AFYON'UN EN ÜNLÜ LOKUMCUSU
66 Cevap9920 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2146 Mesaj
3 Eylül 2008; 16:12:08 

AFYON'a yol üzeri uğrayacağım arkadaşlar. Malum Lokum ve şekerlemesiyle meşhur ilimiz. Hediyelik lokum alacağım. Birkaç yere birden. Bu sebeple öğrenmek istedim. Özellikle Afyon'da yaşayan arkadaşların tavsiyelerini de öğrenmek istiyorum.

0

Ekteki dosya (1)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Eylül 2008; 16:16:17 

AFYON İĞRENÇ BİRYER.LOKUMU FALAN GEÇTİM HEMEN KAÇTIM ORDAN.İNSANLAR Bİ TİP BAKIYOR.SIRTINA KEÇİ BOKU YAPIŞAN BİRSÜRÜ ADAM DOLMUŞLARDA GEZİYOR.YABANCIYSAN TİP TİP BAKIYORLAR.OMUZ ATIYORLAR.İĞĞĞ İĞRENÇ BİRYER.LOKUM FALAN BOŞVER ÇIK ORDAN ACİLEN.

Çok istiyosan girişte ikbal ve özdilek var oralardan al lokumu ve kaybol.

2146 Mesaj
3 Eylül 2008; 16:47:44 

quote:

Orjinalden alıntı: ibo3458

AFYON İĞRENÇ BİRYER.LOKUMU FALAN GEÇTİM HEMEN KAÇTIM ORDAN.İNSANLAR Bİ TİP BAKIYOR.SIRTINA KEÇİ BOKU YAPIŞAN BİRSÜRÜ ADAM DOLMUŞLARDA GEZİYOR.YABANCIYSAN TİP TİP BAKIYORLAR.OMUZ ATIYORLAR.İĞĞĞ İĞRENÇ BİRYER.LOKUM FALAN BOŞVER ÇIK ORDAN ACİLEN.

Teşekkür ederim tavsiye için. Öyle yapayım, zaten konaklamayacağım, yol üzeri geçip gideceğim.

2473 Mesaj
3 Eylül 2008; 17:23:49 

Ohhooooo sen 10-15 sene önce görecektin;şimdi bu kaplıca turizmi gelişti Orucoğlu Termal filan da adamlar biraz medeniyet öğrendiler....

546 Mesaj
3 Eylül 2008; 17:25:45 

quote:

evet ya titp tip bakıyolar

1235 Mesaj
3 Eylül 2008; 17:32:29 

quote:

Orjinalden alıntı: bigen

Ohhooooo sen 10-15 sene önce görecektin;şimdi bu kaplıca turizmi gelişti Orucoğlu Termal filan da adamlar biraz medeniyet öğrendiler....

geçen ocakta gitmiştik oruçoğlundan çıkmadık 5 gün discosu filan idare ederdim.. afyonu hiç görmedim bile

35 Mesaj
3 Eylül 2008; 17:36:30 

yeni garaja git dicem ama daha açılmadı oranın bütün tesisini biz kurduk afyonlular giderse makinaları görebilirler

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

2888 Mesaj
3 Eylül 2008; 17:43:22 

insanları muhattab alınacak türden değiller...
çok ters ve saçma cevaplarla geçiştiriliyorsunuz.
arkadaşın dediği gibi özdilek'ten al ve geç, lokumcuymuş ocuymuş bucuymuş hiç uğraşma.

342 Mesaj
3 Eylül 2008; 18:00:57 

Afyona kuzenimi Sandıklı ilçesindeki Üniversiteye kayıt için gitmiştim, anlatılacak gibi değil bir acayip insanlar 8 senedir hala acıyorum onlara, kadınların hepsi tek tip kareli ekose bir eşarp takıyorlardı, evet hepsi aynı örtüyü takıyordu,

gercekyol
Maranatha
Başardıklarınızı yitirmemek ve ödülünüzü eksiksiz almak için kendinize dikkat edin.
Love2Sing4Him

625 Mesaj
3 Eylül 2008; 18:03:15 

quote:

Ben askerliğimi afyonda yaptım hiç böyle senin anlattığın gibi değil bence çok abartmışsın..
Taze lokum almak istiyorsan afyon merkezde daha tazesini bulabilirsin lokumcuların bulunduğu bir sokak var orayı sor ordan al çok taze bazıları günlük geliyor..

923 Mesaj
3 Eylül 2008; 18:08:38 

Siz afyonlulara kıllık yapmazsanız bişey yapmazlar. Yukarıdaki arkadaş kaşınmıştır kaşımışlardır. Lokum alacaksan valiliğin önündeki meydanda şekerlemeciler var. Orlardan alabilirsin.

