- x
İŞTE GERÇEKTEN DÜNYANIN EN GÜÇLÜ KÖPEĞİ PERRO DE PRESA CANARİO
302 Cevap962187 Görüntüleme8 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2287 Mesaj
20 Aralık 2008; 19:17:16 

Peki Dogal mı ondan haber verin!

elimde olsa bu dünyayı küçümserdim. kul olup bir güzele gönülden
iyisine , kötüsüne yuh çekerdim . geçtik her bağdan , her tövbeden
daha doğrusu da bu aşağılık yere , herkes koyu müslüman döner ;
ne gelirdim ne yaşardım ne ölürdümbiz putperest döndük kabeden
düşünceme saygı duymanı dahi beklemiyorum ; yeter ki ağzını tut.

2590 Mesaj
20 Aralık 2008; 19:20:55 

quote:

Orjinalden alıntı: MirabLe

son resimdeki köpeğin gözleri neden kapalı ?
tacize mi uğramış

Evet.Sahibi tarafından tecavüz edilmiş ciddiyim..Geçen sne gazetede okumuştum.

Karaköy Zürafa Sokak % 89 oranında hisse sahibi.

835 Mesaj
20 Aralık 2008; 19:31:05 

rottweiler dövüşçü fılan degıldırde ondan hocam hıcbır köpek ole degıldır zaten

bazı ınsanlar ırkları böle köpek dövüşçüsü ilan ettıgı ıcın ben köpegımle hıcbıyere gıdemıyorum rott oldugu ıcın

pitt ler rottlar turkıyede potansıyel katil ilan edıldı sımdı kangala geldı sıra

köpek daha yavru parcalar bızı dıye kaçan var yahu

The king of the ordinary, the king of analogous, the king of the nonsense, the king of the emptiness, the king of lonelyness, insignificance, the king of abundance, the king of destruction.

- bashole -

1631 Mesaj
20 Aralık 2008; 19:34:14 

quote:

Orjinalden alıntı: Mr_Beyaz

kangalın ayıboğan cinsinin bir fotoğrafı var, fake olduğunu sanmıyorum, alın birde siz bakın.
0

sağlam eğitilmiş bir kangalla başedebilecek tek hayvan Dogo Argentino diye biliyordum ama bu kanarya köpeğide korkunç birşeye benziyor.

Yemin ederim korktum

2287 Mesaj
20 Aralık 2008; 19:35:06 

quote:

Orjinalden alıntı: !KO

rottweiler dövüşçü fılan degıldırde ondan hocam hıcbır köpek ole degıldır zaten

bazı ınsanlar ırkları böle köpek dövüşçüsü ilan ettıgı ıcın ben köpegımle hıcbıyere gıdemıyorum rott oldugu ıcın

pitt ler rottlar turkıyede potansıyel katil ilan edıldı sımdı kangala geldı sıra

köpek daha yavru parcalar bızı dıye kaçan var yahu

Ama neden? Bi düşün bakalım? İnsanlarmı dövüşçü ılan etti bunları yoksa insanlarmı dovüştürdü bunalrı arada çok fark var bence

elimde olsa bu dünyayı küçümserdim. kul olup bir güzele gönülden
iyisine , kötüsüne yuh çekerdim . geçtik her bağdan , her tövbeden
daha doğrusu da bu aşağılık yere , herkes koyu müslüman döner ;
ne gelirdim ne yaşardım ne ölürdümbiz putperest döndük kabeden
düşünceme saygı duymanı dahi beklemiyorum ; yeter ki ağzını tut.

4921 Mesaj
20 Aralık 2008; 20:01:25 

Sırtlanlar Afrika'da aslanlardan sonraki en güçlü yırtıcılar olarak gösteriliyor.
Özellikle çeneleri çok çok kuvvetli...
Hatta tek başlarına yakaladıkları bir aslanı bir grup sırtlan alt edebiliyor.
kaynak:nationalgeographic

