- x
zyban (sigarayı bırakma ilacı)
246 Cevap115312 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2097 Mesaj
28 Nisan 2003; 14:04:38 

Zyban nedir ? yukarıda yazdığım gibi bir sigara bırakma ilacı.
Peki bunu neden yazıyorum ? Çünkü 5 dakika önce ilk 150gr zyban tableti ile ikinci sigarayı bırakma girişimimin başlangıcını yaptım.

ilki 24 saat sürmüş ve aşırı sinirli tutumum yüzünden [wand]arkadaşların telkinleri ile vazgeçmiştim.[bandt]

Şimdi bir anti-depresant ilaç ile bırakmayı deneyeceğim. Tanıdığım bir çok insan bu yolla sigarayı bıraktı ve ben de artık sıranın bana geldiğini düşünüyorum [clps]

okuduğunuz için teşekkür ederim ...

634 Mesaj
28 Nisan 2003; 14:51:47 

İlk başta hayırlı olsun diyorum ve seni kutluyorum.
Bu girişimin sonucunu bildirirsen burada memnun olurum. Eğer ki etkili bir ilaçsa bende denemek isterim.
Bende şu sıralar sigarayı bırakmayı iyice düşünmeye başladımda

2097 Mesaj
28 Nisan 2003; 15:00:49 

:) tabii ki yazacağım :)

arkadaşlar bahse girmeye başladılar bile.
yarısı ölecek yarısı yaşayacak :) yaşayacak diyenlerin yarısı bırakacak yarısı bırakmayacak diyor.

hayırlısı bakalım

634 Mesaj
28 Nisan 2003; 15:32:31 

<blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by gergozen</i>
<br />:) tabii ki yazacağım :)

arkadaşlar bahse girmeye başladılar bile.
yarısı ölecek yarısı yaşayacak :) yaşayacak diyenlerin yarısı bırakacak yarısı bırakmayacak diyor.

hayırlısı bakalım
<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
Öleceğini sanmıyorum. Ama internette ilacı araştırırken bir yerde de görmedim değil, ölümcül bi etkisi olup olmadığı avustralyada araştırılıyormuş :)

Yok yok şaka idi.
Maaşallah turp gibisin.

2814 Mesaj
28 Nisan 2003; 16:58:08 

valla bende öle ya gelişmelerden haberdar et ok,?umarım sigarayı bırakim derken ilacın bağımlısı olma dikkat et Gergozen!!

1240 Mesaj
28 Nisan 2003; 17:11:33 

güzel bir çaba desteliyorum.
bulutsuz,sissiz bir ortam herkesin hakkı. ;-)

2097 Mesaj
28 Nisan 2003; 21:45:05 

sağolun arkadaşlar, ben bırakacağıma ve daha sonra da arkadaşlarıma bıraktıracağıma inanıyorum.

Zaten ben bırakırsam bir çok arkadaşım o biraktıysa ben de bırakabilirim diyecek ve daha çok motive olacaklar :) yani bir çok insana umut olacak fakirliği işsizliği yenecek sars virüsünü... çok mu uçtum :)

neyse sigarayı bırakalım yeter :)

4155 Mesaj
28 Nisan 2003; 22:04:50 

Tebrikler umarım bırakırsın [clabs]

337 Mesaj
28 Nisan 2003; 22:45:54 

arkadaşım öncelikle bırakmak için bi çaba göstermen gerekiyor ilk 1 haftayı atlatırsan gerisi kolay ben geçen sene şubat ayında bıraktım halada içmiyorum.. umarım benim gibi başarırsın şimdiden allah sabır versin

2474 Mesaj
28 Nisan 2003; 23:25:40 

inşallah bırakırsın bu ilaç kaç para yaw bende mi bıraksam ki:)

2097 Mesaj
29 Nisan 2003; 10:27:12 

valla kutusu 133.890.000-tl (kutu yanımd da ) ancak bu kutu 7 haftalık tedavi için yeterli değil;
7 hafta boyunca hergün iki tane ancak ilk 3 gün 1'er tane alınacağından 95 tablet gerekiyor.