55 Mesaj
3 Eylül 2008; 18:11:24 

bu konunda açıkca şunu belirtmek istiyorum Afyon sandığnız kadar kötü bi yer değil sadce yanlış yerde yanlış adama çatmışınız yane Afyon çok huzurlu ve sakin sadece eğlenceden yoksunn biyer halkın %1 lik kısmı öyle olabilir Her yerde böyle sıkıntılar olabilir ona göre büyük şehirler daha kötü beyler kendimize gelelim...

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_72382157/mpage_1/f_/key_//tm.htm

55 Mesaj
3 Eylül 2008; 18:16:27 

Ben bir Afyonlu olarak yayla lokumunu tavsiye ederim hem dayanıklı hem kaliteli önerim yayla markasıdır

923 Mesaj
3 Eylül 2008; 18:16:57 

quote:

Orjinalden alıntı: F0NDiP

insanları muhattab alınacak türden değiller...
çok ters ve saçma cevaplarla geçiştiriliyorsunuz.
arkadaşın dediği gibi özdilek'ten al ve geç, lokumcuymuş ocuymuş bucuymuş hiç uğraşma.

Biz bütün Afyon halkı olarak size bayılıyoruz. Lütfen bizle konuşunnnnn. Lütfennnnnnnnnnn

Uzaklaştırılmış
3 Eylül 2008; 18:22:06 

quote:

Orjinalden alıntı: Pretender

Siz afyonlulara kıllık yapmazsanız bişey yapmazlar. Yukarıdaki arkadaş kaşınmıştır kaşımışlardır. Lokum alacaksan valiliğin önündeki meydanda şekerlemeciler var. Orlardan alabilirsin.

hoşgeldin AFYONLUUU

sizler sizin dışınızdaki herkesi kaşınıyor gibi gördüğünüz için genellikle bunu sorun yapıyoruz.neyse boşver kurtulduk oralardan zaten.

66 Mesaj
3 Eylül 2008; 18:22:29 

cumhuriyet dinlenme tesislerinden taptaze sucukal,kolaylı dan da lokumunu al,hayatını yaşa

pastırmalı yumurtanın kudreti

625 Mesaj
3 Eylül 2008; 18:23:41 

quote:

Orjinalden alıntı: FischeerSAm

bu konunda açıkca şunu belirtmek istiyorum Afyon sandığnız kadar kötü bi yer değil sadce yanlış yerde yanlış adama çatmışınız yane Afyon çok huzurlu ve sakin sadece eğlenceden yoksunn biyer halkın %1 lik kısmı öyle olabilir Her yerde böyle sıkıntılar olabilir ona göre büyük şehirler daha kötü beyler kendimize gelelim...

aynen böyle..

923 Mesaj
3 Eylül 2008; 18:25:25 

quote:

hoşgeldin AFYONLUUU

sizler sizin dışınızdaki herkesi kaşınıyor gibi gördüğünüz için genellikle bunu sorun yapıyoruz.neyse boşver kurtulduk oralardan zaten.

Sen normal yolda yürürken kimseye dik dik bakmaz iken gelip biri sana biri çatarsa söyle Afyon'u terkedecem. Ama bu durum merkezde geçerlidir. Bazı yerlerde normal yürürken bile başın belaya girebilir. Ama bu her şehirde böyledir.

Uzaklaştırılmış
3 Eylül 2008; 18:28:20 

quote:

Sen normal yolda yürürken kimseye dik dik bakmaz iken gelip biri sana biri çatarsa söyle Afyon'u terkedecem. Ama bu durum merkezde geçerlidir. Bazı yerlerde normal yürürken bile başın belaya girebilir. Ama bu her şehirde böyledir.

sen bahsettiğin yerin afyon oldugundan emin misin?hadı bunlar senın dedıgın gıbı olsun tamam.peki dolmuşta sırtında koyun pisliği yapışmış halde çarşıya gelenleri napıcaz?bu farkirlikten falan değil asla o yüzden söylüyorum.

52 Mesaj
3 Eylül 2008; 18:34:27 

quote:

dün afyondaydım kayıt için gittim aslında abarttıkları gibi deilde laf atanları tip tip bakanları gördüm evet

Dijital Pazarlama | www.reklamajani.com

55 Mesaj
3 Eylül 2008; 18:38:00 

quote:

sen bahsettiğin yerin afyon oldugundan emin misin?hadı bunlar senın dedıgın gıbı olsun tamam.peki dolmuşta sırtında koyun pisliği yapışmış halde çarşıya gelenleri napıcaz?bu farkirlikten falan değil asla o yüzden söylüyorum.