0

Sırtlanlarda köpekgillerdendir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalok -- 20 Aralık 2008; 20:00:22 >

dıgıdık dıgıdık dıgıdık iihühühü

889 Mesaj
19 Mart 2009; 20:21:56 

bu köpek arkadaşımda var. şu anda 9 aylık bir dişi ve aynı seviyedeki bi kangalın onunla baş edemeyeceginden eminim. 10 aylık erkek bi kangal var fizik olarak çok üstünde görünse tasmasız olduklarında pek çok defa kavga ettiler. el presa nın altta kaldığını görmedim. ikisininde profesyonel anlamda saldırı eğitimleri yok zaten dövüş köpeği olarakda kullanılmıyorlar. ikisininde günlük olağan ufak kavga hırlaşma dışında dövüş tecrübeside yok. yani birbirlerine denk sayılırlar el presa nın dişi olduğunu düşünmezsek. kangal daha bir kez bile el presa ya üstünlük sağlayamadı. sağlayabilen bir köpekde görmedim. ne rott ne pit. el presa kesnlikle bu köpeklerden çook üstün bir köpek. ayrıca iki köpek kavga ederken her zaman vucudu iri olan kazanacak diye birşey yoktur. örneğin pitler çok iri yapılı olmamalarına rağmen dövüş konusunda etkilidirler bunun sebebi ciğerleridir. bir kavgada yaklaşık 3 dk içinde pit i altedemezse pit ipleri eline almaya başlar çünkü diğerinde yorgunluk belirtileri başlar. el presa larında dayanma süreleri çok yüksektir. üstelik küçük yapıdaki köpekler daha çeviktir.

ayrıca bu bahsettiğim el presa tasmasız gezdirilebilecek kadarda sahibine sadık ve laf dinleyen bir kopek. Ve kesinlikle yolda inanılmaz dikkatli ve tetikte olan bir köpek. genelde gece geziyor ve bir şekilde hoşlanmadığı bir insan olursa onunla sizin aranıza girip onu uyarıyor... emin olun oldukça hatrı sayılır bi uyarı oluyor. eğer o kişi ısrarcı davranırsa ordan sonrasında sahibinden aksi yonde komut alsa bile o kişi uzaklaşana kadar saldırmaya devam ediyor. tabi bu komut almama olayı sahibi tarafından profesyonel eğitilmemiş bi köpek için. eğitimli ne yapar bilmiyorum.

her neyse çok uzatmayayım... sonuç olarak kangalı savunanlar evet haklısınız kangal cok güçlü cesur ve sadık bir köpek olabilir. ama bi el presa bana göre kangaldan daha iyi ve güçlü bir köpektir.

Not: hiç bir köpeğin dövüştürülmemesi taraftarıyım. el presa dövüş köpeği değil yakın koruma köpeğidir. rott ve diğer benzer köpeklerde hakeza öyledir. bunları dövüş köpeği olarak adlandıran ve birbirleriyle kavga etmeye zorlayan zihniyet yanlış bir zihniyet.

3540 Mesaj
19 Mart 2009; 20:31:23 

quote:

Orjinalden alıntı: Nicotinell

google'da arama yaptı bi tane korkunç resmini buldum bu hayvanın. Dehşet verici bir şey, üzerinize saldırdığını düşünsenize

0

Prot'un verdiği kangal resmi çok hoşuma gitti bu arada gerçi diğer kangallara hiç benzemiyor, rengi ve tüyleri falan

korkunç bişey bu ya

PIONEER DEH 7950UB ANA ÜNİTE
KİCKER ZX 305.4 MİD AMFİSİ 4X60 WATTS
SOUND MAGUS DK 1800 1 OHM 1800 WATT RMS BAS AMFİ
SOUND MAGUS FY 07 15 38CM 1500 WATT RMS SUBW.
KİCKER KS 65.2 COMPONENT x2
SOUND STREAM 4 AWG POWER KABLO, CADENCE 100 AMPER BK SİG., 72 AMPER MUTLU AKÜ + 60 AMPER OPTİMA RED TOP JEL AKÜ 2 FARAD CAPS +

ARIZALI OTO AMFİLERİ SATIN ALINIR!!....

