Şimdi Ara

Tost Makinası Tavsiyeleriniz Lütfen! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
4
Favori
113.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonuçta Korkmaz A328 aldım.Çıkabilen döküm plakaları var.Oldukça sağlam görünüyor.Şimdilik memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tor35

Sonuçta Korkmaz A328 aldım.Çıkabilen döküm plakaları var.Oldukça sağlam görünüyor.Şimdilik memnunum.

Hocam, memnun musunuz? Ben de tost makinesi alacağım gibi şu sıralar...
  • Aman sinbo almayında ne alırsanız alın..boşuna gitti param.bu 1 hatfa içerisinde yeni bi makina almak istiyorum.önerileriniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonné

quote:

Sonuçta Korkmaz A328 aldım.Çıkabilen döküm plakaları var.Oldukça sağlam görünüyor.Şimdilik memnunum.

Evet memnunum 6 adet tostu aynı anda yapıyor.Kapağı kapatırken tostu ileriye doğru itmiyor,dolayısıyla tostların üst ekmekleri kaymıyor ve tostların içi dışarıya çıkmıyor.Ancak ızgara olarak denemedim henüz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sonné

quote:

Evet memnunum 6 adet tostu aynı anda yapıyor.Kapağı kapatırken tostu ileriye doğru itmiyor,dolayısıyla tostların üst ekmekleri kaymıyor ve tostların içi dışarıya çıkmıyor.Ancak ızgara olarak denemedim henüz.

Öeh süper tam istediğim gibi :D çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için :)
  • http://www.bosch-home.com/tr/TFB4431.html

bugun bende bu aleti aldım üstelik liste fiyatı 280 iken 180 tl ye ve 10 ay taksit ile.daha tost yapmadım yarın sabaha inşallah

Alt ve üst ızgaraların sıcaklıklarını ayrı ayrı kontrol edebiliyorsunuz buda grıll de çok işe yarayacak gibi hayırlısı
  • Arkadaşlar, fiyatı uygun olan başka bir satıcı siteden sipariş ettim. 2 günde sorunsuz elime ulaştı. Korkmaz Tostkolik A328 Tost Makinesi Cihazı test ettim. Tostları kısa sürede çıtır hale getirdi. Ayrıca kurban etinde ince dilinmiş halde deneme yaptım gayet güzel ve lezzetli pişirdi.Piyasada gördüğüm tost makinalarına göre gayet kaliteli ve kullanışlı... Dezavantajı, üst tavayı kapatırken gizlenmiş döküm kilitleme mantalını kırabilirsiniz. Ben tık sesini duyayım diyeyim derken mandalı kırdım. Servise götürdüm. Montajını yapamadılar. Yerine sıfır tava taktılar. Tavaları sökerken ve takarken yan taraftaki tavaları sökme tuşuna basılı tutun. Tık sesini almak için gayret etmeyin... Benim gibi servis konusunda şanslı olmayabilirsiniz...
  • Arkadaşlar ev için tavsiyem inoksanın 6 lı modeli. o internet sitelerinde satılanlardan değil, bu marmaris büfenin kullandığından. son derece ağır ve sadece tost makinası. internetten inceleyebilirsiniz. profesyonel tost makinası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman ağa

Arkadaşlar ev için tavsiyem inoksanın 6 lı modeli. o internet sitelerinde satılanlardan değil, bu marmaris büfenin kullandığından. son derece ağır ve sadece tost makinası. internetten inceleyebilirsiniz. profesyonel tost makinası.

dostum ama onun fıyatı 550 tl falan anca kapanmıs batmıs bufelerden satın alabılırsek mantıklı....
  • Uzun zamandır Kenwood HG400 kullanıyorum ve çok memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kjj

quote:

Orijinalden alıntı: osman ağa

Arkadaşlar ev için tavsiyem inoksanın 6 lı modeli. o internet sitelerinde satılanlardan değil, bu marmaris büfenin kullandığından. son derece ağır ve sadece tost makinası. internetten inceleyebilirsiniz. profesyonel tost makinası.

dostum ama onun fıyatı 550 tl falan anca kapanmıs batmıs bufelerden satın alabılırsek mantıklı....

