Şimdi Ara

## Intel Çift ve Dört Çekidekli 5 Yeni Mobil İşlemci Üzerinde Çalışıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Intel Çift ve Dört Çekidekli 5 Yeni Mobil İşlemci Üzerinde Çalışıyor ##

Temmuz ayında Centrino 2 platformunu duyuran, geçtiğimiz ay ise dört çekirdekli ilk mobil işlemcisini anons eden Intel önümüzdeki aylar için kullanıma sunmayı planladığı yeni mobil işlemciler üzerinde çalışıyor. Gelecek yılın ilk çeyreğinde anons edilmesi beklenen yeni işlemcilerden öne çıkması beklenen ilk model 2.93GHz'de çalışan Core 2 Duo T9800 olacak. 1066MHz FSB hızını destekleyecek olan işlemci 6MB'lık seviye 2 bellek ile gelecek ve önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde 530$'lık etiket fiyatı ile kullanıma sunulacak. Öne çıkması beklenen bir diğer yeni işlemci Core 2 Quad Q9000 olacak. İsminde de anlaşıldığı üzere dört çekirdekli bir yapıda olan işlemci 2GHz'de görev yapacak ve 6MB'lık seviye 2 bellek ile gelecek. Intel'in hazırlıklarına devam ettiği bir diğer yeni işlemci ise Core 2 Duo P9600. 2.66GHz'de çalışan işlemci diğer modeller gibi 1066MHz FSB hızını destekliyor ve 348$'lık etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunulacak. Tüm bu modellere ek olarak Intel, T9550 ve T8700 modellerini de anons edecek. Bu işlemcilerden ilk 2.66GHz'de çalışıyor ve MB seviye 2 bellek ile geliyor diğeri ise 2.53GHz'de görev yapıyor ve 3MB seviye 2 belleğe sahip. 241$'lık etiket fiyatına sahip olan işlemci de diğer modeller gibi gelecek yılın ilk üç ayı içerisinde anons edilecek.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Demek ki mobil platromda Nehalem tarzı bir durum göremeyeceğiz. Ama yine de performans olarak güçlü sistemler kurulabilecek sanırım. FSB artıyor ve L2 büyüyor. Oyun performansları iyi olacak sanırım. Haber için teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndryTR -- 9 Eylül 2008; 17:24:39 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: AndryTR

Demek ki mobil platromda Nehalem tarzı bir durum göremeyeceğiz. Ama yine de performans olarak güçlü sistemler kurulabilecek sanırım. FSB artıyor ve L2 büyüyor. Oyun performansları iyi olacak sanırım. Haber için teşekkürler...

oyunperformansı için 19" ekranlı en az 4850 gücünde ekran kartlı ve çift çekirdek 3.0ghz li bir laptoplazım öbürtürlü hala çok fantazi gelior bana laptopda oyun oynama hevesi
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

quote:

Demek ki mobil platromda Nehalem tarzı bir durum göremeyeceğiz. Ama yine de performans olarak güçlü sistemler kurulabilecek sanırım. FSB artıyor ve L2 büyüyor. Oyun performansları iyi olacak sanırım. Haber için teşekkürler...

oyunperformansı için 19" ekranlı en az 4850 gücünde ekran kartlı ve çift çekirdek 3.0ghz li bir laptoplazım öbürtürlü hala çok fantazi gelior bana laptopda oyun oynama hevesi

Bu söyledikleriniz olsa bile, bence yine fantezi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawagolem -- 9 Eylül 2008; 18:01:05 >

• bu işlemcilere sahip laptoplar ne zaman ülkemizin piyasasına girecek?
  • Bizzat kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim ki aslında rahat oynanıyor. Fantezi değil o kadar. Ama yine de dediğiniz gibi ekran kartı biraz sıkıntılı. Yine de ATI cephesinde Mobility Radeon HD 3850 işlemciler hazırlanıyordu bir ara. Yine Mobility HD 4850 de hazırlanırsa (ki sanırım nVidia da boş durmaz) gayet de güzel oyun sistemi hazırlanır. Ama burada amaç her zaman en yüksek grafik ayarları olmuyor. Benim sistemimde X1400 ekran kartı var ve rahat rahat pek çok oyunu oynadım (grafik kalitesi çok iyi olmasa da oynadım yani)...

17" ve 15.4" ile de oyun oynanıyor arkadaşlar. İlla 19" ve üstü şart değil. Zira dizüstü sistemler HD oyun sistemleri değil... Burada esas sonuç etkili bir mobil ekran kartı gelirse bu sistemler gayet çekici olur.

Sadece internette sörf yapan ve ofis uygulamalarıyla uğraşan biri içinse çok gereksiz bu işlemciler. 6MB L2 var hangi ofis uygulaması buna ihtiyaç duyar? Bu işlemciler yüksek işlem becerisi gerektiren uygulamalarda daha iyi sonuçlar verir (mesela oyunlar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndryTR -- 9 Eylül 2008; 18:12:17 >

• http://www.casperstore.net/pinfo.asp?pid=1865

İşlemci : Intel Centrino 2 İşlemci Teknolojisi Intel Core 2 Quad İşlemci Q9100 İşlemci Hızı 2.26 GHz 12 MB L2 Cache 1066 MHz FSB
    İşletim Sistemi : Orijinal Microsoft Windows Vista Home Premium
    Bellek (Ram) : 4 GB DDR2 800 MHz FSB
    Harddisk : 320 GB SATA
    Ekran Kartı : 1024 MB GeForce 9600GS Turbocache Ekran Kartı-512 MB Ayrılmış Bellek

Şuanda 4çekirdekli model satlıyor.
  • C2Duo 2.0 Ghz + 2GB + ATI RADEON X1700 = Oynayamadığım oyun yok Düşük yada yüksek ayar, neticede gayet güzel oynatıyor.
  • mobilde çok güzel şeyler oluyor
  • Çok pahalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

quote:

hacı saydıkların en az 5 milyar ,, montser de bile 2.8 ghz gereksiz 5 milayara sli sistem döşerim

• Zaten laptoların amacı oyunda özgürlük değil taşınabilirlikte özgürlük.Kaldıki 8600GT'li laptoplarda rahat rahat bir çok oyun oynanır.Üstelik artık 500$lık laptoplara bile 2gb ram koyuyorlar.Hemen hepsindede core tabanlı işlemci var.
  • x1400 ekran kartımla laptopda crysis bile oynadım.Haa en düşükte oynadım orası ayrı.Fakat amaç şu kaliteden ziyade oynanabilirlik.Alırım laptopmu dağın başında oyun oynarım hedef bu ..

Kaldiki laptoplarda 8800gt sli sistemler bile pazarda şu anda el yakıyor tabiki..
    İşlemcide zaten problem olmuyor laptopların şu anda tek eksigi gpu tarafında ati orayada bi el atarsa tadından yenmezler laptoplar...
  • 1.83 ghz çift çekirdekli centrino duo 2.5 gb kingston ram (dizüstü için) geforce go 7400 256 mb ekran kartına sahip casper marka dizüstü bilgisayarım ile crysis oyununu oynamıştım ama görüntü ayarları en düşün seviyede fizik ayarları ise orta seviyede idi benim için yeterliydi tabi bende en yüksek seviyede oynayıp o şahane görüntüleri görmek isterdim açıkçası ama dizüstülerde de rahat oyun oynanabiliyo yerine göre ek kalvye gerekiyo bazı oyunlarda daha rahat oynamak için o kadar
  • sonbahar geldi işlemci haberleri arttı
  • Fiyatlar biraz yüksek geldi
  • fiyatlar uçmuşşş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.