Şimdi Ara

## Sapphire Radeon HD 4670 Modelini Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Sapphire Radeon HD 4670 Modelini Duyurdu ##

Ağustos ayı içerisinde duyurduğu çift grafik işlemcili Radeon HD 4870 X2 modeliyle iki yıllık hasreti sonra eren ve X1900 serisinden sonra yeniden liderliğe oturan AMD-ATi, benzer bir başarıyı alt segmentlerde de tekrarlamak istiyor.55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV730 gpu'sunun güç verdiği Radeon HD 4670 te firmanın bu yöndeki en yeni ve iddialı adımlarından biri.

AMD-ATi'nin ekran kartı üretiminde önde gelen partnerlerinden biri olan Sapphire, Radeon HD 4670 modelini duyurdu. 128-bit bellek veri yoluna ve 512MB GDDR3 belleğe sahip olan kartın paralel işlem birimi sayısı ise 320. Grafik işlem birimi 750MHz'de görev yapan Sapphire HD 4670'in bellek çalışma frekansı ise 2000MHz olarak belirlenmiş.

Yenilenen 3D mimarisi ile özellikle yüksek detay ve çözünürlükte segmentinin en yüksek oyun performansına sahip modeli olması beklenen HD 4670 ayrıca yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da sağlayabiliyor. Crossfire X teknolojisini destekleyen DirectX 10.1 destekleyen kartın GeForce 9500GT'den en az %40 daha hızlı olduğu iddia ediliyor.

Önümüzdeki günlerde ülkemiz pazarına da giriş yapması beklenen Sapphire HD 4670'in ülkemiz satış fiyatının 100$'ın altında olması bekleniyor.

• ÇOK SATAR BU ÜRÜN
  • Valla AViVO varsa almayı düşünebilirim. sırf o özellik için alıyorum

Sitesine bakıyorumda 4670 modelini göremiyorum bir açıklama yok. FX57 sen nereden buldun bu haberi. Sadece specleri bakacam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pardus34 -- 9 Eylül 2008; 23:16:26 >
  • düşük fiyat yüksek performans arayanlar için ideal bir seçim

• quote:

Orjinalden alıntı: arda1811

düşük fiyat yüksek performans arayanlar için ideal bir seçim

ewet aynen öyle bencede sonuçta herkes 4870x2 alamz
  • hd2600xt nin aynısı olmuş
  • pcb nin rengi ve ebatları bana x1600pro faciasını anımsattı
  • Halen 3850,9600 fiyatına 2600, 8600, 9500 var ülkemizde. 100 doların çok altına gelmez bu kart ve ciddi bir satış yakalaması için bayağı bir düşmesi gerek. "90 dolara 4670 mi 110 dolara 9600GT mi?" 20 dolar fazlasını ver 4670 i ikiye katla.
  • güzel kart ısı sorunu bnm için sorun değil performansını etkilemiyorsa çokta tınn
  • agp çıkarırlar ve tr'de 100 doların altında satarlarsa alırım. çok şey mi istedim yoksa
  • Kart 3850'den birazcık yavaş oda Aa ve Af'de durumu toparlar. Fiyatıda ondan daha uygun olacak, Ati gerçekten iyi birşeyler yapıyor.
  • 3850 95 dolara bulunabiliyorken 100 dolar buna vermek çok akıllı bir seçim olmaz bence
  • eee her alanda açık vermemek için gerekli bir kart
  • quote:

Orjinalden alıntı: tamtamam

3850 95 dolara bulunabiliyorken 100 dolar buna vermek çok akıllı bir seçim olmaz bence

100 dolara altında olacak bu kart. 90 civarı birşey olur hem yakın zamanda 3000 serisinin üretimi sonlandırılacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tamtamam

3850 95 dolara bulunabiliyorken 100 dolar buna vermek çok akıllı bir seçim olmaz bence

katılıyorum 3850 daha alınabilir seviyede.Eski kartlarıçabuk öldürdüler şimdi yenileri satmak zor olacak.
  • Bence alınabilecek bir kart 17 ve 19" monitor kullananlar ve az oyun oynarım diyenler için güzel işler çıkarabilecek bir kart bence...
  • bu ne boyle yaaa.
    hem 9500gt den %40 performanslı , hemde 100 $ ın altında. bu demek oluyoki casper yıllar sonra pc lerine bu kadar güçlü bi gpu koyucak. tebrike ediyorum amd yi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melyyh -- 10 Eylül 2008; 1:45:21 >
  • Bu ürünün her halukarda 85$ ve altı fiyatla piyasaya sunulması gerekir.
    Heme ederi budur hemde daha pahalı olursa 3850 ile çakışır.

75-80 dolar aralığında olsa kağış kapış gider.
  • İlk seviye için mükemmel denilecek bir kart fiyatıda yazılana göre uygun
    ati alt seviyelerde liderligini sürdürecege benzior.
  • yeni seri ucuz kart olması güzel
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.