Bir kutuda ise 60 tane var. iki kutu alırsak 60+60=120 120-95=25 tane artacak, o da ikinci bir kişiye yetmeyecek (10 tane eksik kalıyor)...
Yani adamlar miktarı çok iyi hazırlamışlar. Ancak yeni başlayanlar ilk 1 ay içinde bırakabiliyorlar. Bense sonuna kadar gideceğim :)

585 Mesaj
29 Nisan 2003; 23:09:27 

iyi sigara bırakmalar

1526 Mesaj
30 Nisan 2003; 0:43:18 

Antidepresanla alınması bir sakınca yaratmıyor mu?

2097 Mesaj
30 Nisan 2003; 9:41:32 

öncelikle ilhankaramolla52 arkadaşıma teşekkür ederim, umarım etkili olur.

Woodpecker hocamın sorusunu cevaplayayım; Aslında ilaç anti-depresan olarak üratilmiş ama dehşetle farketmişler ki sigara içen denekler teker teker sigarayı bırakmış. Sonra kafalarını çalıştırıp ilacı anti-depresan yerine sigarayı bırakma ilacı olarak piyasaya sürmüşler...
Yani ilaç anti-depresanla alınmıyor, kendisi zaten anti-depresan :)

Daha ikinci gün ve hiç bir şey hissetmiyorum.
Ama araba ve benzeri taşıtları kullanmak önerilmiyor.
Beyin sorunları yaşayanlara (travma falan) önerilmiyor.
Sokunma hassasiyeti yaratıyormuş ama daha göremedim.
Dirde uyku bozukluğu falan diyor ama dün saat 12:15'de yattım ki bu bir devrim

Gelişmeleri buraya yazmaya devam edeceğim...

10190 Mesaj
30 Nisan 2003; 10:24:01 

Hadi hayırlısı olsun gergozen.

Bu arada diğer yan etkiler olabilir,dikkat et..Sinirlerie de hakim olmaya çaılş malum kimilerinde diş gıcırdatma olayı felan da oluyor..Kimi antidepresanlar adamda kimi titremeler ve tikler yaratıyor..

2097 Mesaj
9 Mayıs 2003; 9:31:04 

:) uyarıların için teşekkürler.

Şimdi 11.gündeyim dün akşam itibariyle sigarayı bırakmış olmam gerekiyor (10-15 gün diyordu ben 10. günü seçtim). Şu an canım nikotin istemiyor ama yine de bir boşluk hissediyorum. El tiryakiliği denen şeyden kurtulmak çok zor.

Aslında tesbih düşündüm de o da bağımlılık yapıyor (ondan kurtulmak için tekrar sigaraya başlamam gerekebilir ), stres topu falan alsam o da çok gürültülü. Ben de el çalıştırmak için kullanılan lastiklerden almaya karar verdim. Cumartesi kızılaya inince alırım.

Ha bir de çok açım :) bir sürü abur cubur aldım.

Hadi bakalım hayırlısı

634 Mesaj
9 Mayıs 2003; 10:11:33 

Tebrikler kardeş,
Darısı bizim başımıza.

2097 Mesaj
9 Mayıs 2003; 13:25:27 

teşekkürler , valla bu kadar kolay olacağını düşünmemiştim.

Ama ben bir risk aldım ve doktora danışmadan kullandım (hala da kullanıyorum).

Ancak geçenlerde bir arkadaşımız (şirketten tanımadığım biri) başka bir anti-depresanı fazla alarak kalbini durdurmuş. Beyin için de riskler taşıyor.

