Şimdi Ara

## Sony'den İki Yeni Dizüstü Bilgisayar: VAIO AW ve VAIO CS ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
4.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Sony'den İki Yeni Dizüstü Bilgisayar: VAIO AW ve VAIO CS ##

VAIO serisi dizüstü bilgisayarları ile kendize özel bir kullanıcı kitlesi edinmeyi başaran Sony, ürün gamına iki yeni dizüstü bilgisayar modeli daha ekledi Farklı segmentler için hazırlanan yeni modellerden VAIO AW, "masaüstü bilgisayarımı yanımda taşıyabilsem" diyen kullanıcılar dikkate alınarak hazırlanırken, VAIO CS serisi daha alt segmenleri hedefliyor. Dilerseniz VAIO AW ile birlikte Sony'nin yeni modellerini yakından tanımay başlayalım.

VAIO AW daha çok "Desktop Replacement" olarak tabir edilen ve masaüstü bilgisayarların donanımsal anlamdaki güçlü alt yapısını taşınabilir formda sunmayı hedefleyen dizüstü bilgisayarların oluşturduğu segmente giriyor. 1920 × 1080 çözünürlüğünü destekleyen yani Full HD formda olan 18.4" ekran ile gelen VAIO AW, Intel'in en yeni mobil işlemcilerinden biri olan ve 2.53GHz'de çalışan çift çekirdekli Core 2 Duo T9400 modelini kullanıyor.

500GB'lık sabit diske ve 2GB'lık sistem belleğine sahip olan dizüstü bilgisayarın grafik alt yapısından ise 512MB dahili belleğe sahip olan GeForce 9600M GT sorumlu. Optik sürücü olarak Blu-ray çalara sahip olan ve 802.11a/b/g/n gibi kablosuz iletişim teknolojilerine destek sunan VAIO AW, Bluetooth ve entegre kamera gibi özelliklere de sahip. Windows Vista Home Premium ile gelen dizüstünün yurt dışı satış fiyatı ise 2798$.

VAIO CS ise özellikle farklı renk alternatifleriyle dikkat çekiyor. Intel'in 45nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Core 2 Duo P8400 işlemcisinin güç verdiği dizüstü bilgisayar 14.1" boyutunda ekrana (1280 × 800) sahip. Teknik detayları arasında 2GB bellek, 160GB sabit disk ve DVD yazıcı gibi detaylar bulunan VAIO CS, VAIO AW modeline paralel şekilde Bluetooth ve entegre kamera gibi ekstra özelliklere de sahip

İşletim sistemi olarak Windows Vista Home Premium'un kullanıldığı VAIO C'nin yurt dışında 1539$'lık etiket fiyatıyla satışa sunuluyor.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Özellikle CS modelinin fiyatı eşdeğer konfigürasyonlara sahip diğer markaların dizüstüleriyle kıyaslandığında yüksek kalıyor.
  • Açıkçası Sony den OLED ekran dizüstü bilgisayar beklerdim.
  • gri olan video edition, siyah photo editionmış.. ilginç.
    ve boyutlar. 44cm ×37mm x 29cm ağırlık 3.9kg .. düşük konfigrasyonlularda olcak galiba daha uygun fiyata..
    cüssenin resmi ve notebook valizi :P

.

buda başka bi acıdan

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi red_wine -- 10 Eylül 2008; 10:28:55 >

• aw deliymiş ama fiyat çok
  • Sony ürünleri ciddi anlamda kaliteyi önemsiyor yalnız 18.4'' modelinde tasarım hiçte önemsenmiş diyemem maalesef ancak 14.1'' modeli için ise aynı şeyleri söylemem tasarımları güzel özellikleride fena değil fiyatları türkiyede ne olur bakacaz artık.
  • valla ben aw nin tasarımını beğendim

ayrıca bu aw serisi ekranları "bravia LCD tv lerde kullanılan" 3 LED sistemini kullanacakmış
  • Sony kalitesini yine belli etmiş
  • vaio farkı.. vaio fiyatı
  • 9600gt yerine 9700 gts yapsaydı sony , dişimi kırardım...sony nedense son teknolojiyi hiç bir zaman kullanmıyor..hep sondan bir öncekini tercih ediyor...ama fiyatta maşallah hep zirvede .
  • photo editon hosuma gitmeye başladı..1 tb a kadar hdd olacakmış.

9700gts kullanmaz abi. aw serisi için lansmanı belli.. fotograf edition ve video edition.. game edition sony e ters :P
  • ram az gibi ya

türkiye ye ne zaman ve ne fiyattan gelir acaba
  • Sony VAIO kullanan bir kac yakin dostum var hic birinden iyi seyler duymadim. O kadar para verdikten sonra guvenmek isterim aldigim alete. Isi laptop yapmak olan firmalari tercih ederim. Dizayn fln guzel tamam da orda bitmiyor is malesef.
  • vaybee fiyatlarda ne öğle ama değer gerçektende güzel laptoplar
  • yaw kardeş şunlara mobile radeon koysana. bırak şu nvidia yı yaw! yazık oluyor...
  • bence harikaa görünüyorlar...sony e yakışan kaliteli bir görüntü...ve yine alanında tek rekabet olarak 18.4 ekran...
  • quote:

Orjinalden alıntı: doubtful1

bence harikaa görünüyorlar...sony e yakışan kaliteli bir görüntü...ve yine alanında tek rekabet olarak 18.4 ekran...

19 inc ekrani olan laptoplar var
  • ama bunlar farkli...direk 18-19 degil
    bendeki sony gibi mesela 16:9 ... yani lcd tv olcusu...direk kaba bir 17-18-19 ekran degil...

benim gordugum bu alanda daha iyi bir model yok?( acer in var sanirim bir tane ama bana ole markalari ornek vermeyin,kiyas kabul etmez...baska bir tane gosterin? ince olucak kaba bi 17-19 olmicak ve bu kadar şık olucak?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doubtful1 -- 11 Eylül 2008; 8:56:41 >
  • ya bu aw lerin bi sürü çeşiti de olcakmış

acaba resmi olarak websitesinde falan ne zaman açıklanır ayrıntılar?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.