YURTDIŞINDAN GELEN TELEFONU KULLANIMA AÇMAK?
36 Cevap84967 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Eylül 2008; 3:15:55 

Yurtdışından gelen telefonu nasıl kullanıma açabiliriz?

Samsung U serisi bir cihaz geldi de yurtdışından..Doğubank a gitsem kaç liraya halledilir bu iş?

33 Mesaj
7 Eylül 2008; 10:42:18 

Yasal olmayan yollardan bahsedersen onu bilemem fakat şu şekilde yasal yollardan yapabilirsin...

Öncelikle pasaportun olmalı artık telefonlar pasaport ile birlikte açılıyor..
Türkiyeye döndükten sonra en fazla 1 ay içinde kayıt etttirmelisin yoksa hakkını kaybedersin..
Turkcell,Avea veya Vodafone'un iletişim merkezlerinden birine gidip orada kaydınını yaptırabilirsin.. Her şehirde kayıt yaptırılabilecek yerler Telekomünikasyon kurumunun sitesinde var.. Sadece pasaport yeterli oluyor başka birşeye gerek yok... 5 ytl gibi ücret alıyorlar.
Cihaz en fazla 10 iş günü içerisinde kullanıma açılıyor.. (Genelde 2-3 gün)
2 senede sadece 1 telefon kaydettirme hakkın oluyor...
Turkcell'i tavsiye ederim.

Uzaklaştırılmış
8 Eylül 2008; 6:36:26 

Pasaport yok malesef

14677 Mesaj
9 Eylül 2008; 11:53:21 

samsunglarda imei rahatça klon yapılıyor

Nikon D200 + Tamron 17-50mm f2.8 + Sigma 150mm f2.8 + Nikon 300mm f4 + Kenko 1.4x TC & Automatic Extension Tubes

3389 Mesaj
9 Eylül 2008; 12:19:35 

quote:

Orjinalden alıntı: firtikk

Pasaport yok malesef

Oncelikle pasaport olmasi sart.Telefonu getiren kisi Turk pasaportu ile telefonu getirdigi tarihten itibaren en gec bir ay icinde kayit ettirmesi gerekiyordu.

Bu imkan kalmadiysa yasal olmayan yollari bilemem,ancak basin agrimadan kayit ettitmek ve kullanmak istiyorsan,kayit ettirmeyi dusundugun tarihten en gec bir ay once yurt disina herhangi bir ulkeye cikis giris yapmis bir pasaport sahibi bulup kayit ettirirsen,tek kurus odemeden telefonu kayit ettirirsin.

6725 Mesaj
9 Eylül 2008; 13:11:30 

bu sorunun cevabı sayfalar halinde yazılımış olarak açılan bir başlıkta anlaşıldı.başlığın adı yurtdışı tel problemleri gibi bir şeydi.
arama motorunu kullanalım lütfen.kolaya kaçmayalım

11 Mesaj
26 Ekim 2008; 9:49:49 

ya arkadaşlar banada yurtdışından telefon geldi ama kargoyla geldi yanında faturası var ama passportum yok fatura ile açıyorlar dimi

İStİsNaLaR KaİdEyİ BoZmAz!

Uzaklaştırılmış
26 Ekim 2008; 10:47:52 

quote:

Orjinalden alıntı: ozgur_luk

ya arkadaşlar banada yurtdışından telefon geldi ama kargoyla geldi yanında faturası var ama passportum yok fatura ile açıyorlar dimi

hayır açılmıyor öle fatura sadece senin adına oldugunun belgesidir teli açtıracaksan gerekli şey pasaporttur

1 Mesaj
29 Nisan 2010; 16:14:24 

Ben şuan İrlanda'dayım buradan nokia x6 16gb veya n serisi bir telefon almak istiyordum ama telefoncu " burada telefonlar irlanda network u ile kilitli ülkenizde başka bir hat takarsanız çalışmaz kilitlenir" dediler. Bu doğru mu yoksa o kilidi de bu bahsettiğiniz şekilde yasal olarak açtırabilir miyim?

2313 Mesaj
3 Mayıs 2010; 1:41:01 

Pasaportu olmayıp kayıt edemeyenler merak etmeyin işin kolayı var.Forumun satış bölümünde pasaport kayıt hakkını satanlar var.Tahmini 40-60 ytl karşılıgı kendi pasaportlarına kayıt yapıyorlar.Sakın olaki illegal kayıt yaptırmayın.Vereceginiz para normal kayıt ücreti ile aynıdır.İlegal iş başınıza çok iş açar.

