- x
Uluslararası ilişkiler?
26 Cevap1520 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1207 Mesaj
8 Eylül 2008; 0:21:46 

bu bölümün tam olarak iş alanları nereleridir? iş imkanı çok mudur? bu bölümle bilgisi olan bi arkadaşımız cevaplayabilir mi acaba

üzerimden eksilmesin bayrağımın gölgesi...
eski nik:goxel54

1883 Mesaj
8 Eylül 2008; 0:47:05 

İş alanı bankalarda gişe memurluğu (tanıdığım mezunların %80'i) + sigorta işleri

dişişleri yüksek kpds+kpss puanına bakar ,çok zor girmek artı kontenjanı da azdır

Özel sektörde tanıdık varsa girebilirsin ama dışarıdan muhasebe kursuna gitmek gerekebilir (çünkü okurken sana öğretilmez iş ararken eksikliği çıkar ortaya)

kpss de 78 den az alırsan atamazsın hiçbiryere kamuda,78 alan bi arkadaş ardahan'a düştü(4 yıl boşta gezdi ;kpss kursuna gidip kazandı ancak )

kku uluslar i.ö mezuyum bu arada

nere olursa başvuracaz artık

Katılım zamanı: 16 Nisan 2002

Macaristan’daki Türk anıtları - tıkla

59 Mesaj
8 Eylül 2008; 0:51:52 

kağıt üzerinde diplomasi işleriyle uğraşılır.dışişleri bakanlığı,büyükelçilikler,

ama çoğu özel sektörde çalışıyo.

1207 Mesaj
8 Eylül 2008; 1:25:36 

hmm saolun..@macromedia kolay gelsin sana da

üzerimden eksilmesin bayrağımın gölgesi...
eski nik:goxel54

1883 Mesaj
8 Eylül 2008; 19:58:52 

sağol

705 Mesaj
8 Eylül 2008; 20:26:54 

Elbet bir gün hollanda büyük elçisi olacağım

230 Mesaj
8 Eylül 2008; 20:29:48 

Uluslararası İlişkiler okumak istiyorum ama hocalarımdan edindiğim bilgilere göre arkan olması lazımmış devlette iş bulmak istiyorsan doğru mudur?Bu bölümde okuyan/okumuş abiler bilgilendirebilirler mi

1617 Mesaj
8 Eylül 2008; 20:54:57 

Bende bu alanı okumak istiyorum. Biraz daha bilgi verir misiniz?

veritas lux mea.

705 Mesaj
8 Eylül 2008; 20:57:39 

Valla benim bölümüm aslında ama bu sene 1. sınıfa geçtim ondan çok yorum yapamayacağım sadece her okulda fransızca 2. yabancı dil zorunlu onu biliyorum tabi yanlışta olabilir.

1883 Mesaj
8 Eylül 2008; 21:12:48 

quote:

Orjinalden alıntı: tommiks

Uluslararası İlişkiler okumak istiyorum ama hocalarımdan edindiğim bilgilere göre arkan olması lazımmış devlette iş bulmak istiyorsan doğru mudur?Bu bölümde okuyan/okumuş abiler bilgilendirebilirler mi

kpss de yüksek puan al atanırsın merkezi yerleştirme ile(78den aşağısı kurtarmaz)

bazı özel sınavlar olur (uzmanlık,müfettişlik...)kpssde 85 yukarı alan gelsin denilir sınava
o sınavı verirsen mülakata alırlar;orada belki olabilir o durum
zaten o puanla merkezi yerleştirme ile koşulsuz girebiliyorsun bi yerlere

http://www.kku.edu.tr/i...5uluslar1dersicerik.doc

dersler bunlar,oldukça zevklidir dersler
müfradatın dışında dışarıdan muhasebe öğrenmekde yararlı olabilir mezuniyet sonrası için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Macromedia -- 8 Eylül 2008; 21:11:56 >

1617 Mesaj
8 Eylül 2008; 21:14:27 

Bu alanda okumak bol paraya bakar diyorlar. Tanıdığının fazla olması gerek diyenler var.

İş imkanları hakkında çoğu site ''çok geniştir'' diyor fakat bu alanı bitiren bazı öğrenciler Türkiye şartlarında iş bulamadığını söylüyor

Bu bölümü okuyup mezun olanlar yardımcı olursa çok seviniriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan301 -- 8 Eylül 2008; 21:12:53 >

veritas lux mea.

1883 Mesaj
8 Eylül 2008; 21:22:32 

quote:

Orjinalden alıntı: ozan301

Bu okulda okumak bol paraya bakar diyorlar. Tanıdığının fazla olması gerek diyenler var.