634 Mesaj
9 Mayıs 2003; 14:33:34 

hymm
tehlikeli iş,
En güzeli hızlı yaşamak ve sigara içecek vakit bulamamak :)

Bi de alkol için falan bi iğne varmış, onu vurulduğun zaman eğer bir daha içki içersen komaya giriyormuşsun.
O tür bişeyin sigara için olanı varsa ondan yaptırılabilir. Mecburiyet karşısında içemezsin

2097 Mesaj
9 Mayıs 2003; 14:46:20 

bu ilaçla içki kullanmak önerilmiyor, biraz daha güçlüsü ile hiç kullanamazsın.
Ya adamı tam ota çeviriyor, içki yok sigara yok... neyse sabredeceğiz artık.

598 Mesaj
9 Mayıs 2003; 15:19:31 

Gergozen, sanırım başarıyorsun arkadaşım !!! Az kalmış. Deneyimlerini bizimle paylaşmayı sürdür lütfen. Kimlerin kullanması sakıncalı bir de onu belirtebilir misin rica etsem ?

Ben de sigarayı bırakmak istiyorum ama bir türlü beceremiyorum. (sanırım yeterli derecede istemiyorum bırakmayı, ya da iradem zayıf ne bileyim). Son denemem 24 saat sürmüş, suratım resmen yemyeşil olmuştu. Etrafıma terör estirmeye başlayınca, artık millet bir tane iç istersen demeye başlamıştı. :)))

2097 Mesaj
9 Mayıs 2003; 15:32:17 

:) benim bundan önceki denemem de aynısı gibiydi, bu ilaçla ilgili bigiyi bir çok siteden ve eczanelerden edinebilirsin. Ben başka yolla bırakamadığım için bu yolu seçtim. Başlangıçta biraz panik oluyorsun, inanmıyrosun ve hiç bir şey değişmemiş gibi geliyor.

Önce karar vermelisin, bırakmak istiyorsan bırakabilirsin. Bana ilacı annem getirdi kullan bakalım dedi, çevremde birkaç kişide bu ilaçla sigarayı bıraktı. Hatta doktorların bile kullandığını biliyorum. Ama özellikle beyin travması gibi beyinle ilgili riskler ve kalp rahatsızlıkları olanların doktora danışmasında fayda var. Bunlar gizli olabilir ve ilaçla ortaya çıkabilir. Bu yüzden doktora görünülmeli...

ben; "bunlar her ilacın, aspirinin bile üzerinde yazıyor" dedim ve yuttum. Hala devam ediyorum, ikinci kutuyu da almayı düşünebilirim. Çünkü tedaviyi yarıda kesenlerde tekrar başlama olabilirken, devam edenlerde çok büyük bir yüzde geri dönüş yapmamış (firmanın yalanı da olabilir).

634 Mesaj
9 Mayıs 2003; 16:57:58 

Valla toplamda 260 milyon verdikten sonra sigara alacak param kalmaz sigarayı kesin bırakırım
Şaka bir yana, bence bu psikolojiyle alakalı. O ilacın hiçbir etkisi olmasa bile psikolojik olarak kendinizi ilacın yardımında bırakacağınıza inandırmış oluyorsunuz.

598 Mesaj
9 Mayıs 2003; 17:26:10 

Evet, herşeyden önce bırakmaya kesinkes kararlı olmak lazım.

647 Mesaj
10 Mayıs 2003; 1:48:04 

Bırakmaya çalışan herkesi kutluyorum, keşke herkes bıraksa şu mereti...

1265 Mesaj
10 Mayıs 2003; 21:51:46 

ya bu sigarayı bırakmanın başka yolu yok mu.ot tedavisine filan başlasak nasıl olur.sigarayı bırakıp esrarcı mı olsak acaba yada sarma sigara mı içsek.

2097 Mesaj
12 Mayıs 2003; 9:38:11 

:) Bugün ilaca başmamamın 14. bırakmamın 4.günü ve hala sigara içmedim...

Ara sıra canım istiyor ama eskisi gibi değil. İçine düştüğüm boşluksa hafiflemeye başladı. Eskiden sigara olmadan okuyamadığım dergileri şimdi sigara içmeden de okuyabiliyorum

634 Mesaj
12 Mayıs 2003; 10:19:41 

Darısı başımıza,
Umarım herşey gönlünce olur ve yeniden içmek gibi bir hataya düşmezsin.
Tebrikler...