1 Mesaj
11 Temmuz 2010; 17:42:28 

pasaport hakkını satmak isteyen arkadaşlar varsa ulaşşın bana lütfen oturkmen001@hotmail.com haber bekliyorum

10 Mesaj
16 Aralık 2010; 18:07:20 

PASAPORT KAYDINA İHTİYACIM VAR ACİLDİR...

78 Mesaj
11 Ekim 2011; 11:33:20 

BANADA LAZIM PASOPORT İŞLEMİ YARDIMCI OLACAK ARKADAŞ VARSA PM YAZABİLİR

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA GÜZELDİR

82 Mesaj
8 Kasım 2011; 19:06:21 

Arkadaşlar acil cevap lazım lütfen cevap yazın.

Tel 2 saat sonra gelicekte benim kuzenimin pasaport 10 gün sonra gelcek.Benim teli pasaportsuz kullanma sürem kaç gün ??
ve bir arkadaş hatsız kullanabilirsin kapanmadan fln diyordu doğrumu yanlışsa hatsız kaç gün kullanabiliyorum lütfeeen cevap verin

52 Mesaj
9 Kasım 2011; 20:34:01 

Arkadasim ben 15 gun hat ile kullanmistim 15 sonunda kapanmisti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

82 Mesaj
9 Kasım 2011; 22:38:13 

çok saolun arkadaşlar

677 Mesaj
10 Kasım 2011; 0:21:01 

Pasaport iyi hoş ta şu 1 ay sınırlaması çok can sıkıcı.

122 Mesaj
29 Kasım 2011; 1:28:16 

quote:

Orijinalden alıntı: rez

Arkadasim ben 15 gun hat ile kullanmistim 15 sonunda kapanmisti

sonra tekrar açtırabildinmi...benimkide an itibarı ile kapanmış bul
unuyor...

52 Mesaj
29 Kasım 2011; 1:29:37 

Pasaport kaydi ile actirdim tabiki

117 Mesaj
29 Kasım 2011; 2:20:52 

quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_luk

herhangi bir siteden falan sipariş mi verdin yoksa birisi mi getirdi ?

For The Horde

May the Force be with you

5 Mesaj
5 Ocak 2012; 0:36:46 

Arkadaşlar,acil yardım. Yurdışından gelen telefonumu açtırmak için pasaport bulamadım,evde kullanmadığım modeli geçmiş 2 telefon var telefona eski bir telefonun imei numarasını attır dediler böyle bir şey yapılabiliyormu?Ne olur kusura bakmayın ben bu konularda çok acemiyim,söyenen şeyi soruyorum.Hatta diyorlarki ancak pasaportuna kayıt yaptırdığımız kişi dışında başkası o telefonu kullanamaz diyorlar bu doğru mu?

arzuhan

112 Mesaj
5 Mart 2012; 14:41:24 

quote:

Orijinalden alıntı: sumalik

Arkadaşlar,acil yardım. Yurdışından gelen telefonumu açtırmak için pasaport bulamadım,evde kullanmadığım modeli geçmiş 2 telefon var telefona eski bir telefonun imei numarasını attır dediler böyle bir şey yapılabiliyormu?Ne olur kusura bakmayın ben bu konularda çok acemiyim,söyenen şeyi soruyorum.Hatta diyorlarki ancak pasaportuna kayıt yaptırdığımız kişi dışında başkası o telefonu kullanamaz diyorlar bu doğru mu?

götür bi telefoncuya. 15 - 20 tl ye imei numarasını değiştiriyor. pasaport felan uzun iş :)

3 Mesaj
25 Mayıs 2012; 12:27:12 

Pasaport hakkını satmak isteyenler lütfen bana PM atsınlar

6 Mesaj
18 Ekim 2012; 18:41:58 

artik 5 kagida bu islemi yapmiyorlar yeni fiyat 100 tl olmus.
gecen sene 5 kagida actirdigim tel bu sene geldigimde kapaliydi ve, ucretsiz tekrar acilmasi icin pasaport fotokopisi ikamatgah cart curt dediler bende sagolun ben almiiim dedim ankara postalayacakmissin.
turkcelci kardes biz almiyoruz parayi dedi. devlet baba aliyormus.