Beyler Gerçekten konunun dışına sapıyosunuz lütfen burası bir forum tmm mı? lütfen sadece tavsiyelerinizi söleyin konunun dışına taşmayalım beyler hepimiz kardeşiz Filistin- israil kapışması gibi kapışmayalım lütfen

Uzaklaştırılmış
3 Eylül 2008; 18:40:06 

quote:

Orjinalden alıntı: mt.w3

dün afyondaydım kayıt için gittim aslında abarttıkları gibi deilde laf atanları tip tip bakanları gördüm evet

allah kurtarsın.henüz başlangıçtasın.üniversitede sağa ve sola karışmamaya dikkat et sonra çıkamazsın.

ayrıca kapışmıyoruz sadece gözlemlerimizi söylüyoruz

605 Mesaj
3 Eylül 2008; 18:40:52 

quote:

Allah kimseyi yoklukla terbiye etmesin inşallah... Seni bile ibo3458...

Diğer insanların mücadelelerine kısılıp kalanlar aslında yaşamaya güçleri yetmeyen eziklerdir.

55 Mesaj
3 Eylül 2008; 18:54:44 

ibocum o gözlemlerin kısmen doğru olabilir ama büyükşeirlerde yaşam daha kötü her türlü pislik war ok? Afyona kötü demk bence tam bi budalalık olur buna kıyasla oke?

968 Mesaj
3 Eylül 2008; 19:07:31 

Beyler Boşverin Afoyonu.
Gelin SAFRANBOLU lokumu yiyin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkishFist -- 3 Eylül 2008; 19:05:31 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

478 Mesaj
3 Eylül 2008; 19:18:56 

Afyon ne yazık ki Ege bölgesinin Doğu kesiminde kalmakta,Batı'nın Doğusu.. Türkiye'de en çok cinayet işlenen illerden biri. Arkadaşımın anlattığına göre gece gece dışarı çıkmak akıl kârı değil..

55 Mesaj
3 Eylül 2008; 19:22:03 

ben lokumun ilk çıktığı yeri tavsiye derim neymiş o safranbolu ismini bile duymadım

968 Mesaj
3 Eylül 2008; 19:23:35 

quote:

Orjinalden alıntı: FischeerSAm

ben lokumun ilk çıktığı yeri tavsiye derim neymiş o safranbolu ismini bile duymadım

Safranbolunun ismini duymadınmı?
Sanırım Türkiyede yaşamıyorsun

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

8173 Mesaj
3 Eylül 2008; 19:37:05 

afyonluyum.Korkmayın ısırmazlar

Uzaklaştırılmış
3 Eylül 2008; 19:40:43 

Tek kelimeyle berbat biryer Ama ne yazıkki 4 yılımı orada geçirecem

2160 Mesaj
3 Eylül 2008; 19:56:15 

lokumcu tavsiyesi istenmişti galiba bi yerlerde.

hocam uzun çarşıya git (meydanın üstündeki sokaklar) altınay şekerleme var kocaman. en iyisi oradır. ben ora gibi yapanına rastlamadım henüz. her daim de tazedir. özellikle kaymaklısını tavsiye ederim. müthiş bişiy. afiyet olsun.

923 Mesaj
3 Eylül 2008; 20:07:09 

quote:

Orjinalden alıntı: Gorkie

Afyon ne yazık ki Ege bölgesinin Doğu kesiminde kalmakta,Batı'nın Doğusu.. Türkiye'de en çok cinayet işlenen illerden biri. Arkadaşımın anlattığına göre gece gece dışarı çıkmak akıl kârı değil..

Arkadaşın ne dediyse yanlış demiş. Bazi yerler vardır. Sahipata , Cavuşbaş ve Ataköy'ün içleri gibi yerlerden uzak durun yeter. Onun dışında gece size dert olabilecek en kötü şey köpeklerdir. Çünkü sokaklarda onlardan başkası kalmaz.

107 Mesaj
3 Eylül 2008; 20:15:20 

quote:

Bir Milletin Islahı Kötülerin İmhası İle Değil, Neslin Eğitim ve Terbiyesiyle Mümkündür.
Pekçok delikanlı yarınımız yok diye ağlaşıyor, onların sadece hedefi yok.

2888 Mesaj
3 Eylül 2008; 20:15:58 

tek suçum tarihinin geçtiğini bilmeden aldığım pişmaniyeyi pastaneciye geri vermek istememdi.
adamın bakışları heran cinayet işleyecek gibiydi, elimden kutuyu alışı bile ilginçti, ardından da parayı mı , yenisini mi istiyon çabuk söle işim var demesi de cabası.

107 Mesaj
3 Eylül 2008; 20:17:26 

Arkadaşım merkezde uzunçarşı var, oraya gir istediğin yerden al.

