Şimdi Ara

TR'de ilk: Gigabyte'ın X58 yonga setli anakartı ve pasif soğutmalı HD 4850 modeli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
5.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son çeyrekte Nehalem kod adlı yeni nesil mikroişlemci mimarisinin kullanıldığı LGA1366 formundaki Core i7 (Bloomfield) serisi işlemcilerini duyurmaya hazırlanan Intel, yeni işlemcilerine yataklık edecek anakartlar için X58 yonga setini geliştirdi.

Quad-Crossfire desteğine sahip olan, Nvidia'nın NVISION 08'de yaptığı açıklamalara bakılırsa SLI desteğinin de mümkün olacağı X58 yonga setli anakartlar geçtiğimiz Haziran ayında Tayvan'da gerçekleştirilen Computex fuarıyla birlikte ortaya çıkmış biz de ilk detayları sizler ile paylaşmıştık.

Fakat bu videomuzda Gigabyte'ın X58 yonga setli yeni anakartını Donanım Haber olarak Türkiye'de ilk defa tanıtıyoruz. Nehalem tabanlı işlemci örnekleriyle birlikte ileriki günlerde detaylı testlerini yayınlamayı planladığımız anakartın yanı sıra Gigabyte'ın sessizliği ve performansı bir arada arzulayan kullanıcılar için hazırladığı pasif soğutmalı Radeon HD 4850 modeli de video-röportajımızın bir diğer konuğu oldu.

Son bir not olarak çekimler esnasındaki katkılarından ötürü İdil Öncül'e de teşekkür ediyoruz.

Detaylı bilgi için;

Gigabyte Türkiye

• paylaşımın için saol
  • izliyeyim
  • Bahsedilen 4850 nin saat hızları biraz düşük mü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UgLeR -- 10 Eylül 2008; 1:46:20 >
  • Ekran kartında Gigabyte yi pek tercih etmem ama söz Anakart a gelirse Gigabyteden başka bir markada tercih etmem... x58 ruyalarımıza girecek gibi duruyor kart gerçekten büyüleyici...
  • saat hızları bence böyle bir kart için normal
    O kartı fansız soğutmak bile muhteşem tabi kasa soğutması iyi olursa
  • quote:

Orjinalden alıntı: UgLeR

Bahsedilen 4850 nin saat hızları biraz düşük mü ?

625/1920 MHz imiş. Sanırım 1 GB belleğin de etkisiyle, bellek saat hızı biraz düşürülmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 10 Eylül 2008; 2:16:18 >
  • quad cross fire için slot açılmış ama benim 4870 x 2 yada tek 4870 x2 2 slot kaplıyo zaten yer kalmıyo tek kert 4870 bile olsa takılacağı meçhul anca ince tasarım farklı soğutma 1 kart almak lazım
    ellerindeki anakart ta zaten mühendislik örneği maket gibi bişey

ayrıca 4850 pek ısınmıyor pasif soğutma güzel ama oc yaparsak gene fan gerekicek tabiki
  • sogutucu baya buyuk olmu.bence o kartın sogutucusu işe yarayacak gibi.çünkü bakır ilk defa bakır gıbı gorunuyor

fx-57 yı ılk defa vıdeoda goruyorum.nıce daha ılerı vıdeolarda
  • Gigabyte işi biliyo yaf
  • kuzey köprüsü bana barton çekirdekli amd leri anımsattı :)
  • yayında ve yapımda emeği geçe herkese teşekkürler
    keşke fiyatı biraz çıtlatsalardı merak ediyordum 500lirayı geçermi geçerse ne kadar geçer diye
  • tşk
  • Bir kez gercek teknik bilgi sahibi olan bi firma yetkilisi gorsem, gozum acik gitmicem ama yok iste...

"CPU etrafindaki kapasitorlerin artmasi islemciye giden akimi azalltigi icin islemciyi rahatlatir"
  • Fx57, ilk video çekimi tecrüben mi bu ?

Ayrıca kart güzel de saat hızları neden düşürülmüş
  • quote:

Orjinalden alıntı: *Furious*

Fx57, ilk video çekimi tecrüben mi bu ?

Hocam çok mu belli oluyor Her yeni video'm da çıtayı daha da yükseltmek ümidiyle çalışmaya devam Sanırım önümüzdeki günlerde özellikle röportaj konusunda bazı yeni çalışmalarımız olabilir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Orjinalden alıntı: *Furious*

Fx57, ilk video çekimi tecrüben mi bu ?

Hocam çok mu belli oluyor Her yeni video'm da çıtayı daha da yükseltmek ümidiyle çalışmaya devam Sanırım önümüzdeki günlerde özellikle röportaj konusunda bazı yeni çalışmalarımız olabilir.

Başlangıç için normaldir ilkler biraz öyle oluyor

Zamanla tecrübe kazanırsın elbet

Başarılar

• Daha ekonomik x58 ler çıkcakmı diye merak ediyordum tam da son saniyelerde sormuşsun
    ds3 fln anca olur benim bütçeme.

Bir de şunu merak ediyorum. p35 p45 gibi giriş seviyesi corei7 anakartlarda yapılacakmı acbaa?
  • Heyecan bol Erdi Abi tebrikler cidden anakart tam gigabyte a göre ekran kartının görünümü özellikle o siyah kısım cok güzel ve derli toplu eh 1gb bellegi var hız düsmesi normal ledli bir fan cok cok iyi performans ve görsellik saglıycaktır nese bu arada basarılarının devamını dilerim cidden cok güzel bir video olmus
  • Büyük bi ihtimal daha ucuz x58 ler olacaktır, yonganın maliyeti 52 dolar olduğuna göre P55 i de beklemek süpriz olmaz...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.