Şimdi Ara

Kablosuz modemi Access Point yada kablosuz adaptör olarak kullanma (AIRTIES RT205 ve benzerleri) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
791
Cevap
57
Favori
524.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: MadWolf
    Arkadaşlar apartmanda 6 dairenin kullandığı ortak bir internet var.Modem Rt-206.Benim de kendime ait Linkys WAG54GP2 v2 modemim var.RT206 kablosuz sinyal çok zayıf.Benim linkysle bunu artırmam mümkün mü?Biraz önce rt206 dan gelen kabloyu masaüstü bilgisayarımdan çıkarıp benim modeme taktım.Şuan onunla bağlıyım.Masaüstünde çalışıyor fakat wireless yok, görüyor bağlanıyor fakat internet yok..Biraz kurcaladım.Bu sefer wireless çalıştı masaüstü gitti..İkisini birden nasıl bağlayabilirim..???

Merhaba,
    Anladığıma göre evinize internet RT 206 modem üzerinden ethernet kablosu ile geliyor. Ve elinizdeki Linksys WAG54GP2 modem ile kablosuz internet kullanmak istiyorsunuz.
    Yapmak istediğini gerçekleştirmeniz mümkündür.
    Yapılacak işlemler:
    1. Elinizdeki Linksys WAG54GP2 modemin arayüzüne girin. LAN bölümünden IP'sini RT 206'nın kullandığı guruptan bir IP ile değiştirin. (Bu aşama şart değil. Ancak istediğiniz zaman Linksys WAG54GP2 modeme erişip ayar vs. değiştirmek için çok kolaylık sağlar) Mesela RT 206 modemin IP'si 192.168.2.1 olsun, Linksys WAG54GP2 modeminkini 192.168.2.100 yapın.
    2. Linksys WAG54GP2 modemin arayüzünde DHCP'yi iptal edin.
    3. Eve RT 206'dan gelen ethernet kablosunu Linksys WAG54GP2 modemin ethernet portlarından birine takın.
    Bu aşamalardan sonra ister kablosuz isterseniz ethernet kablosu ile rahatlıkla internet çıkışı sağlarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyalcin

quote:

Arkadaşlar apartmanda 6 dairenin kullandığı ortak bir internet var.Modem Rt-206.Benim de kendime ait Linkys WAG54GP2 v2 modemim var.RT206 kablosuz sinyal çok zayıf.Benim linkysle bunu artırmam mümkün mü?Biraz önce rt206 dan gelen kabloyu masaüstü bilgisayarımdan çıkarıp benim modeme taktım.Şuan onunla bağlıyım.Masaüstünde çalışıyor fakat wireless yok, görüyor bağlanıyor fakat internet yok..Biraz kurcaladım.Bu sefer wireless çalıştı masaüstü gitti..İkisini birden nasıl bağlayabilirim..???

Merhaba,
    Anladığıma göre evinize internet RT 206 modem üzerinden ethernet kablosu ile geliyor. Ve elinizdeki Linksys WAG54GP2 modem ile kablosuz internet kullanmak istiyorsunuz.
    Yapmak istediğini gerçekleştirmeniz mümkündür.
    Yapılacak işlemler:
    1. Elinizdeki Linksys WAG54GP2 modemin arayüzüne girin. LAN bölümünden IP'sini RT 206'nın kullandığı guruptan bir IP ile değiştirin. (Bu aşama şart değil. Ancak istediğiniz zaman Linksys WAG54GP2 modeme erişip ayar vs. değiştirmek için çok kolaylık sağlar) Mesela RT 206 modemin IP'si 192.168.2.1 olsun, Linksys WAG54GP2 modeminkini 192.168.2.100 yapın.
    2. Linksys WAG54GP2 modemin arayüzünde DHCP'yi iptal edin.
    3. Eve RT 206'dan gelen ethernet kablosunu Linksys WAG54GP2 modemin ethernet portlarından birine takın.
    Bu aşamalardan sonra ister kablosuz isterseniz ethernet kablosu ile rahatlıkla internet çıkışı sağlarsınız.

Çok teşekkür ederim ramazanyalcin..Sayende hem kablosuz hem kablolu aynı anda kullanabiliyorum. Sağol..