Bir Milletin Islahı Kötülerin İmhası İle Değil, Neslin Eğitim ve Terbiyesiyle Mümkündür.

55 Mesaj
3 Eylül 2008; 20:19:51 

Bak ne dicem afyon uzun çarşıya git yayla şekerleme yazıo sağ sırada ordan al üstüne yok hem Afyonda herkes onu beğenio hediyelik flnda alırsın 2 3 hafta gidiyo

107 Mesaj
3 Eylül 2008; 20:20:35 

quote:

Orjinalden alıntı: Gorkie

923 Mesaj
3 Eylül 2008; 20:25:06 

quote:

Orjinalden alıntı: pik

Cinayet mi?

Emin ol istanbul kadar değil. Arada bir toplu katliamlar olur. Başka da olmaz. Toplu katliam konusunda ciddiyim. Geçenlerde tarla anlaşmazlığı yüzünden kavga çıkmış. Sonuç 8 ölü.

473 Mesaj
3 Eylül 2008; 20:33:47 

Babam memur olduğundan dolayı 6-7 şehir gezdim,afyon gibi kötüsüne rastlamadım henüz.Yukarıda yazılan çoğu şey doğrudur.Afyonun merkezinde oturuyoruz.Gece diyop çekip öküzler gibi anırırlar.İnsan demeye bin şahit ister.Ayrıca insanları da çok kincidir.Bizim din öğretmenimiz bu yüzden tayinini istedi.

Tabi bunlar hepsi için değil çoğunluğu için.Burda da iyi arkadaşlarım da oldu fakat 3ü geçmiyor maalesef.İnşallah össyi kazanıp gidicem buradan volayi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FenderX5 -- 3 Eylül 2008; 20:31:21 >

http://www.engvoca.com
Learn english vocabulary,Learn italian vocabulary,Learn spanish vocabulary,Learn french vocabulary,Learn german vocabulary

923 Mesaj
3 Eylül 2008; 20:46:05 

Afyon'un tek kötü tarafı biraz muhafazakar bir şehir olması. Öyle eğlence klup bar filan arıyorsanız yanlış yerdesiniz. Birde uzun saçlı ve küpeliyseniz Büyük ihtimal dayak yersiniz. Sadece bir yerde o halde rahat dolaşabilirsiniz. O da Yeşilyol Caddesi.

5264 Mesaj
3 Eylül 2008; 21:01:20 

Siz Afyon'a bu kadar laf söylemişsiniz de, esas gidip Hakkari ve Iğdır'ı görmek lazım.

Gerçekten merak ediyorum oraları. (Terör tehlikesini saymazsak.)

Batıdaki gibi Tikky'ler, Emo'lar var mı?
Bilgisayar teknolojisi oralarda batıdaki kadar ileri mi?
Rock & Metal dinleyenlere ne gözle bakarlar?
Gökdelenler, parıltılı binalar vs. var mı?
Lüks yaşam sürenler var mı?

gibi...

Ve acı bir gerçek: Saydığımız bu şehirler 'aynı ülkenin' şehirleri. "Tek Türkiye" diyoruz ama................. Bu tekliğimizi her faydalı alanda gösterebilsek keşke.

6161 Mesaj
3 Eylül 2008; 21:05:46 

quote:

Afyon'un tek kötü tarafı biraz muhafazakar bir şehir olması. Öyle eğlence klup bar filan arıyorsanız yanlış yerdesiniz. Birde uzun saçlı ve küpeliyseniz Büyük ihtimal dayak yersiniz. Sadece bir yerde o halde rahat dolaşabilirsiniz. O da Yeşilyol Caddesi.

Saç uzun ve küpeli diye dövüyorlarsa o şehre medeniyet gelmemiş daha o zaman kaçıncı yüzyıldalar.

61 Mesaj
3 Eylül 2008; 21:07:42 

afyonda okudum 4 yıl boyunca genelleme yapmıyorum ama cogu insan belkide ögrencilere öyleydi cok yobaz hiç birseyi kabullenemeyen kendi yapmak istediklerini yapamayıp bi baskasının yaptıgını görünce dik dik bakan hatta laf atıp kavga cıkarmaya calısan insanlarla dolu.