1 Mesaj
18 Aralık 2012; 12:49:02 

''Türkiyeye döndükten sonra en fazla 1 ay içinde kayıt etttirmelisin yoksa hakkını kaybedersin.. '' yurtdışından gelen telefon 1 ay içinde açılmazsa bidaha açılmıyomu tam olarak açıklarmısınız mesela ben bı telefon getirdim 1 ay içinde dğilde 5-6 ay sonra bi pasaport bulup açmak istersem açamazmıyım?

1 Mesaj
7 Ocak 2013; 11:45:52 

quote:

Orijinalden alıntı: firtikk

Yurtdışından gelen telefonu nasıl kullanıma açabiliriz?

Samsung U serisi bir cihaz geldi de yurtdışından..Doğubank a gitsem kaç liraya halledilir bu iş?

Yurtdisindan gelen unlock olmayan telefonlari turkiyede kullanmak icin ne yapabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1760 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
berke2011
7 Ocak 2013; 12:33:35 

quote:

Orijinalden alıntı: kubra61

Yurtdisindan gelen unlock olmayan telefonlari turkiyede kullanmak icin ne yapabilirim

1-1Ay içinde Türkiyeye giriş yapmış pasaport var ise ;bankaya 100tl harç ödenir ve herhangi bir operatörün abone merkezine gidilerek telefon yasal şekilde pasaporta kayıt edilebilir. (toplamda 110/120tl masrafı vardır ama garantili bir kayıt olacaktır)
(banka dekontu +pasaport sahibi + kaydedilecek cihaz kayıt esnasında hazırda bulunmalıdır)
2-İmei atma; illegal bir durum olmakla birlikte ,pasaport yok ise bir telefoncuda telefona yeni imei atılır (atılan imeiye göre cihazın bazı özellikleri kullanım dışı kalabilir 3g,gps ... gibi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berke2011 -- 7 Ocak 2013; 12:35:51 >

Kendinden başka, kimden istersen kuşkulan

77 Mesaj
14 Mart 2013; 11:09:03 

slm arkadaşlar yurt dışından hediye cep telfonu geldi. Yeni İmei atılsa bir sorun çıkarmı ? İmei atıp sorun yaşayan oldumu hiç ? tşkler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magancı -- 16 Mart 2013; 19:55:59 >

77 Mesaj
16 Mart 2013; 19:56:13 

up

1760 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
berke2011
16 Mart 2013; 23:06:10 

quote:

Orijinalden alıntı: magancı

slm arkadaşlar yurt dışından hediye cep telfonu geldi. Yeni İmei atılsa bir sorun çıkarmı ? İmei atıp sorun yaşayan oldumu hiç ? tşkler..

Öncelikle elindeki cihaza imei atılıp atılamayacagı konusunu araştır istersen

Kendinden başka, kimden istersen kuşkulan

262 Mesaj
19 Mart 2013; 19:52:40 

bizim bir arkadaşında böyle bir telefon getirdi telefoncu halletmişti sende böyle yapabilirsin ama sanırım eski bir imei yüklemişlerdi ona habire yeni telefon kampanyaları ile ilgili mesaj geliyordu :)

6 Mesaj
23 Mart 2013; 17:59:39 

arkadaslar bende macaristan medıa markttan xperia s alıcamda turkıyeye gelınce calısmama durumu olur mu ? olursada ımeı degıstırıp veyahut pasaporta ısletıp duzelteblırmıyız ?

77 Mesaj
4 Nisan 2013; 17:34:25 

yaptırdım tanıdık birine biraz pahalı tuttu tanıdık diye kazıklandıkmı ne anlamadım. başkası 20 tl derken 3 katını verdim anlamadım gitti.

377 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
b0NX
4 Nisan 2013; 18:16:32 

passaport yok

Ölümde tıpkı rüzgar gibi, hep yanı başımızda.

Rüzgarla beraber ultimle bir yapıştırırım feleğiniz şaşar...

Yasuo

112 Mesaj
13 Nisan 2013; 15:32:07 

arkadaşalr getirdiğiniz yada getirteceğiniz telefona imei atılıp atılmayacağını bi önceden araştırın. eğer atılıyorsa getittirin. pasaportta yoksa kalır öyle.

2 Mesaj
9 Eylül 2013; 23:39:25 

Nerden öğrenebilirm imei atılıp atılamayacağını?
Xperia Z'e imei atılabilir mi?

Bu mesajda bahsedilenler: dumluc4

7 Mesaj
14 Eylül 2013; 18:13:41 

bende de aynı sorun var

Bu mesajda bahsedilenler: firtikk

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Samsung » YURTDIŞINDAN GELEN TELEFONU KULLANIMA AÇMAK?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.326