Şimdi Ara

** 2014 ** [YENİ]# GÜNCEL SİSTEM TAVSİYELERİ ANA KONU - Paranızı Çöpe Atmayın !! # (364. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.872
Cevap
91
Favori
560.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: redcanNAs

quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

Merhaba arkadaşlar ek olarak sizden bir sistem tavsaiyesi almak istiyorum. fiyat performans yada alt grup sistemlerde sıkıntı yaşamıyorum ancak bir arkadaş 4.000TL bütçe ile alınabilecek en iyi oyun bilgisayarı almak üzere tavsiye istedi sizce monitörlü ve monitörsz neler önerebiliriz?

Vatan Bilgisayar %30 İNdirimde
    ASUS MAXIMUS V FORMULA INTEL Z77 SOKET 1155 DDR3 2800MHZ SATA 3.0 USB 3.0 ANAKART- 643TL
    COOLER MASTER HAF X 942 BLACK EDITION FULL TOWER PENCERELİ SİYAH KASA - 395TL
    KINGSTON 16GB (2X8GB) HYPERX BEAST XMP DDR3 2400MHZ CL11 KIT RAM- 383TL
    INTEL CORE I7 3770K SOKET 1155 3,5GHZ 8MB CACHE 22NM İŞLEMCI- 717TL
    ASUS 23.6" VN247H GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - 448
    SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK - 142TL
    (2 Adet) SAPPHIRE HD7870XT GDDR5 2GB 256BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI -510TL CROSFİRE
    THERMALTAKE TT ESPORTS CHALLENGER PRO OYUNCU KLAVYESI TÜRKÇE - 138TL
    LOGITECH PERFORMANCE MX (DARKFIELD) MOUSE - 157TL
    TOPLAM FİYAT İNDİRİMLİ HALİ -3533 TL
    DVD-RW eklemedım
    400TL cepte Fİyat Ve performans :))

teşekkürler hocam güzel bir liste ancak ekran kartı 2 adet yazmışsınız ve 1 adet fiyatı eklemişsiniz. birde güç kaynağı yok sanırım sistemde

• fatih5434 F kullanıcısına yanıt
    koca forumdan yardım edecek yok mu ?

• mönitörüm vga çıkıslı sorun olur mu ?
  • Fitch F kullanıcısına yanıt
    mönitörüm vga çıkıslı sorun olur mu ekran kartında vga çıkıs yok ?
  • Sorun olacağını sanmıyorum elektronikçilerde vga girişli hdmı çıkışlı kablolar var eğer olmassa bu kablolardan bi tane alıp aynı monitörü kullanmaya devam edebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre2148

maximum 800 900 liralık bir makina düşünüyorum.amd intel hiç fark etmiyor yada nvidia.ağırlıklı olarak oyun oynayacagım
    bu hafta sonu vatanda iyi indirim var

anasayfada verdiginiiz önerilerden yola cıkarak kendimce bişeyler topladım.
    http://www.vatanbilgisayar.com/Bilgisayar%20Kasas%C4%B1/corsair-cc-9011023-550vs-carbide-serisi%E2%84%A2-200r-550w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=65708
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/corsair-cmx4gx3m1a1600c11-4gb-xms3-ddr3-1600mhz-cl11-sogutuculu-ram/productdetails.aspx?I_ID=65237
    http://www.vatanbilgisayar.com/CPU%20-%20%C4%B0%C5%9Flemci/intel-bx80637g2030-pentium-g2030-soket-1155-30ghz-3mb-cache-22nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=66051
    http://www.vatanbilgisayar.com/msi-z77a-g43-z77a-g43-intel-z77-soket-1155-ddr3-2667mhz(oc)-dvi&hdmi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=59357
    ekran kartını size bıraktım .
    hdd bende zaten var

Gayet güzel olmuş. Ekran kartı HD7850 olursa güzel olur. İlerde işlemciyi değiştirir yola devam edersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fitch

Oyun ve performans amaçlı bi dizüstü bilgisayar almak istiyorum. Bütçem 1500-2200 arası. Casper, lenovo, acer, exper gibi markalardan alışveriş yapmak istemiyorum. Mümkünse tercihimiz toshiba, asus, dell, hp olsun. Öğrenci olduğum için bütçe kısıtlı malum okul ihtiyaçlarımız da var. Isınma problemi yaşamak istemiyorum şimdiden teşekkür ederim

