Şimdi Ara

Kablosuz modemi Access Point yada kablosuz adaptör olarak kullanma (AIRTIES RT205 ve benzerleri) (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
791
Cevap
57
Favori
524.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: utku_cemre

merhaba arkadaşlar,elimde ttnetin verdiği 2 adet modem var(zyxel vmg3312 ile zte zxhn h168n) zyxel ana modem zte köprüleme yapılacak modem olarak nasıl ayarlanır.yardımlarınızı bekliyorum.

Her iki modemin wds desteği olması gerek
    Kablosuz menüleri kontrol edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GorkemSelcuk

hocam merhaba bende de aynı modemden var zyxel vmg3312 bu modem boşta duruyor evdeki esas internet ttnetin fiber tilgin diye modemine bağlı.
    Problemim şu: modem ttnet iletişim kutusuna yakın durmak zorundaymış bu yüzden evin girişinde tavana sabitlenmiş. Odamda raspberry vs için kablolu bağlantıya ihtiyacım oluyor ordan odama da ethernet kablosu çekemem.
    Elimdeki bu vmg3312 modemi kablosuz olarak internete bağlayıp sonra bu modeme ethernet kablosu ile bağlanmak istiyorum.
    Mümkünmüdür? bilen arkadaşlar tarif ederse sevinirim..

Tilgin la wds zor
    Repeater yapan bir cihaz alın

• Merhaba arkadaşlar. Yeni modemim air5343 Bunu diğer modemim olan air5341'i alt kata alıp çekim gücünü yükseltmek mümkün olurmu. Yine Ethernet kablosuyla mı bağlamam gerekecek? Nette araştırdım biraz fakat hiç yapmadığımdan biraz karışık geldi. Nasıl yapmam konusunda yardımcı olabilir misiniz.

• Konuyu hortlamış olacağım ama forumu okudum komple ambale oldum. Yapmak istediğim evimde Wifi yayını yapan modem var lakin ethernet oraya uzatmak istemiyorum. Td854w modemim boşta bu modem ile diğer modem den yayılan Wifi yi modem den alıp ethernet üzerinden pc aktarmak. Kısaca Td854w Wifi alıcı olarak desktop a bağlamak istiyorum. İki modem de evde olduğundan ikisiyle de ayar yapma imkanım var. Mümkün müdür? Nasıl yaparım? 05556976282 whatsapp dan da ulaşabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler..

• arkadaşlar en basit ap için anlatımı şöyle yapayım bütün wifi ayarlarını yapın yani wifi ismini verin şifre verin daha sonra lan-dhcp kısmından dhcp serveri devre dışı bırakın alın size access point bütün wifi modemlere olur.
  • Elimde airties 6271 ve 5650 var. İkisinde de Adsl mode no kısmı yok, mecbur bir tane 1 tane seçtiriyor. Ayrıca AP olacak modeme 192.168.2.X gibi bir ip verince bir daha o modemin arayüzüne erişemiyorum. Ne yapabilirim?
  • Elimde airties 6271 ve 5650 var. İkisinde de Adsl mode no kısmı yok, mecbur bir tane 1 tane seçtiriyor. Ayrıca AP olacak modeme 192.168.2.X gibi bir ip verince bir daha o modemin arayüzüne erişemiyorum. Ne yapabilirim?
  • 2 adet zyxel VMG3312-B10B modemim var. birisini tekrarlayıcı olarak ayarlamak istiyorum nasıl yaparım bilgi vericek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
  • Merhaba TT kampanyasından aldığım AirTies 5341 modemi yine TT kampanyasından alınan ZyXEL VMG3312-B10A modem için access point olarak kullanmak istiyorum. Modemleri kabloyla birbirine bağlayabilirim.

Burada yazanları denedim ama şuana kadar ZyXEL modem üzerinden aitties'a bağlanabilmekten fazlasını yapamadım. Benim modemimde de maestro2'ninki gibi no mode seçeneği yok. Sorun acaba buradan mı kaynaklanıyor?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • Deneme yaparken şöyle bir durum farkettim. İnternete bağlantısının olduğu ZyXEL modemin kablosuz özelliğini kapttığımda airties üzerinden internete girebiliyorum. Fakat ZyXEL modemin internetini açıp tekrar airtires'a bağlandığımda sınırlı bağlantı oluyor ve internete giremiyorum.
  • RT206 Airties modemi mesh ile access point olarak kullanmak istiyorum ancak beceremiyorum.

