Şimdi Ara

Kablosuz modemi Access Point yada kablosuz adaptör olarak kullanma (AIRTIES RT205 ve benzerleri) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
791
Cevap
57
Favori
524.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm. Her iki modemdede wds desteği varmı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

slm. Her iki modemdede wds desteği varmı.

evet usr 9110 da wds airteis da mess özelliği var
  • ok. Her iki cihazıda aynı wifi kanalına al. Her iki cihazada aynı ip grubunda fakat farklı ip ler ver. Her iki cihazdada farklı kablosuz ağ isimleri ver. İnternete bağlı olmayan modemden dhcp kapat. Önce şifresiz dene. Daha sonra wep şifre ile dene. Air in mesh menüsüne diğer modemin mac adresini gir usr yede air in mac adresini gir.
  • Merhaba;
    1 Numaralı işlemi yapıp kaydet dedikten sonra modemin arayüzüne erişemez oldum.Sadece power ve ethernet ışığı yanıyor.Nasıl düzeltebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_ragon

Merhaba;
    1 Numaralı işlemi yapıp kaydet dedikten sonra modemin arayüzüne erişemez oldum.Sadece power ve ethernet ışığı yanıyor.Nasıl düzeltebilirim?

hangi adım. modemleri aynı wifi kanalına almakmı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: the_ragon

Merhaba;

hangi adım. modemleri aynı wifi kanalına almakmı?

Hayır, Yandaki menüden ADSL>ADSL Modu>No Mode seçeneğini seçme işleminde benim modem Airties RT-204 olduğundan No Mode seçeneği yoktu..Seçili tüm modların seçeneğini kaldırıp kaydet dedim.Modem resetlendi, sonra arayüze erişemez oldum. Aynı sorun başkalarının da başına gelmiş sanırım :http://forum.donanimhaber.com/m_55455051/tm.htm :/

• orasının aslında bir önemi yok. modemi resetle arayüze ulaşınca
    dhcp server kapatman yeterli.
  • quote:

orasının aslında bir önemi yok. modemi resetle arayüze ulaşınca
    dhcp server kapatman yeterli.

İşte modemi resetleyebilsem sorunu çözeceğim de resetleyemiyorum..Reset tuşu da çalışmıyor önceki mesajımda linkini verdiğim konudaki gibi..
  • Orijinalden alıntı: kamuran731

Kablosuz modemi Access Point yada kablosuz adaptör olarak kullanma (AIRTIES RT205 ve benzerleri)

yok orası diil.
    bence varsa soldaki kablosuz menüsünde vardır.

hocam peki burası olabilirmi
     Kablosuz modemi Access Point yada kablosuz adaptör olarak kullanma (AIRTIES RT205 ve benzerleri)

bu turkce arabirimler isi zorlastırıyor. Mod yazan yerde ap harıc neler var.?

• Çok güzel bi konu İşime yarayacak teşekkür ederim.
  • Bu konuda tecrübeli arkadaşlara sorum var.

Bugün eve TİVİBU EV kurulumu yapıldı.
    Fakat problem şu ki, TV'nin olduğu odada telefon hattı olmadığı için taa salondan TV'nin olduğu odaya kadar kablo çekildi.

Bu konuyu okuyunca problemi kendimin çözebileceğini düşündüm.

Şimdi durum şöyle olacak

Telefon prizi----kablo-----TIVIBU modem.........kablosuz........Kendi Airties205im----kablo---TIVIBU TV unitesi.

bu şekilde bir bağlantı çalışır mı?
    yani RT205'i AP'ye çevirdikten sonra RT205 üzerinden kablolu bağlantı yapılabiliyor mu?
  • Yaparsin ama ne derece saglıklı olur bilinmez. tivibu surekli veri gonderiyor kablosuz agda surekli veri alisverisi sıkıntı yaratabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccnablade

Yaparsin ama ne derece saglıklı olur bilinmez. tivibu surekli veri gonderiyor kablosuz agda surekli veri alisverisi sıkıntı yaratabilir.