İş imkanları hakkında çoğu site ''çok geniştir'' diyor fakat bu alanı bitiren bazı öğrenciler Türkiye şartlarında iş bulamadığını söylüyor

Bu bölümü okuyup mezun olanlar yardımcı olursa çok seviniriz

zaten ben mezunum kırıkkaleden

kitap parası olarak zamanında 1 milyarın üzerinde vermiştim,bazı derslerde 4-5 kitap önerilir
kitap okuyacan sürekli sayfalarca
mezun olup otobüslerde muavinlik yapan bile vardı iş bulamayıp,büfelerde çalışanlara bile rastladık
uludağdaki uluslar i.ö sınıf birincisi arkadaşım bulunduğu ilçede vodofone bayisini işletiyor
genelde alandışı yerlerde çalışırlar mezunlar,nereye kapak atarsa
bankalar alıyor genelde ama onlarda yeterince doldu
kamuda değil özel sektörde arka bulmaya bakın
kamuda hayal olmaya başladı

1617 Mesaj
8 Eylül 2008; 21:32:29 

2 sene ülkemizde 2 sene yurtdışında mı okudunuz?
Ben 2 sene burda 2 sene yurt dışında okunduğunu biliyorum.
Her üni. 2 sene yabancı ülkede okutuyor mu yoksa üniversitenin yurtdışında okutması için yabancı bir ülkedeki üni. ile anlaşması mı gerekli?

veritas lux mea.

1883 Mesaj
8 Eylül 2008; 21:48:40 

quote:

2 sene ülkemizde 2 sene yurtdışında mı okudunuz?
Ben 2 sene burda 2 sene yurt dışında okunduğunu biliyorum.
Her üni. 2 sene yabancı ülkede okutuyor mu yoksa üniversitenin yurtdışında okutması için yabancı bir ülkedeki üni. ile anlaşması mı gerekli?

4 yıl devlet üniversitesinde okudum (2 senede uzattık ;bölüm biraz zorludur )
yurt dışına gönderme bizden sonra çıkan erasmus ile ilgili mi bilmiyorum ama sanmıyoum yollıyacakları yüksek lisans doktora harici

1617 Mesaj
8 Eylül 2008; 21:57:45 

ODTÜ yolluyor fakat ODTÜ yü kazanmak bir dert, kazandıktan sonra okuması bir dert. Zira yıllık ödenecek miktar fazla..

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

''SUNY BINGHAMTON ÜNİVERSİTESİ İLE ORTAK PROGRAMLAR:
İŞLETME & KÜRESEL SİYASET VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER

ODTÜ'de Ödenecek Yıllık Katkı Payı Ücreti: 7.940 YTL

Bu ücret, 2008-2009 akademik yılında bu programlara girecek öğrencilerin için ODTÜ'de geçirilecek İngilizce hazırlık ve lisans programlarının yıllık öğrenim ücretidir. Binghamton Üniversitesi'nde geçirilecek dönemler için öğrenciler bu üniversitenin o yıl için belirlenen öğrenim ücretini ödeyeceklerdir. Binghamton Üniversitesi'nde
2008-2009 öğretim ücreti, zorunlu sağlık sigortası dahil, akademik yıl başına (yaz dönemleri hariç) yaklaşık 13.400 ABD dolarıdır.

Öğrencinin Binghamton'da bulunacağı süre içinde, yurt, yemek, kitap-kırtasiye ve kişisel ihtiyaçları için yapacağı harcamanın akademik yıl başına yaklaşık 13.500 ABD doları tutacağı tahmin edilmektedir. Öğrenci ilk gittiği dönem öncesi katılacağı oryantasyon programı ücretini (yaklaşık 300 ABD Doları) ayrıca ödeyecektir.''

↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑

Bu alanda öğretim veren başka hangi üniversiteler var?
ODTÜ dışında KTÜ,9 Eylül Üniversiteleri de güzel diyorlar. Siz ne dersiniz?

veritas lux mea.

1883 Mesaj
8 Eylül 2008; 22:00:10 

bu arada pmine cevap veremiyorum,gsm onaylaman gerekiyor sanırım
exe69@w.cn

dostum ders falan hakkındaysa soracaksan 3 senedir bakmıyorum hiç bir kitabına bölümün

okuta okuta artık bıktırdılar okumaktan

buda özbekistandaki arkadaşımın msnesi daha farklı persfektiften anlatabilir bildiklerini
qayhansolmaz@hotmail.com

1883 Mesaj
8 Eylül 2008; 22:06:31 

Bizim bildiğimiz iyi olarak Siyasal ve Uludağı da katabilirim.Dediğin üniversitelerin bilimsel çalışmalarda etkileri pek yoktur.
Bizim Kırıkkale Üniversitesinin bir hocasının kitapları uludağda okutulabilmektedir.
Uluslararası ilşkilerde Ankara çevresi ve Bursa iyidir.

1617 Mesaj
8 Eylül 2008; 22:12:51 

'' İş alanı bankalarda gişe memurluğu (tanıdığım mezunların %80'i) + sigorta işleri ''

Bu sözden sonra kafam iyice karıştı. Küresel ve Uluslararası İlişkiler bölümü kazanması kolay bir bölüm değil. O kadar dirsek çürüttükten sonra gişe memuru olacaksak...

EA 2 puan türüne göre iş imkanı fazla olan hangi alanlar var (huhuk dışında)? Ben önceden Bilgisayara Teknolojisi ve Bilişim Sistemlerini düşünüyordum, vazgetim. İktisat, Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, İşetme, Muhasebe bu alanlardan mezun olanların iş imkanı ve para durumu nasıl?