hiç unutmam vizeler bitti ögrenciler memleketlerine dönüyorlar otogar full dolu bilet bulmak imkansız otobüsün kalkmasını beklerken ögrenci arkadaslardan birisi (küpeli ve uzun saclı) bilet bulmaya calısırken biletçilerden durduk yere yedigi dayagı unutamıyorum hemde öyle bir dayaktıkı agzını burnunu dagıttılar sebep yokken. afyon öyle bir yerki özellikle persembe günleri heyecanla bekledikleri kurtlar vadisi dizisinin ardından cuma günü yolda yürümek işkence olurdu çogu insan kurtlar vadisinden okadar etkilenirdiki uzun paltosunu giye dısarı cıkar kavga etmek için yer arardı kız arkadasın varsa zaten hergün bir ölümdür el ele tutusmayı bırak yan yana yürüdünmü tip tip bakarlar karsılık vermek gibi bir hataya düsersen hemen 3 -4 kişiden dayak yersin. oysaki bu insanlar hergün üniversite kenarlarında kızlara laf atmak sarkıntılık yapmak için sıra beklerlerdi. sosyal hayatı hiç anlatmıyorum çünkü orda sosyal bir hayat yok olsada zaten yasayamassın yasatmazlar. ilçeleri daha kötü ama yinede içinde iyi insanlarda var genelleme yapmıyorum bizim ev sahibine 6 ay kira vermemiştik sagolsun sesini cıkarmazdı

128 Mesaj
3 Eylül 2008; 21:12:42 

salla gitsin o zaman afyona gitmeye değmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 03-09-2007 -- 3 Eylül 2008; 21:12:33 >

bildiğim tek şey hiçbirşey bilmediğimdir.

581 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Piszenci
3 Eylül 2008; 21:13:06 

Arkadaşlar bırakın ya artık eskisi gibi değil gözünüz kapalı gezmeyin siz bakarsanız yada baktırırsanız herkes heryerde bakar size... buradaki birsürü halk nasıl yaşıyor sizce herkesmi köylü herkesmi tip tip bakıyor? durum tam tersine döndü artık bizler ayıplar bakışlarla bakıyoruz... Yani bende şaşırdım eskiye göre çok çok fark var... hızlıca gelişme yolunda... Buradan birsürü teniste bölge dereceleri çıktı hani varmı antalyadan oradan buradan? başta ben çıktım bölge derecesi alarak yapmayın yahu gelin bi görün eskiden gelip burayı kötülemeye hakkınız yok...

Arakdaşım senin soruna cevap ise Uzunçarşı'da Yayla vardır kime sorsanız bilir Yayla yı tavsiye ediyor herkes... Ayrıca her konuda yardımcı olabilirim..

Yani çok abartmışsınız ya harbi okurken gülmemek ve kızmamak elde değil bu kadar cahil olmayın lütfen doğumu burası Allah aşkına ne demek gece dışarı çıkılamaz yahu? ben bu yaşımda 2-3 e kadar dışarda oluyorum be... Tabi siz giderseniz çavuşbaşa bilmemnereye böyle dersiniz tabi. Her ilin vardır böyle belalı yerleri burada o kadar yok bile... Ahh ahh büyükşehirdekileri duymuyoruz bilmiyoruz sanki... laf olsun torba dolsun

ayrıca saçı uzun olanı dövüyoru sen nasıl söyleyebilirsin hemşerim yahu? en kroların bile saçları enseleri uzun dolaşıyorlar o zaman millet birbirine dalar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirk -- 3 Eylül 2008; 21:11:58 >

923 Mesaj
3 Eylül 2008; 21:17:25 

quote:

Orjinalden alıntı: OnuR

Saç uzun ve küpeli diye dövüyorlarsa o şehre medeniyet gelmemiş daha o zaman kaçıncı yüzyıldalar.

Medeniyet değil kültür farklılığı. Afyon böyle şeylere alışık değil.

61 Mesaj
3 Eylül 2008; 21:20:32 

quote:

Orjinalden alıntı: emirk

Arkadaşlar bırakın ya artık eskisi gibi değil gözünüz kapalı gezmeyin siz bakarsanız yada baktırırsanız herkes heryerde bakar size... buradaki birsürü halk nasıl yaşıyor sizce herkesmi köylü herkesmi tip tip bakıyor? durum tam tersine döndü artık bizler ayıplar bakışlarla bakıyoruz... Yani bende şaşırdım eskiye göre çok çok fark var... hızlıca gelişme yolunda... Buradan birsürü teniste bölge dereceleri çıktı hani varmı antalyadan oradan buradan? başta ben çıktım bölge derecesi alarak yapmayın yahu gelin bi görün eskiden gelip burayı kötülemeye hakkınız yok...

Arakdaşım senin soruna cevap ise Uzunçarşı'da Yayla vardır kime sorsanız bilir Yayla yı tavsiye ediyor herkes... Ayrıca her konuda yardımcı olabilirim..