2097 Mesaj
12 Mayıs 2003; 11:34:03 

Teşekkürler :)

Hatırlıyorum da 3-4 sene önce 2003de sigarayı bırakma ilacı çıkıyor diye bir haber okumuştum. Sonra sigarayı bırak diyenlere 2003de bırakacağım demeye başladım. Neden 2003 diyenlere, ilacı o zaman çıkacak dediğimde dalga geçiyorlardı :) Şimdi sanırım gerçek oluyor, hatta oldu .

Yaptığım araştırmaya göre daha önce bu ilaçtan dolayı ölen olmamış. Hatta kullanan doktorlar da olduğunu öğrendim. Ve bu ilacı kullananlar eğer isterlerse kesinlikle sigarayı bırakabiliyorlar. Biraz panik oluyor başta, ama yersiz. Yine de işinizi garantiye alıp herkese sigarayı bırakacağınızı söyleyebilirsiniz. Bu baskı işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Ben şimdi sigara içen arkadaşlarımla dalga geçerek hem kendimi he de onları motive etmeye çalışıyorum.

Sanırım artık sıra sizde ......

399 Mesaj
13 Mayıs 2003; 6:01:09 

aynen gergozen'in dediği gibi bu iş
samimi bi eczacı arkadaşım anlatmıştı, ama ilacın kutusunun 230 küsür milyon olduğunu söölediğinde aklım tavana vurmuştu ... toplam kürün maliyeti 500 milyonu buluyormuş, umarım işe yarar
ben şahsen kendime güvenemediğim için o kadar parayı riske atamadım
bi sürü upgrade yapılır o paraya be:-)
hani bırakacağımı bilsem üç katı değil on katına bile değer ama ... güvenemiyorum
tüm denemelerimde acı bir başarısızlığa uğradım çünkü

2097 Mesaj
13 Mayıs 2003; 9:45:53 

yok hocam o kadar değil, ilaç tamı tamına 133.890.000 TL ve en fazla 2 kutu kullanıyrosun, hatta 2. kutuya gerek bile kalmıyor...

bugün 5.gün hala içinde istek yok...

2097 Mesaj
23 Mayıs 2003; 18:06:02 

[clps]hala içmiyorum, sanırım yırttım. Kendimi tebrik edeyim bari [clps]

2097 Mesaj
2 Haziran 2003; 15:57:16 

<blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by gergozen</i>
<br />[clps]hala içmiyorum, sanırım yırttım. Kendimi tebrik edeyim bari [clps]

<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

yükseltelim ve alkışlamaya devam edelim, çünkü hala içmiyorum [clps]

1909 Mesaj
2 Haziran 2003; 16:39:20 

tebrikler kardeş hayatını kurtardın [clps]

1095 Mesaj
2 Haziran 2003; 16:43:11 

bi insanin kendi hayatini kurtarmasi ne guzel bise valla

743 Mesaj
3 Haziran 2003; 16:55:22 

ilaç bahane sigarayı bırakmak şahane

2140 Mesaj
3 Haziran 2003; 17:04:56 

yok hocam valla bahane değil, daha önce denediğimde (24 saat kadar sürdü) arkadaşlar başla artık dediler. Ben delirmek üzereydim sigara isteği uykularımı (1 geceydi ama hayatımın en uzun gecesi gibiydi) böldü. İlk sigaranın verdiği mutluluk unutulmazdı.

şimdi durum farklı, ilacı bıraktığım halde canım istemiyor....

634 Mesaj
3 Haziran 2003; 17:08:59 

bence bu daha çok bilinçaltı ile alakalı,
Kendini ilacın işe yaradığına inandırdığın için canın istemiyor.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Haziran 2003; 18:55:06 

arkadaşlar benimde bırakmam gerekli.nerde satılır bu ilaç.ben 10 yaşından beri içiyom arkalrın yüzünden.