• quote:

Çok teşekkür ederim ramazanyalcin..Sayende hem kablosuz hem kablolu aynı anda kullanabiliyorum. Sağol..

Rica ederim, sen de sağol.
    Kolay gelsin...
  • Arkadaşlar bu bölümü kaç gündür okuyorum denilenleri yaptım ama bir türlü başarılı olamadım.

Bende 2 tana Aities kablosuz modem var. İnternete Airties Wav-275 ile kablosuz olarak bağlanıyorum. Diğer modem ise Airties RT-206. Ben şimdi Rt-206 mesh yaparak sinyali güçlendirip diğer odalarda kablosuz bağlanıyı sıhhatli kullanmak istiyorm Burada yazılanları uyguladım fakat bir türlü başarılı olamadım. Sorun nerede kafayı yemek üzereyim. Bana yardıcı olursanız çok sevineceğim. Paylaşacağınız bilgiler için hepinize şimdiden teşekkürlerimi bildiriyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: slow_summer

Arkadaşlar bu bölümü kaç gündür okuyorum denilenleri yaptım ama bir türlü başarılı olamadım.

Bende 2 tana Aities kablosuz modem var. İnternete Airties Wav-275 ile kablosuz olarak bağlanıyorum. Diğer modem ise Airties RT-206. Ben şimdi Rt-206 mesh yaparak sinyali güçlendirip diğer odalarda kablosuz bağlanıyı sıhhatli kullanmak istiyorm Burada yazılanları uyguladım fakat bir türlü başarılı olamadım. Sorun nerede kafayı yemek üzereyim. Bana yardıcı olursanız çok sevineceğim. Paylaşacağınız bilgiler için hepinize şimdiden teşekkürlerimi bildiriyorum..

Arkadaşlar Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bu bölümü kaç gündür okuyorum denilenleri yaptım ama bir türlü başarılı olamadım.

Arkadaşlar Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

Bu konuda bana yardım olacak biriler varmı? Gerçekten acil yardıma ihtiyacım var....

• Merhaba,
    Anlaşıldığına göre her iki modemi kablosuz olarak haberleştireceksiniz.
    MESH teknolojisini denemedim ama RT 205 modemin dökümanını bir inceledim. Dökümanda MESH teknolojisiyle kablosuz modem ile AirTies AP'lerin anlaşabildiğinden bahsediyor. Ancak sanıyorum bu forumda bir yerlerdeydi, birisi kablosuz iki adet AirTies modemi MESH teknolojisi ile kullandığında bahsetmişti.
    RT 205 modemin kullanım kitabının 18-20. sayfalarında MESH teknolojsinin nasıl kullanılacağı bahsedilmiş. Dökümanı bir inceleyin.
    Dökümandan anladığıma göre modemde ilgili ayarın etkinleştirlmesi sonrası her iki modemde kablosuz kanalı aynı yapılacak ve SSID'lerin aynı yapılması tavsiye ediliyor. İlave olarak AP gibi kullanılacak modemde DHCP'nin iptal edilmesi lazım. Birde modemlerin varsayılan IP'leri aynıdır. IP'lerini değiştirmeyi unutmayın.
  • Ramazan bey ilginiz için teşekkür ediyorum. Ben modemleri bir birleri ile haberleşmesini sağladım fakat aktarıcı olarak kullandığım modemden internete bağlantı yapamadım. El kitabınd yazanları aynısı yaptık fakat aktarıcı olarak kullandığım modemden bir türlü internek çıkışı alamadım. Forumda yazılanların hepsini denedim fakat olmadı modemler tek tek internete bağlanddığımda internete girebiliyorum. Anlayacağınız modemlerde bir arıza falan yok. Bunun nedeni ne olabilir...
  • İkinci modemde DHCP'yi kapattınız mı? İkinci modemde DHCP açık ise IP talep eden bilgisayar ağ geçidi olarak bu modemin IP'sini kullanacağından internete çıkamaz.
    İkinci modem üzerinden IP alınabiliyor mu? Alınıyorsa hangi modemin IP gurubundan?
    Modemlerin IP'si nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramazanyalcin -- 13 Aralık 2009; 23:45:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyalcin

