Şimdi Ara

## Thermaltake'den Yeni İşlemci Soğutucusu; SpinQ ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Thermaltake'den Yeni İşlemci Soğutucusu; SpinQ ##

## Thermaltake'den Yeni İşlemci Soğutucusu; SpinQ ##

Yüksek performanslı soğutma çözümleriyle sektörün önde gelen isimlerinden birisi olan Thermaltake, ilk detaylarını bir süre önce paylaştığımız SpinQ isimli yeni soğutucusunu duyurdu. Silindir şeklindeki radyatör ve sarmal olarak tasarlanan Alüminyum tabanlı yaprakları ile standart soğutuculara göre farklı bir dizayn anlayışına sahip olan Thermaltake SpinQ, 121.63 x 90 x 151.85 mm boyutlarında ve 667 gram ağırlığında. Bakır tabanlı 6 adet ısı aktarım borusuna, 50x Alüminyum yaprağa ve 80mm'lik devir kontrollü fana sahip olan soğutucunun fan dönüş hızı 1000 ~ 1600 RPM arasında değişirken yine fan dönüş hızına paralel olarak soğutucunun gürültü oranı da 19 ~ 28dBA arasında değişiyor. Intel'in LGA775, AMD'nin ise Soket AM2 /AM2+ / 939 / 754 formundaki işlemcileriyle kullanılabilen Thermaltake SpinQ'nun yurt dışında 65$'lık etiket fiyatına sahip olacağı belirtiliyor.

• Haber için teşekküler.Soğutucu güzele benziyor fakat neden bakır değil de alüminyum olduğumu anlayamadım.Bakır daha performanslı diye biliyorum.
  • Evet bakır daha fazla performans vermezmiydi
  • quote:

Orjinalden alıntı: iscanthere

Haber için teşekküler.Soğutucu güzele benziyor fakat neden bakır değil de alüminyum olduğumu anlayamadım.Bakır daha performanslı diye biliyorum.

bakır, ısıyı çok hızlı emer, ama aynı hızda üzerinden atamaz..
    aliminyum ise ısıyı bakır kadar hızlı emmese de, üzerinden çok çabuk atıyor.
    bu yüzden yaprakları aliminyum yapıyorlar.
  • bu soğutucu bence çok güzel sonuçlar verecek
  • led ışıklı süper tam benlik
  • Hoş gözüküyor... Fiyatıda iyi ama performansı nasıl acaba ? Eğer iyi soğutuyorsa alınabilir
  • gereksiz bişey işe yaramaz
  • kıyma makinesi gibi maşallah

thermaltake'i oldum olası sevmişimdir
  • Tam moding bir soğutucu olmuş Acaba performansı nasıl ?
  • Gereksiz (Bu fanlı ürünler için attığım 3. gereksiz mesajı)
  • soutucu herşeyiyle çılgın olmuş

667gr biras çoşkulu bi rakam olsa da çok takdir ettim
  • Kimyadan hic anlamam o yuzden burda yazacagim sey bu isten anlayana cok sacma gelebilir fakat, Bakir ile aliminyumu birlestirmek mumkun degil mi abi? Belki isi emme ve uzerinden atma konusunda iki metalin ortasinda performens veren bir sey cikar ortaya
  • fanı biraz küçük kalmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

fanı biraz küçük kalmış

hocam o fan biraz farklı yanlara doğru üfler

yeterli bence
  • Nehalem geliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.