3747 Mesaj
19 Mart 2009; 20:36:49 

Onları bilmem de benim gözümdeki en asil hayvan bu;

0

http://www.youtube.com/watch?v=u_PGm0p64bU Buradan köpeğe baktım da hiçde resimler deki gibi bir şey değil bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YalnızEnes -- 20 Mart 2009; 20:32:27 >

1537 Mesaj
19 Mart 2009; 20:41:52 

quote:

Orjinalden alıntı: satoyama

bull terrier TANIMAM BAŞKA dünyada tek yabandomuzu ve jaguar avlayabilen köpektir ,köpekte irilik dezavatajdır ama bu tatlı hayvanı dövüştüren esas hayvandır

0

bende o kadar baktım bull terrier kimse söylememiş..
cok asaletli köpek bence..

Karadeniz Teknik Üniversitesi

3349 Mesaj
19 Mart 2009; 21:06:23 

Presa Canario;Kanarya adalarına menşeyi ait olup,İspanyol Mastiff olarak da bilinir.Gerçek anlamda güçlü ve caydırıcıdır.Pek çok açıdan enleri olmasına rağmen,ortaçağdaki dövüş olayları mizacını olumsuz etkilemiştir.Tr içine getirilmesi yasak olan türlerdendir.

Dünya'nın en iyi yakın koruma köpeği İtalyan MAstiff olan Cane Corso'dur.

Dünya'nın en güçlü,vb... köpeği de değildir.Tibetian Mastiff diye bir ırk varken varken diğer köpekler evcil kalır.Dünya'da köpek yarışmaları ve fuarlara özel güvenlik önlemleri ile getirilen tek köpek Tibet Mastifi'dir.

Tek bir hayatın var,ona göre seçimini yap,ıssız dağ yamacındaki bir ot gibi ölmektense;dolu dolu yaşa,namın senden sonra yaşasın.

1555 Mesaj
19 Mart 2009; 21:22:38 

köpekler güzel bunlarla sokakta karşılaşmak istemezdim.

203 Mesaj
19 Mart 2009; 21:38:49 

Sıkıysa bunla kapıştırın

0

Türk ve Osmanlı Tarihi Kulübü

579 Mesaj
19 Mart 2009; 21:40:13 

Tam olarak kangalmı emin değilim, akbaşda olabilir..

0

Eski kullanıcı adı : Eler0ssE

3447 Mesaj
19 Mart 2009; 21:41:20 

quote:

Orjinalden alıntı: karasimsek06

HEPSİNİ DÖVER

0

köpek diyoruz heralde yani 400-500 kiloluk kaplan hepsini döver.

423 Mesaj
19 Mart 2009; 21:42:40 

quote:

Orjinalden alıntı: waRRioR

mutlu olur musun bari?

smileyden belli olmuyor mu mutlu olacağı

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2944 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
TRansilvania*
19 Mart 2009; 21:53:10 

quote:

Orjinalden alıntı: satoyama

bull terrier TANIMAM BAŞKA dünyada tek yabandomuzu ve jaguar avlayabilen köpektir ,köpekte irilik dezavatajdır ama bu tatlı hayvanı dövüştüren esas hayvandır

0

senin dediğin ARGENTİN MASTİFF yani dogo argentino olmasın.kusura bakma ama o köpekten başka hiç bi ırk domuz ve jaguar avlayamaz.o yamaç ve kayalıklar zaten başlı başına bir sorun.

Jason Becker

3447 Mesaj
19 Mart 2009; 21:58:37 

quote:

Orjinalden alıntı: MoĞoLLar

Yemin ederim korktum

isterse dinazorboğan köpeği olsun ayıyla hiç bir köpek başa çıkamaz. Ayrıca bu köpeğin tüyleri kabarmış iri gibi dürüyor abartılacak bir köpek değil bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 19 Mart 2009; 21:53:17 >

532 Mesaj
19 Mart 2009; 22:01:26 

Bunlar ne köpektir böyle yav

3349 Mesaj
19 Mart 2009; 22:12:20 

Arjantin Mastiff diye birşey yoktur,Dogo Arjentino mastiff değildir;dogo bir labaratuvar köpeğidir.11 civarı köpek geninden ortaya çıkan bir numune başarısıdır.Arjantinin saf köpek cinsi olan Argentino Mastiff maalesef 1800'lerin başında pekçok nedenden ötürü yok olma sürecine girmiştir.
Tek başına yaban domuzu avlayabilir bu doğrudur.Eski yıllarda jaguarlara gücünü kabul ettirdiği rivayet edilmektedir,ancak net olarak bir bugu yoktur.Şu an sadece yavru jaguarlı,yetişkin Dogonun önüne atıp ,jaguarı boğdurup,bunu marifet sanan salaklar vardır.