743 Mesaj
3 Haziran 2003; 19:27:07 

başlamak için geç kalmışsın

863 Mesaj
8 Mayıs 2009; 19:17:54 

bu konu sabit bir konu olsa cok iyi olur..bende sigarayı bırakmak istiyorum..zybanhakkında cok olumlu yorumlar okudum..kullanıp deneyimlerini anlatan arkadaslar olursa bu mereti bırakmak isteyenler için faydalı olabilir...

91 Mesaj
10 Ağustos 2009; 6:15:28 

arkadaşlar merhaba öncelikle, ben 19 mayıs 2008 tarihinde zyban'ın büyüsüne kapılıp ilk hapı yuttuğumu hatırlıyorum kısaca anlatayım, bana doktor (özel özel gitmedim babam da doktor ve doktor dediğim babamın arkadaşı oluyor ) "zybanı kullanmaya başladıktan sonraki 8. günden itibaren yani 2. hafta içinde kendinize bir gün belirleyip o günde sigarayı bırakın" demişti. Yani günlük sigara ihtiyacınızı karşılamaya, sigarayı azaltmadan içmeye devam ediyorsunuz, ilaca başlamanızı takip eden ikinci haftada (ben 15. gün diyerek limitleri zorlamıştım ) son sigaranızı içip sigarayı bırakıyorsunuz.

İlacın olayı şu, ilaç beyindeki sigara içme isteğini azaltıyor sonra da yokediyor iddiasında. Şöyle ki, ben ilacı içmeye başladığımdan itibaren ağzımda buruk bir tad hissetmeye başladım, bu sigaranın tadını bozulduğu manasına geliyor, ilk başlarda 3. ya da 4. güne kadar sigaraya abandım adeta, içtim içtim, günde normalde maks. 1,5 paket içerken 2,5 a çıkarttım limitleri zorladım anlayacağınız, her neyse, sonra 4. günden sonra yani, sigaradan inanın tad almamaya başladım, hani sigaranın tadını da severek içerdim, çay sigara ikilisi vazgeçilmezimdi hemen herkes gibi, sabah kahvaltısının üstüne bir sigara tellendirmek sayılı zevklerimdendi, işte gençlik ateşi sayın seyirciler, her neyse sulandırmadan bitireyim ... bu 15. güne kadar zorla içtim sigarayı amacına ulaşsın kitaba da uyayım diye 15 gün içtim sigarayı (hani daha önceden de bırakacaktım nerdeyse), sonuç olarak 10 ağustos 2009 gününe geldik, 1 seneden fazla olmuş, bu süreç boyunca hiç mi içmedim sigarayı, sanırım 1 tane ya da 2 tane içtim (abartmıyorum) inanın hiç özlememişim, yine arada sırada şu aromalı tütün puro tarzı dalgalardan takılıyorum kahveyle falan, sonuç olarak da ben bıraktım sayıyorum kendimi ve bunları sizlerle paylaşıyorum. Zyban adlı hapın olayı sigaradan aldığınız lezzeti, tadı bitirmesi, yok etmesi, bir de üstüne üstlük sigaranın tadının berbatlaşmasını sağlaması şeklinde özetlenebilir.

Yan etkilerine gelince, gece aşırı rüya görmek dışında, rüyalarımı net hatırlıyordum, gece zihnen dinlenemiyordum falan fistan, onun dışında fazla bir yan etkisini görmedim denebilir, tabi bu demek değildir ki yan etkileri yoktur, seyrek de olsa görülür, bu konuda garanti veremem bu saçma olurdu, herkesin bünyesi farkı tabi ki, doktora danışarak ve bu konuda sağlam bir karar vererek zybanın YARDIMIYLA sigarayla vedalaşabilirsiniz. Zyban tek başına yetmez, istemek yeterlidir diyemesem de, zyban bu zorlu süreçte işinizi kolaylaştıracaktır.