@Chris Brown hocam yardımcı olur musunuz laptopu yakında almayı düşünüyorum da pek bilgim yok bu konuda
  • Konu gercekten harika olmus eline sağlık.
  • Selam,
    2500TL bi sistem önerebilirmisiniz, amd bazlı alıcaktım ama arkadaşlarım alma diyolarlar, sizlerinde önerisiyle oyun canavarı bir pc istiyorum, vatandan alınıcaktır bu arada
  • öncelikle bu konuyu açtığınız için teşekkür ediyorum.
    ileride yazılım ve modelleme yapmam gerekiyor bölümümden dolayı fakat oyun bağımlısıyım ve yeterince param yok 1200 civarı bir bilgisayar dizmek istiyorum sizce neler kurtarır beni nerelerden oem alabilirim Ankara içinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Calaquessir -- 17 Haziran 2013; 3:38:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • +1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calaquessir

öncelikle bu konuyu açtığınız için teşekkür ediyorum.
    ileride yazılım ve modelleme yapmam gerekiyor bölümümden dolayı fakat oyun bağımlısıyım ve yeterince param yok 1200 civarı bir bilgisayar dizmek istiyorum sizce neler kurtarır beni nerelerden oem alabilirim Ankara içinde

Modelleme düşünüyorsanız o bütçelerde çok basit değil sistem kurmak lakin 2.elden FX8350 üzerine bir sistem kurulabilir.
  • Konu cok basaralı elıne saglık dostum
  • Arkadaşlar max 3000 Tlye bi sistem toparlama düşüncem var ya bu sistemi toparlıyacam yada Msi ge70 2oe alıcam şu an karar vermedim henüz ama sizdende bir sistem önerisi almak istedim.

@Chris Brown Hocam gördüğüm kadarı ile tüm sistem önerilerini sen vermişsin. Genelde inventus dan vermişsin hocam oranın fiyat poltikasına baktımda Oranın %8 indirimli fiyatları ile alabiliyorum oradan Advantage 12 ay, taksit yaptıracağım için. fiyat hesaplaması yaparken bunu dikkate alırsan çok teşekkür ederim hocam.

Sistem sadece kasa ve monitörden oluşacak. Ekranının büyük olması benim için biraz önemli 27" felan olmasada bi 21 -23" arası olması gerekiyor. Kulan sistem min olarak en azından 2 yıl idare edebilmeli ama bende zamanla üzerinde upgrade yapabilmeyim.

Kurulan sistem genel hatları ile itibari ile oyun amaçlı kullanılacak harici kalan zamanlarda ise ben web tasarım ve geliştirme yapacam program olarak Photoshop , İllustrator ve Php storm kullanıyorum.

• Arkadaşlar 500 tl gibi bi bütçem var bilgisayarım var ama anakart-ram-işlemci-ekran kartı yenilemeyi düşünüyorum 500 tlye güzel bi 4lü yapabilir misiniz ben pek anlamıyorum da. Son çıkan oyunları düşük ayarda oynayabileyim yeter tahminimce oynarım zaten teşekkürler şimdiden
  • AMD FX 6100
    ASUS M5A97 R2.0 Anakart
    Corsair Vengeance 2*4 gb DDR-3 1600 High profile ram
    Geforce Gtx660
    Intel 335 240 gb SSD
    Aerocool Strike X One Advanced
    Seasonic 750W Modüler PSU

Sistemim yukarıdaki gibi. Yarın sıfır maliyet ile işlemciyi FX 8350 ile değiştirme imkanım var. Veya sadece işlemci maliyeti ile i7 3770k veya 4770k yapabilirim (Anakart Sabertooth z77 veya P8Z87 Pro olacak şekilde) Kullanım amacı genel oyun ve masa üstü uygulamaları, ancak CPU gücüne ihtiyaç duyan bazı codecler ile film izlemeyi de seviyorum (SVP gibi) Bu kodeklerde FX 6100 yetersiz gelebiliyordu. Ancak Intele geçersem yapacağım masraf yaklaşık 800-900 TL olacak. Sizce hangisi daha makul olur?
  • 
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.