Bununla birlikte yaban domuzunu sadece Dogo avlayabilir diye de bir kanı yoktur,nitekim Dünya üzerinde Dogonun diş geçiremeyeceği köpekler de vardır.
Mesela Dogo Argentino ;labaratuvar ve ortaya çıkma sürecinde;çenesini,Fransız Mastiff olan,Dogue De Bordeaux'tan almıştır,kaldı ki yetişkin bir Bordeaux'u bilen bilir,köpeklerin en adeleli ve torklu cinsidir.Dogo; Bordeaux'a güç gösterisi kesinlikle yapamaz.Yapsa da eline birşey geçmez.

Aynı şekilde Tibet Mastiff ve Orchavrka cinsleri de kalbur üstü köpeklerdir.Dünya'nın en iyi sürü köpekleri bu ikisidir.Tibet Mastiff'inin vahşiliği ve evcilleştirmesinin zorluğu bilinen bir gerçektir.

Aynı şekilde,Dogo'nun bu 2 cinse karşı da pek birşey yapabilmesi kolay değildir.

Tek bir hayatın var,ona göre seçimini yap,ıssız dağ yamacındaki bir ot gibi ölmektense;dolu dolu yaşa,namın senden sonra yaşasın.

3915 Mesaj
19 Mart 2009; 22:12:35 

0

local://upfiles/492838/1F52AA0256B340BC840513F5CAF31D4A.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tımestop -- 19 Mart 2009; 22:19:17 >

Kaybetmek Oyunun Bir Parçasıdır...

1797 Mesaj
19 Mart 2009; 22:16:32 

Arkadaşlar geçenlerde internette bize has köpek cinslerine falan bakarken Kars Çoban Köpeği adlı bir köpekle karşılaştım.Gerçekten çok hoşuma gitti.Dövüş bakımından falan pek iyi olduğunu sanmıyorum ama mükemmel bir köepkti.Bu köepk hakkında bilgisi olan varmı ? Yavrularını falan bulabilirmiyiz ? Birde birşey söyliyeceğim: Bu Köpeğe DİKKAT! Şimdi resmini koyacağım köpek benim köpeğim olmakla beraber bir sürü Kangal ve Pıtbull cinsi köpeği alt etmiştir.İsmi Sezar.Cinsini söylemiyorum ve biraz sonra resmini koyacağım.Cinsinide o zaman söylerim.

3349 Mesaj
19 Mart 2009; 22:19:14 

Bandog mu?

894 Mesaj
19 Mart 2009; 22:19:21 

Dünyanın en guclu kopeği tibetian mastiff tir.

1

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

1797 Mesaj
19 Mart 2009; 22:19:37 

quote:

Orjinalden alıntı: faho

Bandog mu?

Bilemedin.

3349 Mesaj
19 Mart 2009; 22:21:32 

Koy da fotosunu, bakıp görelim ve şuymuş diyelim arkadaşa

1797 Mesaj
19 Mart 2009; 22:23:33 

http://img13.imageshack.us/my.php?image=07032009016.jpg
Kendisinin cinsi Pekines, can dostum Resmi koyamadım galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawagolem -- 19 Mart 2009; 22:18:45 >

3447 Mesaj
19 Mart 2009; 22:26:11 

quote:

Orjinalden alıntı: Lawagolem

http://img13.imageshack.us/my.php?image=07032009016.jpg
Kendisinin cinsi Pekines, can dostum Resmi koyamadım galiba

0

wooow

1797 Mesaj
19 Mart 2009; 22:27:24 

Argentino falan hikaye arkadaşlar.Benimki bir havladınmı yer gök inler.Ama ısırdıktan sonra ağlar o kadar duygusaldır

3915 Mesaj
19 Mart 2009; 22:27:26 

o ne yaa öle kıllı garip bişey

1797 Mesaj
19 Mart 2009; 22:29:57 

quote:

Orjinalden alıntı: tımestop

o ne yaa öle kıllı garip bişey

Yüzünü çekemiyorum maalesef izin vermiyor

4313 Mesaj
19 Mart 2009; 22:31:37 

4 kangal 1 aslanı yener.

