Şimdi Ara

Dell Inspiron 6400 Wireless sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
33.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar merhaba foruma yeni kayit oldum.

Arkadaslarimdan sorunuma burda cozumu bulabilecegimi ogrendim. Forumu inceledim biraz ve aslinda benim problemime yakin birkac cevap verilmis ama hicbiri bende yaramadi.

Sorunum su ki Dell Marka dizustumde FN+F2 wireless baglantisini acma foksiyonunu gerceklestiremiyorum. Dun delirdim ve format attim driverlarini yenidim. ama yine hala calismiyor. yani wireless baglantisini acamiyorum. Bilgisayar acilirken butun isiklar yaniyor (mesela caps lock, num lock gibi) ama wirelessin ki yanmiyor. Dell quick set i de yeniledim oda fayda etmedi. Bozuldumu mu acaba wireless im yoksa sistemden kaynaklanan biseymi.

Nolursunuz yardim edin kiracam dizustunu yoksa.

Saolun simdiden

Kolay gelsin

edit: dell in sitesinden indirdigim driveri kurmaya calisirken uygun hardware bulunamadi diyor. Daha iki uc gun oncesine kadar baglanabiliyordum wireless a simdi nolduda boyle oldu anlamadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi howtoreachme -- 6 Eylül 2008; 0:02:36 >

• 6400 pek hatırlamıyorum. Wifi açma kapama butonu varmı diye etrafında varmı bi bakarmısın.
  • hayir abi oyle bir buton yok sadece fn f2 tusuyla aciliyordu ama simdi mesajda da yazdigim gibi hardware bulunamadi diyor
  • aygıt yönetcisinde wifi kurulumu
  • O da yok zaten onu kurmaya calisiyorum ama hardware uygun degil diyor
  • Wifi markası nedir. Sanırım o modellerde intel veya brodcom olması lazım. Seninki hangisi biliyormsuun
  • ag bagdastiricisi Broadcom 440x 10/100 Integrated Controller

yaziyor everestten bakinca.
  • quote:

Orjinalden alıntı: howtoreachme

ag bagdastiricisi Broadcom 440x 10/100 Integrated Controller

yaziyor everestten bakinca.

Bu Ethernet kartı. Ayrıca bir de wireless görünmesi gerekiyor. Acaba yanlışlıkla biostan wireless ı kapatmış olmayasınız. Bi biosu kontrol etseniz!
  • peki bios tan nasil kontrol edebilirim yardimci olurmusun acaba arkadasim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: howtoreachme

peki bios tan nasil kontrol edebilirim yardimci olurmusun acaba arkadasim?

Laptopı yeniden başlatın. Dell yazısı görünürken F2 ye basıp, biosa girin.
    Daha sonra kendi ayarlarınızı aşağıdaki resimlerle karşılaştırın, biraz farklılıklar olabilir, çünkü resimleri 1520 den çektim.

Ayarlarınızı bu şekilde yaptıktan sonra kendi laptopınızda benim alttaki resimde işaretlediğim satırda yazan yeri buraya yazabilir misiniz(Cümle biraz acayip oldu sanki :))

Biosla işiniz bittikten sonra ESC ye basıp Save/Exit seçeneğini seçin.

• Dedigini yaptim ama bende soyle bir sorun var:

Senin device info: intel wireless yaziyor benimkinde ise none yani yok yaziyor bide sanirim bu sebebten wireless switch wifi catcher sekmeleri benim bilgisayarimda yok. Aklima simdide sey geldi acaba saga sola gotururken bilgisayardaki wireless baglantisini saglayan aygiti yerinden oynatmis olabilirmiyim? Sacma bir soru degildir umarim. Soyle ki daha 3-4 gun oncesine kadar wireless i acabiliyordum ama simdi olmuyor dedigim gibi delircem yaw haftaya univ. aciliyor bu yuzden wireess a cok ihtiyacim olacak...

Ne dersin bilgisayarin icini acayim mi? bir faydasi olurmu acaba
  • Cihaz wireless ı biosdan görmüyorsa, dediğiniz gibi içeriden bir kablosu oynamış olabilir, veya bozulmuş. Kendinize güveniyorsanız açın kontrol edin, yoksa servise verin.
    Dell in sitesinde her parçaya ulaşmak için neler yapmanız gerektiğini anlatan dosyalar var.(sanırım pdf şeklinde)
    Kolay gelsin, geçmiş olsun.
  • tesekkur ederim yardimlariniz icin bakalim sokme isleminden bir sonuc alabilecekmiyim:)

kolay gelsin herkese
  • arkadaşlar merhaba.

bende dell 6400 var.bilgisayarı ilk açtığımda çogu zaman wifi ışığı yanmıyor.fn+f2 tuşuna basınca sadece bluetooth açılıyor yada kapanıyor. ama wriless a bişi yapamıyorum. quick set e giriyorum fakat wifi kutucugunda bir değişiklik yapamıyorum. ağ bağlantılarımda kablosuz bağlantı simgeside olmuyor.

bununla ilgili ne yapabilirim acaba.
    şimdiden teşekkürler.
  • howtoreachme H kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Ben de aynı problemi yaşıyorum. şu an an itibariyle çözdüm.Siz konuyu 200 de açmışsınız ama sorun yaşayan varsa yararı olsun diye yazıyorum.
    10-15 defa driver yükldim kaldırdım bissürü işlem uğraştım vs. aslında pc ye format atmadan önce ubuntu kullanıyodum ve wifi yi fn tuşu ile açıp kapatıyodum.Sanırım bios ta kayıtlı kaldı.Anladım ki işletim sistemiyle alakalı bir sorun değil. biosu default ayarlara çektim.Advenced yada main menude function key yazan seçeneği multimedya key yaptım (bazı bios sistemlerinde action key yazabilir.)
    kaydettim pc yi yeniden başlattım. canafar gibi çalışıyo artık.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.