Yani çok abartmışsınız ya harbi okurken gülmemek ve kızmamak elde değil bu kadar cahil olmayın lütfen doğumu burası Allah aşkına ne demek gece dışarı çıkılamaz yahu? ben bu yaşımda 2-3 e kadar dışarda oluyorum be... Tabi siz giderseniz çavuşbaşa bilmemnereye böyle dersiniz tabi. Her ilin vardır böyle belalı yerleri burada o kadar yok bile... Ahh ahh büyükşehirdekileri duymuyoruz bilmiyoruz sanki... laf olsun torba dolsun

ayrıca saçı uzun olanı dövüyoru sen nasıl söyleyebilirsin hemşerim yahu? en kroların bile saçları enseleri uzun dolaşıyorlar o zaman millet birbirine dalar?

gece dısarı cıkabilirsin o yönden hak verebiliyorum yani bi sorun olmuyordu. bir kere köylü sehirli diye bi ayrım yapmaya gerek yok herkes insandır ama ne yazıkkı ben yazdıklarımda hiç bir abartı görmüyorum çünkü 4 yılım gecti inana yazdıklarım yazmadıklarımın binde biri kalır. afyonda her insanmı böyle tabiki hayır ama geneli böyle özellikle gençleri. afyon gercekten gelişme asamasında en son türkiyenin en büyük golf ve tenis sahasını afyona yapmayı düsünüyorlardı reklam panolarında projelerini görüyordum şimdi ne oldu bilmiyorum. inan bana dogunun adı cıkmış afyon batıda oldugu halde bir dogudaki illerden cok bi farkı yok. ama bence sehrin gelişmesinden cok insanlarının gelişmesi lazım ve halkında sehrin gelişimine ayak uydurması lazım uydurabilirmi bence cok zor cünkü insanların kafalarının degismesi cok zordur. cok sevimli siveleri vardır sive demiyimde konusma tarzları

923 Mesaj
3 Eylül 2008; 21:24:14 

quote:

Orjinalden alıntı: crossor

gece dısarı cıkabilirsin o yönden hak verebiliyorum yani bi sorun olmuyordu. bir kere köylü sehirli diye bi ayrım yapmaya gerek yok herkes insandır ama ne yazıkkı ben yazdıklarımda hiç bir abartı görmüyorum çünkü 4 yılım gecti inana yazdıklarım yazmadıklarımın binde biri kalır. afyonda her insanmı böyle tabiki hayır ama geneli böyle özellikle gençleri. afyon gercekten gelişme asamasında en son türkiyenin en büyük golf ve tenis sahasını afyona yapmayı düsünüyorlardı reklam panolarında projelerini görüyordum şimdi ne oldu bilmiyorum. inan bana dogunun adı cıkmış afyon batıda oldugu halde bir dogudaki illerden cok bi farkı yok. ama bence sehrin gelişmesinden cok insanlarının gelişmesi lazım ve halkında sehrin gelişimine ayak uydurması lazım uydurabilirmi bence cok zor cünkü insanların kafalarının degismesi cok zordur. cok sevimli siveleri vardır sive demiyimde konusma tarzları

Şive konusuna bir örnek. Garajın karşısındaki tekel bayisinin adı : Geliver Gidiver Gali Tekel bayii.

581 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Piszenci
3 Eylül 2008; 21:25:04 

quote:

birader sen ne kadar süre kaldın acaba?? baktımda manisa lısın batılıyım havalarında mısın sosyetemisin ki burayı küçümsüyorsun? kaç senesinde geldin? halk sen ne yaptında böyle yaptılar sana? bazı kesimler havyancılıkla uğraşıyor olabilir o onun kendi ayıbı sanane ondan o sana diyormu neden üzerinde hayvan pisliği yok diye? bende sevmem öyle şey ama bu tavrın hiç hoş değil, sende onların çocuğu vs. olabilirdin o zamanda biz sana aynı muameleyi yapsak hoşnut olurmuydun? çıldiricim yav çıldıriciim!

crossor hocam,

bence yanlış düşünüyorsun önce şehrin gelişmesi gerek, farkındaysan örn: eskişehir önceden hiçbirşey değilmiş millet lise vs. okumaya buraya geliyormuş, çalışmaya buralara geliyormuş ama bu şehrin başında duranlarının yaptığı birşey ile şu anda esk. bizden nice önde.. eskiden nasıl şimdi nasıl mesela büyüklerine sorabilirsin..