üstad metro markette (markasını hatırlayamıyorum özür) yine oldukça ağır döküm kullanılmış, tahminim bir bütün ekmek sığacak büyüklükte tost makinaları var istanbulda hadımköy yolundakinde gördüm, bana sorarsanız bilindik markaların tost makinaları tost yapmıyor sadece ekmeği kızartıyor, yakıyor ve içindeki kaşar ve sucuk tam pişmiyor.ekmek basıncada maruz kalmalı ki tost olun :) bu benim düşüncem ama sizcede büfelerde yediğimiz tostun tadını evdeki o tost makinalarından hangisi veriyor ?
  • kesinlikle haklısın işte onu bulmaya calısıyoruz o tadı bır yakalasak bangır bangır sitede yayın yapacam...)))
  • korkmaz a328 tostkolik aldım......eloktra word ta gıttım fıat 206 tl ıdı hemen ınternetten alısversyap.com dan 123 tl ye aldım ....
  • arkadaşlar elektriğin pahalı olduğu bir devirde ocakta da doğalgazın ucuz olmasının nimetlerinden niye faydalanmayalım ki. yok mu şu piyasada dökümden ocak üstü tost makinesi satan bir vatandaş ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: leoxbjk

arkadaşlar elektriğin pahalı olduğu bir devirde ocakta da doğalgazın ucuz olmasının nimetlerinden niye faydalanmayalım ki. yok mu şu piyasada dökümden ocak üstü tost makinesi satan bir vatandaş ?

+1...
    aynı arayış içerisindeyim..
  •  Tost Makinası Tavsiyeleriniz Lütfen!  Tost Makinası Tavsiyeleriniz Lütfen!
    Tavaya koy ekmeğini bastır üstüne tencereyi tamamdır. ben hep öyle yapıyorum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grkmyldr -- 3 Mart 2012; 15:57:29 >
  • Plakalar döküm demek teflon değil anlamına gelmiyor. Döküm metal üzerine teflon kaplama oluyor genelde.

Zaten sadece döküm olsa , üstünde kaplaması olmasa yıkanmaz o alet , paslanır vs.

Bazı markalar da teflon değil diyorlar ama teflonla tamamen aynı madde içeren PTFE , PFOA , Xylan gibi malzemelerle kaplıyorlar.

Bu maddeler Stockholm konvansiyonu tarafından kanserojen ilan edildi ve birkaç yıl içinde piyasadan kalkacak tamamen.

Alternatifi anodize alüminyum veya seramik kaplı tost makinası olurdu ama Türkiye'de yok.

Piyasada satılan eski usul ocak üstü tost ızgaları bile şu anda teflon yada türevi kaplı. Döküm diye sattıklarının bazıları da döküm aluminyum ve bu da gıdalara direk temas etmemesi gereken bir materyal.

Bu yüzden teflon alacaksanız çok kaliteli bir marka alın diyorum. dandik markaların spreyle püskürtülen teflonları çok çabuk sıyrılıyor ve zehirli hale geliyor.

Ben evde kaliteli teflon kullanıyorum. Çocuğa tost yapacağımız zaman da pişirme kağıdı kullanıyoruz. Ekmeğe teflon değmemiş oluyor.

Gerçi ekmek fırınlardaki tepsilerin halini görseniz evdeki tost makinası aklınıza bile gelmez. Kaplaması sıyrılmış fırın tepsini de sağlığı tehdit ediyor ama denetleme falan yok tabi.
  • Max 100 tl ye benim de almaya niyetim var.Onerisi olanlar ve güvenilir ucuz adresler var mı ?
  • quote:

korkmaz a328 tostkolik aldım......eloktra word ta gıttım fıat 206 tl ıdı hemen ınternetten alısversyap.com dan 123 tl ye aldım ....

Nasıl peki büfedeki tadı alabildin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: manyax

quote:

korkmaz a328 tostkolik aldım......eloktra word ta gıttım fıat 206 tl ıdı hemen ınternetten alısversyap.com dan 123 tl ye aldım ....

Nasıl peki büfedeki tadı alabildin mi?

evdeki mutlulukla alakalı...))) ama sucuk coskun olursa ve ekmek bayat olursa bırebır aynı diyebilirim....
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.