Şimdi Ara

Hazır sistem vs. tek tek almak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni aldığım 42" Samsung full hd lcd tvm için ses sistemi almak istiyorum. Yaklaşık 1000-1500 YTL arasında bütçem var. Bu forumda araştırdığım kadarıyla hazır sistemler belli nedenlerden dolayı tercih edilmiyorlar (esneklik olmaması, tek tek alınan parçalar kadar kaliteli olmamaları, vs. ).

Ancak tek tek alındığında da 1500ytl gibi bir bütçe'nin pek yeterli olmadığının farkındayım.

Yine de burada sormak istedim:

PS3'üm var ve televizyonu blueray ve dvd filmler ve ps3 oyunları oynamak için kullanacağım. Bunlar için nasıl bir amfi almalıyım? Yani ne tür bağlantılara sahip olmalı? Hoperlörler için öneriniz ne olur?

Açıkçası beklentilerim de çok aşırı deil. TVM oturma odamda duruyor ve oda salon gibi büyük deil (15m2 max) Bu alanda iyi bir şekilde film izleyebiliym oyun oynayabiliym yeter.

Yapacaklarım için hazır sistemler uygun olabilir mi? Eğer olursa bana hazır bir sistem almak daha mantıklı geliyor. Ancak, tek çekincem ileride DVD playerla ilgili bir sorun olduğunda bütün sistemle uğraşmam gerektiği. Örneğin böyle bir soprun olduğunda sisteme sonradan bir dvd player takabilir miyim?

Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

• o zaman en ucuz satılan hdmı 1.3 avr yi almalısın dostum . onu araştıralım baştan . hedef belli olsun bi yanlız hazır sistemde olabilir ama ılerde daha fazlasını ıstemıceksen tabii . bence gıt dınle lg var 700 lıramı ne , sony dav lar var mıs dınle seslerıne bak senın ps3 baglanıyosa al gıtsın dostum .
  • Vette79,dostum işin içine blue ray ,ps3 girdimi yeni nesil ses formatlarını destekleyecek bir avr kesinlikle giriyor,oda ya onkyo 605,yada yamaha 663 senin rakama en yakın olan iki model.1100 yada 1200 ytl gibi peşin bunları alabilirsin.yani bu durumda hoparlörler için kendini biraz daha zorlaman gerekecek...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tamerege

Vette79,dostum işin içine blue ray ,ps3 girdimi yeni nesil ses formatlarını destekleyecek bir avr kesinlikle giriyor,oda ya onkyo 605,yada yamaha 663 senin rakama en yakın olan iki model.1100 yada 1200 ytl gibi peşin bunları alabilirsin.yani bu durumda hoparlörler için kendini biraz daha zorlaman gerekecek...

Katılıyorum. Ve ekliyorum...

Eğer BR den biraz feragat edebilirsen yarın öbürgün DVD için de kullanabileceğin Logitech Z5500 PS3 oyun zevkin için yeterli olacaktır. Ayrıca DVD ilede kullanırken son derece tatminkar diyebilirim. Dekoderi de var üzerinde ve ses olarakda 15m2 lik bir odayı doldurur. Hemde cebinden en fazla 600ytl çıkmış olur.

Aksi durumda @tamerege inde dediği gibi yeni nesil ses sistemlerine destek veren HDMI 1.3 destekli bir AVR senin bütçenin tamamına denk nerdeyse. 15m2 lik oda için ve PS3 için fazla para harcama git z5500 al rahat et derim.

• quote:

Orjinalden alıntı: Oronra

quote:

Orjinalden alıntı: tamerege

Vette79,dostum işin içine blue ray ,ps3 girdimi yeni nesil ses formatlarını destekleyecek bir avr kesinlikle giriyor,oda ya onkyo 605,yada yamaha 663 senin rakama en yakın olan iki model.1100 yada 1200 ytl gibi peşin bunları alabilirsin.yani bu durumda hoparlörler için kendini biraz daha zorlaman gerekecek...

Katılıyorum. Ve ekliyorum...

Eğer BR den biraz feragat edebilirsen yarın öbürgün DVD için de kullanabileceğin Logitech Z5500 PS3 oyun zevkin için yeterli olacaktır. Ayrıca DVD ilede kullanırken son derece tatminkar diyebilirim. Dekoderi de var üzerinde ve ses olarakda 15m2 lik bir odayı doldurur. Hemde cebinden en fazla 600ytl çıkmış olur.

