Şimdi Ara

## Gigabyte'ın Pasif Soğutmalı Radoen HD 4850 Kullanıma Sunuluyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Gigabyte'ın Pasif Soğutmalı Radoen HD 4850 Kullanıma Sunuluyor ##

AMD-ATi'nin kullanıma sunulduğu 199$ seviyesinde ciddi satış rakamlarına ulaşmayı başaran Radeon HD 4850 modeli için firmaların özelleştirilmiş model tasarımları bir süre önce pazara girmeye başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde haberini Türkiye'de ilk defa yayınladığımız Gigabyte'ın pasif soğutmalı Radeon HD 4850 modeli kullanıma sunuluyor.

Performansın yanında sessiz de bir kart arzulayanlar için hazırlanan ve ısı iletim teknolojisini esas alan çok noktadan hava kanallı yeni ekran kartı ayrıca 1GB bellek kapasitesine sahip. 256-bit bellek veri yolunu destekleyen ve 800x paralel işlem birimiyle donatılan GV-R485MC-1GI kod adlı kartın grafik işlem birimi 625MHz'de bellekleri ise 2000MHz'de görev yapıyor.

Katı kapasitörleriyle de dikkat çeken ve 1TeraFLOP'luk işlem yeteneğine sahip olan Gigabyte'ın yeni modeli çift slot tasarıma sahip. Pasif soğutucusunun yanı sıra yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilen DirectX 10.1 destekli ekran kartı bu sayede performans odaklı HTPC sistemleri de kapsama alanına alıyor.

Avrupa'da 158 Avro seviyesinden listelere girmeye başlayan kartın kısa süre içerisinde kullanıma sunulması beklenirken yakında ülkemiz pazarına da girmesi bekleniyor.

• KUTUPLARDA YAŞAYANLAR ALSINLAR BU KARTI... ORASI SOĞUK
  • Bana fiyatı yüksek gibi geldi hele avrupada öyleyse türkiyede kaç olur ayriyetten Pasif soğutmanın ne kadar başarılı olacağıda bilinmiyor eğer referans hd4850 lerden birazdaha soğuk olursa tercih edilir çünkü fan hızını artırmaya gerek kalmaz böylece ses olmaz ama hiç zannetmiyorum
  • soğutabilecek mi acaba?? yani en azından stok fan kadar olsa iyi bir kasa havalandırması ile ama aklıma kötü şeyler geliyo...
  • fx57 hocam kartın tanıtım yazısını okudum ama bisi dikkatimi çekti öle bi yazmışsınki sanki gpu'yu gigabyte üretmiş gibi geldii bi an böle bi hisse kapıldım :)
  • ATI kartlarında pasif soğutma pek iyi değil ama ofis içinse olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

ATI kartlarında pasif soğutma pek iyi değil ama ofis içinse olur

Ofis için fazla değilmi 4850
  • 100C'yi geçmez inş
  • Neden soğutucunun üzerine multi core yazmışlar bu kart tek GPU içeren bir ekran kartı. Birde sğotucunun dışarı taşan yaprakları monitör kablolarını takıp çıkarırken kolayca bükülebilir.
  • Stok soğutma zor soğutuyo, pasifle soğutabiliyosa gigabyte helal olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: K-Ci

Stok soğutma zor soğutuyo, pasifle soğutabiliyosa gigabyte helal olsun

• bu ekran kartı için kasada iyi hava akışı lazım
  • Üzerine fan takarsınız olur biter
  • quote:

Orjinalden alıntı: resler

Neden soğutucunun üzerine multi core yazmışlar bu kart tek GPU içeren bir ekran kartı. Birde sğotucunun dışarı taşan yaprakları monitör kablolarını takıp çıkarırken kolayca bükülebilir.

Multi Core Cooling yazıyor.

Kasa içi havalandırma iyi olmazsa bu kart fazla ısınır.
  • bence yine gigabyte den gereksiz pasif soğutmalı bi kart daha kartın fiyatı çok uçmuş bu arada 250 dolar civarı olsa baş tacı ama pfff harbi kazıklıcak milleti
  • Kış sezonuna girerken uzerinde iyi kestane pişirilir :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: COMMODORE64

Kış sezonuna girerken uzerinde iyi kestane pişirilir :)

• quote:

Orjinalden alıntı: Vadocz

Bana fiyatı yüksek gibi geldi hele avrupada öyleyse türkiyede kaç olur ayriyetten Pasif soğutmanın ne kadar başarılı olacağıda bilinmiyor eğer referans hd4850 lerden birazdaha soğuk olursa tercih edilir çünkü fan hızını artırmaya gerek kalmaz böylece ses olmaz ama hiç zannetmiyorum

fanlı bır sogutucudan daha soguk olması garıp olur
  • o fiyat ne oyle

cebim kavrulcağina kart kavrulsun....
  • Eğer gigabyte bu ürünü yapmışsa vardır bir bildiği.bir de fiyatları uygun olsa.....
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.