Şimdi Ara

zyban (sigarayı bırakma ilacı)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
7
Favori
229.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zyban nedir ? yukarıda yazdığım gibi bir sigara bırakma ilacı.
    Peki bunu neden yazıyorum ? Çünkü 5 dakika önce ilk 150gr zyban tableti ile ikinci sigarayı bırakma girişimimin başlangıcını yaptım.

ilki 24 saat sürmüş ve aşırı sinirli tutumum yüzünden [wand]arkadaşların telkinleri ile vazgeçmiştim.[bandt]

Şimdi bir anti-depresant ilaç ile bırakmayı deneyeceğim. Tanıdığım bir çok insan bu yolla sigarayı bıraktı ve ben de artık sıranın bana geldiğini düşünüyorum [clps]

okuduğunuz için teşekkür ederim ...
  • İlk başta hayırlı olsun diyorum ve seni kutluyorum.
    Bu girişimin sonucunu bildirirsen burada memnun olurum. Eğer ki etkili bir ilaçsa bende denemek isterim.
    Bende şu sıralar sigarayı bırakmayı iyice düşünmeye başladımda
  • :) tabii ki yazacağım :)

arkadaşlar bahse girmeye başladılar bile.
    yarısı ölecek yarısı yaşayacak :) yaşayacak diyenlerin yarısı bırakacak yarısı bırakmayacak diyor.

hayırlısı bakalım
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by gergozen</i>
    <br />:) tabii ki yazacağım :)

arkadaşlar bahse girmeye başladılar bile.
    yarısı ölecek yarısı yaşayacak :) yaşayacak diyenlerin yarısı bırakacak yarısı bırakmayacak diyor.

hayırlısı bakalım
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Öleceğini sanmıyorum. Ama internette ilacı araştırırken bir yerde de görmedim değil, ölümcül bi etkisi olup olmadığı avustralyada araştırılıyormuş :)

Yok yok şaka idi.
    Maaşallah turp gibisin.
  • valla bende öle ya gelişmelerden haberdar et ok,?umarım sigarayı bırakim derken ilacın bağımlısı olma dikkat et Gergozen!!
  • güzel bir çaba desteliyorum.
    bulutsuz,sissiz bir ortam herkesin hakkı. ;-)
  • sağolun arkadaşlar, ben bırakacağıma ve daha sonra da arkadaşlarıma bıraktıracağıma inanıyorum.

Zaten ben bırakırsam bir çok arkadaşım o biraktıysa ben de bırakabilirim diyecek ve daha çok motive olacaklar :) yani bir çok insana umut olacak fakirliği işsizliği yenecek sars virüsünü... çok mu uçtum :)

neyse sigarayı bırakalım yeter :)
  • Tebrikler umarım bırakırsın [clabs]
  • arkadaşım öncelikle bırakmak için bi çaba göstermen gerekiyor ilk 1 haftayı atlatırsan gerisi kolay ben geçen sene şubat ayında bıraktım halada içmiyorum.. umarım benim gibi başarırsın şimdiden allah sabır versin
  • inşallah bırakırsın bu ilaç kaç para yaw bende mi bıraksam ki:)
  • valla kutusu 133.890.000-tl (kutu yanımd da ) ancak bu kutu 7 haftalık tedavi için yeterli değil;
    7 hafta boyunca hergün iki tane ancak ilk 3 gün 1'er tane alınacağından 95 tablet gerekiyor.

Bir kutuda ise 60 tane var. iki kutu alırsak 60+60=120 120-95=25 tane artacak, o da ikinci bir kişiye yetmeyecek (10 tane eksik kalıyor)...
    Yani adamlar miktarı çok iyi hazırlamışlar. Ancak yeni başlayanlar ilk 1 ay içinde bırakabiliyorlar. Bense sonuna kadar gideceğim :)
  • iyi sigara bırakmalar
  • Antidepresanla alınması bir sakınca yaratmıyor mu?
  • öncelikle ilhankaramolla52 arkadaşıma teşekkür ederim, umarım etkili olur.

Woodpecker hocamın sorusunu cevaplayayım; Aslında ilaç anti-depresan olarak üratilmiş ama dehşetle farketmişler ki sigara içen denekler teker teker sigarayı bırakmış. Sonra kafalarını çalıştırıp ilacı anti-depresan yerine sigarayı bırakma ilacı olarak piyasaya sürmüşler...
    Yani ilaç anti-depresanla alınmıyor, kendisi zaten anti-depresan :)

Daha ikinci gün ve hiç bir şey hissetmiyorum.
    Ama araba ve benzeri taşıtları kullanmak önerilmiyor.
    Beyin sorunları yaşayanlara (travma falan) önerilmiyor.
    Sokunma hassasiyeti yaratıyormuş ama daha göremedim.
    Dirde uyku bozukluğu falan diyor ama dün saat 12:15'de yattım ki bu bir devrim

Gelişmeleri buraya yazmaya devam edeceğim...
  • Hadi hayırlısı olsun gergozen.

Bu arada diğer yan etkiler olabilir,dikkat et..Sinirlerie de hakim olmaya çaılş malum kimilerinde diş gıcırdatma olayı felan da oluyor..Kimi antidepresanlar adamda kimi titremeler ve tikler yaratıyor..
  • :) uyarıların için teşekkürler.

Şimdi 11.gündeyim dün akşam itibariyle sigarayı bırakmış olmam gerekiyor (10-15 gün diyordu ben 10. günü seçtim). Şu an canım nikotin istemiyor ama yine de bir boşluk hissediyorum. El tiryakiliği denen şeyden kurtulmak çok zor.

Aslında tesbih düşündüm de o da bağımlılık yapıyor (ondan kurtulmak için tekrar sigaraya başlamam gerekebilir ), stres topu falan alsam o da çok gürültülü. Ben de el çalıştırmak için kullanılan lastiklerden almaya karar verdim. Cumartesi kızılaya inince alırım.

Ha bir de çok açım :) bir sürü abur cubur aldım.

Hadi bakalım hayırlısı
  • Tebrikler kardeş,
    Darısı bizim başımıza.
  • teşekkürler , valla bu kadar kolay olacağını düşünmemiştim.

Ama ben bir risk aldım ve doktora danışmadan kullandım (hala da kullanıyorum).

Ancak geçenlerde bir arkadaşımız (şirketten tanımadığım biri) başka bir anti-depresanı fazla alarak kalbini durdurmuş. Beyin için de riskler taşıyor.
  • hymm
    tehlikeli iş,
    En güzeli hızlı yaşamak ve sigara içecek vakit bulamamak :)

Bi de alkol için falan bi iğne varmış, onu vurulduğun zaman eğer bir daha içki içersen komaya giriyormuşsun.
    O tür bişeyin sigara için olanı varsa ondan yaptırılabilir. Mecburiyet karşısında içemezsin
  • bu ilaçla içki kullanmak önerilmiyor, biraz daha güçlüsü ile hiç kullanamazsın.
    Ya adamı tam ota çeviriyor, içki yok sigara yok... neyse sabredeceğiz artık.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.