şehir gelişsinki insanlarda onlara ayak uydursunlar insanlar çok çabuk değişebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirk -- 3 Eylül 2008; 21:27:05 >

923 Mesaj
3 Eylül 2008; 21:36:46 

quote:

Orjinalden alıntı: emirk

birader sen ne kadar süre kaldın acaba?? baktımda manisa lısın batılıyım havalarında mısın sosyetemisin ki burayı küçümsüyorsun? kaç senesinde geldin? halk sen ne yaptında böyle yaptılar sana? bazı kesimler havyancılıkla uğraşıyor olabilir o onun kendi ayıbı sanane ondan o sana diyormu neden üzerinde hayvan pisliği yok diye? bende sevmem öyle şey ama bu tavrın hiç hoş değil, sende onların çocuğu vs. olabilirdin o zamanda biz sana aynı muameleyi yapsak hoşnut olurmuydun? çıldiricim yav çıldıriciim!

crossor hocam,

bence yanlış düşünüyorsun önce şehrin gelişmesi gerek, farkındaysan örn: eskişehir önceden hiçbirşey değilmiş millet lise vs. okumaya buraya geliyormuş, çalışmaya buralara geliyormuş ama bu şehrin başında duranlarının yaptığı birşey ile şu anda esk. bizden nice önde.. eskiden nasıl şimdi nasıl mesela büyüklerine sorabilirsin..

şehir gelişsinki insanlarda onlara ayak uydursunlar insanlar çok çabuk değişebilir...

Harbi yaaa. Atalarımız bu vatanı kurtarırken ordandan harekete geçmişler. Bu kadar saygısızlık olmaz. Afyon'a yolunuz düşerse gidin bir kocatepe anıtını görün.

581 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Piszenci
3 Eylül 2008; 21:40:09 

quote:

Harbi yaaa. Atalarımız bu vatanı kurtarırken ordandan harekete geçmişler. Bu kadar saygısızlık olmaz. Afyon'a yolunuz düşerse gidin bir kocatepe anıtını görün.

Siz ZAFERİN , CUMHURİYETİN KAZANILDIĞI TOPRAKLARDAN DAHA KAÇIN BAKALIM... Sonra Atatürk'çüyüz diye geçinirsiniz... o kaçsın bu kaçsın e bu topraklara kim sahip çıkacak? zamanında burayı kuşatan yunanlılar mı fransızlar mı???

61 Mesaj
3 Eylül 2008; 21:42:19 

quote:

hocam kimsenin afyonu ve insanlarını kötüleme gibi bir amacı yok haddide degildir. benim 4 yılım orda gecti iyisiyle kötüsüyle hatta alısmıstımda ben sadece bir ögrenci gözüyle olumsuz gözlemlerimi ve yasadıklarımı söyledim. tabiki gelişecek zaten anlatıgım tip insanlar hersehirde var ama afyon kücük oldugu için daha cok göze batıyor. bir cok afyonlu arkadasım oldu bize yardım eden bir cok afyonlu abilerimiz oldu yani yazdıklarımdan kastım afyonu kötülemek degil sadece olumsuzluklarını yazdım

581 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Piszenci
3 Eylül 2008; 21:48:41 

quote:

Orjinalden alıntı: crossor

hocam kimsenin afyonu ve insanlarını kötüleme gibi bir amacı yok haddide degildir. benim 4 yılım orda gecti iyisiyle kötüsüyle hatta alısmıstımda ben sadece bir ögrenci gözüyle olumsuz gözlemlerimi ve yasadıklarımı söyledim. tabiki gelişecek zaten anlatıgım tip insanlar hersehirde var ama afyon kücük oldugu için daha cok göze batıyor. bir cok afyonlu arkadasım oldu bize yardım eden bir cok afyonlu abilerimiz oldu yani yazdıklarımdan kastım afyonu kötülemek degil sadece olumsuzluklarını yazdım

yok hocam sana lafım yok üzerine alınma sen, sende haklısın, benim lafım başkalarına

Uzaklaştırılmış
4 Eylül 2008; 0:10:54 

yahu afyondan girildi Atatürk'ten çıkmışsınız.Ne alaka yani.her sohbet Atatürk'e çıkıyor.insanın uzerınde daglarda cobanlık yaparken kecı pıslıgı olması gayet dogal ve gurur duyulacak bısey.fakat bu pıslıkle şehire inmek bambaşka.bu olayın hiçbir açıklaması yok.atalarımızı falan karıştırmaya çalışmayın.konumuz farklı.

hem manisalıyım batılıyım olayı da çok saçma.ne alakası var.batılı demek turkıyenın batısı demek mi?sen izmirde ne hayvanlar var biliyormusun?orası batı diil mi?

arkadaşlar kestirmeden haklı olmaya çalışmayın.afyonda 7 sene kaldım herşeyini iyi bilirim.bana anlatmaya çalışmayın yani.tamam afyonlusunuz savunun memkeletınızı de biz de düşman diiliz.gördüklerimizi anlatıyoruz.yapılmayan şeyleri anlatmıyoruz.millet te hak veriyor zaten.

afyona kültür amaçlı gitmek çok güzel birşey orası yadsınamaz.ama geri kalan herşey için bence berbat biryer.

