Şimdi Ara

Kayıt defteri-görev yöneticisi devre dışı-virüs sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
75.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S.a ya ben bu 2 gundur kayıt defterını açamıorum kayıt defterı yonetıcınız tarafından kapatılmıstır gıbı bı msj alıorum bide Görev Yonetıcısını Açamıyorum Şimdide .exe uzantılı ve diğer bazı dosyaları açarken ''bilgisayarınızı etkileyen kısıtlamalar nedeniyle bu işlem iptal edildi. Lütfen sistem yoneticinizle görüşün'' Diye bi hata Alıyorum Acaba ßi ßilginiz Varmı Rica Etsem ?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• KArdes guzel yardım ıcın bısıler yazmıssın ama bıraz daha açıklayıcı olurmusun Windows Registry Editor Version 5.00 bu programı ındırecekmıyım ındıreceksem zaten açamam çunku .exe uzantılı hıcbır programı açamıorum ßilgisayarınızı etkıleyen kısıtlamalar nedenıyle bu işlem iptal edildi lütfen sistem yonetıcınıze başvurun... bole bı sorun alıorum çozumu nedır buna yardım edermısın
  • SuperAntispyware Free Edition 4.0.1154
    http://www.filehippo.com/download_superantispyware Bu programla taratınız. Tarama işlemi bittikten sonra aşağıdaki uygulamalrı yapınız.

görev yöneticinizi açmak için
    başla çalıştıra gpedit.msc yazıp enlere basın ve kullanıı yapılandırması-yönetim şablonları-sistem altında bulunan ctrl+alt+del seçeneklerine gel görev yöneticisini devre dışı kaldırı çift tıkla ve devre dışı bırak tamam dediğinde sorun kalmayacaktı

Kayıt defterini açmak için
    Başlat/Çalıştır ı aç "gpedit.msc" yaz ve tamam de. Grup İlkesi gelir sırasıyla Kullanıcı Yapılandırması/
    yönetim sablonları/sistem (kayıt defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle )seçeneği üzerine iki kere tıkla "yapılandırılmadı" seçeneğini etkinleştir uygula tamam

• arkadaşım şimdi bendede öle sorun var senin dediğin doğru ama bende ikisd olmuyor...g.yöneticini açmak için senin dediğini yazdım ama oda olmadı..ne yapmam lazım çoq acil yardım et please
  • quote:

Orjinalden alıntı: resital2008

arkadaşım şimdi bendede öle sorun var senin dediğin doğru ama bende ikisd olmuyor...g.yöneticini açmak için senin dediğini yazdım ama oda olmadı..ne yapmam lazım çoq acil yardım et please

XP home kullanıyorsanız gpediti açmak için şunu deneyiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: klasgenç

Xp home edition'da gpedit.msc çalıştırmak için,
    http://r.a.p.i.d.s.h.a.r.e.com/files/137296034/gpeditkur.zip.html
    dosya icindekileri system32'ye kopyalayın gpeditkur'a tıklayın sonra gpeditkur.bat'ı silebilirsiniz MS-DOS dosyasıdır.

• beniimki xp profesyonel ne yapıcam..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resitalim -- 28 Aralık 2008; 18:23:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: resital2008

beniimki xp profesyonel ne yapıcam..?

Başlat/Çalıştır’a
    REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f bu değeri yaz ve tamam de.
  • TAMAM arkadaşlar bence tek ve kesin bir çözümünü buldum.ben denedim ve sorunum çözüldü.şimdi sizinle paylaşıcam..şimdi,aşağıdanki combofix programını indirin.ilk önce bir yere kadedin bu sorunun olma ihtimali internet kullandığınız için her ne kadarda olsa fazladir.combofix programıı indirin,çalıştırın ve hiçbirşeye ellemeyin kendisi görev yöneticisini ve regedit(kayıt defteri düzenleyicisi)'i onaracaktır.ayrıca bu program bilgisayarınızdaki trojenleri temizler.bu sorunlarda zaten internetten bulaşan trojenlerle vs olur...işe yaradığını göreceksiniz. bi teşekkür yeter.xD

http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=combofix&lid=7011

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resitalim -- 28 Aralık 2008; 18:57:17 >

• dostu bu vırusun adı wın32sality bende bu konu ıle baslık acıtım format atınca bıle halen kayt defterı gorev yonetıcı acılmıyor.. format ıcın dvd ye aldıgım dosyaları kaysberk temızlemedı

bu serefsız vırus
  • besmele çektim ama olmadı gene... 1 aydır bu virüs bana musallat oldu... inanınki bu virüsü yazan benden çok güzel küfür ve bed dua alıyor... şimdi dediklerimi yazardımda forumdan banlanmak istemiyorum...
  • Sonunda sorunu çözebildim. Problemin kaynağı Win32\Sality.AA virüsü. Hiçbir virüs programı kuramıyordum.

CA Anti-Virüs ü deneme sürümünü kurdum çalıştı ve virüsü temizledi. Şu an herşey yolunda. Kayıt defteri de görev yöneticisi de geldi. Tavsiye ederim...
  • yaw bu salıty aa degıl mı yaw? combo fıx tek cosum kardes daha dun aldım bılgısayarıma gırdı 10 saat ugrastım bı ark combofıxı verdı sak gıttı hemen
  • hepsini denedim görev yöneticisini her pc açtığımda yapmam gerekiyor combofix te işe yaramadı
  • arkadaşlar sadece win32sality değil bu virüs benimde başımda var şuanda görev yöneticisi regedit,msconfig açılmıyor sürekli dosyalar gizlide ne yaptıysam kurtulamadım
    çaresini bilen varsa sölesin lütfen
  • Bunu İndirin , programı masa üstünde çalıştırın. sorununuz çözülür.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tlg.RBTR

hepsini denedim görev yöneticisini her pc açtığımda yapmam gerekiyor combofix te işe yaramadı

dostum pc yi formatla tüm diskleri biçimlendir bendede olmustu hiçbirşey işe yaramıyor

bende format attım sonra diger diskleri de biçimlendirdim düzeldi yani bilgisayarda sana ait hiç birşey kalmayacak herşeyi sileceksin yoksa kurtulusu yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: HolyGuard

quote:

Orjinalden alıntı: Tlg.RBTR

hepsini denedim görev yöneticisini her pc açtığımda yapmam gerekiyor combofix te işe yaramadı

dostum pc yi formatla tüm diskleri biçimlendir bendede olmustu hiçbirşey işe yaramıyor

bende format attım sonra diger diskleri de biçimlendirdim düzeldi yani bilgisayarda sana ait hiç birşey kalmayacak herşeyi sileceksin yoksa kurtulusu yok

Format atarken diskleri silip,yeniden oluştur,oluşturdukdan sonra yavaş formatla,hızlıya geçme sakin,kurulumu yaptıkdan sonra hemen windows güncellemelerini yap,virüs yazılımını kur,kolay gelsin

• bendede bu sorun vardı kayıt defteri görev yöneticisi açılmıyordu flash bellekten bulasmıstı format atmak zorunda kalmıstım combofix falan hiçbişe işe yaramamıştı
  • C ile D yi silip tekrar biçimlendir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.