1797 Mesaj
19 Mart 2009; 22:35:45 

quote:

Orjinalden alıntı: TuruncuSite

4 kangal 1 aslanı yener.

Zaten resimdede bir Pitbull'ı süzüyor

2607 Mesaj
19 Mart 2009; 23:02:54 

quote:

Orjinalden alıntı: HolyTurk

Dünyanın en guclu kopeği tibetian mastiff tir.

1

emo bu heralde baksana saçlar, yele filan

BMW M POWER TEAM
strobist = SmT #

838 Mesaj
19 Mart 2009; 23:52:47 

quote:

Orjinalden alıntı: karasimsek06

HEPSİNİ DÖVER

0

Şu hayvanın yüzüne hastayım ya karizmanın asaletin simgesi bence

3915 Mesaj
20 Mart 2009; 0:00:59 

quote:

Orjinalden alıntı: PhsycoMantis

0

Ekteki dosya (1)

1170 Mesaj
20 Mart 2009; 0:01:46 

quote:

Orjinalden alıntı: kralkobra_kralkobra

emo bu heralde baksana saçlar, yele filan

nıahahahah

54 Mesaj
20 Mart 2009; 0:12:09 

Bunun arkanızdan kovaladığını düşünsenize Usain Bolt'un rekorunu 2 ye katlarım

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Mart 2009; 0:18:16 

Dogo Argentino (BEYAZ ÖLÜM MELEĞİ)
0

EN GUCLU DERSEN BU KOPEK BIR ADIM ONDEDIR PRESA DOG DAN

Uzaklaştırılmış
20 Mart 2009; 0:18:36 

Koptummmm

458 Mesaj
20 Mart 2009; 0:21:22 

quote:

Orjinalden alıntı: faho

Arjantin Mastiff diye birşey yoktur,Dogo Arjentino mastiff değildir;dogo bir labaratuvar köpeğidir.11 civarı köpek geninden ortaya çıkan bir numune başarısıdır.Arjantinin saf köpek cinsi olan Argentino Mastiff maalesef 1800'lerin başında pekçok nedenden ötürü yok olma sürecine girmiştir.
Tek başına yaban domuzu avlayabilir bu doğrudur.Eski yıllarda jaguarlara gücünü kabul ettirdiği rivayet edilmektedir,ancak net olarak bir bugu yoktur.Şu an sadece yavru jaguarlı,yetişkin Dogonun önüne atıp ,jaguarı boğdurup,bunu marifet sanan salaklar vardır.

Bununla birlikte yaban domuzunu sadece Dogo avlayabilir diye de bir kanı yoktur,nitekim Dünya üzerinde Dogonun diş geçiremeyeceği köpekler de vardır.
Mesela Dogo Argentino ;labaratuvar ve ortaya çıkma sürecinde;çenesini,Fransız Mastiff olan,Dogue De Bordeaux'tan almıştır,kaldı ki yetişkin bir Bordeaux'u bilen bilir,köpeklerin en adeleli ve torklu cinsidir.Dogo; Bordeaux'a güç gösterisi kesinlikle yapamaz.Yapsa da eline birşey geçmez.

Aynı şekilde Tibet Mastiff ve Orchavrka cinsleri de kalbur üstü köpeklerdir.Dünya'nın en iyi sürü köpekleri bu ikisidir.Tibet Mastiff'inin vahşiliği ve evcilleştirmesinin zorluğu bilinen bir gerçektir.

Aynı şekilde,Dogo'nun bu 2 cinse karşı da pek birşey yapabilmesi kolay değildir.

dogo zaten 1920 yılında elde edildi, nasıl 1800 lerin başında yok olma sürecine girer ?
dogonun diger bir adı da arjantin mastifidir ve laboratuvar köpeği falan değildir, atıyorsun.
fransız mastifini de çok iyi bilmiyorsun, dogoyuda...
kaç tane tibet mastifi gördün ?
Orchavrka değil Ovcharka.