605 Mesaj
4 Eylül 2008; 1:36:17 

quote:

yahu afyondan girildi Atatürk'ten çıkmışsınız.Ne alaka yani.her sohbet Atatürk'e çıkıyor.insanın uzerınde daglarda cobanlık yaparken kecı pıslıgı olması gayet dogal ve gurur duyulacak bısey.fakat bu pıslıkle şehire inmek bambaşka.bu olayın hiçbir açıklaması yok.atalarımızı falan karıştırmaya çalışmayın.konumuz farklı.

hem manisalıyım batılıyım olayı da çok saçma.ne alakası var.batılı demek turkıyenın batısı demek mi?sen izmirde ne hayvanlar var biliyormusun?orası batı diil mi?

arkadaşlar kestirmeden haklı olmaya çalışmayın.afyonda 7 sene kaldım herşeyini iyi bilirim.bana anlatmaya çalışmayın yani.tamam afyonlusunuz savunun memkeletınızı de biz de düşman diiliz.gördüklerimizi anlatıyoruz.yapılmayan şeyleri anlatmıyoruz.millet te hak veriyor zaten.

afyona kültür amaçlı gitmek çok güzel birşey orası yadsınamaz.ama geri kalan herşey için bence berbat biryer.

birader gel seni 1 hafta misafir edeyim?

Diğer insanların mücadelelerine kısılıp kalanlar aslında yaşamaya güçleri yetmeyen eziklerdir.

78 Mesaj
4 Eylül 2008; 2:10:28 

Yazılanların hepsini okudum inanın bazısında yuh artık dediğim oldu... Hani kendi öğrenim gördüğüm memleket olmasa neyse diyecem doğrudur belki ama bu kadar olmaz...

Be kardeşim sen bilmez misin ki Türkiye'de ki kırsal nüfusun büyük bir bölümünde hayvancılık etkindir. Ve değil Afyon sen başka bir yere de gitsen yine aynı manzara ile karşılaşırsın. Adam minibüste ya sırtına keçi tersi yapışan adam görmüş bunu Afyona'a maletmiş yapmayın bu kadar basit olmayın. Diğer birisi Sandıklı'ya gitmiş neymiş efendim kadınlar kareli başörtüleri takıyomuş e be kardeşim e be kardeşim bunun sana zararı ne oranın kültürü de o!

Ya allah aşkına ben öğrenciyim gece yarısı sokakta da dolaşıyorum istediğim herşeyi de yapıyorum "birader sen neden böyle yapıyorsun" diyen bir allahın kulu olmadı. Kaldıki arkadaş burada lokum alınacak bi adres sormuş sanırım bazı arkadaşarın afyonla ilgili bi yarası varmışki hemen gocunmuşlar...

Ya siz hangi haberde duydunuz hangi haberde gördünüz Afyonda dışarıdan gelen bir kimseye zorbalık yaptılar zor kullandılar diye? Afyon tüm yolların kesişme nooktasındadır ve günlük onbinlerce araç bu şehirden geçmektedir... Yapmayın arkadaşlar sizin Afyonla bi probleminiz varsa onu bilemem...

Arkadaşım bence eğer lokum alacaksan ben Altınay Lokumlarını tavsiye ederim garajın karşısında fabrika satış mağazaları var ayrıca çifte kavrulmuş lokumlardan ısrarla almanı tavsiye ederim

dün geçti, yarın var mı? gençliğine de güvenme ölen hep ihtiyar mı?

3895 Mesaj
4 Eylül 2008; 2:21:18 

Bir afyonlu olarak buradaki yorumları keyifle okudum hiç de alınmadım. Afyon coğrafi olarak ege bölgesinde yer alsada, sosyo kültürel olarak iç anadolu şehridir diyebiliriz. Halkı tutucudur ama genel olarak zararsızdır. Uzun saçlı yahut kızla geziyo falan diye dayak yahut laf atılma mevzularına rastlamadım ama olmuş olabilir. Üniversite açıldıktan sonra biraz adam oldu şehir, ama hala çok kapalı ve muhafazakar bir yapısı var. Yeşil yol'da falan görüyom sevgililer el ele geziyor, bilmiyorum yani öyle pek tehlikeli bir yer değildir. Memleketim olsa bile, sevmem insanını da sevmem ama akrabalar falan var, giderim arada.

Len sadıç netçen la afyon mis gibi

832 Mesaj
4 Eylül 2008; 2:40:09 

ibo adlı arkadas manisalıyım demıs ama Universite dolayısıyla manisaya tasındık.Kız arkadasımla carsıda gezerken babam yasımdakı adamlar öküz gibi bakıyor afedersiniz ama ve laf atıyorlar.

Manisadan nefret ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtus -- 4 Eylül 2008; 2:38:12 >

581 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Piszenci
<
4 Eylül 2008; 14:50:14