Bu alanlardan mezun olan bir öğrencinin iş imkanları uluslararası ilişkilerden fazla mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan301 -- 8 Eylül 2008; 22:10:12 >

veritas lux mea.

666 Mesaj
9 Eylül 2008; 12:58:20 

quote:

'' İş alanı bankalarda gişe memurluğu (tanıdığım mezunların %80'i) + sigorta işleri ''

Bu sözden sonra kafam iyice karıştı. Küresel ve Uluslararası İlişkiler bölümü kazanması kolay bir bölüm değil. O kadar dirsek çürüttükten sonra gişe memuru olacaksak...

EA 2 puan türüne göre iş imkanı fazla olan hangi alanlar var (huhuk dışında)? Ben önceden Bilgisayara Teknolojisi ve Bilişim Sistemlerini düşünüyordum, vazgetim. İktisat, Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, İşetme, Muhasebe bu alanlardan mezun olanların iş imkanı ve para durumu nasıl?

Bu alanlardan mezun olan bir öğrencinin iş imkanları uluslararası ilişkilerden fazla mı?

küresel ve uluslararası ilşkiler kazanması kolay değil mi?geçen sene 300 civarı kapatmıştı yanlış hatırlamıyorsam

1617 Mesaj
9 Eylül 2008; 13:02:46 

Öyle mi ? Ben zor sanıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan301 -- 9 Eylül 2008; 12:59:50 >

veritas lux mea.

705 Mesaj
9 Eylül 2008; 14:45:09 

@ozan301

Dokuz Eylülde uluslarası ilişkiler yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nightmare_2 -- 9 Eylül 2008; 14:43:56 >

423 Mesaj
9 Eylül 2008; 16:46:44 

Ben de bu sene hazırlıkta kolu bacağı kaptırmazsam seneye siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler'e başlayacağım.

Kaan selam

Katılım zamanı: 10 Nisan 2006

705 Mesaj
9 Eylül 2008; 17:48:57 

quote:

Orjinalden alıntı: NakkrazeN

Ben de bu sene hazırlıkta kolu bacağı kaptırmazsam seneye siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler'e başlayacağım.

Kaan selam

666 Mesaj
9 Eylül 2008; 19:48:59 

Bende bu sene kocaeli üniversitesi 4. sınıfa başlıyorum ama gençlere tavsiyem biz yaktık başımızı sizde yakmayın :)
Uluslararası ilişkiler diyince insanın aklına çok geniş bir iş alanı geliyor ancak sadece siyaset üzerine eğitiliyorsunuz(tabi türkiyedeki eğitime eğitim diyorsanız)
ayrıca konu siyaset olunca her hoca olayları kendi bakış açısından anlatıyor. aynı tarihi olayı iki farklı hocadan tamamen başka dinledim... dersler fazla taraflı oluyor yani. bu sadece benim okuluma has değil başka üniversitelerdeki arkadaşlar ilede konuştum ve hepsi aynı şeyi söylüyor.
üniversitede aktif olmak için siyasi olarak aktif olmak şart. başka türlü hocaların gözüne giremezsiniz. ab yanlısı bi hocanın gözüne girerken pantürk akımına kendini kaptırmış bi hocanın gözünden tamamen düşersiniz. bilmem anlatabildimmi derdimi

Iphone 4, Factory Unlock, Jailbreak

1617 Mesaj
9 Eylül 2008; 20:12:15 

quote:

Orjinalden alıntı: Nightmare_2

@ozan301

Dokuz Eylülde uluslarası ilişkiler yok

''Hatasız kul olmaz Hatamla sev beni''

quote:

Orjinalden alıntı: taliban

Bende bu sene kocaeli üniversitesi 4. sınıfa başlıyorum ama gençlere tavsiyem biz yaktık başımızı sizde yakmayın :)
Uluslararası ilişkiler diyince insanın aklına çok geniş bir iş alanı geliyor ancak sadece siyaset üzerine eğitiliyorsunuz(tabi türkiyedeki eğitime eğitim diyorsanız)
ayrıca konu siyaset olunca her hoca olayları kendi bakış açısından anlatıyor. aynı tarihi olayı iki farklı hocadan tamamen başka dinledim... dersler fazla taraflı oluyor yani. bu sadece benim okuluma has değil başka üniversitelerdeki arkadaşlar ilede konuştum ve hepsi aynı şeyi söylüyor.
üniversitede aktif olmak için siyasi olarak aktif olmak şart. başka türlü hocaların gözüne giremezsiniz. ab yanlısı bi hocanın gözüne girerken pantürk akımına kendini kaptırmış bi hocanın gözünden tamamen düşersiniz. bilmem anlatabildimmi derdimi

Anlattın
Teşekkürler

veritas lux mea.

2098 Mesaj
9 Eylül 2008; 20:28:32 

Bende pazarlama bölümünden uluslararası ticarete geçerim belki diyordum şansa bak

İlginç Siteler

666 Mesaj
10 Eylül 2008; 14:36:28 

quote:

Anlattın
Teşekkürler

Rica ederim...

Iphone 4, Factory Unlock, Jailbreak
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375