Aksi durumda @tamerege inde dediği gibi yeni nesil ses sistemlerine destek veren HDMI 1.3 destekli bir AVR senin bütçenin tamamına denk nerdeyse. 15m2 lik oda için ve PS3 için fazla para harcama git z5500 al rahat et derim.

aynen doğru söylüyor ama h,ç bir zaman bişi yeterli olmuyor ona göre

• Arkadaşlar cevapları için tekrar teşekkürler. Şimdi sizin mesajlarınızı okuduktan sonra tekrar düşündüm de, gerçekten bu işin sonu yok. Yani şimdi tek tek parça almaya kalktığım zaman alacağım receiver hdmi 1.3 ve en yeni dolby ve DTS in en yeni HD formatlarının desteklenmesini beklerim. Eh öle bir receiver da dediğiniz gibi 1200 liradan aşağı deil, tabii ona uygun hoperlor seti filan derken de 2000-2500 gidecek en az. Sanırım ben bu işle bu kadar parayı gözden çıkaracak kadar ilgili değilim.

Z5500 ya da benzer fiyatlara satılan hazır sistemlerin yorumlarını okudum da benim gibi beklentisi çok olmayan bir kullanıcıyı fazlasıyla tatmin edecek gibi duruyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vette79

Arkadaşlar cevapları için tekrar teşekkürler. Şimdi sizin mesajlarınızı okuduktan sonra tekrar düşündüm de, gerçekten bu işin sonu yok. Yani şimdi tek tek parça almaya kalktığım zaman alacağım receiver hdmi 1.3 ve en yeni dolby ve DTS in en yeni HD formatlarının desteklenmesini beklerim. Eh öle bir receiver da dediğiniz gibi 1200 liradan aşağı deil, tabii ona uygun hoperlor seti filan derken de 2000-2500 gidecek en az. Sanırım ben bu işle bu kadar parayı gözden çıkaracak kadar ilgili değilim.

Z5500 ya da benzer fiyatlara satılan hazır sistemlerin yorumlarını okudum da benim gibi beklentisi çok olmayan bir kullanıcıyı fazlasıyla tatmin edecek gibi duruyor...

Tebrik ederim bilinçli bir kullanıcı örneği sergiliyorsun. Eger cidden bu kadar ilgili ve alakalı degilsen onca parayı bu sistemlere yatırma derim. Yarın öbürgün hevesini alıp kenara atmanı yada yarı parasına satmanı istemem açıkcası. Hee dersenki sana noluyo sen neden istemiyosun üzülüyosun. Sana degil aletlere acıyorum

Sen hiçbir hazır sistemi dinlemeden önce git bir z5500 ü dinle. Sinema için 10-15 m2 lik odalara biçilmiş kaftan diyebilirim. (Tabi hazır sistemler içinde) Hem yarın öbürgün PC dede kullanman icap edebilir.

Sevgiler..

• Bence de doğru karar 15m² lik bir odaya Z5500 yeter artar bile yeni nesil bir AVR yanında en az yine kendi tutarınca kolon seti istiyor 2500ytl böyle bir sistem için taban fiyat diyebiliriz.
    benim sormak istediğim 42" bir tv ile 15m² orturma odamda demişsin o tv o oda için çok büyük değil mi. bir de neden salonda oturmuyorsun misafirler için mi saklıyorsun.
  • @Oronra

Evet çok haklısın Z5500 gibi bir sistem alırsam onu ilerde her yerde değerlendirebilirim. Ancak o kadar para harcayup da ileride memnun olmadığım bir sisteme verdiğim paralara ben de acırım, neticede kolay kazanmıyorum...

@ufukman

Şimdi benim durumum biraz karışık aslında,salonda yaklaşık 5 sene önce alınan 94cm. tüplü Sony tv var. Ailemle yaşıyorum ve salon bizde hergün oturma odası niyetine kullanılıyor. Samsungu salona koysaydım orada rahatça PS3 ü ve ev sinema sistemimi kuramazdım, babam ve anneme günlük tv olarak kurban giderdi :) İlk başta ben de düşündüm 15m2 oda için tvnin büyük olabileceğini ama oda daha çok uzun ince bir dikdötrgen biçiminde olduğu için oda düzenini değiştirince tv ve oturma grubu arasında baya mesafe kazanabildik. Aldığım zaman da 42" bu model gerçekten uygun fiyata (full hd olmayan teknosadaki 36" modellerden bile daha ucuzdu) olduğu için kaçırmak istemedim...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.