646 Mesaj
19 Kasım 2010; 2:48:48 

Çok Eski konu ama yinede hortlatmayı seçtim

Bugün itibari ile bende zyban'a başladım bakalım ne olacak.

siğarayı bırakan arkadaşların durumunda bir değişiklik varmı?

2011 Megane III HB. Privilege 1.5 dci. 105hp. Premium Paket + Elektrikli Açılır Tavan + Navigasyon Sistemi

2003 SUBARU FORESTER 2.0 TURBO AWD A/T

4055 Mesaj
13 Ocak 2011; 18:31:42 

bu gezegen arkadaşımız şuanda nerde ne yapıyor ve sigarayı bıraktımı uzerinden 7 yıl geçtimi bizimle paylaşırmısın duygulanınııı tabi bakıp ulaşırsan eğer..... yani bu yazım sana ulaşırsa eğer lütfen cevap ver bize.

20280 Mesaj
13 Ocak 2011; 18:35:00 

Babam 40 yıl günde 1 paket sigara içti. Geçen yıl akciğer kanseri teşhisi kondu ama o tüm ısrarlara rağmen ne ilaç tedavisini kabul etti ne de ameliyat olmayı. 1 yıldır sigara içmiyor ama nafile. Karnı kanserden ötürü şişmeye su toplamaya başladı. Şimdilik yatalak değil ama bildiğim kadarıyla akciğer kanseri genelde yatağa düşürmeden götürüyor.
Şu an ölümü bekliyor, biz de öyle...

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

2097 Mesaj
13 Ocak 2011; 20:30:44 

Konunun 7 yıl sonra hortlaması şaşırttı beni (cevaplanan mesajlarım sğ olsun haberdar etti).

@TuVNeRa geçmiş olsun, ben 2004 nisan ayında babamı kaybettim. Kronik astım ve solunum yolları yetmezliğinden. Tedavi edilebilirdi, tabi sigaraı bıraksaydı.

quote:

Orijinalden alıntı: cem650

bu gezegen arkadaşımız şuanda nerde ne yapıyor ve sigarayı bıraktımı uzerinden 7 yıl geçtimi bizimle paylaşırmısın duygulanınııı tabi bakıp ulaşırsan eğer..... yani bu yazım sana ulaşırsa eğer lütfen cevap ver bize.

Öncelikle gezegen değil gergozen ama fark etmez. Konu daha önemli.

O yıl (2003) sigarayı bıraktım, 1.5 yıl içmedim. Sonra tekrar başladım (önce nargile sonra günde bir bir sigara ile başladı pakete çıktı sonra). Askere gittim, memur oldum (sigaraya başlamaktan bile büyük bir hataydı) ve evlendim ... 1 hafta öncesine kadar da sigara içmeye devam ediyordum. Tekrar aynı ilacı ama bu sefer kutusunu 65TL'ye aldım. Sanırım ilacı 22-23 gündür kullanıyorum.

İlaç sigarayı bıraktırmıyor. Sigarayı bırakmak isteyene yardımcı oluyor. Nikotin isteğini köreltiyor ama el alışkanlığı için bol bol çerez tüketiyorum. Dudaklarım soyuldu çekirdeğin tuzundan. Mesele kendini meşgul edebilmekte. Java kitaplarını açtım çalışıyorum.

Sigara içme arzusu 1 hafta sonra tamamen kaybolur, çekirdekten nasıl kurtulacağıma da sonra bakarız :)

HER ŞEYİ BİLİYORUM DİYE BİR İDDİAM YOK. YANLIŞIM VARSA DÜZELTİN. Kİ BEN DE DOĞRUSUNU ÖĞRENMİŞ OLAYIM.

1441 Mesaj
13 Ocak 2011; 20:46:18 

quote:

Orijinalden alıntı: gergozen

Konunun 7 yıl sonra hortlaması şaşırttı beni (cevaplanan mesajlarım sğ olsun haberdar etti).

