Şimdi Ara

Kablosuz modemi Access Point yada kablosuz adaptör olarak kullanma (AIRTIES RT205 ve benzerleri) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
791
Cevap
57
Favori
524.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uydu alıcım (Yumatu Spark)ile kullanmak için aldığm INCA IM205NX WİRELESS dan ethernet üzerinden İP,DNS aldıramadım.Bunun üzerine bir EDİMAX EW-7711 Wireless Adapter aldım.Yumatu Spark ile uyumlu.Sorunsuz kurulumdan sonra uydu alıcım Kablosuz antenlede yine İP;DNS almadı(iki laptop,bir cep telefonu,bir Tablet Pc çalışmasına rağmen) Bunun üzerine daha evvel kullandığım ZOOM X5 ile INCA yı Ethernet kablosu ile birbirine bağladım.Uydu alıcı Ethernet diğerleri Wireless .Böylece hepsi bir arada mutlu çalışıyorlar.
  • Arkadaşlar.. Elimde Airties RT 206 ve Airties RT 211 model kablosuz modemlerim var.

bir apartmanda RT 206 modemi Ana modem olarak belirleyip telefon hattına bağladım. sonra bu apartmanın karşısındaki başka bir apartmana geçip cam önüne RT 211 modemimi koymak istiyorum.
    sonra ana modemden (RT 206 ) dan kablosuz olarak cam önüne koyduğum karşı apartmandaki RT 211 modemime kablosuz sinyal gitmesini istiyorum.
    sonra RT 211 den arka odalara internet almak istiyorum.

modem ayarları nasıl yapılır. ana modemde Ve karşı apartmana yerleştireceğim modemde hangi ayarları yapmam gerekiyor.
    lütfen yardım ederseniz sevinirim. şimdiden teşekkür ederim..

yukarıdaki yazılanları okudum ama bir yerler eksik sanki..

tek tek ana modemde neler yapılacak.. karşıdaki diğer modemde neler yapılacak... sırasıyla anlatacak arkadaş var mı acaba..
  • arkdaşlar herkese kolay gelsin. yeniyim ve bu konularda biraz acemiyim ama bu konuda benimde yardıma ihtiyacım çok. şimdi komşum yeni net aldı ve kablosuz RT-206V4TT modem ile bağladı. ben ondan çoklayıcı ile başka bi komşuya ve kendime kablo çektim. şu an 3 kişi kullanıyoruz. asıl alan komşu kablosuz biz kablolu. kablosuz ağın verimi evde çoz az anun için bana gelen kablolu neti evde exper EWM-01 modemi ile kablosuz yapabilirmiyim bilmiyorum. ustalardan yardım bekliyorum. birazcık detaylı olursa çok sevinirim. şimdiden çok teşekkür ederim.herkese kolay gelsin.
  • detaya gerek yok.
    exper in ip adresini 192.168.2.254 yap.
    dhcp server relay yani tekrarlayıcı seç 192.168.2.1 gir.
    kablosuz ağ ismi şifre v.s. ayarla.
    yukardan gelen kabloyu modeme gir ve yayına başla.
  • airtieslerde köprü veya tekrarlayıcı olarak kullanmak isterseniz şifrelemeyi WEP yapmanız gerekebilir. WPA şifreleme bazı ürünlerde kabul etmiyor
  • ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 11 Ekim 2012; 17:17:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: grolof

Arkadaşlar
    Kablosuz sinyalini güçlendirip daha uzak yerlerden kablosuzu kullanabilmek için tp-link marka access point aldım.İlk modemim süperonlinenin tılgın idi ama problem yaratır diye huwaei modem gönderdiler ve onunla bağlantı yaptık,arada kesilmesine katlanayım derken android sistemi ile uyum sağlamadı ve telefondan play storeden hiçbir şey indiremeyince pirelli modem talep ettim.
    Şu anda Pirelli DRG A226G modem ve tp-link WA801ND acces pointimi kurmak istiyorum.Değişik denemeler yaptım ama sık sık bağlanamama problemi yaşadım.
    Bir aceminin anlıyacağı biçimde tüm ayrıntıları ile bana tarif edebilirseniz size minnettar kalırım.Modemden kablosuz alıp kablosuz olarak yayın yapsın istiyorum.Saygılar.

