Şimdi Ara

## ATi'den Profesyonel Ekran Kartları; FirePro V8700 ve V3750 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi'den Profesyonel Ekran Kartları; FirePro V8700 ve V3750 ##

Haftaya hızlı başlayan ve HD 4600 serisi ekran kartlarını duyuran AMD-ATi'nin hız kesmeye niyeti yok gibi görünüyor. Firma son kullanıcılardan sonra grafik endüstrisinde çalışan profesyonelleri hedef alan yeni çözümlerini duyurdu. FirePro çatısı altında V8700 ve V3750 kod adlı iki yeni modelini lanse eden firmanın yeni modellerinden ilki 55nm RV770, diğeiyse yine 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ve Radeon HD 4670 modeline de güç veren RV730 gpu'sunu esas alıyor. Kartlardan FirePro V8700 üzerinde 800x paralel işlem birimi ve 1GB GDDR5 bulunurken, V3750 modelinde ise 320x paralel işlem birimi ve 256MB GDDR3 bellek ile geliyor. 256-bit bellek veri yolunu destekleyen V8700 108.8GB/sn'lik bant genişliği sağlayabilirken, 128-bit bellek veri yoluna sahip olan V3750 ise 22.4GB/sn'lik bant genişliğine sahip. Tasarım ve kullanılan soutucu anlamında da temel bazı farklılıklara sahip olan yeni modeller çift DisplayPort ve DVI konnektörleriyle donatılmışlar. 8, 10 ve 16 bit'lik renk derinliğine sahip olan kartlar özel sürücüleriyle profesyonel uygulamalarda kullanıcılarına hız ve zaman da kazandırmayı hedefliyorlar. Son çeyrekte kullanıma sunulması beklenen yeni modellerden FirePro V8700'ün 1499$, FirePro V3750'nin ise 199$'lık etiket fiyatına sahip olması bekleniyor.

## ATi'den Profesyonel Ekran Kartları; FirePro V8700 ve V3750 ##
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• keske bu konuda da test yapsaniz gerci amd ler yavas ama F/p olarak merak ediyorum v3750 elimdeki fx540 tan iyi mi? kotu mu? bilmek iyi olurdu
  • 199 mu yazıyor orda tam olarak bu cephedeki durumları bilmem ama gördüğüm tüm modeller arasında en ucuzlardan
  • evet DH dan bununla ilgili bir inceleme bekleriz bilgisayar dünyası hep oyundan ibaret değil ya
    dh yine bir ilk yapsın
  • Bence özellikle ben bu kartların tasarım programlarında performansını merak ediyorum...
    hatta olayı daha da ileri götürüp endüstriyel tasarım programlarında da bir test olsa iyi olur...
    örn: catia, solidworks, 3Ds max, Maya vs...
  • quote:

Orjinalden alıntı: grafiker

evet DH dan bununla ilgili bir inceleme bekleriz bilgisayar dünyası hep oyundan ibaret değil ya
    dh yine bir ilk yapsın

katılıyorum+
  • o uçtaki tutma yeri ne yavvv
  • Tam olarak farklı olan ne açıkçası anlamakta zorulk çekiyorum. GPU damı yaksa DIM'lardamı (ram), Paralel işlem birimlerimi, ne ?????
  • Dikkat ettin mi bilmiyorum FX57.. bir cok eski model kartinda olmayan Crossfire destegini de sunmuslar galiba...
  • quote:

Orjinalden alıntı: artenis

quote:

evet DH dan bununla ilgili bir inceleme bekleriz bilgisayar dünyası hep oyundan ibaret değil ya
    dh yine bir ilk yapsın

katılıyorum+

Sayın haber editörüm
    Specops 'un Spec view perf Benchmark yazılımını kullanabilirsiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

keske bu konuda da test yapsaniz gerci amd ler yavas ama F/p olarak merak ediyorum v3750 elimdeki fx540 tan iyi mi? kotu mu? bilmek iyi olurdu

Hala AMD lere yavaş diyenler var AMD ucuz ve hızlı işlemciler üretiyor intele çok hızlı diyorsunuzda sadece testlerde hızlı gerçekte hiç bir hız farkını göremedim ve kazıklıyor milleti AMD işletim sistemi altında daha stabil ve hızlı çalışıyor intel ise dondumu cevap vermiyor hata raporunu bile zor gönderiyor.Vistaya destek vermemesinin altındaki nedenleri araştırın intelin demekki işlemcilerinde bir sorun varki vistaya destek vermiyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: SK1P60! RequeM

intel ise dondumu cevap vermiyor hata raporunu bile zor gönderiyor.

Bunun sebebi işletim sisteminin kendisi, işlemciyle alakası yok. İşkembeden sallamayalım...
  • quote:

dh yine bir ilk yapsın
  • quote:

keske bu konuda da test yapsaniz gerci amd ler yavas ama F/p olarak merak ediyorum v3750 elimdeki fx540 tan iyi mi? kotu mu? bilmek iyi olurdu

amdler yavaş felan değil şuan profesyonel kartlarda liderler reviewsu vardı bu kartların
  • İlk karttaki tutma yeri gibi olan yerin tam olarak işlevi nedir acaba ?
  • Tasarımları çok güzel, displayport ta var...

Ancak ilk karttaki tutma yeri gerçekten nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiesTorN

quote:

intel ise dondumu cevap vermiyor hata raporunu bile zor gönderiyor.

Bunun sebebi işletim sisteminin kendisi, işlemciyle alakası yok. İşkembeden sallamayalım...

İşkembeden attığım falan yok kendimce test yaptım bunu yapmadan konuşmam zaten.İşletim sistemi yeni kurulu olduğu halde bir program donduysa sistem yanıt vermeyi kesiyor hata raporu bile vermiyor intellerde bazen bundada işetim sistemi problemli demiyceksin herhalde bu seferde eminim donanımlardan birinde sorun vardır dersin.AMD işletim sistemi altında intele göre daha stabil çalışıyor tabiki bu benim görüşüm herkezin görüşü farklıdır saygı duyarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 11 Eylül 2008; 16:10:47 >

• profesyoneller için uygun kartlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: 01mrt

Bence özellikle ben bu kartların tasarım programlarında performansını merak ediyorum...
    hatta olayı daha da ileri götürüp endüstriyel tasarım programlarında da bir test olsa iyi olur...
    örn: catia, solidworks, 3Ds max, Maya vs...

+2008
  • quote:

quote:

Hala AMD lere yavaş diyenler var AMD ucuz ve hızlı işlemciler üretiyor intele çok hızlı diyorsunuzda sadece testlerde hızlı gerçekte hiç bir hız farkını göremedim ve kazıklıyor milleti AMD işletim sistemi altında daha stabil ve hızlı çalışıyor intel ise dondumu cevap vermiyor hata raporunu bile zor gönderiyor.Vistaya destek vermemesinin altındaki nedenleri araştırın intelin demekki işlemcilerinde bir sorun varki vistaya destek vermiyorlar

Intel'in Vista'ya destek vermemesinin sebebi bir sonraki işletim sistemini beklemesi. XP yüklü şirket bilgisayarlarını Vista'ya terfi ettirmek için geçerli bir neden görmüyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.