Şimdi Ara

## HIS Radeon HD 4670 ICEQ Turbo Listelerde ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
4.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## HIS Radeon HD 4670 ICEQ Turbo Listelerde ##

Referans tasarım Radeon HD 4670

Kullanıma sunduğu Radeon HD 4800 serisi ekran kartlarıyla ilgili fiyat segmentlerinde ses getiren ve çift grafik işlemcili Radeon HD 4870 X2 modeliyle yeniden grafik endüstrisinin performans lideri olmayı başaran AMD-ATi, giriş ve orta segment için hazırladığı RV710-RV730 tabanlı Radeon HD 4400/4500/4600 serisi ekran kartlarıyla elde ettiği başarıyı alt segmentlere de yansıtmayı hedefliyor.

55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV730 gpu'sunun güç verdiği Radeon HD 4670, 128-bit bellek veri yolunu destekliyor ve 320x paralel işlem birimiyle geliyor. Kartın ortaya çıkan ilk test sonuçları Radeon HD 3850 ile yakın değerler elde ettiğini işaret etmekle birlikte yeni sürücüler ile birlikte performansın daha da yükselmesi bekleniyor.

Resmi lansmanına sayılı günler kalan Radeon HD 4670 fiyat listelerine de girmeye başladı. Görünen o ki AMD-ATi, daha yüksek performans sunan Radeon HD 4670 modelini Nvidia'nın GeForce 9500GT modelinin tam karşına konumlandırarak rakibini alt segmentlerde de sıkıştırmaya çalışacak.

Listelere giren ilk model HIS'in Radeon HD 4670 ICEQ Turbo modeli oldu. 67 Avro'luk etikte fiyat sahip olan kartın özelleştirilmiş soğutmaya sahip olduğunu referans tasarım HD 4670 modellerinin bir miktar daha ucuz olabileceğini de hatırlatalım. Bu arada testine göre %30 ile %150 daha yavaş olduğu iddia edilen GeForce 9500GT de hemen hemen aynı fiyat seviyesinden satılıyor.

İlgili fiyat linkleri;

-http://www.komplett.nl/k/ki.aspx?sku=374861 (HIS HD 4670 ICEQ Turbo)
    -http://www.komplett.nl/k/ki.aspx?sku=363811 (EVGA GeForce 9500GT DDR2)

ATi Radeon HD 4670'in ilk test sonuçları için;
    http://forum.donanimhaber.com/m_26135556/tm.htm
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• güzele benziyor,giriş seviyesi için uygun.

haber için teskkürlr.
  • 3850 100 USD altına düşmüşken, düşük güç tüketimi ve termal anlamda biraz daha iyi olması hariç hiçbir sebep, eğer o test sonuçları doğruysa, bu ürünü sattıramaz. Daha muteber ve birden fazla kaynaktan test sonuçları bekliyorum ve Catalyst 8.9'u.
  • Kartın çıkışları baya iyi düşünülmüş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

3850 100 USD altına düşmüşken, düşük güç tüketimi ve termal anlamda biraz daha iyi olması hariç hiçbir sebep, eğer o test sonuçları doğruysa, bu ürünü sattıramaz. Daha muteber ve birden fazla kaynaktan test sonuçları bekliyorum ve Catalyst 8.9'u.

AMD, HD 4800 serisinin genlerine sahip olan HD 4670'in özellikle AA ve AF gibi detay ayarlar ve yüksek çözünürlükte HD 3850'den daha yüksek oyun performansı sunacağını iddia ediyor. Tabii detaylı test sonuçları bu duruma ışık tutacak. Bir de HD 3850'nin ne kadar daha piyasada kalacağı önemli. Zira geçtiğimiz aylarda Eylül ayı ile birlikte EOL sürecinin başlayacağına dair haberler ortaya çıkmıştı.

• yüksek çözünürlük ve aa af açınca acaba ortada oynanabilirlik kalıcak mı ki 3850 10 fps alıyosa 4670 15 alıcak 2side bayılıcak yani bu kartlar düşük çzöünürlükler için çıkarılmıyor mu önemli olan 1280*1024 1440*900 gibi çözünürlüklerdeki farklar
  • EOL süreci nedir hocam?
  • 4870 ıcq diye okudum baslıgı heralde yenıledıler ıcq u dedım ama
    nese gırıs kartlarına bı eleman daha
  • quote:

Orjinalden alıntı: VO Photographics

EOL süreci nedir hocam?

End of Life - Üretim sonlanması ve ürünün yürürlükten kalkması
  • BURADA ÖNEMLİ OLAN BAHSEDİLEN SEGMENTTE KALİTENİN YÜKSELİYOR OLMASI.TABİKİ TAM ANLAMIYLA TATMİN EDİCİ SONUÇLAR VERMİYECAKTİR.AMA GİRİŞ SEVİYESİNDE BU PERFORMANS SEVİYESİ DEMEK ORTA VE ÜST SEVİYEDE DE ÇITANIN YÜKSALMESİ DEMEKTİR.NVİDİA DA ARTIK MODEL NUMARASIYLA OYNAYARAK MODEL ÇIKARMAZ.
  • Güzel bişeye benziyor
    Haber için teşekkürler
  • Bu karttan çok bişe beklememek lazım 128bit veriyolu ile. AA performansı iyileştirilmiş olsa da veriyolundan kaybettiği için hiçbir şekilde HD 3850 nin rakibi olamayacaktır. Gerçi fiyat olarak 9500GT nin rakibi olmuş ve zavallı 9500GT den çok daha iyi bir kart olduğu kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soultrap -- 3 Eylül 2008; 16:20:33 >
  • orta segment yaşadı:
  • Iceq4 Turbo diyorsunuz ama standart HD4670 resmi koyuyorsunuz?
  • Güzel kart.Ati yi herzaman sevmişimdir.Fiyatı uygun olursa düşünülebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

Iceq4 Turbo diyorsunuz ama standart HD4670 resmi koyuyorsunuz?

Kart listelere girmeye başladı ama henüz görseli yok biz de bu sebeple konu içerisinde referans tasarım kartın görselini koyduk
  • Giriş seviyesi için uygun özellikle oturma odalarında film vs işler için özellikle kendinden hdmi olması çok güzel
  • HTPC için ideal fakat fiyatının derhal 60 euroya inmesi gerekir.yoksa 3850 daha fazla tercih edilir.
  • tipi nasıl asıl onu merak ettim fiyat yuksekte
  • valla pek ısınacağını tahmin etmiyorum referans tasarımın bile ama iceq turbo büyük ihtimal o.c li gelecektir..3850 yi geçerse fiyatı 3850 den fazla olacaktır ama geçemiyorsa ati fiyatını nasıl belirler belli olmaz ....neyse test sonuşları ve video inceleme görürürz inşallah...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.