duruyor bu metal vidayı dizden aldırsak bi sıkıntı olur mu... bu konuda bi fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim. diğer bir mesele de bu bacak kaslarının erime sebebi tam olarak ne ???
  • _Khal Drogo_ kullanıcısına yanıt
    Dostum ben manisa devlet hastanesinde oldum. Onder ceylan adinda bir doktor var. Guvenerek rahatlikla kendini emanet edebilirsin. Adam gercekten isinin ehli.zaten iyi bir dokyor oldugu tum manisa halkinin dilinde,ben de bunj 1 sene sonrasinda mr cektirince anladim.

• Arkadaşlar amaliyat olalı 3 gün oldu ve şu anda evdeyim kapalı ameliyat oldum yani doktorun demesine göre yoksa anladığımdan değil gelelim sorularıma dizimin altı bacağımın rengi koyu ve alt kas tabakasına kan oturdu morarma oldu ve dizimin üstü de bacağımın alt kısmı aynı kan oturdu mosmor doktorla konuştum tüm ayağın morarabilir sıkıntı yapma 3 hafta sonra yavaş yavaş düzelir dedi

Birde doktorum bana herhangi bir dizlik vermedi ve ayağımı açı olarak kırmak daha kolay geliyor beli bir seviyeye kadar ama ayağımı düzleştirmeye çalışmak daha acı verici yapamıyorum çoğu kişi ayağımı kıramıyorum diyor. Bnde neden farklı? şu anda koltuk değneklerinle tuvalete fln gidiyorum bazen acı çeksemde yapacak bişey yok bu dizlik gereklimi doktorum neden vermedi onuy soracaktım

Birde fizyoterapist in ayak kaldırma hareketini yapabiliyorum
    ayağımı öne arkaya hareket ettirme hareketi yapabiliyorum
    dizimin altından yastığı çekip ayağımı düzleştirmeye çalışmak açıyı düz yapmaya çalışmak tam olmuyor canım acıyor
    yastığı dizimle bastırma hareketini kısmen yapabiliyorum

yazdıklarıma dayanarak beni bilgilendirir misiniz ??

• yasesa kullanıcısına yanıt
    Bu kadar hızlı olman iyi değil -acizane- ikinci kez ön çapraz bağını top oynarken kopartan birisi olarak, bu cesaret geldiyse oynamaya devam edeceksin yapacak bir şey yok biliyorum ve anlıyorum ama tecrübe ile sabit olarak söylemek istiyorum ki bende çok aceleci davrandım her konuda ve zararını ikinci kez kopratarak bağları gördüm 3 ay önce ameliyat oldum önceki tecrübeden hareketle fizik tedavi dahil yapmıyorum, neyse geçmiş olsun. beklemek zor biliyorum ama biraz sabret fazla yüklenme. geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Khal Drogo_

Arkadaşlar amaliyat olalı 3 gün oldu ve şu anda evdeyim kapalı ameliyat oldum yani doktorun demesine göre yoksa anladığımdan değil gelelim sorularıma dizimin altı bacağımın rengi koyu ve alt kas tabakasına kan oturdu morarma oldu ve dizimin üstü de bacağımın alt kısmı aynı kan oturdu mosmor doktorla konuştum tüm ayağın morarabilir sıkıntı yapma 3 hafta sonra yavaş yavaş düzelir dedi

Birde doktorum bana herhangi bir dizlik vermedi ve ayağımı açı olarak kırmak daha kolay geliyor beli bir seviyeye kadar ama ayağımı düzleştirmeye çalışmak daha acı verici yapamıyorum çoğu kişi ayağımı kıramıyorum diyor. Bnde neden farklı? şu anda koltuk değneklerinle tuvalete fln gidiyorum bazen acı çeksemde yapacak bişey yok bu dizlik gereklimi doktorum neden vermedi onuy soracaktım

Birde fizyoterapist in ayak kaldırma hareketini yapabiliyorum
    ayağımı öne arkaya hareket ettirme hareketi yapabiliyorum
    dizimin altından yastığı çekip ayağımı düzleştirmeye çalışmak açıyı düz yapmaya çalışmak tam olmuyor canım acıyor
    yastığı dizimle bastırma hareketini kısmen yapabiliyorum

yazdıklarıma dayanarak beni bilgilendirir misiniz ??

Up

5.ayımdayım morarma halen tam geçmiş değil normalmiş ama yanma oluyorsa kızarıklıkla beraber enfekdiyon olabilir ama doktorun görüp bişey yok dediyse çok takma bence dizlik al mutlaka çünkü bacağın güçsüz bağına yük biner esnetirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: manialog

5.ayımdayım morarma halen tam geçmiş değil normalmiş ama yanma oluyorsa kızarıklıkla beraber enfekdiyon olabilir ama doktorun görüp bişey yok dediyse çok takma bence dizlik al mutlaka çünkü bacağın güçsüz bağına yük biner esnetirsin

Sıkıntı morarma dizimin üstü baldırımın alt kısmı tamamen morardı diz altı ayağımın alt kısmında morarmaya başladı ondan biraz korkmaya başladı

• benim simsiyah olmuştu ayağa kalkınca da yanma oluyordu daha kuvvetli antibitotik verdi doktor geçti doktor görsün mutlaka

• hcetin42 H kullanıcısına yanıt
    ikinci kez erken spora başladığınız için mi yoksa ters hareket yaptığınız için mi sakatlandınız

• Arkadaşlar 2 gündür biraz ateşim var yarın doktora gideceğim sizce neden

Diz altı morluğu normal ancak ateş olması anesteziden veya enfeksiyondan olabilir. Doktorunuzla görüşme imkanınız var ise görüşün bir enfeksiyon var ise en azından ilaçla tedavisi olsun ilerler ise yara tekrar açılıp yıkanması gerekli. Geçmiş olsun
  • Bugün gittim doktora morariklar geçmeye başlamıştı kısmen zaten doktor morarma önemli değil dedi ama ayağın çok şişmiş dedi onun için varis Çorabı aldıttırdı ateş içinde kan tahlili yaptırdı öğleden sonra belli olacak

• hcetin42 H kullanıcısına yanıt
    kardeş tekrar geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u.muhammetemin -- 8 Aralık 2014; 22:30:26 >
  • Arkadaşlar mr çekildim.Doktor menisküste zedelenme var dedi.Ama biraz başından savmak için bişeyler geveledi dinlendir geçer dedi.Şuan dizimde yürürken baya ağrı oluşuyor ve dizi açıp kaparken sürekli takılıyor.Bu iyileşme sürecini hızlandırmak için ne gibi egzersizler yapabilirm sizce.Siz hangi egzersizleri yapıyorsunuz ?
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.