;)

https://www.google.com.tr/search?q=Pirelli+DRG+A226G+modem+ve+tp-link+WA801ND+acces+point&oq=Pirelli+DRG+A226G+modem+ve+tp-link+WA801ND+acces+point&sugexp=chrome,mod=0&sourceid=chrome&ie=UTF-8#hl=en&sclient=psy-ab&q=tp-link+wa801nd+repeater&oq=tp-link+wa801nd+repeater&gs_l=serp.3..35i39j0i30j0i5i30j0i5i10i30.30606.30800.3.32544.2.2.0.0.0.1.785.1427.5-1j1.2.0.les%3B..0.0...1c.1.Kjp97582Nq4&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=c3de808e434dbb64&bpcl=35243188&biw=1280&bih=909

http://forum.donanimhaber.com/m_56584131/tm.htm

http://www.tp-link.com/resources/software/201122515203219.pdf

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: grolof

Tarafımdan silinmiştir.

tarafımdan cevaplanmıştır :)

• arkadaşlar d-link dsl 2640u adsl modem routerı ap olarak nasıl kullanablirim ? ayarlarını bulamadım bi türlüde. d-smartın verdiği modem bu
  • utkazizmit teşekkür edrim. uğraştım ama oldu sonunda adaptörü yanlış takmışımda ondan olmuyomuş. voltajı ayarlayınca oldu.
  • Yukarıda yazdığım problemin çözümünü bilen var mıdır ?
  • arkadaşlar access pointer yada router denen cihazlarla philips smart tv için kablolu internet bağlantısı yapabilirmiyim. Modemim salonda , tv odada bu router ile oda da ki tvyi internete bağlayabilirmiyim yoksa bu cihazlar sadece bilgisayar ve telefon bağlantısı için mi
    cevaplar için şimdiden teşekkürler
  • en hesaplı çözüm 38 liraya tplink 740n router alıyorsun. Cihazı tv nin yanında uygun bir yere kuruyorsun. Cihaz kablosuz sinyali alıyor sana hem 4 port ethernet kablo çıkışı veriyor hemde yeniden kablosuz yayın yapıyor. Ethernet portlarından herhangi birini tv ye girince tv nete çıkıyor.
    Yani işini fazlası ile görüyor cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanizmit -- 18 Ekim 2012; 19:06:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARKBLUE82

Yukarıda yazdığım problemin çözümünü bilen var mıdır ?

rt-205 ve diğer cihazın kablosuz ağ isimlerini farklı yap.
    Birde rt-205 üzerinden bağlanan pc de komut satırında ipconfig komutu ile bak bakalım pc ip adresi, varsayılan ağ geçidi ve dns bilgisi alıyormu.

• quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

en hesaplı çözüm 38 liraya tplink 740n router alıyorsun. Cihazı tv nin yanında uygun bir yere kuruyorsun. Cihaz kablosuz sinyali alıyor sana hem 4 port ethernet kablo çıkışı veriyor hemde yeniden kablosuz yayın yapıyor. Ethernet portlarından herhangi birini tv ye girince tv nete çıkıyor.

çok teşekkür ederim bu router denilen alet modemden gelen interneti aynen yeni bir modem gibi tv ye kablolu olarak verecek yani boşuna fazladan para ödemeyeceğim.
  • quote:

en hesaplı çözüm 38 liraya tplink 740n router alıyorsun. Cihazı tv nin yanında uygun bir yere kuruyorsun. Cihaz kablosuz sinyali alıyor sana hem 4 port ethernet kablo çıkışı veriyor hemde yeniden kablosuz yayın yapıyor. Ethernet portlarından herhangi birini tv ye girince tv nete çıkıyor.

Tp-Link TL-WR720N 150 Mbps Dahili Antenli 2 Portlu Kablosuz N Router

peki bu üründe işimi görür mü kardeş
  • rica ederim.
    720n için birşey diyemem. Denemedim.
    Ayrıca cihazda harici anten yok sıkıntı yaratır çekim gücünde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanizmit -- 18 Ekim 2012; 22:33:23 >
  • çok soru sordum ama kusura bakmayın bu router ile access point dedikleri aletlerin ne farkı var

birde bu aletle modemimin bir kabloyla bağlı mı olması gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimy006 -- 18 Ekim 2012; 23:31:37 >
  • artık fark kalmadı router ile ap ler arasında. Cihazlar çok fonksiyonlu çünki.
    Üst mesajımda açık yazmıştım kablosuz sinyali alır hem kablolu hem kablosuz verir diye.
    Yani modemine kablo ile bağlamıyacaksın kablosuz bağlanacaksın.

• quote:

artık fark kalmadı router ile ap ler arasında. Cihazlar çok fonksiyonlu çünki.
    Üst mesajımda açık yazmıştım kablosuz sinyali alır hem kablolu hem kablosuz verir diye.
    Yani modemine kablo ile bağlamıyacaksın kablosuz bağlanacaksın.

Utkan kardeş dediğiniz ürünü aldım şuan kurulumu yaptım ama şöyle bir sorun var router modemden gelen ethernet kablosu takılı iken çalışıyor interneti veriyor ama o kabloyu söktüğümde wifi yayını yapıyor ama veri gelmiyor ne yapmam lazım
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.