İkinci modemde DHCP'yi kapattınız mı? İkinci modemde DHCP açık ise IP talep eden bilgisayar ağ geçidi olarak bu modemin IP'sini kullanacağından internete çıkamaz.
    İkinci modem üzerinden IP alınabiliyor mu? Alınıyorsa hangi modemin IP gurubundan?
    Modemlerin IP'si nedir?

internete bağlı olan jablosuz modem airteis wav-275 IP:192.168.2.1 ve DHCP açık
    AP olarak kullanmak istediğm modem RT-206 IP:192.168.2.222 ve DHCP kapalı

her ikisinde kablosuz kanal frekanslar 4 ncü kanala ayarlı
  • http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=35790029#36391273
    Bu linkte benzer birşeyler anlatılmış. Bir inceleyin
  • mükemmel hocam. bugun denicem..
  • arkadaşlar merhaba
    evimin dışından rt 205 ile şifresiz ve wireless yayın yapılmakta. rt-205 e ap-400 ile tekrarlayıcı olarak bağlanmak istiyorum. . ancak rt-205 in web arayüz şifresiniz bilmiyorum. nasıl taıntırım yardımcı olun lütfen!!!!
  • arkadaşlar bende bu şekilde bağlanıyorum suan ama hızı cok düştü.

acaba geneldemii böyle oluyor yoksa benmi yanlış birşey yaptım..
  • Zyxel modemin ana modem Airties RT-205 ise AP olarak kullandığım modem.
    Airties modemde DHCP yi kapatmadım ama LAN kablosu takar takmaz sorunsuz bir şekilde diğer modeme bağlanıp IP alıyor.
    DHCP yi illa ki kapatmam gerekiyor mu ?
    Yalnız şu an Airties modemin arayüzüne bağlanamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NetX

Zyxel modemin ana modem Airties RT-205 ise AP olarak kullandığım modem.
    Airties modemde DHCP yi kapatmadım ama LAN kablosu takar takmaz sorunsuz bir şekilde diğer modeme bağlanıp IP alıyor.
    DHCP yi illa ki kapatmam gerekiyor mu ?
    Yalnız şu an Airties modemin arayüzüne bağlanamıyorum.

Bahsi geçen her iki modemi bir birine bağlayıp kullanabilirsiniz.
    Yapılacak işlemler.
    1. ZyXel modemin kullandığı IP'yi öğrenin. Mesela 192.168.1.1 olsun.
    2. AirTies modemin IP'sini ZyXel ile aynı guruba alın, tercihen 192.168.1.200 yapın (şart değil ama istediğiniz zaman AirTies modemin ayarlarına erişmek için kolaylık sağlar).
    3. AirTies modemde DHCP sunucuyu iptal edin.
    4. ZyXel ile AirTies modemi ethernet kablosu ile birbirine bağlayın.

DHCP'yi kapamadan bağlantı yapıp internete çıkmış olabilirsiniz. Ama bu sürekli çıkış yapabileceğinz anlamına gelmez. Çünkü mevcur kurulu sisteminizde otomatik IP isteğine ZyXel modem cevap verirse internete çıkarsınız ama AirTies modem cevap verirse internete çıkamazsınız. Mevcut sistemde AirTies modeme erişememeniz modemlerin ve bilgisayarın ayn IP gurubunda olmamasına veya her iki modem IP'lerinin aynı olup IP çakışması olmasından kaynaklanabilir.

• Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için DHCP devre dışı bırakılmalı illaki diyorsunuz anladığım kadarıyla.
    Aynen dediğiniz gibi sanırım aynı IP grubunda olmadığım için Airties web arayüzüne ulaşamadım ilk fırsatta 4.adımı da yapayım en iyisi.
    Tekrardan herşey için teşekkürler.
  • Rica ederim...
    Evet, dediğim gibi. Bağlantının sorunsuz olması için AirTies modemde DHCP'nin iptal edilmesi şart.
  • paylaşım harika olmuş emeğinize sağlık.
    elimde Scientific Atlanta 2203 (kablonetin verdiği ) ve flynet router 4 portlu wireless modem iile bağlanabildim.
    fakat şifrelemeye gelince bağlantılar gidiyor.Bunu nasıl yapabiliriz acaba?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.