@TuVNeRa geçmiş olsun, ben 2004 nisan ayında babamı kaybettim. Kronik astım ve solunum yolları yetmezliğinden. Tedavi edilebilirdi, tabi sigaraı bıraksaydı.

O yıl (2003) sigarayı bıraktım, 1.5 yıl içmedim. Sonra tekrar başladım (önce nargile sonra günde bir bir sigara ile başladı pakete çıktı sonra). Askere gittim, memur oldum (sigaraya başlamaktan bile büyük bir hataydı) ve evlendim ... 1 hafta öncesine kadar da sigara içmeye devam ediyordum. Tekrar aynı ilacı ama bu sefer kutusunu 65TL'ye aldım. Sanırım ilacı 22-23 gündür kullanıyorum.

İlaç sigarayı bıraktırmıyor. Sigarayı bırakmak isteyene yardımcı oluyor. Nikotin isteğini köreltiyor ama el alışkanlığı için bol bol çerez tüketiyorum. Dudaklarım soyuldu çekirdeğin tuzundan. Mesele kendini meşgul edebilmekte. Java kitaplarını açtım çalışıyorum.

Sigara içme arzusu 1 hafta sonra tamamen kaybolur, çekirdekten nasıl kurtulacağıma da sonra bakarız :)

Hocam ilacın yan etkileri neler acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yougivemefever -- 13 Ocak 2011; 20:47:18 >

Düştüğümüzde başımıza üşüşen çakalları,ayağa kalktığımızda da görmek isteriz...

1434 Mesaj
13 Ocak 2011; 23:09:16 

off çok zor konu ya sigara

2097 Mesaj
13 Ocak 2011; 23:16:44 

quote:

Orijinalden alıntı: yougivemefever

Hocam ilacın yan etkileri neler acaba ?

biraz ağız kuruluğu yapmıştı ilk seferde, bu sefer olmadı, tad alma duyusu bir süre bozuk oluyordu o da az oldu bu sefer. Acaba etken madde dozunu azalttılar mı diye düşündüm hatta.

Açıkcası bu sefer tüm semptomlar çok hafif gerçekleşti. Kış olmasının da etkisi olabilir belki bilemiyorum.

Olası riskleri zaten ilk mesajlarda yazıyor.

HER ŞEYİ BİLİYORUM DİYE BİR İDDİAM YOK. YANLIŞIM VARSA DÜZELTİN. Kİ BEN DE DOĞRUSUNU ÖĞRENMİŞ OLAYIM.

4393 Mesaj
13 Ocak 2011; 23:27:07 

ben kullandım bu ilacı.. ilk 3 gün uyutmadı..evet yaklaşık 30 saat falan uyumadım

onun dışında bi etkisi olmadı. 1 hafta içmedim geri başladım.. 1-2 ay sonra hapları tekrar kullanmaya başladım ama o etkiyi vermiyordu artık.. yani sözün özü ikinci defa kullandığınızda bir şeye yaramıyor.

ama şimdi içmiyorum sigarayı..bırakalı iki ay oldu ve ne zyban ne başka bişey..tamamen irade ve sigarayı beyinde bırakmakla oluyor bu iş.

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.

Fuzuli

1 Mesaj
13 Mart 2011; 0:20:15 

sigarayı bırakabilen kişiler hayatlarındaki yapmış oldukları en iyi şeyin sigarayı bırakmak olduğunu söylüyorlar.ben içmeyeli 3 hafta oldu. ateşli bir gripten sonra karar verdim. zaten 3 günü gripte kolayca geçti.ama bırakmanın bu kadar zor olduğunu bilmezdim.ilaç kullanmıyorum.kendimde sürekli bir oruç hali görüyorum.tansiyonum genel olarak düşük seyrediyor.canım hiç sigara istemiyor ama nedense sürekli bir yoksunluk sendromu var.tuzlu limon kafamdaki boşluğu birazcık gideriyor.okuduğum kadarıyla aldığınız profesyonel yardımcı sayısı(ilaç,psikolog,doktor v.b.)ne kadar çok olursa başarınız katlayarak artıyor.benim gibi hiçbir yardım almadıysanız başarı şansınız istatiki olarak %10.

