Şimdi Ara

## Palit 1GB Bellekli HD 4850 Sonic Modelini Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Palit 1GB Bellekli HD 4850 Sonic Modelini Duyurdu ##

Ekran kartı dünyasının önde gelen oyuncularından biri olan ve çatısı altında Gainward gibi üreticiler de bulunan Palit, geçtiğimiz ay içerisinde duyurduğu HD 4850 Sonic modelinin 1GB bellekli yeni bir varyasyonunu hazırladı. Palit'in ekran kartı tahmin edebileceğiniz üzere fabrika çıkışı arttırılmış saat hızına sahip. Özel soğutucu ile desteklenen ve referans modele göre daha sessiz ve serin çalıştığı ifade edilen kartın graifk işlemcisi 685MHz'de, bellekleri ise 2000MHz'de görev yapıyor. Çift slot tasarıma sahip olan ekran kartı bilindiği üzere 55nm RV770 Pro gpu'sunu kullanıyor. 256-bit bellek veri yolunu destekleyen 1GB bellekli Palit HD 4850 Sonic üzerinde 800x paralel işlem birimi yer alıyor. DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 uyumluluğunun yanı sıra yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilen Crossfire X destekli kartın üzerinde çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışları da yer alıyor. Önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenen kartın fiyatı hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• karta 8pin pcie güç konektörü var buda 150watt cekebilmesinis aglamakta :D

gpu iyi gidiyor kart iyi gözüküyor.
  • Kartın Soğutması İyi Gibi Gözüküyor.
  • Hocam bu ICEQ 4 ler ne zaman cikacak onu cok merak ediyorum. Biraz gec kalmadilar mis izce piyasaya surmek icin, 4850x2 ler falan da gelmedi henuz , bekle bekle nereye kadar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Timeguard

karta 8pin pcie güç konektörü var buda 150watt cekebilmesinis aglamakta :D

gpu iyi gidiyor kart iyi gözüküyor.

sen türkmüsün canım? :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: Promesa

Hocam bu ICEQ 4 ler ne zaman cikacak onu cok merak ediyorum. Biraz gec kalmadilar mis izce piyasaya surmek icin, 4850x2 ler falan da gelmedi henuz , bekle bekle nereye kadar

Vatan ve exa da mevcut bende aldım bi tane bu akşam takıcam.
  • Adam gibi modifiye 4870 gelmeyecek herhalde kart eskidi neredeyse.
  • palit in bu soğutucusu güsel olmuş kartlarıda saten tam f p kartlar. artık palit almamam için bi engel kalmadı
  • Biraz daha cafcaflı bir soğutucu kullanılabilirdi Ama yinede palitin en karizma kartlarının arasında sayılabilecek kadar iyi Yanlış anlaşılmasın Palitin kart tasarımları iğrenç! Palitin yaptığı bu kadar oluyo en fazla
  • dostum zaten o güzellik kasanın içinde ters olarak takıldıgı anda bittiği için sorun yok ama ben 9600gt deki altın rengindeki sogutucuyu daha çok seviyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: ELeCtRiCkChi

Biraz daha cafcaflı bir soğutucu kullanılabilirdi Ama yinede palitin en karizma kartlarının arasında sayılabilecek kadar iyi Yanlış anlaşılmasın Palitin kart tasarımları iğrenç! Palitin yaptığı bu kadar oluyo en fazla

• gercekten gpunun dıs gorunumu cok özensiz duruyor daha cok cakma cin malı kart gibi... Palit dizayna yonelse daha iyi bir firma olabilir aslnda..
  • soğutucunun tasarımı farklı olmuş ama daha iyi olabilirdi.soğutucunun performansını merak ettim açıkçası.
  • Güzel soğutucu.
  • neden hdmi koymazlar ki
  • Soğutucusu umarım iyidir ve 1gb bellek gerçekten fark yaratıyodur
  • Çok güzel oldu bu haber çeşit çoğaldıkça fiyatlar da gerilemeye başlayabilir...Saat hızları da gayet iyimiş bu arada..
  • Millet kart tavsiyesi istiyor sonic al diye cevap geliyor. Bu forumun popüler kartı sonic.
  • diğer ati firmalarındaki gibi göbek altında AMD yazısını görmedim
  • güzel
  • quote:

Orjinalden alıntı: rextr

neden hdmi koymazlar ki

Display portta yok, ve yine klasik palit tasarımı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.