Şimdi Ara

## Intel'den Extreme Serisi P45 Yonga Setli Yeni Anakart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel'den Extreme Serisi P45 Yonga Setli Yeni Anakart ##

Nehalem kod adlı yeni jenerasyon mikroişlemci mimarisinin güç vereceği Core i7 serisi işlemcilerinde kullanmaya başlayacağı yeni logo anlayışını Intel şimdiden diğer ürün gruplaırnda da kullanmaya başlamışa benziyor. Zira firmanın duyurduğu P45 yonga setli yeni anakartının kutu tasarıma buna en güzel örnek.

Intel'in DP45SG kod adlı ve P45 yonga setli yeni anakartı firmanın Extreme serisine üye. Yani yeni model sektör devi Intel'in yüksek performans meraklıları için hazırladığı en yeni ve güncel çözüm durumunda. Siyah renkli baskılı devresi ile dikkat çeken anakart firmanın LGA775 formundaki güncel tüm işlemcileriyle kullanılabiliyor.

Firmanın DDR3 bellek kullanımını yaygınlaştırma hedefi doğrultusunda DDR3 bellek desteğiyle gelen anakart dört adet DIMM slotu üzerinden 1333MHz'e kadar bellek desteği sunuyor. P45+ICH10R yonga seti paketinden oluşan anakartın hem kuzey hem de güney köprüsü pasif soğutma ile desteklenmiş durumda.

Üzerinde çift PCIe x16 slotu bulunan ve 8x+8x konfigürasyonunda Crossfire desteği de sunan anakart PCIe 2.0 spesifikasyonuyla da uyumlu. PCIe x16 slotlarına ek olarak iki adet PCIe x1 ve üç adet te geleneksel PCI slotuna sahip olan anakart farklı RAID kurulumlarını destkeleyebilen 6x SATA-II konnektörüyle geliyor.

8 kanal yüksek tanımlı ses ve gigabit ethernet gibi özelliklere de sahip olan DP45SG kod adlı Extreme serisi anakartın önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması beklenirken fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• keşke 16x16x CF desteğini P Serisinede Koysalar
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

keşke 16x16x CF desteğini P Serisinede Koysalar

kim alacak o zaman X38 veya X48 chipsetli anakartları
  • quote:

Orjinalden alıntı: şeref

quote:

haklısın walla maliyetinden koymadıklarını sanmıyorum bende zaten
  • fiyatı merak ettim ben
  • bunun her yeri extrem olsa ne yazar...
  • ıntelde ılerleme var
  • quote:

Orjinalden alıntı: şeref

quote:

DOĞRU
  • Bence x16-x16 ya gerek yok o kadar. x8-x8 gayet yetrli.
  • ddr 1333+8x 8x extreme??...
  • quote:

Hocam cok buyuk br performans farki yasanmiyor merak etme:) Belki 2 tane X2 kullanirsan farki hissedersin bant genisligi yetmeyebilir ama tabi sallama bir dusunce belki farketmez yine o kadar... yuzde 10 kadar farkediyor x8 crossfire ve x16 crossfire, 200 fps yerine 180 aldigini dusun, hic etkilemez bile oyununu. 3d mark skoru kasiyorsan tabi is degisebilir ancak kim o kadar parayi gidip te 3d mark skoru kasmak icin harcar ki? Rekor kiracak degilse tabi o arkadas...
  • quote:

Orjinalden alıntı: 01mrt

bunun her yeri extrem olsa ne yazar...

Tamamen katı kapasitör olsaydı güzel olurdu ancak şu haliyle standart bir P45'ten farkı yok.
  • abi bende p58 diye okudum diyorum lga 1336 da lga 775 i nasıl kullancaz
  • Ah, şu İntel anakartlarında oc'a izin verse, ne güzel olurdu...
  • Full katı kapasitöre bi türlü geçemedi şu intel, bize inat yapıyo heralde
  • OC performansı nasıl acaba
  • soğutması aliminyum yapılmış iyi değil birde ıde ve floopy yok eyvay buda bize şu an gelmez
  • intel tuali yapar diğerleri boyar renk katar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s3k0 -- 3 Eylül 2008; 19:54:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

soğutması aliminyum yapılmış iyi değil birde ıde ve floopy yok eyvay buda bize şu an gelmez

+
  • intelin ankartlarını bildim bile li aynı dandık o sogutma sıng ını kulnıyor bunun her yeri extremm olsa ne yazar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HİPER -- 4 Eylül 2008; 6:37:41 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.