Neredeyse tüm airties yazılarını okudum uyguladım olmadı.

Şifreleme aynı, kanal aynı, mesh de modemi seçme işi tamam, dhcp kapalı, farklı ip seçme tamam, bridge olarak da seçiyorum.. ama olmuyor hocam.

var mıdır çaresi? illa yeni mi almak gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkans.

RT206 Airties modemi mesh ile access point olarak kullanmak istiyorum ancak beceremiyorum.

Şifreleme aynı, kanal aynı, mesh de modemi seçme işi tamam, dhcp kapalı, farklı ip seçme tamam, bridge olarak da seçiyorum.. ama olmuyor hocam.

Ana modemde Wep şifre kullanıyor mu
    İkinci cihazın mac adresini tanıttınmi

• Elimde netmadter 3g router airtes 206 ve Avea jet var.jeti router takip mobil internet sagliyom..airtesi de AP yapabilirmiyim 3g routerla ilgili hiç soru sorulmamis tüm sayfaları okydum

• quote:

Orijinalden alıntı: yücel52

quote:

RT206 Airties modemi mesh ile access point olarak kullanmak istiyorum ancak beceremiyorum.

Mesh de modemi goruntuledim, kaydettim. Mac tanitirken baska bisey yapiliyor mu hocam? Ayrica 11 haneli sifre ana modem ttnet zyxel. Wep wpa2 belli degil, adam bilmiyor, kurcalayamadim. Wep wpa 64 bit cok sey denedim. 11 hane olunca bazisi kabul etnlmioda zaten olani denedim. Sinirli baglanti diyor, duzeltemedim.yardimci olun lutfen

• quote:

quote:

quote:

Mesh de modemi goruntuledim, kaydettim. Mac tanitirken baska bisey yapiliyor mu hocam? Ayrica 11 haneli sifre ana modem ttnet zyxel. Wep wpa2 belli degil, adam bilmiyor, kurcalayamadim. Wep wpa 64 bit cok sey denedim. 11 hane olunca bazisi kabul etnlmioda zaten olani denedim. Sinirli baglanti diyor, duzeltemedim.yardimci olun lutfen

Uzak bağlantı ile kurarız

• Selamlar arkadaşlar komşunun tp-link modeminden ethernet kablosuyla internet alarak ttnet airties 5444 modemimi acces point olarak kullanmak istiyorum. Acaba mümkün müdür? Ne yapmam gerekiyor.
    Teşekkürler

• crypto63 C kullanıcısına yanıt
    Airties modemin yazılımı güncel olsun
    Airtiesin ip yi 192.168.1.250 yapin
    Dhpc firewall nat qos ne varsa kapatın
    Varsayılan ağ geçidi ve birinci dns yi 192.168.1.1 yapın
    Wifi isim ve şifreyi belirleyip deneme yapın

• quote:

Teşekkür ederim hocam deneyeceğim peki interneti aldığım tp link modemde herhangi bir ayar yapacak mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crypto63

quote:

Teşekkür ederim hocam deneyeceğim peki interneti aldığım tp link modemde herhangi bir ayar yapacak mıyım?

Tp linkte ayar yapmaya gerek yok
    Kablo direk geliyor zaten

• Hocam firmware güncellemesi yapılması zorunlu mu zira modeme ait dosya ttnet in sitesinde indirilemiyor. Sitede bu güncelleme dosyası paylaşılmış ama pek güvenemedim, yanlış dosya flashlamayayım diyorum. yanlış dosya yüklersek eskisine dönebilirmiyiz? AirTies_Air5444TT_FW_1.0.0.18.bin

En iyisi bu sürümle deneyeyim olmazsa update yaparım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crypto63 -- 20 Ocak 2016; 15:48:42 >
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.