Hasta la victoria siempre!

7991 Mesaj
20 Mart 2009; 0:26:14 

Köpek deil bildiğin hayvan bu :D

Kocaeli Üniversitesi / İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım, 2010-2014.
Karlstads Universitet - Media and Communication Studies, 2012-2013.

Uzaklaştırılmış
20 Mart 2009; 0:26:47 

Baştaki köpeğin tipi ne öyle ya ne kadar güçlü olursa olsun beslemem.

Bu da benim oğlum Rusty
6 aylık,yaşına göre biraz büyükce.Babası İskoç çoban köpeği annesi Sivas kangalı Küçükken tipik kangaldı ama büyüdükçe Lassie'den de alıyor birşeyler.

0

0

578 Mesaj
20 Mart 2009; 0:33:01 

quote:

Orjinalden alıntı: swat882

KANGALIN ÜSTÜNE KÖPEK TANIMAM..BU DEV KÖPEKLERİ KİM YIKABİLİR

0

Bu kangal rahat 1.85

Stay out of my territory

2362 Mesaj
20 Mart 2009; 0:37:40 

quote:

Orjinalden alıntı: audiocu

korkunç bişey bu ya

bu ne aboww

1976 Mesaj
20 Mart 2009; 0:56:33 

quote:

Orjinalden alıntı: PhsycoMantis

herhangi bir kopek veya aslan haric kedigille bile karsılastırılmayacak gucte

2548 Mesaj
20 Mart 2009; 1:10:42 

Biraz konu dışı ama. Her ne kadar kedigil de olsa kangala falan cesaretli diyorsunuz ama bu hayvanlar gerçekten çok özeller. Asil.

http://www.youtube.com/watch?v=IM1oaGp8Qho

http://www.youtube.com/watch?v=7Kb4CsWMdzA

1518 Mesaj
20 Mart 2009; 1:44:22 

quote:

Orjinalden alıntı: power512

bu ne aboww

üstüme dinazor salsalar bu kadar korkmam

2165 Mesaj
20 Mart 2009; 1:50:59 

Ulan bi köpek konusunda bile o bunu yer döver bilmemne,sidik yarıştırmakta üstümüze yok

2103 Mesaj
20 Mart 2009; 2:02:50 

bunlar hayvansa diğerleri başka bişey

1540 Mesaj
20 Mart 2009; 2:03:55 

0

denizde yüzerken karşıma böyle bir şeyin çıktığını düşünemiyorum, düşünmek istemiyorum

2280 Mesaj
20 Mart 2009; 2:13:47 

quote:

Orjinalden alıntı: QamiQaze

0

denizde yüzerken karşıma böyle bir şeyin çıktığını düşünemiyorum, düşünmek istemiyorum

o anda düşünemezsin ki olduuğn yere yığılırsın

| Canon Eos 600D + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II + EF 50mm f/1.8 II + EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II + Yongnuo 480 II Flash | Fotoğraflar için tıklayınız
Diziler: | Chuck | Fringe | Person of Interest | The Big Bang Theory | Dexter | The Walking Dead | Alcatraz | Merlin | Doctor Who | Torchwood | The IT Crowd
Saçmasapan bir hayatın içinde, Saçmasapan kişilerle, Saçmasapan fikirleri, Saçmasapan düşünceleri, Saçmasapan bir şekilde, Saçmasapan konuşarak, Saçmasapanlaşmaya devam ediyoruz...

1187 Mesaj
20 Mart 2009; 2:13:59 

quote:

Orjinalden alıntı: audiocu

korkunç bişey bu ya

tırs.gif

insan bunu böyle görse zaten direk korkudan altına kaçırır böylece köpek yaklaşamaz.

"Dünyada her millet icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır."

2577 Mesaj
20 Mart 2009; 2:17:58 

quote:

Orjinalden alıntı: B.S.S.

o anda düşünemezsin ki olduuğn yere yığılırsın

olabildiğince su yutup çabuk ölmeye çalışırım

stanbolmedia havalandırma sorumlusu
cam açılır, cereyan yapması sağlanır
istanbul değil stanbol

260 Mesaj
20 Mart 2009; 2:25:32 

dünyanın en güçlü köpeği