4393 Mesaj
13 Mart 2011; 0:42:00 

kim hortlattı lae bunu.. neyse şimdi 4.ayımdayım

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.

Fuzuli

1 Mesaj
23 Mart 2011; 23:09:11 

4. aydan sonra hala sigara ihtiyacı duyuyormusunuz?

87 Mesaj
8 Nisan 2011; 11:26:51 

ben de bir an da bırakıyorum dedim ve bıraktım.. 40 gün oldu.. zor ama güzel.. iş yerimin önünde ki ıhlamur ağacının kokusunu almaya başlayınca, insan aptallaşıyor..

(aslında gece kalp şikayeti ile acile gittiğimde elinde sigara olan bir doktor bırakman gerek dedi. kalbim de sıkıntı yokmuş. ama akciğerlerim için başka bir doktor gene elinde sigara varken sen kömür mü içtin dedi. )

10 Mesaj
10 Mayıs 2011; 22:30:53 

sağlık bakanlığı sigara bırakma tedavisi destek programı kapsamında bende bu ilaca
başladım.
Başlangıç ve devam vs yukarıda yazılanlardan farklı değil.ilerleyen zamanda
durumu yazacağım.Yeni başladım.

Sigara Hikayem:
lise4 e kadar içmediğim sigaraya son sene sınıfta tek içmeyen ben kaldım diye ikram ikram
benide teşvik edip başlattılar
2 hafta sonrada artık kendine sigara al lan otlakçı deyip bitirdiler.
almayın o paketi bence hiç bir zaman.....
Sonra hiç kimse bana sigara vermedi....
Anneme yalan söyleyip yada babama harçlıklarımla sigara almaya başladım.
insan sadece kendini kandırıyormuş bilseydim!.... keşke
arkadaşlar bu aşamadan sonra sigaram kalmadı dediğimde vermeyede başladılar.
artık otlaakçı değildim..

sevgiyle kalın
devamını yazarım....cansınız

24 Mesaj
25 Mayıs 2011; 11:48:59 

quote:

Orijinalden alıntı: gergozen

Merhaba dostum ben de dün başladım Zyban'a bugün 2. tableti kullandım ve kendime 13. gün hedef koydum .
İlaç biraz sersemletiyor ama sigaradan aldığım tat değişti . Durumu gün gün bildireceğim ve bırakacağıma inanıyorum .
Seninde tecrübenden faydalanmak isterim . Thx for all . :)

24 Mesaj
26 Mayıs 2011; 11:53:16 

Merhaba arkadaşlar bugün 3. tabletimi kullandım şimdilik herşey güzel ve bolca rüya görüyorum :)

Son 10 gün hadi hayırlısı bakalım bırakacağım laneti az kaldı :)

395 Mesaj
26 Mayıs 2011; 15:10:30 

Bende 16 yıldır kurtulamadığım bu meretten bu ilaç yardımı ile kurtulmaya çalışacağım. sağlık bakanlığının sigarayı bırakma programı kapsamında bugün ilacımı teslim aldım. yarın sabah başlıyorum. sigarayı bırakma tarihimi 13. gün yani 8 haziran olarak seçtim. inşallah başarılı olurumda kurtulurum bu lanet şeyden.

PSN: Hyde4ever_tr

24 Mesaj
26 Mayıs 2011; 16:20:11 

Tabi ya nedir sigara dediğin 10 sene içtik de ne verdiler sanki boş ve anlamsız bırakacağım işi bitti onun .
ben de 13 gün hedef aldım yalan olur bu sigara ben biliyorum bu sefer :)

24 Mesaj
28 Mayıs 2011; 12:54:37 

Bugün 5. günüm ağzımın tadı bozuldu gerçekten hele ki sigaranın tadı bir acaip gelmeye başladı devam etmekteyiz savaşa ;)

Sayfa:   [1] 3 4 5      >>