normal bağlantım şişer değil mi ?
    :(
  • Bildigim kadariyla tivibu 4 mb hat kullanıyor. Dene sansini yinede
  • arkadaşlar benimde bu konuda sormak istediğim birşey var. Yeni bir eve taşındım ve evde bir ethernet kablosu var camdan içeri giriyor. Nereden geldiği konusunda bilgi sahibi değilim :) bilgisayarımı bağladım ve internet bağlantısı var. kendi wireless modemimi buna bağlayarak kablosuz internet kullanabileceğimi önceki postları okuyarak öğrendim. Benim sorum ise modemim 4 çıkışlı diğer çıkışlardan modemi switch olarak kullanabilirmiyim? yoksa yalnızca kablosuz olarak mı kulanabilirim?
  • kablo tv net master cxc150 kablo modemim var tek çıkışlı olduğu ıçın ve diz üstü bilgisayar olduğundan dolayı net master wds-840 Wireless Access Point aldım kurdum ve çalışıyor ancak çıkış zayıf olması nedeniyle evin bir tarafında zayıf olarak bağlanıyoruz ve sık sık kesilmeler oluyor zayıf olan tarafa yakın yerlerin iyi alabilmesi için araya yeni bir tp link 3420 Access Point aldım ancak bunların kendi arasında iletişmi nasıl yapacağız bu konuda bilgi ve yardımlarınızı bekliyor teşekkür ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@ni@C

Bu konuda tecrübeli arkadaşlara sorum var.

Bugün eve TİVİBU EV kurulumu yapıldı.
    Fakat problem şu ki, TV'nin olduğu odada telefon hattı olmadığı için taa salondan TV'nin olduğu odaya kadar kablo çekildi.

Bu konuyu okuyunca problemi kendimin çözebileceğini düşündüm.

Şimdi durum şöyle olacak

Telefon prizi----kablo-----TIVIBU modem.........kablosuz........Kendi Airties205im----kablo---TIVIBU TV unitesi.

bu şekilde bir bağlantı çalışır mı?
    yani RT205'i AP'ye çevirdikten sonra RT205 üzerinden kablolu bağlantı yapılabiliyor mu?

slm.
    ben kesinlikle önermem. tvibu sürekli şişirir wifi'yi. bence powerline sistemi daha uygun sana.

• quote:

Orijinalden alıntı: curiolus

arkadaşlar benimde bu konuda sormak istediğim birşey var. Yeni bir eve taşındım ve evde bir ethernet kablosu var camdan içeri giriyor. Nereden geldiği konusunda bilgi sahibi değilim :) bilgisayarımı bağladım ve internet bağlantısı var. kendi wireless modemimi buna bağlayarak kablosuz internet kullanabileceğimi önceki postları okuyarak öğrendim. Benim sorum ise modemim 4 çıkışlı diğer çıkışlardan modemi switch olarak kullanabilirmiyim? yoksa yalnızca kablosuz olarak mı kulanabilirim?

slm. dhcp server özelliğini kapattığın anda modemin hem wifi yayını yapar hemde switch görevi görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.demirer

kablo tv net master cxc150 kablo modemim var tek çıkışlı olduğu ıçın ve diz üstü bilgisayar olduğundan dolayı net master wds-840 Wireless Access Point aldım kurdum ve çalışıyor ancak çıkış zayıf olması nedeniyle evin bir tarafında zayıf olarak bağlanıyoruz ve sık sık kesilmeler oluyor zayıf olan tarafa yakın yerlerin iyi alabilmesi için araya yeni bir tp link 3420 Access Point aldım ancak bunların kendi arasında iletişmi nasıl yapacağız bu konuda bilgi ve yardımlarınızı bekliyor teşekkür ediyorum

slm. 3420 access point diil router dir. yapman gereken her iki cihazın kablosuz köprü özelliklerini kullanarak (wds)
    cihazları birbirlerine tanıtmak.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: curiolus

arkadaşlar benimde bu konuda sormak istediğim birşey var. Yeni bir eve taşındım ve evde bir ethernet kablosu var camdan içeri giriyor. Nereden geldiği konusunda bilgi sahibi değilim :) bilgisayarımı bağladım ve internet bağlantısı var. kendi wireless modemimi buna bağlayarak kablosuz internet kullanabileceğimi önceki postları okuyarak öğrendim. Benim sorum ise modemim 4 çıkışlı diğer çıkışlardan modemi switch olarak kullanabilirmiyim? yoksa yalnızca kablosuz olarak mı kulanabilirim?

slm. dhcp server özelliğini kapattığın anda modemin hem wifi yayını yapar hemde switch görevi görür.

teşekkürler. bu akşam deneyeceğim

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.