Şimdi Ara

Kablosuz modemi Access Point yada kablosuz adaptör olarak kullanma (AIRTIES RT205 ve benzerleri) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
791
Cevap
57
Favori
524.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

tplink wa701 access point al.

Huawei HG521 modemle kablosuz bağlantı sıkıntı olmaz değilmi.Birde modemle arasında yaklaşık 15 mt ve 4 duvar olacak wireless almada sıkıntı olurmu sence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ormancı51 -- 8 Haziran 2012; 11:54:48 >
  • wa701 kaynak hangi cihaz olursa olsun tekrarlama yapar. Fakat sinyal konusunda kesin birşey diyemem. Bunu elinizdeki wifi alıcılarla sizin tesbit etmeniz lazım. Örneğin laptopla mevcut sinyale nereden en iyi bağlanıyorsunuz wa701 laptopdan biraz daha iyi olur çekim gücünde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

wa701 kaynak hangi cihaz olursa olsun tekrarlama yapar. Fakat sinyal konusunda kesin birşey diyemem. Bunu elinizdeki wifi alıcılarla sizin tesbit etmeniz lazım. Örneğin laptopla mevcut sinyale nereden en iyi bağlanıyorsunuz wa701 laptopdan biraz daha iyi olur çekim gücünde.

Hocam teşekkür ediyorum.
    hepsi buradan verdim siparişi şansıma indirimdeymiş.sonuçları yazarım haftaya
  • rica ederim.

• selamlar,

TTNET in verdiği TP-Link TD854W modemde WDS menusünü bulamıyorum
    evde wifi yayınını genişletmek istedim önceki modemim usr 9106 idi, TTNET sanki wifi paylaşımı yapılmasın diye WDS menüsünü kapattırmış
    yazılım ile yada bunu yapabilmek için başka bir yol varmı???
  • cok ugrastım ipleri bile manuel yaptım airties servisinden yardım aldım ama her seferinde bi hata oldu bi turlu yapamadım tp-link 8961nd ile rt205 ikilisini :(
    herseyi dogru yaptıgımda bile nete cıkmıyor airties :(
  • Arkadaşlar size bir sorum olacak. Ben ttnet abonesiyim ve kablosuz modem kullanıyorum. İki hafta sonra evleneceğim. Tuttuğum ev şimdi ki oturduğum evden yaklaşık 75m. kadar uzaklıkta. Şimdi bir access point alıp yeni tuttuğum evden şimdiki evdeki wirellesle bağlanabilirmiyim. Yada başka bağlanma şekilleri varmı yoksa tekrar ttnetten başka bir hat mı almam gerekiyor ?
  • 75 metre arada engeller felan varmı yoksa görebiliyormusun yeni evi.?

• quote:

75 metre arada engeller felan varmı yoksa görebiliyormusun yeni evi.?

tam çaprazımda kalıyor engel yok dümdüz yol var sadece
  • modemi camın önüne koy. Yeni eved camın önüne sinyali alıp tekrar dağıtıcak tplink wa701 ap koy. O mesafede engel yoksa sorunsuz çalışır.

• quote:

modemi camın önüne koy. Yeni eved camın önüne sinyali alıp tekrar dağıtıcak tplink wa701 ap koy. O mesafede engel yoksa sorunsuz çalışır.

tamam teşekkür ederim ilginiz için.
  • rica ederim.

• @utkanizmit

740n yerine neden 701 oneriyorsunuz ne gibi farklari var?

Bunlardan birini alirsam ayni anda cep tel, laptop, tv bağlanti kurabilir değil mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 740n ile kablosuz tekrar yapabilmen için kaynak cihazın tplink olması şart. Başka cihazlarla olaz. 701 ile her türlü cihazla kablosuz tekrar yapabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: abdurrahimk

Eğer modemi kablosuz adaptör olarak kullanmak isterseniz yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra modeminizi (airties yada ayar yapılan modem) Lan kablosu ile bilgisayarınıza bağlayıp diğer kablosuz modem üzerinden internete bağlanabiliyorsunuz. Yani yukarıdaki ayarları yaptığınızda modem artık bir kablosuz alıcı oluyor.

çok güzel bi anlatım olmuş teşekkürler ama kafama takılan bişe var.yardımcı olursanız çok sevinirim şimdi ben modemi ap olarak kullanıcam yukarıdaki işlemleri yaparak ama modemden koblosuzun şifresini kalldırınca internete girmiyor ve şöyle bi sayfa ççıkıyo 'internete girebilmek için kablosuza şifre koymanız gerek diyor'' nasıl yaparız bunu.acaba mac filtrelemeyi açsak düzelirmi bilmıyorumki?

şimdiden teşkkürler.

• hocam dediğiniz ayarları yaptım fakat bi türlü internete bağlanamadım alıcı modem üzerinden. durum şu adsl modemim verici olan yani d-link dsl-2640nru dsmartın verdiği modem ve alıcı olacak modem ise airties rt-211 ve ilk sayfada anlattığınız tüm ayarları yaptım rt 211 diğer modemi gördü seçtim ama internete bağlanamadım alıcı modem üzerinden. wireless şifresini kapalı iki modeminde fakat dlink modem rt 211 i istemci olarak görmüyor nedense. işin içinden çıkamadım yardımcı olurmusunuz
  • Merhabalar arkadaşlar, konuyu inceledim ancak dilediğim cevapları yakalayabildiğim bir mesaja/anlatıma rastlamadım, o yüzden sormak istiyorum:

Elimde şu cihazlar var:
    TP Link TD-W8151N IGD Modem/Router
    Zyxel P-600HW-T1 v2 Modem
    Airties 4450 AP/Router

Evim iki katlı ve modem olarak kullandığım TP-LINK'i hiçbir şekilde P-600HW-T1 modemi repeater olarak iletişime geçirtemedim. Airties 4450'de de yine aynı sorunla karşı karşıyayım. MESH ile TP-LINK'i eklesem de TP-LINK'de böyle bir ayar olmadığından -ya da bulamadığımdan- 4450'yi TP-LINK'e tanıtamıyorum. ZyXel'de de böyle bir ayar yok, üç ağ cihazımın hiçbiri birbiriyle iletişime geçmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Legion -- 9 Temmuz 2012; 9:22:16 >
  • slm.
    boşuna uğraşmayın airties ile tplink wds yani kablosuz köprü kuramıyor.
    zaten wds farklı markalarda genelde sorun yaratıyor.
  • quote:

slm.
    boşuna uğraşmayın airties ile tplink wds yani kablosuz köprü kuramıyor.
    zaten wds farklı markalarda genelde sorun yaratıyor.

Peki hocam, şimdi bütün cihazları kaldırdım ve TP-Link'i tek olarak kullanıyorum. Bir sorum olacaktı. Bir modeme yüksek dBi değerine sahip, yönsüz bir anten taksam, yine de bu WDS sistemiyle yakalayabileceğim kapsama alanına ulaşabilir miyim? Zannetmiyorum ancak, repeater'lar antenlere göre daha hesaplı ve etkili bir çözüm mü olur sizce?

Şunun gibi bir antenden bahsediyorum: TP-Link ant2412d
    Ve de şunun gibi bir repeater'dan: TP-Link WA730RE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Legion -- 9 Temmuz 2012; 9:36:04 >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.